Krutá rasa

• Jihoafrická republika The Breed (více)

Chtěli strávit týden dovolené na exotickém ostrově. Jednoho z nich napadl zmutovaný pes a letadlo, kterým přiletěli, našli v troskách... Bratři Matt (Eric Lively) a John (Oliver Hudson) spolu plánují strávit týden dovolené. Společně se svými přítelkyněmi Nicki (Michelle Rodriguez), Sarou (Taryn Manning) a jejich kamarádem Noahem (Hill Harper) si chtějí užít trochu legrace a odpočinku na exotickém ostrově. Na místě je však brzy jeden člen výpravy brutálně napaden psem. Proto se rozhodnou, že ostrov raději opustí, jenže letadlo, kterým do tohoto ztraceného ráje přiletěli, nacházejí v troskách. A to není ta nejhorší zpráva. Mnohem děsivější je, že útok šelmy nebyl náhodný. Po ostrově se totiž pohybuje smečka zmutovaných psů, která rozhodně nemá zájem na tom, aby se výpravě podařilo uniknout... (oficiální text distributora)

Petulka88

Začalo to jako slibný ekohoror a skončilo jako totální průměr. Nechápu, proč se tvůrci rozhodli druhou polovinu filmu napěchovat těmi nejhoršími klišé. Dost dlouho jsem jim to toleroval, dokud jeden z hlavních hrdinů při průzkumu tajné laboratoře nezahlásí: ,,Oni si tu hráli na Boha...!" Tím pohár mé trpělivosti přetekl. A to je jen špička ledovce. Udivila mě jedna věc: Vím, že pes je inteligentní zvíře, ale že lidem tolik šlapou na paty jsem teda netušil. Až by jeden čekal, kdy hafani vytáhnou samopaly nebo si aspoň začnou číst. Chápu, že podobné filmy se nemůžou brát vážně, ale co tady zvládají nejlepší přátelé člověka je silná přeháňka. Abych jen nekritizoval, pejsci jsou jinak fajn a pár lekaček se taky povedlo. Nakonec to bylo docela dilema, dal bych aspoň půl hvězdičky navíc, ale nejde to. Takže nakonec, jak by řekli sportovní komentátoři, rozhodla druhá půle a za tu nemůžu dát víc než 2*. ()

10Domik10

Originálny nápad, pár efektných záberov, krvilačnosť nad mieru.... zaujímavé je však to, že psi mi v pamäti zostali, zatiaľ čo herci sa mi z nej (až na Michelle Rodriguez) úplne vytratili. Proste si myslím, že kvalitu tohto filmu určujú zvieratá. :) ()

Hellknight12

Nebyť starého účtu na ČSFD, tak si na tento film ani nespomeniem. Pri Tom množstve hororov čo som videl saani nečudujem. Prejdem k filmu. Je to klasický béčkovy horor so psami. Herci sú fajn a hrajú aj celkom slušne ale s takýmto scenárom sa z toho bohužiaľ nedalo lepšie zahrať. Film sa snaží hrať na atmosféru, ktorá tu síce funguje ale bohužiaľ je až príliš kolísavá. Najprv nás navnadia,,, potom je veľmi pomaly rozbeh ďalej akcia a zas to spomalí a tak dookola. To kolísavé tempo by mi nevadilo, kebyže to nemá necelých 90 min ak by to natiahli a vyhrali sa aj so scenárom, tak to mohol byť omnoho lepší film. Film môžem odporučiť, každému kto má rád horory s o zvieratami. Neuveriteľne mi to pripomína film Pustina 2006, kde je podobný základ ale o dosť lepšie spracovanie, hlavne scenára. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Málo to naviac. Škoda. ()

DjMetal

Haluzne..ze psy zabijaci...len to je na horor trosku lightove...iba dve lakacky som tu videl a ziadne brutalne vrazdy,nic...je to skor normalny film. A najviac sa mi pacia tie americke domy a dvere,okna..komplet..oni maju drevo ako my papier. aj do normalnej starej chaty u nas by sa pes nedostal a tam rozhrizli tie dreva ako nic...odveci... ()

goodnic

Hororů vyhlížejících "seriózním dojmem" je v poslední době pomálu, Krutá rasa se však mezi ně může hrdě hlásit. Byť působí nepatřičně a z určitého úhlu pohledu může vypadat až "céčkovitě" věřte tomu, přátelé, není tomu tak. Je sice pravda, že příběh není nijak extra zajímavý ani logický a že film vypadá lacině (a zřejmě i je). Všechno to převyšují skvělé herecké výkony, hromada lekaček a příjemné (a alespoň pro mě neokoukané) prostředí téměř pustého ostrova. Dejte si pozor: Hromada nas*aných Lassií útočí! ()

