Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

luukaas

This is Sparta...Film u kterého zjistíte, že vizuální hranice nemají konce. Poměrně dobře zvládnuto po stránce vizuální, dějové, hudební a vše to do sebe velice efektivně zapadá. Takhle si představuji filmy, které když uvidíte poprvé tak si připadáte jako Alenka v říši divů. Hodnotím 8.5/10 ()

Herbert007

Docela jsem se na tento slavný film těšil, ale zklamání je velké - především díky tupé a prázdné mačistické (až skoro fašistické) filozofii filmu, kvůli spoustě těch prázdných patetických blábolů, kvůli absenci sebemenšího náznaku nadhledu či vtipu, atd.... je toho dost. Většina recenzentů si tady pochvaluje vizuální stránku - já nepopírám že v tom je kus dobrého filmového řemesla, ale ta kvanta stříkající krve, která nikdy nedopadne na zem a nijak jí nepotřísní... mě prostě takovéhle blbiny a prohřešky proti logice ten vizuální dojem kazí. Asi nejsem ten správný komixový fanoušek, který by se na to dokázal dívat s vypnutým mozkem. ()

Jorge K

Na jednu stranu je to velká síla, námět je max, zpracování velmi slušné (až to svádí ke srovnávání), syrovost doby ucházející, na druhou je to dějově a charakterově relativně chudé, v každém případě určitě lepší průměr. Bohužel však jednorázovka, kterou stačí vidět jednou a není třeba se k ní vracet, proto 3 hvězdy, i když by to mohlo být lepší. ()

mrShot odpad!

Už dlho som nevidel niečo tak nekonečne otrasného. Kopa hlúpych dialógov a skutočne otrasných bojov ktorých spomalené zábery boli horšie ako neuveriteľne debilne zvládnuté kostýmy v štýle wrestling čo chodieval v pondelok večer na Eurosporte. Ešte ako tak prežiteľnej kráľovnej by som bol ochotný udeliť jednu záchrannú hviezdičku, ale po tom, čo tu vidím nepochopiteľných 78% a 66. najobľúbenejší film sa mi chce plakať. Pozrel som si to preto, lebo som čakal skutočne tupé dialógý (dočkal som sa) a neuveriteľné boje (taktiež som sa dočkal, ale v tom najhoršom slova zmysle). Najhorší soundtrack, najhoršie kostýmy, najhoršie akčné scénky a nekonečné množstvo tupých kamenných ksichtov.. ()

Ospalek

Koukat na televizi ze židle není mo pohodlné a také nepopulární. Nicméně neměl jsem jinou možnost a musel jsem koukat na televizi ze židle s hlavou vzhůru. A jelikož jsem viděl první parodii (Tohle je Sparta) tak jsem neustále musel přemáchat v mysli ty legrační scény. Ale i tak s humorem ve tváři jsem si to tolik neužil jako parodii (tam to bylo po stránce humoru a tentokrát jsem nebyl tak optimistický a opravdu jsem nečekal legrační válečný film...) a zklamání bylo na místě hned po půl hodince. Krev stříkala přes celou obrazovku a Leónidas vypadal spíš jako deviant nebo psychicky narušený člověk, který vážně "večeřel v pekle". Prostředí se mi nelíbilo, bylo odbyté a chudé (s ohledem na důmyslnost architektury). 40% ()

AdamRaphael

Udatný Leonidas a jeho tři stovky .... nebo jich bylo tři sta dohromady i s Leonidasem? To mi vždycky vrtá hlavou, ale mluvme o filmu. Děj postavený na pevných základech historické skutečnosti je obohacený o love story Leonidase a jeho královny. Vcelku povedeně vyjádřili tehdejší poměry v spartské armádě a výborně znázornili jejich boj ve falanze. Co už tak moc povedené není, je spousta podivných a až neexistujících zvířat a samozřejmě "nesmrtelných" monster. A co teprve zábavní chlapíci v hábitech se spoustou antických granátů .... je pravda, že v Číně byla forma střelného prachu používána už 4k před n.l., ale ne jako výbušnina či zbraň - to nějak nevyšlo :) Působivé blue-screen pozadí je na pět hvězdiček, stejně jako, seč přehnané, krvavé efekty a propracované, zpomalené záběry bojů. Chvályhodná je i hudba, to se musí nechat. Nebýt té zbytečné sci-fi chujoviny uprostřed filmu, s radostí bych dal hvězdiček 5, ale takhle mi to svědomí nepovolí. ()

