My dva a křen

My dvaja a magor

You, Me and Dupree

Komedie / Romantický

USA, 2006, 108 min

Samovrah( Owen) to vytiahol k tým trom hviezdam(on tam bol ten vtipný element), ale na viac to už nestačilo. Na komédiu veľmi dlhé(aj keď to môže fungovať-viď Apatow a jeho komédie, tu však nie). Potešilo aspoň cameo Armstronga.(14.1.2008)

Takový neurážející průměr (možná spíš mírný podprůměr), film nenudí, ale ani nijak nezaujme a patrně se na něj rychle zapomene. Je tam sice pár vtípků, ale označení komedie bych tomu taky zrovna nedávala a romantický film to není už vůbec, zkrátka těžko tento snímek někam zařadit. Je to prostě takové nemastné, neslané, ale úplná ztráta času to určitě nebyla.(29.12.2006)

Brutálně podhodnocené. Kate Hudson je tady v nejlepší formě. Tím samozřejmě nemyslím herecké. Hlavní hvězdou je ovšem totální vemeno Dupree. Wilson se na něm mohl parádně vyřádit. Jeho pracovní pohovor je jedním z vrcholů. Skvěle mu sekunduje i ujetý otec Molly. Každou chvíli si to utahuje z manželství a hlavně z manželek. Kdo hledá romantický film bude zklamán, kdo hledá komedii lehce v Rogenově stylu, tak je na správné adrese.(19.10.2015)

Carl a Dupree jsou dva nerozluční kamarádi a ctí pravidlo o tom, že v nouzi poznáš přítele. A tak se jednou stane, že shodou okolností si Carl nastěhuje Dupreeho do svého domu a spustí tím kalamitu událostí, až si ti dva začnou lézt na nervy. Dupree je zkrátka otravný, a proto aby jeho nejbližší kámoš měl pocit štěstí, je ochoten obětovat vše, ale jeho snaha nemusí být vždy kladně oceněna, zvláště když se začne montovat do Carlova vztahu s jeho sličnou manželkou. Do toho se přidají Carlovy trable v práci s jeho ambiciozním a tvrdým tchánem a na dobrou komedii je zaděláno. Kdyby zůstalo u vzájemného provokování, kdo bude mít z těch dvou navrch, mohla to být opravdu legrace, ale s takto řídkým scénářem a přímo vražednou stopáží, je výsledkem spíše zdlouhavá komedie, u které se především v první polovině divák slušně pobaví. Nebýt skvělého Owena Wilsona, divák by se asi ukousal nudou. Wilsonovi role skvěle sedí, po celou dobu srší energií, a když je divákovi nejhůř, nasadí svůj bezelstný výraz a jede se dál. Ostatní herci tak trochu zůstávají v jeho stínu. Hudsonová je hezká, ale z hereckého rejstříku toho moc nepředvedla, Dillon není špatný a Douglas si svou rolí nesympatického šéfa a tchána taky žádnou ostudu neuřízl. Zkrátka, trochu to pobaví, v ničem to nepřekvapí a hned se zapomene, o čem to bylo. 50%(26.10.2009)

• Rosaviva

Opravdu jedna z nejhorších komedií co jsem v poslední době viděla a že jsem jich viděla dost. Od filmu z Owenem Wilsonem toho radši neočekávám moc a můžu pak být příjemně překvapená (Marley and Me) a nebo dostanu film takovéhohle ražení, nuda, nuda a nuda. Film co sází na nechutné sexuální vtípky, které opravdu vtipné nejsou, a na chudáka nešikovného Dupreeho, který pořád dostává na "hubu". 2* Nikdy víc.(9.4.2011)

• - Snímek se stal prvním setkáním Owena Wilsona a Kate Hudson, kteří se díky němu stali několikrát partnery i v osobním životě. Po jednom z jejich rozchodů se Wilson údajně pokusil o sebevraždu. (Olík)

• - Hudbu k filmu původně složil Rolfe Kent (Děkujeme, že kouříte, 2005), ale několik týdnů před premiérou ho nahradil Theodore Shapiro (Ďábel nosí Pradu, 2006). (imro)

• - Lance Armstrong, který na plátně debutoval ve filmu Vybíjená: Běž do toho na plný koule, bral natáčení jako dobrou zábavu. „Ve filmu hraji sám sebe a je docela možné, že hrát někoho jiného je přece jen trochu snazší. Na střední jsem nikdy nechodil do divadelního kroužku, takže tahle kariéra by pro mě asi nebyla jednoduchá.“ (Siriuss)