Vodník Jakoubek (J. Korn) se musí kvůli jednomu nemoudrému knížecímu rozhodnutí odstěhovat ze svého domova. Dozví se to jeho syn Tonda (V. Jílek) a rozhodne se, že tomu zabrání. Což ovšem není pro obyčejného venkovského chasníka zrovna snadný úkol. A navíc se vmísí do děje ještě pan kníže (J. Abrhám), princezna Aneta (Z. Kajnarová), její nápadník, urozený vikomt z dalekých krajů (O. Vízner), a Vendula, napůl tulačka a napůl zlodějka (T. Pauhofová). Tonda nakonec svého tátu vodníka zachrání a přitom najde i své štěstí… (Česká televize)

Autogram

Kdeže je tá atmosféra starších českých rozprávok? Táto nemala nápad ani šťavu, ale herci a prostredie neboli zlé. Horšie bolo, že veľmi ťažko sa na tom mohli baviť dospelí a už vôbec nie deti. Pranierovanie chamtivosti a oslava skromnosti a úprimnosti je pekná vec, ale takto bez humoru ma to sklamalo. ()

Paity

Vodnické pohádky jsou vždycky vděčné a pro děti skvělé. Trampoty vodníka Jakoubka se ale řadí mezi lehce podprůměrné případy. ()

EKLEKTIK

"Ach jo, tatínku. Všechno jsem to zvrtal." Když blbost, tak Olmer a když Olmer, tak Chytrová. Nechápu, jak v tomhle mohlo hrát, tolik dobrých herců. ()

naxicka

Inu..........Vskutku nehodno Štědrého dne....Ale chápu, že když si renomované televize rozebraly kvalitnější pohádky, tak na Barrandově zbylo jen TOTO...:D 2 hvězdy pouze za vynikajícího Josefa Abrháma ()

gemi

Jediná hvězda za to, že se pohádka neodehrává v hnusných kulisách. Hodně nevyrovnané herecké výkony, u "hlavního hrdiny" Jabuka se o herectví ani mluvit nedá a ten Korn... ()

offlineman

Na to, že to točil Vít Olmer to bylo koukatelné, ale žádná velká sláva. Potěší dobře namaskovaný Jirka Korn a fakt krásná Táňa Pauhofová! ()

macetoma

Těžký průměr. Podle hereckého obsazení to mohla být pohádková bomba. Pan kuchař Olmer však vaří neslané a nemastné pokrmy. Nikdo neví co a jak má hrát a tak si to každý hraje sám podle sebe. Výsledek tomu odpovídá. Kdo a kde vyhrabal Václava Jílka se raději ani neptám. Diváka čeká několik one-man show vedle sebe, ale skládačka do sebe nezapadá. Dávám 2 hvězdy a to jsem mírný. ()

Pitryx

Nelíbilo. Nebylo to úplně na nic, ale prostě nezaujalo. Zbytečně a uměle protahovaný konec, herci hodně podivní a celkově zvukově nepodařené. ()

ostravak30

A zase ten problém v komunikaci, který by mohl mnohé vyřešit. Kdyby tak princezna mluvila pořádně s tátou. Kdyby tak kníže mluvil pravidelně se svou dcerou. A kdyby tak pravdu řekla Simona Chytrová svému synovi. Nebo kdyby se vodník nestyděl přiznat, že mu Tondova máma chybí. A tak dále, a tak dále. V exteriérové pohádce potěší nejen exteriéry samotné, ale i sympatická zlodějka Táňa. Poučení? Lidi spolu mají víc mluvit a ne každý rádce radí dobře. A též, že ne každá pomluva je pravdivá. ()

Prubner

Výsledný dojem kazí hodně nevyrovnané herecké obsazení. Jílek hraje jako (špatný) ochotník, Korn to samé a co se týče Simony Chytrové, Olmerovi by měl její obsazování už konečně někdo zakázat zvláštním výnosem. Herečtí bardi ve vedlejších rolích už to nezachrání. Aspoň že jsou tu Kajnarová a Pauhofová, na které se vždy dobře dívá (a jen kvůli nim jsem tuhle pohádku vlastně sledoval). ()

honeysuckle

Pohádka s ukázkově hrozivým scénářem, který postrádá nosnou zápletku. No řekněte sami: Vodník má být vyhoštěn kvůli intrikám rádců. Jeho syn Tonda se vydává na zámek, kde ho král i princezna přemluví, aby se o princeznu naoko ucházel a tím oddálil její sňatek s hloupým vikomtem. Poté, co vyjde najevo Tondův prostý původ ho zavřou do šatlavy. Král si pak dupne, rádce pošle pryč a Tondu zase pustí. Rádci potrestáni, Tonda pomůže králi a princezně vyřešit jejich komunikační problémy a sám si pak vezme půvabnou Vendulku. Jestli měl být "moment krize" zobrazen scénou, ve které rádci fyzicky zaútočí krále a princeznu, aby byli posléze definitivně zpacifikováni...no nevím, mně to přišlo dost křečovité. Pohádka o ničem. K nevydržení příšerná hudba Pavla Hrubeše, která zní téměř elektronicky, je místy zbytečně dramatická a hraje i ve scénách, kde je hudební podkres až rušivý. A proč vojáci mluví v rýmech jsem taky nepochopila. Kostýmy představuje stylově nejednotný mišmaš. Pěkné exteriéry. Několik digitálních, ale naprosto zbytečných, efektů. Herci místy prkenní - ale z toho viním zejména ty šroubované dialogy, které jsou jim vkládány do úst. Pár kladů na závěr: hezký Václav Jílek (zajděte na něj do Divadla na Jezerce, není vůbec špatný), roztomilá Pauhofová a tradičně dobrá stará garda: Skopeček, Abrhám, Vízner. I ten Jirka Korn se...snaží. Ale na víc hvězdiček to prostě není. ()

Kybela

Ještěže se tenkrát Olmer rozhodl netočit Obecnou školu... kde bychom byli, kdyby pokazil takovej skvost? V této pohádce je hereckých talentů jak naseto (zřejmě nikdo neřekne ne režisérovu charisma či co), přesto je to úděsná nuda. ()

Aidina

Tak tuto pohádku jsem ještě neviděla, režie Vít Olmer??, Tak snad tam nebude hrát paní režisérová Chytrová. Sotva skončí úvodní titulky, už tam je. Musí vždycky hrát v jeho filmech??? Taky nechápu obsazení Jirky Korna, toho jsem poznala jen podle hlasu – mluvit nosem jen tak někdo neumí. Pohádku jsem nedokoukala, uši mi trhaly hrozné dialogy: „Ty jsi po tátovi vodník! Aha, tak proto se mi děti smály, když pod mojí židličkou ve škole byla loužička…“ ()

estella

Jiřího Krona mám ráda, ale tady fakt zklamal. Kdyby tam radeji zpival :-)) Tri hvezdicky davam za pana Abrahama a pana Viznera. ()

michalkop

Nezklame, ani nepotěší. V hereckém obsazení potěší Korn i Srstka. Občas si při sledování říká, PROČ to či ono neudělali. A jak tu Kulmon konstatuje - vodníků tam moc není. ()