Krajina přílivu

Hrdinkou fantaskního příběhu je holčička Jeliza-Rose (Jodelle Ferland). Když jí zemře maminka, otec dcerku odveze z města na vesnický statek. A právě tam se začíná odehrávat směsice velikých podivností, upředená z bizarních představ a fantazií holčičky, jež své okolí přetváří ve svět kouzel. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kerouak

Překvapivě hezký film. Od Gilliama se člověk většinou dočká jen naprostejch ulítlostí, ale tenhle kus, klobouk dolů, ulítlost s dokonalou poitou, dějem a herci. ()

Mangoo

Mě to velmi bavilo, všechno toto dění filmu sledovat z pohledu malé holčičky, která má steží představu o realitě. Která vlastnoručně posílá tatínka "na dovolenou". Mě to přišlo velmi zajímavé! ()

90125 odpad!

Terry Gilliam znovu nemá príbeh ! Vždycky som si myslel, ze Gilliam patrí medzi mojích obľúbených režisérov. Teraz mám stále viac pocit, že natočil viac slabých filmov, ako tých dobrých. Tideland nemá ani náznak nejakého príbehu, nejakej pointy. Nemá ani jednu zaujmavú postavu (sorry Jeff). Alenka nie je v ríši divov, to divák je v ríši nemého úžasu. Aspoň teda ja som. Kdeže sú tie krásne časy Baróna Prášila a Krála rybárov... 20 % ()

n_n2

Už druhé pochybné dielo tohto režiséra, v ktorom niekomu leží v posteli zakonzervovaná mŕtvola. Yuck. Na druhej strane, je to naozaj ORIGINÁLNE poňatá Alenka. ()

surprise

Jistěže je to divnej film a být mezi narkomany, blázny a předpubertální dívkou je náročný, ale neztrácí se cesta a má to logiku. Proto ať se zde poučí všichni čeští režiséři, co z nouze dělají ctnost a z prdu voňavku. Tohle je skutečně nezávislý umělecký film v pravém slova smyslu. Má co říct a ví jak to říct. Být v tomto světě mě bavilo a budu se do něho rád vracet, protože nebudete-li jako děti, nevejdete do nebeského království a nemůžete porozumět. ()

elEStet

Kam sa hrabe Lynch, Gilliam natocil asi najvacsiu psychopatinu ktora sa este da bez toho aby skoncil v base na dozivotie. Chapem asi nebral nikdy lieky, ale v jeho pripade to asi uz ani nepomoze..... To bolo u nas v kinach? Ved to je precin ohrozovania mravneho vyvoja mladeze a blizkej a zverenej osoby. Ak islo o to sokovat tak to sa podarilo. Su tam iste aj hlbsie myslienky a zmysel ale kto to v tom hnuse a soku uvidi? Ako instruktazne video pre psychiatrov iste dobre ale pre vseobecny lud ktory je zvyknuty na seriozne klise vrazdy a odpratanie tela to nebude.....Na parodovanie iste vyborny material, uz teraz si hovorim "vacation" :D ()

Accuphose

Vlastně ten film je chorá blbost, ale je to tak roztomile úchylňoučký, že si to právem zaslouží 3 hvězdičky. Kdyby to občas nenudilo, tak to má možná i vyšší hodnocení... ()

Sardinka5

Trochu jsem se ztrácela v ději. Oceňuji fajn nápad s pokládáním mincí na koleje jako pasti na žraloka (žralokem se ukazuje být vlak, který kvůli mincím vykolejí). Fajn je i nápad, kdy si hrdinka v havarovaném autobusu u kolejí, položeném na střeše koly vzhůru, hraje na to, že cestuje do neznámých krajin, když se průjezdem vlaku otřese půda pod ní a vítr jí rozcuchá vlasy. Jinak dost roztříštěné a nejednotné, nudila jsem se. ()

katakomb

Definice bizardnosti! Nevěděl jsem, do čeho jdu a nemůžu hodnotit špatně něco, co mnou tak napůl prošlo jako čistý průstřel - ne beze stopy, ale ani mě to nerozervalo. Se surrealismem toho má opravdu málo co společné, jde spíš o velice neobvyklou realitu, neobvyklé prostředí, neobvyklý děj... a vlastně všechno to dohromady. Pokud si člověk představí, v jakém světě vyrůstala a jak musela okolní svět vnímat hlavní hrdinka, pak musí jasně pochopit, že vše, co se odehrálo v posledních třech čtvrtinách filmu, ji absolutně nevyvedlo z míry. Sice to působí jako parafráze Alenky v říši divů, ale není možné to jen takhle zredukovat - a pak zhodnotit dvěma hvězdičkami jako příliš šílené. Já osobně podobné filmy nedokážu tolik ocenit, jako fanoušci artovějších a divácky komplikovanějších snímků, ale nemůžu popřít kvality, co tenhle film má a popřít, že byly chvíle, kdy jsem na to koukal jako malé dítě na kouzelníkovo představení. ()

tomtailor

tento film má svoju zváštnu atmosféru, ktorá ho ťahá niečo vyše hodiny,ale keďže potom nastáva stagnácia deja zmocnil sa ma nepokoj, čo nám ešte terry okrem bizardných obrázkov ponúkne...a aj keď som sa ničoho viac nedočkal, uchvatný výkon hlavnej predstaviteľky mi nedá dať menej ako 3 ()

JoudaCZ

Mám problém ohodnotit tento film. Pro výsledný prožitek z tohoto snímku je určující vaše rozpoložení po úvodní dvacetiminutovce, ve které vidíte věci, jež nechcete vidět, a to ani ve filmu, jakkoli to můžeme nazývat uměleckou nadsázkou. Mě to tedy zrovna nesedlo, zřejmě momentálně snížená hladina cynismu nebo co, ale vydržel jsem. Nelituji, bylo to svým velmi zvráceným způsobem krásné, ale... Dá se to brát jako bizarní variace na Alenku. Dá se to brát i jako běžný příběh o únicích z reality, o osamělosti a nových začátcích, ovšem zasazený do "jiného" prostředí osídleného "jinými" lidmi. Je to ten typ příběhu, v němž zjevení (jakéhokoli) normálního člověka přináší divákovi nesmírnou úlevu, ale ta tady přichází až v samotném závěru, pokud vůbec. Těžko se k tomu hledá analogie ve filmu (vzdáleně snad fragmenty z El Topo), z literatury mě napadá "Oslice" Nicka Cavea nebo "Šatuny" Jurije Mamlejeva. Můj největší problém s tímto filmem je však morální, často v průběhu filmu jsem si říkal: "Proboha, vždyť tý holce je deset!", a myslel jsem Jodelle, ne Jelizu-Rose... a to asi není dobře. Na druhou stranu, natočené je to skvěle, režijně i herecky výborné, stylově konzistentní... No, ten komentář je dost zmatený, takže to radši nechám bez hodnocení. ()

Whitehorse

Tenfilm je naprosto uzasny, zcela nadherny detsky pohled, nebo spis svet videny detskou optikou. I spina muze byt krasna stejne i naopak. Pro lidi bez fantazie lidi neuchopitelny snimek. ()