JerryPilsen

Trapný pokus převyprávět něco co je samo o sobě legendou.Samoúčelně zpomalené záběry nedokáží zachránit slaboučký scénář s nesmyslnými dialogy.Demagogicky zreslené dějiny ale každému nevadí.Opravdu jich bylo víc než 300. ()

Rayers

I když tomu říkají přehlídka "six packů" , nebo "rozostřený gay modeling" , nemohu hodnotit jinak, než za pět. Vždyť proboha, jak často vidíte takovýhle film? Je tam láska, ale ani zdaleka to není přeslazené, je tam hrdinství, ale dá se tomu věřit, jsou tam digitální efekty (jako když vyšije), ale rád si budu představovat, že to ve starověku takhle vypadalo.... Akce je tam víc než dost, na to si doopravdy NIKDO nemůže stěžovat, a v 95% je i důvěryhodná - ono, když si cvičíte armádu těch nejlepších, jejichž jedinou povinností je válka, věřím tomu, že by to takhle mohlo vypadat. A asi zdejší hodnotící absolutně nechápou, že tohle je FILM, navíc podle bájnýho příběhu - k čemuž mohu konstatovat jen jedno, a sic, že je mi líto lidí, kteří mají omezenou fantazii a co jste probůh čekali, dokument? ()

Sunky22

Naprosto splněné očekávání. Epické bitvy, kde vůbec nechyběla krev a Butler se mi v hlavní roli velice líbil. Dokonce jsem na konci filmu začal sparťanům fandit a doufat, že přežijou, škoda dějin :-) ()

Keledaia

Když nad tím člověk nepřemýšlí a nebere v potaz fakta a souvislosti, tak je to příjemná podívaná pro jeden dlouhý zimní večer. ()

aneken

Vizuálně vynikající a zároveň věrné přenesení komixu na filmové plátno. Originál, který má za sebou již nyní řadu následovníků... ()

Profík

Testosteron a adrenalin vám po zhlédnutí poleze i ušima ven. Je to prostě téměř nonstop nářez, který je vizuálně skvěle vyladěný. Nevhodně pro diabetiky, těch pekáčů buchet, co tam je. 85%. ()

Andrej235

300 je strašne chaotický príbeh, ktorý nevystihuje podstatu celej "Bitky pri Thermopylách ". Zack Snyder úžasne pracuje s vizuálnymi efektami (ktoré sú tak trocha myšlienkou celého filmu) a tie dopĺňajú už iba hrdinské monológy ktoré majú určité posolstvo. Nech je to ako chce, základným problémom tohto snímku je dej (ktorý koniec koncov film 300 postráda). Už od začiatku je film veľmi zvláštny. Pohybuje sa od jednej scény k druhej a postráda teda určité prepojenie. Je to viac "slideshow" než snímok. Nehovoriac o tom že je tu až nadmerne veľa vymyslených vecí (Nesmrteľní, čudne spracovaný kráľ Xerxes, divné monštrá, Ephialtes..). Ide o adaptáciu komixu kde je historická udalosť iba zámienkou. To je však chyba keďže nie každý očakával túto variantu príbehu (niektorí očakávali čiste historický film) a tak režisér nebol pochopený. Jediné čo horko ťažko posúva dej dopredu sú akčné scény, ktoré tvoria väčšinu filmu. ()

nihiliste

Jeden z nejlepších historických filmů doposud - obzvláště díky famózní vizuální stránce a skvělému Butlerovi a Headey. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod