Mladý architekt Carl se právě oženil s půvabnou dcerou svého šéfa Molly. Po líbánkách se vrátí do práce, kde ho tchán očekává s nabídkou. Líbí se mu jeho architektonický návrh na bytový komplex a jmenuje ho hlavním projektantem. Když Carl zjistí, že se jeho nejlepší kamarád Dupree dostal do tíživé životní situace, rozhodne se podat příteli pomocnou ruku. Molly se to sice moc nelíbí, ale nakonec souhlasí, aby u nich Dupree pár dní zůstal. Ten se tam brzy začne chovat jako doma a dělá jen samé problémy, které vyvrcholí požárem obývacího pokoje. Carl Dupreeho vyhodí. Když ho Molly večer spatří sedět v dešti na lavičce, tak ho vezme zpátky domů. Mezitím otec Molly Carlův projekt zcela změní, aby na něm vydělal. Carl je v šoku a cítí, že ho tchán nenávidí. Začne žít ve stresu, přestane o sebe pečovat a vrací se domů čím dál později. Molly tráví stále víc času s Dupreem a Carl ji začne podezřívat, že s ním něco má. Poté kamaráda opět vyhodí z domu. (TV Nova)

Trailer 1

B!shop

No tak tohle me teda docela zklamalo. Uvod sice prijemnej a kdyz vlitne Dupree do baraku, tak to parkrat solidne rozjede. Jenze nekdy v 45. minute tohle skonci a celej film se zacne tocit okolo manzelstvi a Dupree je tu nakonec za toho, co pomaha. Jenze i kdyz byl ze zacatku vtipnej, tak mi pak uz lez na nervy a to samy plati v podstate i o Hudson a Douglasovi a fakt sem doufal, ze je Dillon sereze vsechny na jednu hromadu. Co se Dillona tyce, ten mi jako partak k Owenovi nesed, ale hral solidne. Prvni pulka filmu je vtipna, druha je az na par scen opruz, takze jen 3*. A Seth Rogen rulez. ()

Lateef

Velice povedenená komedie, ve které se režiséři snažili vyhnout se co nejvíce tradičním klišé a dost dobře se jim to dařilo, nebýt strašně provařeného finále, které je zde navíc umocněné rychlým průběhem...film je skvěle obsazený a ačkoliv byly herecké výkony dobré, vyzdvihuji bavičský potenciál a vtipnost Owena Wilsona, který svým smyslem pro humor posadil komedii o třídu výš. Určitě příjemná záležitost pro deštivé a chladné odpoledne...P.S.-počkejte si na potitulkovou scénu s Lancem Armstrongem...54 miliónů dolarů(rozpočet)/130 miliónů dolarů (výdělek celosvětově) ()

Dever

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. All Cause of You - The 88 ,2. Back of My Hand - Jags ,3. Happiness - Pizzaman ,4. He Can't Love You - The Michael Stanley Band ,5. Got to Be Some Changes Made - The Staple Singers ,6. Funky Cold Medina - Tone Loc ,7. Spanish Stroll - Mink Deville ,8. Spanish Moon - Little Feat ,9. Os Grilos (Crickets Sing for Anamaria) - Marcos Valle ,10. Bust a Move - Young MC ,11. Three is a Magic Number - Blind Melon ,12. Funky Poodle - Wild Horses , ()

Enšpígl

Ten film mě tak nebavil, že mě pak už nebavilo ani to, že je barevnej, tak jsem si hrál s ovladačem a růžně ladil barvy, chvíli byl jen filalovej, pak zase červenej, modrej, jeden by neřekl kolik je barev. Průser nastal, když jsem si během těhle hrátek s ovladačem zahesloval HBO a teď čekám na opraváře aby mě ho odhesloval. No pokud by na HBO mělo jít jen My dva a křen, tak klidně může být dál zaheslovaný. Jediné co stojí za to, je Douglas a ta scéna, kde Kate Hudson je v sexy plavkách na yachtě a volízne toho jednoho obejdu a pak ještě, jak je v tom bílým spodním prádle. Vlastně kdyby ve filmu hrála jenom Kate Hudson a film si ponechal název My dva a křen, bylo by to zábavnější. ()

Malarkey

Neočekával jsem od této komedie zhola nic, už na úkor zdejšímu hodnocení, i když jsem se těšil hlavně na Owena Wilsona, který mi za to rozhodně stál. Příběh v pravdě je neokoukaný a snaží se o novoty, které se mu vcelku daří, ale jediné na kterém film stojí je právě Owen Wilson. Jeho zběsilost, výraznost a všestranost bych chtěl mít. Jako bavič a komediant se mi řadí stále víš a víš a ukázal mi, že i v dnešní době se najde někdo, kdo dokáže diváka u televize pobavit a on ho na oplátku dokáže milovat. Příjemná nezávazná komedie, která si na nic nehraje a i když konec trochu hapruje a příde mi krapet trapný dá se u ní pobavit vcelku dobře a když nebude skvělá tak věřím, že minimálně dobrá určitě. A to za to stojí, ne? --- Počkej tlusťochu, narazil si na mě v den, kdy vydávám sedm druhů kouře. ()

• Americká rocková skupina Steely Dan zveřejnila na své internetové stránce dopis, ve kterém obviňuje tvůrce filmu, že vykradli jejich píseň Cousin Dupree. Žádají veřejnou omluvu Owena Wilsona na jednom ze svých koncertů. Mimo jména postavy však obě díla údajně nemají nic společného a navíc podobně se jmenují také dvě starší písně: „Dupree’s Diamond Blues“ od The Greatful Deas a „Dupree’s Paradice“ zpěváka Franka Zappu. (imro)
  • Lance Armstrong, který na plátně debutoval ve filmu Vybíjená: Běž do toho na plný koule, bral natáčení jako dobrou zábavu. „Ve filmu hraji sám sebe a je docela možné, že hrát někoho jiného je přece jen trochu snazší. Na střední jsem nikdy nechodil do divadelního kroužku, takže tahle kariéra by pro mě asi nebyla jednoduchá.“ (Siriuss)