My dva a křen

My dvaja a magor

You, Me and Dupree

Komedie / Romantický

USA, 2006, 108 min

Komedie, na kterou jsem se těšila, ale jaksi nenaplnila moje očekávání. Je tam spousta scén, u kterých si budete říkat, že byste to udělali jinak, aby to bylo k popukání a prostě z celého toho fajn námětu se jim nepodařilo vymačkat to nejlepší, což se jistě dalo. Ono už jen samotná kostra, že se k novomanželům nastěhuje ženichův nejlepší kámoš - flákač, zatímco ten druhý kamarád je jeho naprostý opak. Role Kate Hudson je na zabití, nechová se vůbec jako tolerantní novomanželka, ale fůrie po 30 letech manželství (to je fakt děsný, když si váš manžel pozve k sobě kamarády, aby se dívali na fotbal - no to je přímo na rozvod!), Matt Dillon se do komediální role vůbec (ale vůbec) nehodí a strašně přehrává a do celé té taškařice zapadá asi jen tak Owen Wilson, u kterého jsme na role debilů zvyklí. Michael Douglas je třešničkou na dortu, i když jeho roli by mohl hrát kdokoliv jiný (asi chtěli na film přilákat Douglasovou roličkou). Veškerý film hodnotím 2 hvězdičkami, ale tu třetí dávám za "dramatičtější" momenty a žárlivé scény, které nakonec byly lepší než snaha o komedii. PS: Už mě unavují americké romantické komedie, které znázorňují, jak by se lidé měli mít rádi - neustále se pusinkovat a cukrovat a jak nastane první hádka, tak ihned rozchod.(2.4.2011)

No, už sem viděl lepší komedie s Owenem Wilsonem, ale ani tohle neni tak špatný, samozřejmě příběh je trošku jetej a je to jedna velká vykrádačka, ale co, kdyz Owen Wilson je zase perfektní, hlavně ze začátku to děsně rozjíždí, pak když chce všchno napravit už je to horší a film dost ztrácí na vtipnosti a svižnosti, ale i tak to ty lepší 3* hodí(27.12.2006)

Film, který nezklamal a plně splnil má očekávání. Odpočinková záležitost u které se nemusíte 100% soustředit na děj, ideální film na páteční odpoledne a až na ten patos na konci v sobě má myšlenku, je těžké správně rozvrhnout čas mezi práci, rodinu a přátele, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a já můžu v klidu odejít od televize, Lens Armstrong dokázal s jednou koulí daleko víc, než my bysme zvládli se třema.(26.9.2008)

Carl a Dupree jsou dva nerozluční kamarádi a ctí pravidlo o tom, že v nouzi poznáš přítele. A tak se jednou stane, že shodou okolností si Carl nastěhuje Dupreeho do svého domu a spustí tím kalamitu událostí, až si ti dva začnou lézt na nervy. Dupree je zkrátka otravný, a proto aby jeho nejbližší kámoš měl pocit štěstí, je ochoten obětovat vše, ale jeho snaha nemusí být vždy kladně oceněna, zvláště když se začne montovat do Carlova vztahu s jeho sličnou manželkou. Do toho se přidají Carlovy trable v práci s jeho ambiciozním a tvrdým tchánem a na dobrou komedii je zaděláno. Kdyby zůstalo u vzájemného provokování, kdo bude mít z těch dvou navrch, mohla to být opravdu legrace, ale s takto řídkým scénářem a přímo vražednou stopáží, je výsledkem spíše zdlouhavá komedie, u které se především v první polovině divák slušně pobaví. Nebýt skvělého Owena Wilsona, divák by se asi ukousal nudou. Wilsonovi role skvěle sedí, po celou dobu srší energií, a když je divákovi nejhůř, nasadí svůj bezelstný výraz a jede se dál. Ostatní herci tak trochu zůstávají v jeho stínu. Hudsonová je hezká, ale z hereckého rejstříku toho moc nepředvedla, Dillon není špatný a Douglas si svou rolí nesympatického šéfa a tchána taky žádnou ostudu neuřízl. Zkrátka, trochu to pobaví, v ničem to nepřekvapí a hned se zapomene, o čem to bylo. 50%(26.10.2009)

• Yardie

Tak to byla teda slabota. Snad kromě dvou hlášek naprostá absence vtipu, "příběh" jasný od začátku do konce, předvídatelné a nevtipné gagy. Divím se, že jsem se dodíval (asi to nebylo tak otravné). Jsou to slabší 2 hvězdičky. Alespoň se koukalo pěkně na Kate, když už nic. Naprosto zabitý čas. Ale už jsem viděl i horší. Howgh!(26.4.2011)

• - Katana s dračí hlavou na stole pana Thompsona (Michael Douglas) je stejný typ, jaký zpopularizoval Duncan McLeod v televizním seriálu Highlander (1992). (imro)

• - Ve filmu se objevil i Lance Armstrong, nejprve v Carlových představách na jachtě pana Thompsona a podruhé po závěrečných titulkách, při pročítání Dupreeho knihy. (rrobertek)

• - K filmu existují také speciální trailery ukazující příběh v jiném světle. V jednou jsou manžely Dupree a Molly, přičemž Carl se k nim nastěhuje. V hororové verzi zase Carl zabíji lidi. (imro)