Ačkoli je film velmi amatérsky natočený, špatně zahraný (všechny ženské role), uboze zrežírovaný a scénář dává občas hrdinům do pusy nemožné repliky, výsledný dojem není vůbec špatný. Hlavní hrdinka je pěkná (příšerně zahraná navíc předabovaná), ale zároveň úžasně pitomoučká a naivní. Sbírka můžů točících se kolem ní je také velmi zdařilá sebranka rozdílných individuí, z nichž si nejlepší a nejšťavnatější part vychutnal Marek Vašut, jehož pošahaný ministr Jarmil je to nejlepší na celém filmu. Přes všechny nedostatky jsem se nakonec vcelku dobře bavil.(26.1.2008)

• spaceboyCZ

2** a 1/2 Tenhle film je divny. Chvili Vas bavi, a hned tu dalsi Vas nudi k smrti. Jednu chvili vite presne, o co jde, pak nechapete hloupost a stupiditu hlavni hrdinky. Nutno rict, ze tento film delaji hlavne vykony hercu. Netusim, zda Pavlaskova po tak dlouhe pauze zapomnela rezirovat, natoz napsat poradny scenar, nebo predloha Bary Nesvadbove byla bestsellerem jen z omylu. Nutno poznamenat skvely vykon Marka Vasuta a Tomase Matonohy, kde ministr hrajici pava je k popukani v prvnim pripade a az prehnana laska ke vsemu prirodnimu v pripade druhem Vam s branici taky dokaze udelat poradny pruvan. Kdezto hlavni hrdinka zaostava daleko za nimi. Navic diky tomu, ze je Slovenka, tak byla predabovana Andreou Elsnerovou, a to tak desne, ze i nektere telenovely maji lepsi dabing. Kratky part Etzlera je jen potesenim pro zenske oko ;). Naivni a dobrotivy Krystof Hadek jako vzdy presvedcivy, aby taky ne, hloupoucke doraky on umi zahrat skvele... A hvezdny Karel Roden neni vubec hvezdny. Nebo mozna je, ale jeho postava mu to nedovoluje ukazat. Od tohoto filmu nic necekejte. Zasmat se zasmejete, take budete bedovat nad jiz zminenou hlouposti a naivitou hlavni hrdinky a z kina budete odchazet s velice rozporuplnymi pocity.(23.4.2007)

Českou tvorbu skutečně nemám rád, ale tento snímek mě příjemně překvapil, sranda byla, dobrej byl politik Marek Vašut a krásná hlavní herečka Danica Jurčová. Pouze jsem nechápal, proč pořád chodila za tim magorem a verila mu, kdyz mohla mit kohokoliv jineho. No ale jako romanticka komedie to uslo, snad nejlepsi cesky film za poslednich 10 let ;-)(12.10.2008)

• Hakha

Tak tohle je obrovský kolaps, zbytečný, hloupý film u kterého mě pobavil pouze Marek Vašut a jeho páv. Už po 40 minutách jsem si připadal jako po dvou hodinách a fakt nechápu, jak jsem se na tohle mohl dodívat, byly to neuvěřitelné muka. Hlavní reklamou filmu je Karel Roden, který přilákal mnoho zvědavých diváků do kina, ale je zde velice nevýrazný. Nikdy tento film nechci vidět ani slyšet, mé hodnocení odpad!...(7.2.2008)

• GodComplex

Dlouho jsem nevidel film, ktery by byl tak totalne o nicem. K tomu nezbytna davka CZ infekce, priserni herci, nesnesitelny zvuk, ale nejvic to ztroskotava skutecne na te nulove story, ve ktere se celou dobu absolutne nic nedeje. Cekate podle nazvu film o nejake zajimave zenske bestii? Zapomente, tohle je nudny portret trosky mentalne na dne, ktera se diky sve nemohoucnosti v zoufale snaze nalezeni vlastni identity a zivotniho ucelu necha prefiknout od kazdeho, koho ve filmu potka, cimz jen ztraci svou vlastni cenu. Jednu hvezdu zachranuji Marek Vasut a jeho pavi show spolu s muzem, co zve zeny na vytribene sushi. 2/10(8.11.2009)

• - Název filmu byl prý zvolen jednak podle středověké knihy o zvířatech a jejich chování a jednak podle sbírky básní Guillauma Apollinaira. (Olík)

• - Herečka Kamila Moučková se ve filmu objevila po 40leté pauze. (M.B)

• - Během první schůzky Karolíny (Danica Jurcová) s Alexe (Karel Roden) v letní kavárně, objeví se z ničeho nic na stole láhev mattonky, přestože ji nikdo nepřinesl. (Pepy)