Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

lenka26

Jeden z mých oblíbených filmů, sice vzhledem k povaze nevěrného manžílka, který se pouze nudil, ale jinak slušný hoch, dokáže zabít za bílého dne milenku a ještě její sousedku, možná trochu přehnaný závěr.... Ale jak se to tu už napsalo, právě tímto dodává správný říz a díky tomu nespadá do stereotypních filmů o milostných trojúhelnících. Na závěr - BRAVO ! Vynikající thriller. ()

Cyklistka

Co by se stalo, kdyby... Aneb štěstí přeje připraveným (účel a morálku házím stranou). Ale řeknu vám, partnerka hlavního hrdina mě doháněla k šílenství. Takhle se za mnou někdo pořád motat... To bych si buď hodila mašli (i vzhledem k té "postranní" patálii) nebo bych brokovnici namířila do kruhů nejbližších. ()

kixxinka

Drama o vzestupu mladého muže (Jonathan Rhys Meyers), kterému se nepříčí i vražda své přítelkyně (Scarlett Johansson), jen kvůli vyšší společenské příčce. Jeho ctižádostivost je až děsivá. Woody Allen jak ho neznáme. Drama, které stojí za shlédnutí! ()

tompolicky

Suché, strohé, místy nudné. Jediné co mě potěšilo, že jsem myslel, od 3/4 filmu jak vše vyvrcholí a dopadne, mýlil jsem se. Závěr překvapil. To je ale asi tak vše, podruhé bych si film určitě nepustil. ()

Chucky96

Perfektně pojatý "klasický" životní scénář. Řekl bych, že Chris Wilton (J.R.Meyers) znázorňuje přesně příklad ego charakteru, který chce mít od žít podle vlastní noty, ale nechce přicházet o jistotu, která ho drží na zemi hezky v suchu. Celý film si říkáte, o čem to vlastně je? takovéhle aférky mají miliony lidí. Film je celkově nezajímavý až do poslední čtvrtiny filmu, kdy se začnete ptát, kterou cestu si Chris vybere - pevnou půdu pod nohama podle pravidel x ženu, která ho baví ale porušil by veškerá pravidla. Konečně řešení bych vážně nečekal. Krom toho celé Chrisovo plánování a uskutečnění je famózní! Bomba je i kupříkladu drobnost, kdy Chris zjistí, že jeho precizní naplánování mělo chybu - nevěděl o deníku, který ho prozradil, v poměru s Nolou (S. Johansson). Tomu předcházející momemt, kdy se Chris zbavuje nakradených šperků a "trefí síť z vlastní strany". Je předvídatelné, že si myslíte, že prohrál svou hru! Dedukce detektiva, která je přesná, je paradoxně uvedena v omyl ve prospěch Chrise čirou náhodou zastřeleného feťáka! Prostě famózní zápletka a finish! Dokonalé! Nepředvídatelné! Fascinující! ()

fermatf

Drama o muži, který si přes překážky společnosti k sobě omotá milenku, zoufale ji naslibuje lásku, oddenost a takové ty další ctnostné věci, a pak když ona na jeho návrhy přistoupí, rozmyslí si to, nechá jí být a dost zajímavě se s ní vypořádá. Brutální, drastické, šokující, ohromující! A tenhle hrdina přes všechny svoje iracionální rozhodnutí, které vedou k jeho destrukci, má prostě štěstí a i když co se týče děje tancuje dost zoufale, neskončí to s ním tak zoufale díky Woodymu brilantně tancujícím a fandícím mu za kamerou. Mě tento film dost vyděsil a zároveň dojal. Podobné téma už je jistě spousty dalšími lidmi zpracované, ale Allan ho zpracoval skvěle a myslím že to stojí za to. ()

