Autoři filmů Lhář, lhář a Božský Bruce tentokrát přinášejí bláznivou komedii o omylech a nedorozuměních, které kvůli své nebetyčné smůle způsobil bystrý, ale trochu líný Bartleby „B“ Gaines (Justin LongJeepers Creepers). Když se Bartleby a jeho kámoši ani na několikátý pokus nedostanou na univerzitu, přicházejí na způsob, jak tenhle menší problém vyřešit. Založí si svou vlastní školu! Jenže…vše se rozkřikne trochu víc, než původně mělo. Kolem školy se brzy prochází houfy koček v bikinách, u bazénu se koná nekonečný mejdan a Bartlebyho čekají velké starosti – jak přesvědčit studenty a úřady, že tahle falešná univerzita má něco do sebe! (oficiální text distributora)

Ravi

Klasická americká univerzitní rutina, kterou jsme již milionkrát viděli s mnoha známými klišé jako přez kopírák obtáhnutými dialogy a menšími zápletkami (krásná holka+divný kluk, rodiče přítomni vždy nevhodně, člen sportovního družstva trápící intelektuálního adolescenta, ...). Nový je zde jen námět, ale to je pro diváka chabá vábnička. Doporučuji všem milovníkům prciček, co přišli o vkus a zdravý rozum, dále všem lidem, kterým stačí k zábavě sledovat opici, která se naučila dělat kotrmelce a taky divákům, kterým nevadí tento typ amerických rodinných komedií. Odpad si to nezaslouží, 20% = 1/5 ale ano. ()

P1tr

Justin Long žene film vpřed spolu se svými podivnými kamarády "studujícími" na fiktivný vysoké škole. Zajímavý nápad, který je vyždímán dostatečně. Vedle povedených vtipů nechybí ani vážnější závěr a pár moralizujících rozhovorů, to už je ale bohužel trademark amerických komedií. Vedle vážnějších partií vtipná komedie, kterou si nejlépe užijete s partou přátel. ()

giovanni3

Vcelku povedený nápad udělat si vlastní výšku a učit tam jen ,,předměty,, co lidi zajímají, ale celkově to zpracování je klasický americký průměr... i ,,souboj,, se zavedenou výškou je takový neslaný nemastný... jako 3z5 čistě za velmi zajímavý nápad.. ()

herr_carter

Staré dobré komediální držky v mladém provedení mi nedávno nabídl Netflix a v rámci naplnění kvót filmového žánru "oddychovka" jsem byl díky tomuhle filmu celkem v pohodě. Bylo vtipné sledovat (párkrát jsem i vyprsknul smíchy) jak si looseři přestavují bývalou psychiatrickou léčebnu na imaginární vejšku a koleje......................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

darwin

Slabá, slabá komedie. Námět jako obyvkle slibný, ale provedení pokulhává, a to hlavně díky tomu, že tvůrci zvolili cestu šílených postav-exotů a jejich konfrontace s árijskými sportovci z bohatých rodin. Filmu též neprospívá to, že je prostě tak košér, ve filmu není ani náznak sexu nebo alkoholu, tráva je zmíněna pouze okrajově. Točit komedii o vysoké škole bez těchto atributů je jako točit akční film bez akčních scén - nemůže to dopadnout dobře. A ani nedopadlo. ()

Ondra16

I když většina z vás kritiků to odsoudí, mně tenhle film naprosto dostal. Jistě, že je to naprosto neproveditelné, ale ten nápad, hudba a několik velmi vydařených fórů dávají dohromady výbornou podívanou. Asi je to jen můj subjektivní názor, ale ta myšlenka úplné volnosti je geniální! ()

medlo

Podpriemerná teen komédia. Pár krát som sa zasmial, ale to bolo asi všetko. Už celkový nápad, založiť si vysokú školu, je úplne nereálny. Nie to ešte dostať akreditáciu. Záverečný monológ hlavného hrdinu ma úplne dorazil a keby bol na začiatku, tak by som to asi hneď vypol. Ale to čo som čakal som dostal. Ničím tento film neprekvapí. ()

Ratherfly

Dokonale nevyužitý potenciál celkem dobrého nápadu a zároveň ukázkový příklad hlouposti a rádobyvtipnosti s naprosto debilním (čti: american dream) koncem. Nejvíc mně tam sraly prvoplánové cool momenty typu "chlápek vjede na mašině do bazénu" - WTF?? Sice to tak podle hodnocení nevypadá ale minulé teen-comedii s Justinem Longem "Waiting..." tahle nesahá ani po kotníky. ()

Castorr

Film, který pobaví, ale na který se lehce zapomíná. Další teenagerská komedie, kterých je a ještě bude víc. Ale kdyby byla taková vejška tak bych neváhal a šel na ni. ()

cajke

I na mě jako milovníka žánru stupidní americké teenage komedie bylo tohle moc. Pár opravdu solidních gagů bohužel pohřbí naprosto absurdní závěr.To se z toho nedalo vybruslit líp? ()

baXter

Nápad je dost ujetej a v realným životě by nic takovýho nikdy nemohlo projít (ani v Americe !). Ale jedno se mi na tomto filmu moc líbilo. A to ty vůdčí dovednosti. Dejte lidem (a potažmo trhu) to co chtějí a oni Vám utrhnou ruce a budou Vás milovat. "B" jim dal školu na kterou všichni chtěli ale nedostali se. Super výuka stadentů studenty. A zavěrečný od srdce přesvědčivý proslov před akreditační komisí. No paráda. A uplně poslední scéna s výbuchem auta mě sesadila ze židle. Fakt jsme se bavil i když to byla prakticky ptákovina. ()

dopita

Nikde jinde než v americe by takováhle ptákovina vzniknout nemohla. Ale když řikám ptákovina, tak to nemyslím nijak zle. Nemá cenu se ďoubat ve všech těch nesmyslech a kravinách co se ve filmu dějou. Hlavní je, že film rychle uteče a je to docela prdel. Zábavná oddechovka bez vyšších ambicí. ()

Junglista

Snůška všech klišé z dob minulých, ale i přes to mi to příjemně uteklo. A zklamanej sem nebyl. Vyloženejch záchvatů smíchu se asi nikdo nedočká, ale ten telepaticky vybuchující pošuk mě dostal. A absence nechutností, tolik typická pro žánr, potěší. ()

lukasch

Docela snesitelná komedie „z vejšky“. I přes hodně šílený nápad a patos na konci jsem se nemusel stydět, že na to koukám. Sice existují lepš filmy v podobném duchu, ale také horší, kde se zvrací, strká psí sperma do hot dogů apod. Tohle je ještě taková milá blbina. ()

enyama

Tak tuhle vejšku bych brala všema deseti! Kolik z nás dělá to, co zrovna vystudovali? A kolikrát si člověk řekl:"Proč se tohle učím?" a v setrvačnosti času zjistil, že to nikdy neuplatnil...:-) Jsem toho názoru, že jde často jen o ten štempl na papíře a je úplně fuk, za co ho máte... Lidi si maj co dát, můžou se od sebe učit, což veškole moc k vidění není. Tohle se mi asi líbilo nejvíc:-)) Pěkně jsem si s touto komedií osvěžila zdlouhavé "letní" odpoledne s kámoškou - pěkně jsme se naladily na nadcházející školní rok:-)) ()