Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

CuriousGuy

Stejně povedený nářez jako minule. Hellboy ma plnou hubu hlášek a bouchačku plnou olova. Není k tomu co dodat, fantasy svět vypadá úchvatně, za to dávám Guillermovi oba palce nahoru a řežba je to, jak má být. Já jsem se bavil, rozhodně doporučuji. ()

TheNail

Na dvojce je jasně vidět větší rozpočet narozdíl od jedničky, která se točila v Praze. Ale u Hellboye se naštěstí "velikosti" filmu nemusel podřídit příběh, tim pádem dopadla Zlatá Armáda ještě o ždibíček lépe, než jednička. ()

croftak

Docela jsem byl překvapený jak pěkně se del Torovi povedlo zachovat kvalitu prvního dílu. Uběhne to rychle, dobře se na to dívá, příjemně napsané, režii není co vytknout. ()

-Ave-

Už to sice nebylo tak " Démonické "jako jednička, zato bych to ale přirovnal k takovému mixu Man in black s Pánem Prstenů. Pět Hvězdiček dávám hlavně za závěrečný souboj a celkově za konec který mě potešil. Celou dobu jsem se skvěle bavil, co víc si přát. ()

Naranyan

Mnoho už bylo řečeno v prním díle a tak krom skříňkové vybíjené v podání ektoplazmického švajnštuchu kdy jsem opravdu smíchy padal ze židle mě Hellboy 2 už tak moc nebavil. Přesto ale je to velice příjemná podívaná a rozhodně výběrem tohoto komiksového filmu na obědové, případně večeřové menu nic nepokazíte. ()

Chlo0opek

Sympatický pekelník konající dobro. Triky hezké, postavy zdařilé a příběh také dobrý. Není to žádný filmový převrat, ale stejně se mi tento flm líbil a příjemně utekl. ()

wrzec

Hellboy v podání Rona Perlmana nejde nemít v oblibě. Hlášky suše trousící rudoch, milující kočky a svou ohnivou lásku, je znovu v akci a díky bohu to trvalo jen čtyři roky. Za mě musím říct, že dvojka se mi líbí o dost více než jednička a del Torovy vizuální orgie mi už dávno přirostly k srdci. Dobře, že nešetří nápady a chrlí na nás v jednom kuse něco nového. Hellboy je komiksová zábava a není třeba v tom hledat nic víc. ()

Merzin

Ano vizuálně hodně dobré / i když místy až moc... na co dělat třebas na trolím trhu každou postavu pomalu z jiného druhu když se naprostá většina jen mihne na plátně?? Kdyby se víc soustředil na celistvost děje... :-( / ale jinak? Trochu komedie, trochu romantiky, nějaké ty akce a ve finále jsem si připadal jako by natočil několik hellboyů - pro náctileté, pro dospělé a pro postarší a pak to nechal náhodně sestříhat... A za tohle víc jak 2,5 hvězdy prostě nedám. ()

josmart

Málokterý komiks má postavy tak lidské (přes jejich vzhled) a zábavné, jako Hellboy. První díl byl fajn, tohle mně ale dostalo, královsky jsem se bavil, humor, masky, triky, bojovky - všechno šlapalo, jak má. Jsem moc zvědav na další díl. ()

Kucin

Pane del Toro klobouk dolů. Nenapadá mě moc rejžů kteří by dokázali už tak skvělý první díl překonat ještě lepším druhým. Zlatá armáda je lepší snad ve všech směrech navíc s perfektním dějem. Držím Ronovi palce at ještě vydrží protože bych si další díl moc přál...Perfektní podívaná ()

dracekt

Mně se líbila dokonce více než jednička, princ Nuada stříbrné kopí mě zcela okouzlil. Fanouškům fantasy : tohle musíte vidět. ()

iL3gAl

Guillermo to s úchylnejma příšerkama umí to se nezapře aj stylový design filmu se mi dost líbil. Sice by někdy mohl nechat oči tam kde jsou ale to je maličkost :D Luxusní byla i netradičně vypadájící golden army a hlavně hellboy s pořádným kvérem v ruce. ()

schindler

,,NEJSEM DÍTĚ, JSEM NÁDOR". O chloupek lepší než první díl a to hlavně v množství humoru. O ten se stará nejen skvělý Ron Perlman svými suchými hláškami, ale také jeho roztodivný tým sestavený z různých bytostí. Když jsem už u těch všelijakejch potvor, smekám před maskami, tady se tvůrci jasně vyřádili a zaslouží jedničku. Jasně to dokazuje, že spousta potvůrek jde vytvořit i jinak než digitálně. ()

Pixu

Klasická dvojka, velkolepější, dražší, a hlavně del-torovatější. Toro povzbuzený Faunovým labirintem se opravdu v dvojce vyloženě utrhl ze řetězu a vysílá na nás jednu fantast-magoriální nestvůru za druhou. A celou dobu je na co se dívat. je až neuvěřitelné že to všechno může držet pohromadě (hlavně přihlédnu-li k trojce spider-mana, kterou pohřbylo hlavně moc důležitých postav). Hellboy dvojka se mi prostě líbí povšech stránkách. P.S. Scéna s andělem smrti prostě nemá chybu 100% ()

Andy.222

Zjistil jsem, že lidé jsou různí v přístupu ke zlu, který by se dal velmi snadno přirovnat k Ljukjaněnkově dělení na Světlo, Tmu a Inkvizici. Protože se řadím spíše k třetí skupině, tento film bych miloval už jen za nádherně vykresleného prince Nuadu. Elfa, který by Legolasem během pár vteřin vyzdobil všechny stěny a strop středně velké tělocvičny a na podlahu by mu neukápla ani kapka. Nuada není žádným Bondovským záporákem, který chce zničit svět, protože jej ve škole všichni šikanovali, ale protože chce zachránit svůj národ. V podstatě jde o kladného hrdinu, který chce udělat všechno proto, aby lidé nezničili tvory, kteří tu byli dávno před nimi a je zde stavěn do záporné role, čistě kvůli tomu, že je příběh vyprávěn lidmi. Už tato postava stojí za pět hvězd, ale naštěstí to není zdaleka vše, co tento film může nabídnout. Proto mu dávám plný počet bodů a nemohu se dočkat až toto veledílo shlédnu znova. ()

Tomulka

Po velmi dobré jedničce přichází trošku horší dvojka, ale stále se na to dá koukat i opakovaně, ale už to prostě není ono. Řekl bych, že je to už moc přeplácané potvorama. ()

Mr.Lordi

Monumentální film nadupaný speciálními efekty, skvělými maskami a hereskými výkony. Sice nevím z jakého důvodu změnili barvu ohně Liz, ale co už, aspoň že není růžový :D 90% ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)