8 žen

• Francie 8 femmes (více)

Francúzsko päťdesiatych rokov. Osamelé sídlo v zasneženej krajine. Rodina sa stretáva na sviatky. Oslava sa však nekoná - milovaný otec bol zavraždený! Vrahom môže byť iba jedna z ôsmych žien tak blízkych pánovi domu. Dominantná manželka? Jeho staropanenská švagriná? Lakomá svokra? Drzá slúžka alebo lojálna gazdiná? Alebo jedna z jeho dvoch pekných mladých dcér? Prekvapujúca návšteva očarujúcej sestry obete zvráti pátranie na hystériu a rivalitu. Postupne sa začínajú odhaľovať rodinné tajomstvá. Humorné situácie sú okorenené hudobnými vsuvkami i zvodne zradnými tancami. Tajomstvo ženskej duše je odhalené. Osem žien: krásnych, vášnivých, inteligentných, citlivých a nebezpečných. Jedna z nich je vinná. Ktorá to je? (oficiální text distributora)

Musak

Kdybych mel rad muzikály, tak bych asi dal 5, ale ja je proste rad nemam a mit nebudu...ke vsemu ta divadelnos a komedialnost...nic pro mě. Ovsem milovnici techto žánrů si na své určitě přijdou. takze tak nejak shrnuto, dobrej dej, ale ve špatným žánru ()

mcleod

Ucházející film o hodném muži utýraném 8 ženami. Zahrané je to dobře, ale celkově je to takové ploché, bez nápadu a bez nějakého přesahu. Co ale film opravdu kazí, jsou mnohdy značně úchylná hudební a taneční čísla. ()

TroiMae

Jeden z mých oblíbených vánočních filmů. Dramatický v nejednom slova smyslu. Vypjaté, hysterické, barevné, francouzské a ještě se tu zpívá. Dokonalé. Sólo pro osm žen a jediný muž je mrtvý. Co víc si může feminista přát. ()

Matts

Veliké překvapení. Když jsem viděl trailer k tomuto filmu, nedával jsem mu moc šancí u mne uspět. O to vím mě potěšilo, že mě dokázal zaujmout každou vteřinou. Rozuzlení celého příběhu jsem sledoval s otevřenou pusou. Všechny hlavní představitelky zvládají náročné role s naprostým přehledem a dokonale se doplňují. Skvělé jsou zejména taneční scény. Nejen ony dodávají filmu nezvykou atmosféru. 8 žen rozhodně stojí za vidění! ()

wikus

Ach, tie herečky. Sú dokonalým vyjadrením šarmu, eleganciu a krásy, ktorú v sebe skrývajú nielen ony samé (či už v skutočnosti alebo vo filme), ale aj Francúzsko päťdesiatych rokov. Výborné či už ako napínavá detektívka, nápaditá komédia, alebo muzikál s výbornými číslami. Nesie v sebe vtip, iróniu, no najmä jedinečnosť, ktorú v sebe ženy skrývajú. ()

Wally

Herecký galakoncert...od tohoto filmu sem moc nečekal, ale nakonec jsme u něj všichni doma strnule zůstali sedět a netrpělivě čekali na konec. Výborné herečky, krásné barvy, skvělý příběh nepostrádající napěti a také scény u kterých se usmějete. Prostě kam až jsou ženy schopné dohnat muže.... :-) ()

HiddenDragon

Vizualne krasna detektivni komedie bez jedine muzske role podle hry Roberta Thomase. Skvele herecky ztvarnujici rozlicne zenske povahy i osudy, barevne a precizni dekorace a kostymy z 50/60. let (i kdyz je vse toceno ve studiu) a jeden mrtvy muz. Francouzstina je libozvucna a i kdyz mi zezacatku nesedly pevecke vlozky (kazda herecka ma sve "muzikalove" cislo - pry fr. hity 60. let), dalo se na to zvyknout. Obecne mi franc. filmy stylem uplne nesedi - co se tyce detektivek, na anglicke asi nema nikdo - ale tohle se A. Christie trochu podobalo (neco jak Vanoce Hercula Poirota mixnute Vrazdou v Orient Expressu....vsichni jsou v zime zavreni na venkovskem sidle...a mozna jsou vsichni vinni :) Herecky koncert to je ovsem dokonaly a pointa je zajimava (i kdyz jsem ji vytusil asi pul hodiny pred koncem). Je to povinna podivana pro feministky :) jak by asi vypadal svet "bez muzu" :) ()

Hopper

Skvelá francúzska záležitosť balansujúca niekde medzi čiernou komédiou a detektívkou alá A. Christie dominujúca výbornými hereckými výkonmi, muzikálnymi vsuvkami a pomerne nepríjemným spôsobom bijúca do radov žien. Radosť pozerať. ()

Tery16

Možná je dost vidět, že je to přepis divadelní hry, ale co na tom. Je to příjemná podívaná plná hezkých písniček a ještě se při tom zasmějete. Co víc si přát? ()

cab

Skveli (François Ozon) na rezijni stolicce veli francouzske zenske herecke spicce. Vysledek se musel dostavit.70% ()

MareT.

Já muzikálům moc neholduju, ale kombinace Francouzké kinematografie, divadelního nádechu a zápletkou jako od A. Christie se to dá snést a užít. Herecké výkony bych řekl ryze na divadelní úrovní, což není na škodu, ale je to hodně bijící do očí. Závěrečné "překvapení" se mi taky líbilo. ()

kaygen.it

Úžasné výkony (zejména úžasně přehrávající Huppert), báječná hudební čísla a scénář pln překvapení. To vše v divadelním prostředí několika málo místnotí jednoho vekovského domu:) ()

Mauric

Krásný příběh o jedné pořádně vypečené rodince,který si 4* zaslouží nejen kvůli výbornému scénáři,hereckému obsazení,ale hlavně kvůli závěrečnému rozuzlení,které dojem z tohoto filmu jen umocňuje.Výborná detektivka,na kterou se možná někdy rád zase podívám.. ()

ClimbVibe

Tak trochu divadelní film... Samozřejmě perfektní herecké výkony krásných hereček. Esencí tohoto filmu jsou pro mě pak skladby (a jejich obrazové ztvárnění): Papa t'es plus dans l'coup a Mon amour mon ami. ()