Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

Creony

Jojo, všechno je o štěstí....Celou dobu se to tváří docela nevinně, možná i nezajímavě, ale nakonec to přeci jen ukáže, že v sobě něco má a zvítězí. Poslední půl hodina rozhodně zachránila celej film, který je možná zbytečně moc dlouhý, a úplně změnila můj celkový dojem. 75 % ()

Marťulka

"Lepší být šťastlivcem, než dobrákem", řekl jeden moudrý muž. Lidé se bojí připustit, jak moc záleží na štěstí. A co v tomto příběhu bylo opravdu "štěstím"? S jednou ženou žije pro peníze a druhou miluje, ale po lásce se slehne zem, jakmile se ukáže, že vztah by mohlo narušit nenarozené dítě. Narušit vztah samozřejmě s první ženou - majetnou. To, že se nakonec hlavní hrdina uchýlí k tak hrůznému činu, to mě ani ve snu nenapadlo. Byla jsem tak naivní, že ani když balil do tenisové tašky brokovnici, mě to nenapadlo :-) Naopak, až už bylo po, věděla jsem, že mu to projde. Alespoň, co se spravedlnosti týče. Myslím, že svědomí mu pokoj nedá do konce jeho života. A co chtěl "básník" Woody říct? Já nevím. Možná to, že lidé jsou čím dál, tím víc zavislí na materializmu a pracovnímu úspěchu, zapomínají na tradiční, lidské hodnoty a jsou sobečtí a sebestřední... Jinak, opera v pozadí byla úžasná a Scarlett opravdu nádherná. ()

Nakhla

Existují filmy, které nikdy neomrzí a i když je už znáte nazpaměť, pokaždé vám znovu a znovu zamrazí...... Match Point absolutně patří k nim! ()

Toustovač

Jednoduchý, ovšem ne nezajímavý příběh, který se v půli překlopí do solidního dramatu. Motivace hlavního hrdiny určitě přijdou někomu přitažené za vlasy, i když k jejich pochopení výborně poslouží první polovina filmu (neboli i k extrému se dochází po malých krůčcích). Nakonec slabších 5*. Jestli takhle vypadá "nový Woody", tak se budu opravdu těšit na další kousky. ()

J.Cobra

"Nepříjemné" až do konce. Tu pachuť v ústech jsem měl ještě dlouho po titulcích. Můj starší komentář ze září 2009: Tak to je hnus. Ještě teď mi je blbě. Poslední půlhodinu jsem myslel, že ani nedokoukám. Bylo mi špatně, skoro jsem se třepal, div jsem se nepozvracel a hlava mě bolí čím dál tím víc když na to pořád myslím. Nikdy v životě bych nechtěl zažít situaci do jaké se dostal "hlavní hrdina". A Woody Allen, to je prostě machr. Film mě bral už od prvních sekund a nedal mi klid ani po skončení titulků. Je to u mě PAN REŽISÉR. Už když jsem před pár měsíci viděl někde v televizi pouze ukázky na tento film, hned jsem věděl, že ho musím vidět. Ale že se mnou hne až takovou silou, to mě ani ve snu nenapadlo. A Jonathan Rhys Meyers... excelentní výkon od začátku do konce. A zlatíčko Scarlett? Je prostě k sežrání. ()

lord Ball

Je krásné jak dokáže vteřina rozhodne o tom, zda jsi úspěšný či ne. V tomto filmu nerozhoduje vteřina v závislosti na tom jestli se ti změní život například tragedií, či výhrou v loterii, ale právě zdánlivě banální věc, jako když míček se zastaví na síťce a nevíme na jako stranu spadne, či prstýnek o zábradlí.... ()

dundy666

"Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí." Jakožto tenista jsem s ním od první chvíle soucítil. Prase člověka pokaždé zahřeje u srdce a soupeře zamrzí :) Každopádně jsem byl příjemně překvapený hereckým výkonem Scarlett a ne jen tím :) Celý děj byl nabitý vášní a film se mi prostě líbil a nenudil ()

Astinas

Dobrý scénář, který vlastně závisí na jednom záběru, který rozhodne vše. Sám jsem byl v podobné situaci, ale neřešil jsem ji tak, jako hl. hrdina/ záporák, takže celkem srdcové dílo. Všichni skvělý, Scarlett sexy. Dosti zajímavý snímek, ale Woody má na víc... ()

jolly.rose

Sláva... Woody umí natočit také něco odlišného....Po dlouhé době film, který jsem viděla poprvé, pak ještě jednou, ještě jednou, ještě jednou a ještě jednou.... Návíc mě mrazilo i z vážné hudby, která se prolínala filmem. Una Furtiva Lagrima - Enrico Caruso v originále a dále - nemám co dodat. ()

