Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

2mig1

čím byl parfém pro nosy, tím je august rush pro uši.... dickensnovský hrdina sice ke svýmu happy endu klopýtá o něco dýl, než by se slušelo, ale i tak dokáže dojmout i zaujmout ()

Mrkvič

Zajímavej film, ale na mě to bylo moc free. Osud toho prcka by mi bohatě stačil na celý film, takže mi přišlo všechno to pachtění jeho rodičů dost zbytečný a nudný. I po hudební stránce byly scény s malým geniem výborný a s rodičema nevýrazný. ()

Qitek

Strávil jsem květen a červen u zubaře. A dost možná půjdu ještě párkrát. Už vím proč. To ten film. Je tak sladkej, že se mi zkazily zuby. Už dlouho jsem nezvedal nohy ze země z toho, jak z obrazovky neustále vytékaly gejzíry medu! ()

Tomasso001

Je to sice pohádka, ale strašně mile natočená... Celý film stojí víceméně na skvělém výkonu Freddieho Highmora, který už příjemně překvapil v několika předešlých filmech. Obvykle mě filmy s dětským obsazením moc neberou, ale je pár vyjímek ()

Triny

Roztomilá pohádka v hlavní roli s mým malým oblíbencem Freddiem Highmorem. Herecký výkon jeho, ale i Robina Williamse či sladkého Jonathana byly skvělé a přesvědčivé, i přesto všechno ale plný počet dát nemůžu. proč? snad proto, že i na pohádku, to prostě bylo někdy až moc neuvěřitelné.. ()

DonHUS

Na pohádku málo pohádkové a na normální romantický film dost nezajímavé. Po pár minutách je jasný, jak film skončí, ale všechno mezitím je pěkná nuda. Až úplný závěr má jakž takž spád. Hudba taky není nijak výjimečná a tu jejich osudovou lásku jsem jim vůbec nevěřil. ()

venison

Neskutečně přeslazený film, po jehož shlédnutí mě bolely snad všechny zuby :-P Na pohádku moc pohádkové, na americký film moc americké.. Osudy hlavních hrdinů provází celým příběhem hudba (asi něco jako vůně ve filmu "Parfém: Příběh vraha") .. Děj se snad nedá ani popisovat, protože je to celé nereálné, vykonstruované, vylhané na efekt a aby ideál nenudil, tak tam tvůrci přihodili pár scének nepotkávaček (nakonec se samozřejmě všichni potkaj a "náhoda" tomu chtěla, že na jednou).. Hromada přeslazených melodií, ale kupodivu i hodně dobré muziky (na tom musel nechat Mark Mancina půlku svého talentu).. Freddie Highmore hraje zase troubíka, který stojí v koutě, má talent a přiblblej úsměv.. Na Keri Russell se moc pěkně dívalo.. Jonathan Rhys Meyers dostal po dlouhé době roli, co mu sedla (druhá, kde se mi líbil byl "Match Point - Hra osudu"), po naprosto prkenném výkonu v thrilleru "Bez soucitu" si střihl talentovaného zpěváka.. Když na scénu vpadl Robin Williams, tak jsem se málem pozvracela.. Proboha, co to udělali za zjev z mého oblíbeného herce? Vždyť jen kvůli němu jsem si "Melodii mého srdce" pustila.. 3*** si ode mě vyslouží jen díky skvěle natočeným hudebním "nástrojům".. ()

