Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

Cooolboy

Hlavná myšlienka filmu ma veľmi oslovila a absolútne súhlasím s prezentovaním života ako sledu náhodných udalostí, ktoré môžeme pomenovať aj ako šťastie či smolu. Čomu však nerozumiem je, prečo bol na takúto myšlienku použitý tak primitívny príbeh, ktorý nemohol nikoho zaujať (teda ak niekto nevidí prvý film s manželským trojuholníkom). Celý dej sa vliekol ako sopeľ z nosa a okrem Scarlett Johansson sa naozaj nebolo načo pozerať. Naivnosť (či ako to nazvať) v závere to všetko zaklincovala. Ak chcel však autor poukázať na ale absolútnu neschopnosť britských vyšetrovateľov, tak sa mu to skvele podarilo. To v Británii nemajú napr. výpis hovorov, nevypočujú kolegov z práce a nezistia, že mŕtva bola tehotná a teda je tu motív ako sviňa??????? No a na záver ešte jeden osobný komentár ku Jonathan Rhys Meyers, ktorej hlas je príšerný a doslova mi vadil. 5/10 ()

XITLAVEC

Až s odstupem času si člověk uvědomí, jak krásně Allen diváka manipuluje - do poslední chvíle ho empatickými scénami nutí soucítit s s hlavním hrdinou (který mimochodem není ničím jiným než egocentrickým amorálním sexuálním maniakem) , a jeho oběť, která měla nešťastný osud (ve všech směrech) vykreslí v závěru jako hysterku (dohnanou životem k nepříčetnosti), kterou by řvoucí a prskající kolem sebe každý divák bez rozmyslu zastřelil. Přitom opak je pravdou. Život není spravedlivý, a WOODY není ani v tomto případě vůbec MOODY :-)' ()

silmariel

Uplne jiny Woody Allen, ale tento film se mu opravdu povedl. Mezi ustredni dvojici to jiskri a i pres zvracenou mysl hl. hrdiny je mi ho docela lito. ()

tomtailor

i keď vo filme samotný Woody nehrá, brilantné dialógy nenechajú na pochybách,kto je ich tvorcom + výborné herecké výkony = ďalší úspešný smeč z Allenovej režisérskej rakety ()

davidh76

Film, který je zajímavý pouze tím, že ho natočil Woody Allen. Který "překonal" sám sebe, natočil tak trochu detektivku. Ale... pokud by tenhle film běžel v televizi, asi bych ho přehlédl. ()

Konvička

Co by se stalo, kdyby... Aneb štěstí přeje připraveným (účel a morálku házím stranou). Ale řeknu vám, partnerka hlavního hrdina mě doháněla k šílenství. Takhle se za mnou někdo pořád motat... To bych si buď hodila mašli (i vzhledem k té "postranní" patálii) nebo bych brokovnici namířila do kruhů nejbližších. ()

nakedsoul

Viděl jsem to na lepší čtyři hvězdy, ale za ty odkazy na Zločin a Trest dávám plný prádlo. Když se dívám na tu Scarlett, to je fakt pokušení samo... ()

Michaell

Ve srovnání s jinými Woodyho filmy by to byla tak trojka, ale ve srovnání s běžnou produkcí to musí být čtyřka. Osobně bych se obešel bez detektivní zápletky, která mi nepřišla tak překvapivá (včetně úplného rozuzlení), jak asi měla být. ()

Jurator

Už dlouho jsem neviděl takto výtečný thriller. Zvlášť překvapivé u Woodyho Allena, jakožto autora (skvělých) komedií. To se prostě musí vidět. ()

Puebla

Toto je moje prvýkrát s Woodym. Podľa tunajších kometárov vraj stráca sťavu. Predtým teda musel byť riadne veľkým a šťavnatým.Už sa naozaj teším na jeho staršie príchute. Tak ale aj táto mi celkom-štvorhviezdičkova chutila. A navyše sa prestávam sa báť pavúkov, bojím sa kariéristov. ()

sun.eagle

Když jsem tenhle film viděl poprvé tak jsem byl hodně zklamaný a film mě dokonale otrávil a nudil. Ale protože filmy Woodyho Allena mám rád tak jsem mu dal ještě jednu šanci a byl jsem si přesvědčen že film po 30 minutách vypnu, ale nejenom že jsem film dokoukal ale dokoukal s nadšením. Match point totiž po ospalém úvodu rozehrává "match" který na nás vybalí variabilní a efektní hru od sítě i záhladní čáry, napětí a překvapivé zvraty a postupně graduje do velkolepého finále. Před dvěma lety mě film dokonale otrávil, včera mě nadchnul. Důvod? na Match point prostě musíte mít to správné rozpoložení, jinak to vysvětlit nedovedu. ()

m-Jan

Stará láska nerezaví. Nějakou dobu jsem tenhle film neviděl a je pořád přitažlivější než krabice magnetů. Kamera se celou dobu chová jakože je snad puštěná mimoděk. Celý příběh braný tak civilně jako by tu ani nebyly chtěné velké výkony po jednotlivých představitelých (a ty výkony jsou v kontrastu s příběhem dokonalé). Ale všechno je takto správně protože přeci to my musíme koukat na příběh jako někdo třetí kdo to celé sleduje z povzdálí 85% ()

___Tuco

Težko se mi hodnotí, nejraděj bych dal za 3, páč v dabované verzi nevynikly z dialogy. Prostředí filmu znečně nesympatické (nemakačenka kapitalistický) a nereálné (no měl kluk holt štěstí), skoky v čase málo zřetelné. Na druhou stranu jsem vydržel koukat napjatý až do konce, z kterého sem smutný. Skarlet pekná, hlavně v dešti. ()

A.Dufresne

Dobré drama se skvělým příběhem a scénářem. Jinak si myslím, že kdyby to bylo natočený trochu jinak, ne tak smutně, tak by to zřejmě bylo výborné drama s prvky thrileru. ()

Cristina

Tak tohle si můžu pustit několikrát a příběh mě neomrzí.Nejlepší je to samozřejmě vidět poprvé,kdy asi každého zaskočí nečekaný konec.Skvělé zpracování příběhu,který mě donutil zamyslet se nad mým vlastním osudem... ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“