My dva a křen

You, Me and Dupree

Komedie / Romantický

USA, 2006, 108 min

• Hellboy

Protivnej film, bez vtipů a hrozně dlouhej a nudnej. Myslel jsem, že to bude v pohodě, soudě dle prvních několika minut a úvodních titulků, které prozradily, že se zde objeví třeba Michael Douglas nebo Seth Rogen. Bohužel nebylo, byla to nekoukatelná nuda, která sice měla pár světlejch okamžiků, ale skutečně jen pár. Strašně nepovedený, hlavně po scenáristický stránce.(30.5.2009)

• Crawler-D

Komediální styl Owena Wilsona mi čím dál víc nevyhovuje. Je mi hrozně nesympatický, ale snad ještě o chlup hůř je na tom novomanželský pár Matta Dillona a Kate Hudson, kteří se často chovají nedospěle a někdy vážně nevědí, co chtějí a jaké mají názory (samozřejmě, ona nemůže Dupreeho celou dobu vystát a snaží se, aby ho manžel co nejdřív vystrnadil, ale jakmile ho uvidí sedět v dešti na lavičce, její mateřské instinkty ji přijmějou ubytovat ho zpět a stavět se na jeho stranu...jo, jasně, to vám fakt žeru, ale scenáristé jednoduchých amerických "komedií" nemohou být příliš vynalézaví).(12.1.2010)

Velice povedenená komedie, ve které se režiséři snažili vyhnout se co nejvíce tradičním klišé a dost dobře se jim to dařilo, nebýt strašně provařeného finále, které je zde navíc umocněné rychlým průběhem...film je skvěle obsazený a ačkoliv byly herecké výkony dobré, vyzdvihuji bavičský potenciál a vtipnost Owena Wilsona, který svým smyslem pro humor posadil komedii o třídu výš. Určitě příjemná záležitost pro deštivé a chladné odpoledne...P.S.-počkejte si na potitulkovou scénu s Lancem Armstrongem...54 miliónů dolarů(rozpočet)/130 miliónů dolarů (výdělek celosvětově)(22.11.2006)

Veľmi čudný film. Obsadenie má dosť dobré na to, aby rozbehol poriadny komediálny kolotoč, ale vo filme sa nič nedeje. Owen Wilson sa snaží, ale veľa príležitostí byť vtipný nemá. Dupree neustále niečo totálne sprasí , čím si vôbec nebuduje u diváka sympatie. Skôr naopak - mnohokrát sa jedná o také kraviny (kto povie kamošovej novej manželke o jeho mega kolekcii porna?), že to vyzerá akoby to Dupree robil naschvál. Film vás vedie týmto smerom, čakáte kedy sa pokúsi Dillonovi vyfúknuť Kate Hudson a ono nič. Nastane kríza a ten idiot, ktorý ju spôsobil pomáha kamošovi získať srdce svojej slečny späť (ale bez toho, aby bola priznaná jeho chyba) a ten jeho pomoc ochotne príjma (Dupree ho ešte musí presviedčať, aby urobil správnu vec.). WTF ???? Douglas sa zrejme nudí a preto si vypĺňa voľný čas takýmito úlohami. Premrhaný potenciál. Tri hviezdičky za pár slušných gagov (Dupree nahý ráno na gauči, pracovný pohovor) a dobrého Wilsona.(22.3.2007)

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. All Cause of You - The 88 ,2. Back of My Hand - Jags ,3. Happiness - Pizzaman ,4. He Can't Love You - The Michael Stanley Band ,5. Got to Be Some Changes Made - The Staple Singers ,6. Funky Cold Medina - Tone Loc ,7. Spanish Stroll - Mink Deville ,8. Spanish Moon - Little Feat ,9. Os Grilos (Crickets Sing for Anamaria) - Marcos Valle ,10. Bust a Move - Young MC ,11. Three is a Magic Number - Blind Melon ,12. Funky Poodle - Wild Horses ,(17.5.2011)

• - Natáčení filmu začalo 7. října 2005 na slunečném ananasovém poli ve městě Kaawa na havajském ostrově Oahu. Vzhledem k tomu, že se filmaři rozhodli začít scénami svatebního ceremoniálu, hostinou a líbánkami, vládla na place pohodová atmosféra. Produkce zůstala ve městě a pokračovala natáčením na dalších místech – ve škole ve východním Los Angeles, kde Molly učí, a v docích v San Pedru. (Siriuss)

• - Snímek se stal prvním setkáním Owena Wilsona a Kate Hudson, kteří se díky němu stali několikrát partnery i v osobním životě. Po jednom z jejich rozchodů se Wilson údajně pokusil o sebevraždu. (Olík)

• - Legendární cyklista Lance Armstrong, který si ve snímku střihl drobné cameo, je dobrým přítelem Owena Wilsona a jeden čas byl i partnerem Kate Hudson. (Olík)