BoncheR

Pozerali sme to v škole na etike a... konštatujem že 80% je vážne priveľa. Sory, ale pripadal som si pri tom ako na terapii, hlavne kvôli vetám typu: "Poslouchej co ti srde říká... Jdi za hudbou... Mně to řekl měsíc..." Také klišé, aké len američania vedia vyčariť. Malý chalanisko s trochu dosť prituplým výrazom a obmedzenou slovnou zásobou chce nájsť rodičov prostredníctvom hudby. No, to by som ešte vedel prekusnúť ale tie dialógy a scenár... ľudia moji! Vidieť že to nepísali bratia Nolanovci :D Jediné, čo sa tomuto filmu nedá úprieť je pekná hudba. Inak, priemer. (( 67% )) ()

bobby_jean

Neuveriteľný nezmysel! Takáto kravinu som už veľmi dlho nevidela. Občasnú presladenosť človek dokáže vo filme do určitej miery tolerovať a ospravedlniť, ale čo toto bolo za gýč ... na blití a to bez pardónu ()

progression

Vlastně taková moderní hudební pohádka pro dospělé ... JENŽE : neskutečný Freddie Highmore ("hudba je všude okolo nás, stačí se jen zastavit a poslouchat"), uvěřitelná ústřední dvojice - krásná Keri a Jonathan, který si to i na ostro odzpívá a Robin Williams v nezvyklé roli "záporáka" vás neuvěřitelně rychle vtáhnou do děje. O krásnou muziku jde přece až v první řadě. Pokud nejste přímo "hudební nepřátelé", zastavte se a poslouchejte. Je co (a napříč žánry). Ani se nenadějete a je tady finále (sice předvídatelné, ale je to přece pohádka ...). U mne kromě koncertního finále asi nejvíce zabrala scéna "Dueling Guitars" v parku. Podobné hudební "srdcovky" : např. "Opus pana Hollanda", "Slavíci v kleci" a vlastně i "Once". ()

Brandon

Jedna noc, jedno nezapomenutelné setkání na střeše. Taťka kytarista a zpěvák, mamka cellistka, synáček hudební genius s absolutním sluchem, který touží být nalezeným. Hudba je to, co je navzájem rozděluje a zároveň spojuje. Hudba jako prostředek komunikace. Tak vysoké hodnocení je zvláště díky skvělé muzice, která zaslouženě byla nominována na Oscara (píseň Rise It Up - Jamia Simone Nash & Impact Repertory Theatre). P.S. Zrzek Robin Williams opět nemá chybu :-) ()

VasaX

Toršku fantaskní příběh o cestě ztraceného (neuvěřitelně nadaného) syna ke svým ztraceným rodičům. Tři se mají stát celkem a k tomu jim dopomáhej hudba. Po hudební stránce úžasné a herecky velice přijemné. A scénář taky není k zahození, obzvlášť pokud na to nahlídneme jako na novodobou pohádku a díky tomu přimhouříme naše bystrá vykoukaná očka. Velmi podařené, však pár schodů k vrcholu tomu chybí. Čtyři dozajista zasloužené hvězdičky. ()

Millanium

Výborné herecké výkony, ale tolik do očí bijících nelogičností ve scénáři tento film degradují na velmi nízkou úroveň. Snažil jsem se přivřít nad tím oči, ale tento film si to vážně nezasloužil. Škoda 35% ()

S.i.d.

Nemůžu si pomoct, ale celý film mi připadal jako napodobenina Olivera Twist opepřená hudbou. Tím však nemyslím, že by byl film nějak špatný, spíš naopak. Až na obrovskou naivitu a téměř nulovou možnost reality byl film docela příjemě ztrávených 100min. Hudba téměř všude pasovala kam měla a docela jsem byl i spokojený s výkony herců. Docela jsem se obával toho, jak bude působit závěrečné setkání rodiny, ale Kirsten Sheridan se této části celkem povedeně vyhla a film ke konci nepůsobil ani neukončeně. Za toto má Kirsten můj obdiv. ()

