Krajina přílivu

Hrdinkou fantaskního příběhu je holčička Jeliza-Rose (Jodelle Ferland). Když jí zemře maminka, otec dcerku odveze z města na vesnický statek. A právě tam se začíná odehrávat směsice velikých podivností, upředená z bizarních představ a fantazií holčičky, jež své okolí přetváří ve svět kouzel. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

j.svoboda

Tatínek odjel na dlouhou dovolenou, musíme se postarat sami o sebe a do života se nám pletou mrtví lidé. Úplně jako ze života. Nemyslel jsem si, že je vůbec možné natočit natočit poetický a makabrózní film, který je, pokud jde o morbiditu, ještě o dvě podlaží nad Švankmajerovou Alenkou. Ale ono to jde. A dá se na to koukat, opakovaně. ()

Sadova302b50

Ale jo, mě se to líbilo, možná je trochu přehnaná stopáž, ale nápadů je tu dost, byť se některé opakují, a za kšandy nahoru táhne snímek Jodelle Ferlandová, která předvedla naprosto skvělý výkon. 79% ()

wopizura

Krajina přílivu je hnusná! Od začátku do konce je to šílený hnusný a nechutný film. Je to koukání opravdu jen pro velmi otrlé povahy. Zároveň je ale i nádherná a poetická a taky vtipná… Jak taky jinak, když je to Terry Gilliam, který na tomto díle mistrně předvedl, kam až je schopen diváka zatáhnout. ()

RathuVSoak

Pominuli opravdu přetažené trvání, které odradí většinu diváků, jedná se o neopakovatelný morbidní surrealistický zážitek. ()