ragnar1

Film především založený na brilantním scénáři (což se dalo očekávat) a dvou nadprůměrných hereckých výkonech. Děj začíná ve velmi poklidném tempu a postupem času vše nabírá na plné obrátky (přičemž výborným doplňkem je zde vážná hudba na pozadí). Osobně neznám moc dramat, které mě takhle začlenily do děje. Ke konci se už film sleduje jen se zatajeným dechem a divák netrpělivě čeká, kam vše osud zavane. Klobouk dolu. A zásadní otázka, která se několikrát vrací jako bumerang? Klidný a usedlý život plný jistot nebo neustálé napětí, pocit nejistoty a plno vášně? No, kdyby si člověk měl vybírat a na jedné straně stála Scarlett Johansson, tak by bylo asi úplně jasné, kam by se konečné rozhodnutí nasměrovalo. A to se pak nemůže nikdo divit, proč hlavní herec jedná, tak jak jedná. U hlavní postavy si s námi režisér opět pohrává, protože i přestože se nakonec hlavní "hrdina" jaksi vymkne nejen sám sobě kontrole, člověk má celý film (až do konce) nutkání mu fandit, aby to s ním dopadlo, jak nejlépe mohlo. Zkrátka Woody Allen ve vrcholné formě. ()

kori_kori

pro potěchu oka muže Scarlett, pro potěchu oka ženy Jonathan, to myslím zafungovalo, no a kam až týpek byl schopnej zajít, to vážně zamrazilo ... tři životy, jsou tři životy ... ovšem věřím tomu, že kdyby poldové a obzvláště ten mladý zkušený, narazili na něco důležitého k případu, že by to nepřeslechli ani nepřehlédli, to jim člověk musel dát za pravdu, to by byla hnedka jiná :-)) ... mně se to líbilo, ta chladnost, kalkul, nějaká ta vášeň, opera sem a tam, zbabělost, trošku strachu, krapítko zhnusení z vlastního magoření ... no a pak ta pro mé ucho/oko humorná vložka s policisty ... výborná podívaná ()

aneta105

Nemám ráda kombinaci romantiky a dramatu... a tak se nedivte, že mi to přišlo nudné a bez nápadu.... je mi líto musím dát jen 40% ()

BigJohn02

Film o zmetkovi, který chce proniknout mezi bohaté, a to přes mrtvoly. Scarlett na vrcholu své krásy. Jediné, co lze Woodymu vytknout, je o půl hodiny přepálená délka. ()

barny120

Čo všetko je ochotný človek spraviť, aby si udržal svoj luxus? Tento film to jasne ukazuje, ako sa dá dostať od jedného nemorálneho kúsku pomaly, krok za krokom,až k ohavnostiam. Úžastný príbeh so sexi herečkou, ktorý sa oplatí vidieť. Myslel som si že sa to skončí inak, spravodlivejšie, ale aj taký je život.. častokrát nevyspitateľný. Bolo to perfektné ()

APLSMLS

Podobně jako s Půlnocí v Paříži tady Woody odbočil od svýho rukopisu a hele, vzniklo něco moc zajímavýho. Intelektuální rozmluvy u něj nejsou žádnou novinkou, ale tady se ten Dostojevský neomílá bezdůvodně - sledujeme prosím pěkně moderní ztvárnění jednoho z jeho největších děl (ač rozměr ohledně good / bad luck tomu přidává svou vlastní rovinu). Je to svižné, chytré, koukatelné, poměrně neoukoukané. Bez spoilerů se mi nějak nedaří zacházet do detailů, tady každé prozrazení ubere ze zážitku. ()

Sejkorka

Výborně Woody. Velmi zajímavé zpracování tématu ctižádosti a vášně. Člověk celou dobu jen tak tuší, že hlavní hrdina (Jonathan Rhys Meyers - např. Sametová extáze) není příliš morální člověk. I když se zdá, že má pochybnosti, je to jen tak naoko. Pročež se ožení s dcerou milionáře a přijme místo v jeho firmě. Nola (Scarlett Johansson) je zpočátku dominantní , vzrušující, svůdná. Postupně se změní v puťku, která dělá scény kvůli těhotenství. Nakonec ji hlavní hrdina zbije. Je skutečně šokující, že mu dvojnásobná vražda projde. Ne každý film ukáže příklad zdařilého zločinu. A o tom to je. Co víc vítězí v tomto zkaženém světě? Dobro či zlo? Jistěže b) je správně. ()

peproch

Nakolik je to celé nadsázka a nakolik solidní společenské drama o přízni osudu a její nenahraditelnosti čímkoli jiným? ()

stuj

Připomněl jsem si to v roce 2024 a opět dávám 4 hvězdičky. Někdy to sice zaškobrtne a zejména při klidných dialozích ně mě působili herci krapet toporně, ale jako celek to je zajímavé. A zejména konec byl milým překvapením. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“