zdenny

Já prostě věřím, že jsou výjimeční lidé, kteří dokáží neobvyklé věci. Podobně jako zde malý kluk vnímal různé zvuky a uměl je přenést do notové osnovy. Navíc je dokázal zničehonic i zahrát. Jenže tento chlapec hledá své rodiče, o kterých věří, že existují. A jeho matka se doví, že existuje její syn. Takže divák zažívá klukova hudební dobrodružství s očekáváním emotivně uslzeného konce. Zde ale musím vědomě diváka zklamat. Ten nepřichází ani v samotném závěru, který by měl být opravdu vygradovaný. A to proto, že režisérka si usmyslela, že hudba je víc než vztah rodičů a dítěte. Proto je hudba upřednostněna i v závěru filmu. Což mě trošku rozhodilo a proto dávám jen tři hvězdy. Přesto si ale myslím, že osmdesát procent je příliš. Filmu by slušelo tak 72, nanejvýš 75 %. PS: Co si člověk může myslet o dívce, která se hned na první schůzce vyspí s klukem, kterého navíc jen tak náhodně potká na ulici? No a v tomto filmu byla vyobrazena jako světice. Jako otec bych ji asi nepochválil. Někdo tomu říká životní láska (proč ne?), já tomu ale díky svému věku a tudíž realistickému pohledu na život říkám pořádné uklouznutí. ()

VanTom

Možná až přehnaně cukrová pohádka o osudové "jednonoční" lásce, která byla ráno násilně přetržena, aby po jedenácti letech začala zúčastněné znovu stahovat dohromady (a to rovnou všechny TŘI, z nichž jednomu je právě 11 roků). Tentokrát "vyšší moc" zastoupila hudba, „harmonické spojení mezi všemi žijícími bytostmi“. A ač mne její magická rezonance na počátku i konci správně naladila, přespříliš dlouhá a účelově klikatá cesta k povznášejícímu, slzičkovému happy endu výšku tónu neudržela. ()

ZeroCZ1233

Ke zhlédnutí tohoto snímku jsem byl dokopán zvědavostí, nýbrž jsem nemohl uvěřit, že můj kamarád dává přednost tomuto před mým doporučením nepočitatelného počtu masterpieců, jež by měl vidět. Svého rozhodnutí jsem po pár minutách zanořených do tohoto nevkusu začal velmi litovat. Moderní pohádka s hudební tématikou a Robinem Williamsem. Tento minimální popis zní nádherně a minimálně ve schopnosti upoutat význačně vyhrává, jelikož nevyjadřuje kvality, jež snímek vykazuje, což bude možná tím, že žádné nemá. Opravdu, tak velké zklamání i za skutečnosti, že jsem nečekal zhola nic, jsem dlouho nezažil. Snímek strhává do hlubin nekvalit hlavně ten neuvěřitelně kýčovitý patos přesahující pro žánr tolerovatelnou únosnost. Scénář po většinu stopáže jede v kolejích jistoty bez nejmenší snahy hodit do placu něco originálního, místo toho je prošpikovaný mnoha nelogickými nesmysly a na pohádku i dekadentními životními skutečnostmi (dva mladí lidé se po prvním setkání a několikaminutovém hovoru spolu vyspí a z tohoto zážehu lásky vznikne rovnou dítě). Herecké zastoupení rovněž nehituje strop svého povolání, hlavní postava je těžce nesympatické hloupé dítě, jehož naivita přechází pohádkové normy a nad jeho činy i otravností vám bude rozum stát. Vedlejší herci si vedou převážně průměrně, kde jim dopomáhá určité charisma a v našem případě i národní sympatie (slečna se jmenuje Nováčková), kdy bez většího překvapení herecky vládne Robin Williams a jeho stylizovaný záporák celého příběhu. August Rush je velmi zbytečná věc s těžce nevyužitým potenciálem (s hudebními motivy si tvůrci prakticky nevyhráli tak, jak se na toto téma tak náramně vybízí), sterilními herci a nesympatickým hlavním hrdinou (měl radši zůstat s Deppem v čokoládovně). Nijakých 4/10. ()

IvyH

Naprosto nádherná pohádka.... s nepřekonatelnou hudbou a Jonathanem Rhys Meyersem v roli rockera, jehož koncert bych si určitě nedala ujít... a konečně bezcharakterní Robin Williams... Možná vytknu jen jednu věc - právě až přílišnou pohádkovitost... každopádně Film mého srdce. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky