My dva a křen

You, Me and Dupree

Komedie / Romantický

USA, 2006, 108 min

• honajz

Komedie na poněkud otřepané téma, co se stane, když novomanželům – samozřejmě zámožným a prosperujícím – nabourá život kamarád z dětství, který je pošuk na n-tou a navíc odmítá opustit kamaráda a přenechat ho nějaké ženské. V hlavních rolích Kate Hudson, Matt Dillon a jako cvok Owen Willson, mihne se tu i Michael Douglas, ale celkově docela nudný a nevtipný filmeček, u kterého se těžko dá pobavit.(16.3.2012)

Velice lehky film, nic narocneho.Film pro nenarocneho divaka tedy pro Mne.Neco u ceho se nemusi moc premyslet na co se staci jenom divat a nechat fim plynout.A i takove, mozna hlavne I takove filmy jsou potreba.Mne to vsak neda na vice nez 3 hvezdy a to se jeste sam k sobe primlouvam.Kazdopadne oddychovy film.(6.3.2008)

Takový neurážející průměr (možná spíš mírný podprůměr), film nenudí, ale ani nijak nezaujme a patrně se na něj rychle zapomene. Je tam sice pár vtípků, ale označení komedie bych tomu taky zrovna nedávala a romantický film to není už vůbec, zkrátka těžko tento snímek někam zařadit. Je to prostě takové nemastné, neslané, ale úplná ztráta času to určitě nebyla.(29.12.2006)

Přestože You, Me and Dupree disponuje veškerými klasickými nedostatky a typickými neduhy, kterými podobné romantické komedie trpí, tak se i tak bratrům Russoovým podařila natočit poměrně snesitelná podívaná, která tedy sice rozhodně nepatří k vrcholům žánru, ale díky sympatickému obsazení, svižnému spádu a několika vtipným scénám se jedná o slušný průměr. Především ale ten casting tu sehrál velmi důležitou roli, jelikož se zde sešla spousta hereckých hvězd a svůj talent a charisma se jim zde podařilo skutečně prodat, takže jejich postavy si lze oblíbit a v očekávaném závěrečném happyendu jim lze i upřímně fandit. Zápletka je jinak ale docela tuctová, takže její vývoj příliš nepřekvapí, jelikož se tu ale pořád něco děje, tak nuda nehrozí, naopak nenásilný humor a sympatické postavy zde působí svěžím dojmem, chvílemi na povrch deroucí se dramatické a emoční scény pak též nevyznívají zcela marně, což také není u těchto filmů zcela běžné a komu nevadí ten všude přítomný americký rodinný patos a kýčovitost, tak si tuto podívanou může skutečně příjemně užít, neboť je to zpracováno opravdu v rámci snesitelnosti a za celou dobu to nesklouzne k nějakým nesoudnostem, které to jsou schopné kompletně znechutit.(16.5.2020)

Skoro si říkám, že 3 hvězdy jsou až moc.. Tenhle film mě nijak zvlášť nezaujal. Pořád jsem čekal, co se z toho vyklube a musím říct, že v průběhu filmu jsem se skoro nezasmál, možná párkrát takovým otřepaným scénám.. Film jakoby ztratil šťávu a trochu se rozjel až v samém závěru. Na komedii to nebylo moc vtipné a na nějaký vážný příběh moc jednoduché, ale i tak se dá říct jednoduše - odreagovačka.. Na druhou stranu musím vyzdvyhnout Owena Wilsona, který i tak blbou roli :) zahrál kvalitně, i když mi moc neseděla ta náhlá proměna z poflakujícího se floutka, který dělá jen problémy - v citlivého, ohleduplného a zodpovědného přítele všech. Michael Douglas si roli také vyloženě užívá a Kate Hudson je zase vyloženě kus :) (jenom ten horejškej bych trochu vylepšil, ale to sem nepatří :)(27.9.2008)

• - Katana s dračí hlavou na stole pana Thompsona (Michael Douglas) je stejný typ, jaký zpopularizoval Duncan McLeod v televizním seriálu Highlander (1992). (imro)

• - Ve filmu se objevil i Lance Armstrong, nejprve v Carlových představách na jachtě pana Thompsona a podruhé po závěrečných titulkách, při pročítání Dupreeho knihy. (rrobertek)

• - Snímek se stal prvním setkáním Owena Wilsona a Kate Hudson, kteří se díky němu stali několikrát partnery i v osobním životě. Po jednom z jejich rozchodů se Wilson údajně pokusil o sebevraždu. (Olík)