Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Erik7595

Historické filmy vôbec neobľubujem, ale 300:Bitva u Thermopyl ma aj napriek tomu bavil. Vo filme vynikajú najmä prepracované, vizuálne pôsobivé a efektne spomalené scény bitiek. Zaujímavé prostredie filmu a tzv. hnedožltý filter filmu pôsobil takým nezvyčajným ale pozitívnym dojmom. Gerard Butler ako kráľ Leonidas sa sem neuveriteľne hodil, neviem si predstaviť, ako by túto rolu zahral niekto iný. Mňa 300vka náramne bavila, a nemám jej čo vytknúť. Z hľadiska vizuálnej stránky a bitiek je to vážne BOMBA. ()

IsaacNewton odpad!

Dlouho jsem se těšila, až se podívám na onu legendární 300: Bitva u Thermopyl. Pak přišel den, kdy jsem měla šanci to konečně vidět, ten příběh, který mám z dějepisu tak ráda... No, už od začátku to byla hrůza. Všechno bylo zmatené, neúplné. To světlo, žlutá, červená, oheň...Ne, Gererd Buttler mi ani na vteřinku nepřirostl k srdci. Měl to dostat jiný režisét, třeba Ridley Scott. Nevím, zda je mé hodnocení v pořádku, ale když jsem to hodnotila, asi to bylo téměř v afektu... Třeba někdy pochopím "kouzlo" tohoto děsně přeceněného filmu, ale opravdu nevím... Oproti tomu je Trója nebo Království Nebeské alespoň na 200%.a Gladiátor tak na 300... ()

M1k9

Výborný námět, který se podařilo nezničit (tak úplně). 300 nabízí hrubou sílu - akci a efekty. Vykrádá, ale baví. Za scénku z ječmenového pole bych si být režisérem dal pohlavek. 6/10 ()

Stanley619

Nebezpečná, krvavá, kulervoucí akční podívaná. Tohle se mi fakt líbilo. Stylově natočené bitvy ve zpomalených záběrech, kde stříká krev a lítají končetiny vzduchem. Tohle se Zacku Snyderovi povedlo, to on prostě umí. 82% ()

andio

I navzdory tomu, že jsem 300 viděl už asi miliardkrát, se mi to pokaždý hrozně líbí. Zack Snyder se tady předvedl ve svojí nejlepší formě a ukázal divákům, notně zkreslený, příběh tří seti spartských odvážlivců, bojujících proti nekonečným armádám Xerxovým. Temná atmosféra, hodně krve, hustý bojový scény a výborný herecký výkony z filmu vytvořily skvělou podívanou a zábavu na celej večer. Děkujeme Zacku! 9/10 ()

Flopik

Jednou vetou kde nieje príbeh tam je bitka, krv a zase len krv.Slušne zabaví ale žeby to vo mne zanechalo nejaký vetší dojem to nie :). ()

kamil.i

Komiksovo štylizovaný vizuálny skvost. Po uvedení 300 sa zniesla vlna kritiky, ktorá tvrdila, že tento film je síce obrazovo pekné dobrodružstvo, no bezduchý príbeh nemá čo ponúknuť a ťahá 300 ku dnu. Vždy som tvrdil, že takáto kritika je jednorozmerná. Vytvoriť takýto vizuál je taktiež určitým druhom umenia a príbeh 300 nie je oveľa jednoduchší ako v klasike Statočné srdce, ktorú málokto spochybňuje. Myslím si, že 300 je v súčasnosti v zaslúženej pozícii nespochybniteľne kvalitného mainstreamu stojaceho na vizuálnom umení. ()

costa

Jelikož jsem fanoušek ACS, je tohle pro mě srdeční záležitost. Zkrátka luxusně natočená vizuální orgie. ()

in nomine

Film dle skutečné bitvy o které jsem si po zhlédnutí filmu hodně početl je určitě svým pojetím jedinečný, zajímavý a obdařený řadou sympatických herců a jedné krásné herečky..:) Budu muset na sobě zase začít makat, neboť ty sparťanské břišáky mě znervozňovaly :-)) ()

Lilloos

Tohle je...nářez! Ne, opravdu nejsem přívržencem násilí, k snímku jsem přistupovala dost skepticky, ale takhle si představuju význam slova epický. Netypický vizuál a nadupaný soundtrack vytváří jen kulisy pro geniální výkon Gerarda Butlera. Pro mě rozhodně jedno z největších překvapení! ()

petikacka

Tady se Gerard Butler opravdu předvedl...Zajímavé pojetí...Já miluju od dětství "Staré řecké báje a pověsti" ...Takže "Ať žije Spartaaaa!!!"... Za mě 85% ()

nonick1

300 komentářů / 300: Bitva u Thermopyl. Někdy to tak vyjde :-) Povedená filmová adaptace, ve které díky výtvarné stylizaci doslova ožívá Milerova komiksová předloha s nepřehlédnutelným autorským rukopisem, navíc o dobách, kdy muži-válečníci museli v boji svírat rukojeť železného meče a ne plastový joystick, jako dnešní operátorky dronů, ženy-válečnice. ()

Azurovydrak

"This battle is over when I say it is over." - "By morning the immortals will surround us. The hot gates will fall." - "Spartans! Prepare for glory!" - "Glory? Have you gone mad? There's no glory to be hunted now. Only retreat or surrender... or death." - "Well, that's an easy choice for us, Arcadian. Spartans never retreat! Spartans never surrender! Go spread the word. Let every Greek assembled know the truth of this. Let each among them search his own soul. And while you're at it, search your own." Nevídaná koncentrace epičnosti a skvělé choreografie. Gerard Butler jako král Leonidas ve své životní roli, propůjčuje mu obrovské charisma. Závěr jako by na stříbrné plátno písmeno od písmene převáděl Simonidův epitaf. Snyderův rukopis je zde nezaměnitelný. "You bring the crowns and heads of conquered kings to my city's steps. You insult my queen. You threaten my people with slavery and death! Oh, I've chosen my words carefully, Persian. Perhaps you should have done the same." - "This is blasphemy! This is madness!" - "Madness? This is Sparta!!!" - 80% ()

Sunny.69

Na film je potřeba se dívat jako na komiksovou záležitost. Nelze se na něj dívat jinýma očima a hodnotit jej jinak. Pokud od toho budete čekat cokoli jiného (než námrd, a komiksovku Franka Millera), tak bude akorát zklamanej a film si ani trochu neužije v celé jeho kráse. ()

Ahsoka

"To muselo dát příšernou práci. Přitom taková blbost, čo?" Po dopozeraní filmu ma napadol tento legendárny výrok S. Stašovej. Oceňujem túto prácu, no vo výsledku mi po chvíle pozerania vizuál filmu a epické bojové scény v spomalených záberoch začali liezť hore krkom. Patetickosti sa v tomto type filmov asi tiež ťažko vyhneme. Za mňa menej je niekedy viac. Škoda. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)