kubilov

Nemůžu tomu uvěřit, Woody Allen ve svých téměř sedmdesáti (!) letech dokázal natočit tak dokonalý film, že se může lehce rovnat s jeho nejlepšími filmy vůbec, co se týče jeho filmů mimo žánr komedie, je pro mě Match Point dokonce tím vůbec nejlepším. Po dlouhé době do svého filmu také neobsadil sám sebe anebo svou vlastní modifikaci (Farrel, Biggs,...) a vlastně tak nějak celkově se tento nečekaný úspěch naprosto vymyká běžným Woodyho filmům, přesto v něm stále lze rozpoznat jeho osobitý styl, avšak už to dá nějakou práci. Ačkoliv film řeší klasické témata, jako jsou nefunkční manželství, milenky, nevěry a lidskou nerozhodnost, Match Point je jiný. Nabízí komplexní sondu do hlubin vztahu dvou lidí, kteří jsou buď ženatí, nebo zadaní, či snad volní, ale nikdy nejsou tak úplně spolu, i když by moc chtěli. Jonathan Rhys Meyers jako bývalý profi tenista, jemuž manželství s Emily Mortimer nefunguje jak by mělo, proto vyhledá "pomoc" u svůdné femme fatale, úžasné Scarlett Johansson, nýbrž za krátko se z malého románku vyvine těžce kontrolovatelná záležitost, jejíž výsledek zajde až do těžko uvěřitelných míst. Klasický Allenův pochmurný/slunečný New York vystřídal deštivý a trochu chladný Londýn, ve kterém se tato netradiční romance s náznakem thrilleru odehrává. Právě ona nejdůležitější thrillerová pasáž v celém filmu je tak úžasně vygradována a od Jonathana skvěle zahrána, že i ten operní doprovod nemohl být lepší a nemohl diváka více napnout. Myslím, že všichni kritici po shlédnutí Match Pointu museli uznat, že žádná tvůrčí krize se u Allena nekoná, a i když točí vynikající filmy v menší koncentraci než dříve, stále má co říci. ()

Hoomig

Nejsem fanoušek Woodyho Allena a možná i proto se mi ten film tak líbil! Zarytí Allenovci ho totiž nemají příliš v lásce, protože to podle nich dost vybočuje z jeho filmografie. Takový odborník na Allena, abych to dokázal posoudit taky nejsem, každopádně mě tenhle film dostal krásně hutnou atmosférou a vynikajícími výkony všech hlavních představitelů! Konec jsem absolutně nečekal a byl vynikajicí. Game, set, match - 90%! ()

Brano

Match Point je príbeh o vášni, nevere a vražde. Bohužiaľ celé to bolo pomalé, ukecané a miestami dosť nudné. Okrem vcelku dobrého záveru sa v tom filme absolútne nič nedeje. Jedine čo by som vyzdvihol bolo herecké obsadenie. Pre mňa priemerný film. Scenár sa mi nepáčil vôbec. Trochu sarkazmu a humoru by tomu nezaškodilo. A tiež operná hudba, ktorá hrala počas celého filmu mi už začínala vadiť. ()

subic

Jak je možné, že to tu má tak vysoké hodnocení? Po pár letech se na to dívám znovu a paměťová stopa z minula veškerá žádná. Takže opět se to dost vleče a dít se tam začne něco až ke konci. Asi je to tím, že Jonathan Rhys Meyers mě nikdy moc nezaujal. Na milenku s brokovnicí? A jak to že mu to zase prošlo? 55% ()

adamix

Ďalšia skvelá Allenovka do zbierky. Herecké obsadenie je opäť dobré a Scarlett Johannson žiari ako najžiarivejšia hviezda. Na to, že Allen v poslednej polhodine z filmu spravil krimi, je to fakt dobré. Najlepšie je vidieť ten krásny vzostup mladého muža, ktorý chce mať dokonalý život a nakoniec jeho psychický pád kvôli dvom ženám, ktoré miluje, ale nevie sa rozhodnúť s ktorou bude chcieť stráviť život. A nakoniec príde to ... + veľký potlesk pre Allenov slušný scenár. U mňa 4* a 80%. ()

marek29

Hodně dramatická Woody romanťárna zejména v posledních 25min filmu. Emily Mortimer (ač nadržená jak stepní koza) nemůže na sexymetru posbírat nikdy víc bodů, než americká kráska Scarlett Johansson :) to je přeci jasné.. 4 z 5 za outstanding zážitek a pokračujeme v probádávání mileniálních sladkofilmů :D ()

PlayEasy

Od cynického Woodyho Allena jsme čekali něco trochu "cyničtějšího" :), ale tohle je prostě skvělý film, ve kterém mimo jiné hraje poměrně velkou roli i náš nejoblíbenější sport tenis, ale na tom ani tak nesejde. Sejde na tom, že se jedná o dokonalý romantický film, který se asi v poslední půlhodince promění na výtečný Thriller se skvělým obsazením (Meyers, Mortimer, Goode,...) a zatraceně krásnou Scarlett (tohle byl vrchol její krásy). Již na začátku filmu je nádherně přirovnán tenisový míč, který se odrazí od sítě buď na vaši nebo na soupeřovu polovinu k opravdovému životu. Inu, tak to funguje, štěstí se nerovná být šťastný... Ano, něco tak skvělého a dojímavého jsme od Woodyho opravdu nečekali, tím lépe jsme překvapeni .Gratulujeme mistře, další geniální film na světě!!! 80% ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“