Opravila jsem své hodnocení, které ani nevím jak mohlo vzniknout, jelikož si z Bestiáře nepamatuji vůbec nic. Nyní jsem si udělala čas a shlédla jsem jej celý bez přestávek. Prvním důležitým bodem pro mě byla hlavní postava Karolína v podání skvělé Danicy Jurčové - žena, která je pořád v kolotoči mezi muži, prací a školou a všechno se jí tak nějak plete dohromady. Genialita snímku pro mě spočívala ve výborně načasovaných komentářích Karolíny, která své počínání komentovala perfektně realisticky a vtipně. Byly i momenty, kdy jsem se opravdu nasmála - třeba u scén s Vašutem (páv, komentování politiky nebo vztah mezi mužem a ženou). Karel Roden mě překvapil ani ne tak herecky(protože už dávno vím, že je to herec s velkým H), ale fyzičkou, že byla i radost to sledovat :-). Kryštof Hádek byl opět roztomilý, Jitka Čvančarová skvělá......Ty, které jsem vyjmenovala jsou na filmu naprostou výhodou a zbytek...no je dejme tomu prostě raději jen zbytek. Knihu Bestiář jsem přečetla už dříve jedním dechem a musím říct, že přesně takhle bych si ji představovala na plátně.(25.12.2012)

• Damiel

10 % - Ostudná záležitost, která nepatří na plátna kin, ale maximálně na obrazovky TV Nova. Nulový, nudný děj, motající se neustále v kruhu - první hodinu sledujeme jeden vztah, patologický od samotného počátku, a otupělé počínání hlavní hrdinky. Ve druhé hodině přibudou vztahy další, už v trapně-groteskní rovině. Je to pořád na jedno brdo, posuny v "ději" jsou čitelné jako strojopis a vůbec ničím nepřekvapí. Hrdinové vycházejí z příběhu prakticky nezměněni. Film má špatné dialogy, které by člověk z masa a kostí nikdy nevypustil z pusy, mizernou režii, která neví kudy kam. Téměř všechny mužské postavy jsou směšné karikatury, což podtrhuje Vašutův pozérský ministr. Pokusy o fóry jsou trapné až na dřeň. Film se snaží tvářit vážně a jako z reality, ale tím jen umocňuje celkovou směšnost. Totální trefou vedle byly kompletní postsynchrony, z nichž nejvíc za uši tahá nepovedený dabing hlavní herečky Danici Jurčové. To udeří do uší hned při prvním záběru. On vůbec celý tenhle film je pořádnou fackou do divákovy tváře, zcela stejného kalibru jako Román pro ženy...(13.4.2007)

Romantika, vášeň, zrada, nenávist, všechny tyhle věci jsou obsahovány v tomto snímku pro ženy. Spousta českých herců, v čele se Karlem Rodenem. Slabí český film zcela bez příběhu. Danica Jurčová má v kariéře, slabé filmy a tady si zahraje pět krát manželku?! No tak to je už obdivuhodný výkon. Průměr díky Karlovi.(22.8.2010)

• spaceboyCZ

2** a 1/2 Tenhle film je divny. Chvili Vas bavi, a hned tu dalsi Vas nudi k smrti. Jednu chvili vite presne, o co jde, pak nechapete hloupost a stupiditu hlavni hrdinky. Nutno rict, ze tento film delaji hlavne vykony hercu. Netusim, zda Pavlaskova po tak dlouhe pauze zapomnela rezirovat, natoz napsat poradny scenar, nebo predloha Bary Nesvadbove byla bestsellerem jen z omylu. Nutno poznamenat skvely vykon Marka Vasuta a Tomase Matonohy, kde ministr hrajici pava je k popukani v prvnim pripade a az prehnana laska ke vsemu prirodnimu v pripade druhem Vam s branici taky dokaze udelat poradny pruvan. Kdezto hlavni hrdinka zaostava daleko za nimi. Navic diky tomu, ze je Slovenka, tak byla predabovana Andreou Elsnerovou, a to tak desne, ze i nektere telenovely maji lepsi dabing. Kratky part Etzlera je jen potesenim pro zenske oko ;). Naivni a dobrotivy Krystof Hadek jako vzdy presvedcivy, aby taky ne, hloupoucke doraky on umi zahrat skvele... A hvezdny Karel Roden neni vubec hvezdny. Nebo mozna je, ale jeho postava mu to nedovoluje ukazat. Od tohoto filmu nic necekejte. Zasmat se zasmejete, take budete bedovat nad jiz zminenou hlouposti a naivitou hlavni hrdinky a z kina budete odchazet s velice rozporuplnymi pocity.(23.4.2007)

• kulyk

V rámci každoměsíčního rituálního výplachu konečníku jsem místo obvyklého klystýru nasadil do irigátoru tento skvost. A udělal jsem dobře, své k svému, shit ke sračkám. Tento blábol obsahuje tak velký počet nudných a nesmyslných scén, že pouštět ho odsouzeným na smrt, sami by tloukli lžící na mříže, aby na sebe upozornili oblastně příslušného mydláře. Po zelené míli by pak sprintovali radostně s vyhlídkou, že nic horšího je už čekat nemůže. Tímto na nějakou dobu odkládám sledování ,,ženských filmů", které jsem si naordinoval v rámci akce Poznej svého nepřítele. Některá tajemství by měla zůstat nevyslovena. Například fakt, že Nesvadbová - a bohužel i řada jiných krasavic- jsou pěkný krávy.(17.6.2012)

• - Při nahrávání postsynchronů ne každý herec namluvil svou roli. Danicu Jurčovou a Andreu Novákovou nadabovala Andrea Elsnerová, jelikož Jurčová je Slovenka a u Novákové se tak sjednotil hlas postavy. Michala Dočolomanského nadaboval Ladislav Županič, opět kvůli tomu, že je Slovák. Evu Sitteovou a Báru Nesvatbovou nadabovala Dagmar Čárová. Sitteovou kvůli jejímu dlouholetému exilu v zahraničí a ztrátě českého akcentu a Nesvatbovou kvůli nezkušenostem s dabováním. A Barboře Beťákové propůjčila hlas Nikola Votočková ze stejného důvodu, jako u Jurčové a Dočolomanského. (funhouse)

• - Filmovalo se v Praze, Londýně a Itálii, kde se štá podíval do města Viesta a ke známé skále Arco di san. (M.B)

• - Název filmu byl prý zvolen jednak podle středověké knihy o zvířatech a jejich chování a jednak podle sbírky básní Guillauma Apollinaira. (Olík)