poster

My dva a křen

 • USA

  You, Me and Dupree

 • Slovensko

  Magor v podnájme

 • Slovensko

  My dvaja a magor

 • Velká Británie

  You, Me and Dupree

Komedie / Romantický

USA, 2006, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  **

  Komedie na poněkud otřepané téma, co se stane, když novomanželům – samozřejmě zámožným a prosperujícím – nabourá život kamarád z dětství, který je pošuk na n-tou a navíc odmítá opustit kamaráda a přenechat ho nějaké ženské. V hlavních rolích Kate Hudson, Matt Dillon a jako cvok Owen Willson, mihne se tu i Michael Douglas, ale celkově docela nudný a nevtipný filmeček, u kterého se těžko dá pobavit.(16.3.2012)

 • brooklyn73
  ***

  Velice lehky film, nic narocneho.Film pro nenarocneho divaka tedy pro Mne.Neco u ceho se nemusi moc premyslet na co se staci jenom divat a nechat fim plynout.A i takove, mozna hlavne I takove filmy jsou potreba.Mne to vsak neda na vice nez 3 hvezdy a to se jeste sam k sobe primlouvam.Kazdopadne oddychovy film.(6.3.2008)

 • ajuska
  ***

  Takový neurážející průměr (možná spíš mírný podprůměr), film nenudí, ale ani nijak nezaujme a patrně se na něj rychle zapomene. Je tam sice pár vtípků, ale označení komedie bych tomu taky zrovna nedávala a romantický film to není už vůbec, zkrátka těžko tento snímek někam zařadit. Je to prostě takové nemastné, neslané, ale úplná ztráta času to určitě nebyla.(29.12.2006)

 • sedm.1
  ***

  Přestože You, Me and Dupree disponuje veškerými klasickými nedostatky a typickými neduhy, kterými podobné romantické komedie trpí, tak se i tak bratrům Russoovým podařila natočit poměrně snesitelná podívaná, která tedy sice rozhodně nepatří k vrcholům žánru, ale díky sympatickému obsazení, svižnému spádu a několika vtipným scénám se jedná o slušný průměr. Především ale ten casting tu sehrál velmi důležitou roli, jelikož se zde sešla spousta hereckých hvězd a svůj talent a charisma se jim zde podařilo skutečně prodat, takže jejich postavy si lze oblíbit a v očekávaném závěrečném happyendu jim lze i upřímně fandit. Zápletka je jinak ale docela tuctová, takže její vývoj příliš nepřekvapí, jelikož se tu ale pořád něco děje, tak nuda nehrozí, naopak nenásilný humor a sympatické postavy zde působí svěžím dojmem, chvílemi na povrch deroucí se dramatické a emoční scény pak též nevyznívají zcela marně, což také není u těchto filmů zcela běžné a komu nevadí ten všude přítomný americký rodinný patos a kýčovitost, tak si tuto podívanou může skutečně příjemně užít, neboť je to zpracováno opravdu v rámci snesitelnosti a za celou dobu to nesklouzne k nějakým nesoudnostem, které to jsou schopné kompletně znechutit.(16.5.2020)

 • MARTIN*I
  ***

  Skoro si říkám, že 3 hvězdy jsou až moc.. Tenhle film mě nijak zvlášť nezaujal. Pořád jsem čekal, co se z toho vyklube a musím říct, že v průběhu filmu jsem se skoro nezasmál, možná párkrát takovým otřepaným scénám.. Film jakoby ztratil šťávu a trochu se rozjel až v samém závěru. Na komedii to nebylo moc vtipné a na nějaký vážný příběh moc jednoduché, ale i tak se dá říct jednoduše - odreagovačka.. Na druhou stranu musím vyzdvyhnout Owena Wilsona, který i tak blbou roli :) zahrál kvalitně, i když mi moc neseděla ta náhlá proměna z poflakujícího se floutka, který dělá jen problémy - v citlivého, ohleduplného a zodpovědného přítele všech. Michael Douglas si roli také vyloženě užívá a Kate Hudson je zase vyloženě kus :) (jenom ten horejškej bych trochu vylepšil, ale to sem nepatří :)(27.9.2008)

 • - Katana s dračí hlavou na stole pana Thompsona (Michael Douglas) je stejný typ, jaký zpopularizoval Duncan McLeod v televizním seriálu Highlander (1992). (imro)

 • - Ve filmu se objevil i Lance Armstrong, nejprve v Carlových představách na jachtě pana Thompsona a podruhé po závěrečných titulkách, při pročítání Dupreeho knihy. (rrobertek)

 • - Snímek se stal prvním setkáním Owena Wilsona a Kate Hudson, kteří se díky němu stali několikrát partnery i v osobním životě. Po jednom z jejich rozchodů se Wilson údajně pokusil o sebevraždu. (Olík)