poster

Toulavé kočky (TV film)

 • USA

  Strays

Horor

USA, 1991, 83 min

Režie:

John McPherson

Scénář:

Shaun Cassidy

Kamera:

Jacques Haitkin

Producenti:

Niki Marvin

Scénografie:

Mick Strawn

Kostýmy:

Susan Nininger
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

 • ricci.s
  ***

  Už sme tu mali pavúky, psy, krokodíly, včely, hady... a všetko možné, ale mačky ešte nie, aspoň ja som doteraz žiadny horor o agresívnych vraždiacich mačkách nevidel, takže v prvom rade chválim za originalitu. Na to, že sa jedná o televízny film, je to na moje počudovanie celkom slušné a určite je to jeden z tých lepších animal hororov. V prvej polovici sa toho veľa neudeje a mačky sa objavia len zriedkavo. Avšak postupom času je ich stále viac a viac, a začína napínavá naháňačka, skrývanie sa a boj o prežitie. Pekný je aj súboj hlavného hrdinu s "vodcom svorky".(31.10.2010)

 • George Stobbart
  ****

  Hoci ide len o lacnejší, televízny kúsok, námet o vraždiacich mačkách je vcelku sľubný a svojím spôsobom vlastne aj osviežujúci a originálny. Zrejme preto mi ani tak nevadilo slabšie spracovanie a nudnejšia prvá polovica filmíku, keďže som sa tešil na to, ako mačky začnú vystrájať, čoho som sa postupom času samozrejme aj dočkal. Chválim aj skvele urobeného zákerného bossa, veľkého kocúra, ktorého pohľad a celkový výzor pôsobili naozaj hororovo. Inak ale ide skôr o thrillerovú rodinnú drámu, obohatenú o niekoľko napínavých momentov a výborné "mačacie výkony" v druhej časti filmu.(3.3.2011)

 • Campbell
  ***

  Kočky zabijáci. Viděl jsem už hodně ale kočky mi teda jako nebezpečné bestie rozhodně nepřijdou. Vždy když útočí tak to vypadá celkem legračně. Nicméně film rozhodně není špatný, sice má strašně neoriginální scénář o tom jak si rodinka koupí dům a ve sklepě mají nebezpečné kočičky. Ale film nenudí, a neustále se něco děje. Přijatelná délka filmu to jenom podtrhává. Nějaká ta atmosféra tu vykukuje, ale jak jsem řekl kočičky mě nechaly chladným.(1.3.2012)

 • evilmind
  ***

  Rodina se nastěhuje do nového domu, ovšem na ten si činí nárok i smečka zdivočelých koček bývalé majitelky, vedená zlým briťákem. Dosud jsem neměl tušení, že existuje horror, kde jsou jako hlavní zlo kočky samy za sebe, a ne jen jako prostředník či pomocník nějakého nadpřirozena. On je pro to totiž dobrý důvod, proč nejsou. Není problém natočit kočku, ze které budete mít respekt (zvláště pokud sami kočky máte), ale uvěřitelně zobrazit, jak přímo zabíjejí lidi, to je už poněkud jiný level. Kočky tedy samozřejmě plánují lidstvo vyhladit, ale mnohem lstivěji a pomaleji... :-) Ekohorrory to v případě těžko uvěřitelných agresorů většinou řeší mutací co do velikosti, inteligence, nebo alespoň velkým počtem. Strays ovšem nenabízejí nic z toho, a i ten tucet použitých koček je tu jen jako kompars poměrně malému briťákovi, který jediný je ochoten syčet, tvářit se alespoň trochu zle, a skákat někam na povel (ostatní kočky zjevně někdo hází). V důsledku toho i poměrně dobře natočené a gradované scény v domě, kde se matka s dítětem snaží přežít, jsou prostě jen směšné - protože tomu neuvěříte. A pokud v okamžiku, kdy má drama vrcholit, dostanete záchvat smíchu (kocour právě přežil pokus uvařit ho v mikrovlnce, vyrazil dvířka zevnitř, a nyní trpí pod palbou vodní pistolky), tak to asi ve vážně míněném filmu nebude dobře. Takže tak 3/5 za snahu.(6.12.2014)

 • TO
  **

  Paul a jeho žena Lindsey si koupí dům na venkově, v němž žije tlupa divokých koček, které chtějí i nadále zůstat pánem domu. Celkem obyčejný televizní horor, který není originální ani ničím zvlášť dobrý, ale vidět se určitě dá, rozhodně je dost daleko horších hororů.(2.9.2005)

 • vitekpe
  **

  Jak rika klasik "nuda nuda, sed sed..." Podprumerny televizni film, spis napinavy nez hororovy...kdyz uz. Bal bych se doporucit. K videni na YT.(27.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace