Šinobi

• Japonsko 忍 SHINOBI (více)

Příběh filmu nás zavede do souboje dvou znepřátelených vesnic, kde obyvatelé oplývají super schopnosti. Po dlouhých bojích přijde doba míru, která je ovšem po určité době narušena příkazem Hatori Hanza, že 5 vybraných zástupců z každé vesnici se utká v boji o čest vesnice. Na pozadí těchto událostí se ještě odehrává milostný příběh dívky a muže ze znepřátelených vesnic. Příběh nabírá obrátky poté, co zástupci obou vesnic vkročí do lesa. Do paláce k císaři totiž může přijít jen jeden. (sheen)

ZeldaZ

Tak tohle je pro mě japonský film, který mě zklamal dosud nejvíce ze všech. Z obrázků a ukázek jsem čekal zážitek rovnocenný grafickému stylizovanému zpracování, tedy takovou slušnou bombu, leč výsledek mi připadal neuvěřitelně prázdný a nudný (dějově) a dokonce i emoce, které se film snaži vzbudit, se vůbec nedostavily. Vůbec nechápu proč. ()

Zabuza

Slabšie 3. Ako fanúšik Naruta som sa na Shinobiho tešil. Po pozretí som bol sklamaný. Film poskytoval dobrý potenciál ale narvať to všetko do 90 minút sa nepodarilo. S postavami som si nevytvoril žiadny vzťah, škoda, že neboli viac rozvinuté. Všetci desiati shinobi oplývali rôznymi schopnosťami, ale žiadny ich poriadne nepredviedol. Lepšie povedané nedostali príležitosť. Súboje boli extra krátke. Shinobi vychovávaný odmalička v umení boja by mal vydržať viacej. Milostný príbeh sa mi páčil, ale tiež mi tam chýbala väčšia iskra, aj keď je pravda, že shinobi sú vychovávaní ako nástroj, ktorý slúži na zabíjanie. Posledným klinčenom bol poslabší príbeh, ktorý mňa osobne až tak nezaujal. ()

cocoJambo

Vidět a umřít...a vlastně bylo dobře, že se mi chtělo tolik spát. To zase dlouhou dobu nemusím vidět takovouhle slátaninu a jenom škoda, potencionál to rozhodně mělo. ()

kolly13

Dobré ličení, projevy herců a trefně zvolená ústřední dvojice zdaleka nestačí na krajně nevyrovnaný film s hluchými místy, přehnanými akcemi a gradací školní besídky. Romantické záběry barevných lesů a šumějících potoků nevytrhne v akčním filmu, pan Ten se má hodně co učit, přestože talent tam nějaký bude. ()

HanzoBureshi

Na tento snímek se nelze vůbec zlobit. Příběh o nevyhnutelném osudu dvou ninja klanů je opravdu jednoduchý, ale přesto hodně dost silný. Má to parádní vizuální stránku díky dost pěkným lokacím, Taró Iwaširo se postaral o perfektní hudební podkres a skladba 世界の果てで  je opravdu dobrá. Fantasy není zrovna mým oblíbeným žánrem, ale pokud je použitý v těchto podobných snímcích, tak se jedná o super podívanou. Občas bych vynechal to hopsání po lese, protože to ještě není na správné úrovni, ale není to nic zlého. Co se týče akce a choreografie, tak ta je prostě suprová. No a herecké obsazení je také dobrým výběrem. Tvářička Jukie Nakama mě opět po Sadako uchvátila a Džó Odagiri si také nevedl vůbec špatně. Hromada postav s několika různými schopnostmi je také obrovským plusem. Finále je díky hudbě a dějovému vyvrcholení opravdu parádní. Mé hodnocení: 8/10 ()

placido1

Pro mě osobně perfektní variace na romeo a julie po japonsku. Bojovníci se zvláštními schopnostmi a velkou oddaností bojovat ale nejen to. Hlavní hrdinové chtějí hlavně žit ale oba dobře vědí že to není možné. To že se film vleče mi vůbec nevadilo, u japonských filmů to tak spíše bývá. Film plný citů dávaných tak po jejich najevo, že nikdo to neumí lépe. Stejně jako u většiny jiných japonských filmů perfektní hudba. ()

Mukade

SPOILER --- Sstrašne dobré, atmosférické, takmer bezchybné. Masterpiece. Akurát by som prijal radšej hepyendovejší záver, aj keď tým by sa prišlo o tú jednu dokonalú scénku. ()

Nila

Vizuálně krásný film, je sice pravda že většinu filmu se tam honili a bojovali, ale nevadilo mi to, příjemně se na to koukalo. To co nezvládl příběh, doplnila vizuální stránka filmu. Velké plus je pak i krásná hudba. Dalo by se to nazvat takovou japonskou variací na Romea a Julii. ()

Galeana

Jako první jsem viděla anime Basilisk a tak jsemvod začátku hledala podobnosti. Zas tak tolik jich tam není a vlastně jsem je radši ani neměla hledat. Celkově se mi film líbil víc, i když lehce pozměnili schopnosti hlavní dvojice. Jediné na co bych si mohla stěžovat je zakončení, které se v anime rozhodně povedlo lépe. ()

Bojinda odpad!

Děs a hrůza. Porovnání s anime naprosto nesnese. Basilisk nešlo víc zkazit, takový Saemon je tady totální jelito. A filmový Gennosuke ovládá hraní asi jako mně bowling po osmnácti pivech. Patrně nějaký japonský idol, jinak si jeho angažmá nedovedu vysvětlit. ()

Skullus

Kultivovanější a uhlazenější mortal kombat, bohužel i ve smyslu uhlazenější dějové linie, která se vlní prakticky jen kolem jednotlivých soubojů. I když - soubojů? S malou výjimkou snad lépe řečeno kouzelnických setkání, při nichž někdo pateticky umře, jelikož každý bojovník má v rukávu nějaký fyzikální cheat, kterému se ani při nejlepším celoživotním tréninku (o vesnici vedle) nedá čelit. Z formálních nedostatků opravdu nepřesvědčí výprava, která se omezuje na perfektně nažehlené kostýmky, pár nelogických chatrčí, úsměvné a ještě méně stavebně a dispozičně logické sídlo "císaře" (zdráhám se to nazvat palácem) a zbytek tvoří buď znásilněné přírodní mikrolokace nebo velmi dětinské 3D animace, (jelikož postavit pár dalších chatrčí by asi vyšlo o pár tisícovek dráž, než postprodukce). Velmi vhodné pro mládež a nenáročného diváka, který se ještě umí do filmu ponořit a nechat plynout vizuál... ()

NyQyK

Podle mě tak trochu Romeo a Jůlie po Japonsku :D během filmu jsem párkrát umírala nudou, ale ten konec mě dostal tak jako každou správnou citlivku :D ()

Oshinobi

Přestože bojové scény trochu efektově (choreografie je poměrně lepší) pokulhávají, tak to film naplno vynahrazuje svojí myšlenkou. ()