TommyDiamond

Docela dobrá podívaná. Rozhodně jsem se nenudil. Jako vždycky si u těchto hororů vsázíme na to, kdo zemře první a kdo vydrží až do konce. Myslím, že nápad s inteligentními psi nebyl špatný. Akorád mě v některých záběrech přišlo, že pejsci už naše hrdiny skoro dobíhají a najednou z jiného záběru jsou zas o něco dál. A někdy se zas psi dostali někam kam se ani nemohli dostat (křídlo letadla a střecha kulny). Ale i přes to všechno musím zavřít oči, jelikož natáčet s tolika psy asi nebyl žádný med. Celkově 60% ()

Alouette

Má oblíbená Michelle Rodriguez v hororu kde na ostrově partu mladých přátel napadnou pejsci, kteří mají do domácích mazlíčků hodně daleko. Je na každém, zda se bude film líbit. Já byl ohromen Michelle, protože jí role akční děvenky padla jako ulitá.Tak jsem malinko zaujatý nó. ()

Shitonit

Taj tohle dílko vymyslel velkej mudrec. Mudrec mudrý, mudrec bledě mudrý. Dám tomu tři pecky, ale fakt jen za to, že jsem to neviděl.. :-) mmm, hluboký moudro.. ()

Homerking

Skupinka přátel míří na dovolenou v plovákovém letounu, jejich cílem je srub na odlehlém exotickém ostrově. Toto na první pohled opuštěné místo však obývá smečka čtyřnohých zabijáků lačnících po krvi. /// Průměrný béčkový horor se snadno předvídatelnou zápletkou. Herecké výkony nebyly úplně nejhorší, za zmínku stojí určitě Michelle Rodriguez , bohužel hafani už tak dobře nezahráli, nepůsobili moc děsivě a ani moc agresivně čekal jsem spíš šílené běsnící bestie s pěnou u huby a né normální štěkající čokly. V rámci atmosféry a napětí nám toho breed taky moc nenabídne ale na jedno shlédnutí můžu doporučit. ()

Pitryx odpad!

Nudná ptákovina s několika psy a v podstatě to není ani o gore, ani o strachu, ale o ničem. Jen zpočátku dlouho hlucho a pak jen smečka psů. Nebýt objevu genetických změn, což mladík poznal z jedné ampulky s krví(?!?!), neřadil bych tento film ve své soukromé DB vůbec do sci-fi. Překvapilo mne, že se v takové krávovině angažoval Wes Craven. Odpad. CI 01122010 8107/8709 ()

borohub

Na to, že je to Jihoafrické to není vůbec špatné. Docela nepříjemná situace - opuštěný ostrov skupinka zdegenerovaných psů, asi bych nechtěl být v jejich kůži. Na to, že v celém filmu hrálo 5 herců se to docela povedlo a řekl bych, že to má možná větší kvality než nějaké "mega" filmy.Nepůsobí to jako horor, ikdyž občas jsem měl docela strach. No tak 3 hvězdy si to každopádně zaslouží, viděl jsem i lepší filmy ale tohle nebylo vůbec špatné ()

Daryl.Dixon

Tak trochu Lessie se vrací, jen si sebou bere pár kámošů jako Dášenku, Žaryka a další hafany a společně terorizují partu mladých, které si pletou s granulemi pro psy. Pejsci navíc mají být výsledkem nějakého armádního experimentu, sice nevím, v čem se liší od jiné zdivočelé smečky psů, které nikdo necvičil, jen jim nedal nažrat a oni mu utekli dírou v plotě, ale asi mají nějaké tajné schopnosti, tak tejné, že byly utajeny i před divákem. Když ale na film koukám jen jako na něco, kde lidé bojují o přežití před smečkou hafanů, tak to bylo koukatelné, místy napínavé a občas i zábavné. Prostě průměr. ()

Mamlas

Smečka dříve pokusných, nyní divokých psů s prázdnými žaludky a averzí k lidem znepříjemňuje dovolenou na opuštěném ostrově skupince přitroublých studentů. Psi mají početní výhodu a taky jsou na tom mentálně výše než ti studenti. A tak nějak se tam spolu různě kočkují až do konce. Film je velmi monotónní a málo zajímavý. Jen tam furt pobíhají a něco vymýšlí, ale nic nevymyslí. Taky je tam kopec vaty, který je třeba přetáčet. Samotný konec je více než očekávatelný. (34%) ()

djbarrel

Tak pro změnu tady máme zmutované psi. No nemůžu si pomoct, ale chvílema jsem fandil pejskům. Bylo to celkem nudné, atmosféra taky žádná, lekací momenty taky nebyli. Celkem 1 hvězda, druhou dávám za to, že když už byli zmutovaný psi, tak aspoň to nebyli monstra, ale vypadali jako psi (možná neměli filmaři na efekty) a třetí hvězda za Michelle Rodriguez. Suma sumárum - 55 % (ale tak 20 % je jen za Michelle) ()

rafix

Docela dobrý a strašidelný horor. U některých scén jsem se leknul a dost pořádně. U tohoto druhu žánru to musí být. ()