• Renton

Scénář: Irena Pavlásková .. Naivkář. Tak tohle je kopanec do koulí. Jenže do ženských (obrazně). Ona totiž spisovatelka spolu s Pavláskovou udělala z hezkých českých holek doslova blbý děfky aneb jak se ve filmu říká, i slepice jsou na tom lépe než ženy. A já doteď myslel, že to je obráceně. Docela hloupý a otravný film bez větší porce humoru či cynismu. To už je i Román pro ženy lepší film a to po všech stránkách. 30%.(2.6.2007)

• Sašenka165

No, to byla tedy zase podívaná! Občas to sice bylo vtipné - až šílené (viz páv), ale když máte za hlavní hrdinku takovou připitomělou slepici, která si plně zaslouží mít za partnera jednoho z těch úchylů (nebo přinejmenším "divných týpků"), co jich bylo ve filmu plno, dopadne to špatně. Smutné je, že takové ženy - jako je naivní a hloupá hrdinka filmu - skutečně existují... a zahanbují celé ženské pokolení (i když se tvůrkyně pravděpodobně pokoušely zahanbit muže a ukázat je jako sbor tupých zvířat). Výběr "exotů" v tomhle filmu skoro překračuje meze - osobně nevěřím, že by si spisovatelka mohla vymyslet podobné typy, kdyby se s nimi skutečně nepotkala. Ani Roden ani Vašut nemůžou situaci, už od začátku upadajícího filmu, vylepšit, a to je skutečně, co říct. Jediné, co bylo na tomhle filmu pěkné, je hudba... a taky těch pár lepších vtípků. Odpad to sice není, ale nemá to do něj daleko, a jestli je tohle pohled dnešních českých rádoby "feministek", tak to je fakt síla.(10.7.2008)

Nijak světoborný film, který snad díky obsazení sympatickými herci byl nakonec i sám o sobě sympatický. Jsem rád, že ho nikdo nevydává za komedii, protože se sem tam i pobavíte (ale s podtitulkem "komedie" byste právem čekali humoru více), je to takový malý bonus. Mile mě zaujala (pro mě) dříve neznámá Danica Jurčová s hlasem Andrey Elsnerové.(12.4.2009)

• klerik

To čo mal byť ďalší ROMÁN PRE ŽENY, je len paškvil, ktorý má totálne slabý scenár a totálne prehrávajúceho Vašuta... Napriek tomu, že zápletky sú naivné a postavy neuveriteľné, pozerá sa na to dobre... A budete to chcieť dopozerať. Nielen kvôli prsiam hlavnej hrdinky, ale aj pre to, že chcete vedieť, čo zo všetkej tej bizarnosti a hlúposti vylezie. A nevylezie nič... Napriek tomu, to budete chcieť vidieť... Má pekné prsia...(23.1.2010)

• GodComplex

Dlouho jsem nevidel film, ktery by byl tak totalne o nicem. K tomu nezbytna davka CZ infekce, priserni herci, nesnesitelny zvuk, ale nejvic to ztroskotava skutecne na te nulove story, ve ktere se celou dobu absolutne nic nedeje. Cekate podle nazvu film o nejake zajimave zenske bestii? Zapomente, tohle je nudny portret trosky mentalne na dne, ktera se diky sve nemohoucnosti v zoufale snaze nalezeni vlastni identity a zivotniho ucelu necha prefiknout od kazdeho, koho ve filmu potka, cimz jen ztraci svou vlastni cenu. Jednu hvezdu zachranuji Marek Vasut a jeho pavi show spolu s muzem, co zve zeny na vytribene sushi. 2/10(8.11.2009)

• - V úvodu filmu, kdy je hlavní hrdinka v dešti a větru, ulétnou jí papíry. V dalším záběru jí však ulétnou znovu. (Pepy)

• - Název filmu byl prý zvolen jednak podle středověké knihy o zvířatech a jejich chování a jednak podle sbírky básní Guillauma Apollinaira. (Olík)

• - Film byl celý natočen s pomocným zvukem, tedy všechny dialogy, ruchy apod. byly nahrány podruhé ve studiu a poté dodatečně přidány. (camper)