Hellboy 2: Zlatá armáda

Hellboy 2 - Die goldene Armee

Hellboy 2: Zlatá armáda

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 2008, 114 min

Bezpochyby souhlasím s většinou lidí, že druhý Hellboy vypadá na rozpočet velice dobře. Zdál se mi, ale hodně přeplácaný, monster a různých potvor bylo habaděj, bez některých bych se klidně obešel, ale všechny do jedno byly originální a vizuálně výborné. B. Del Toro je v tomhle snad nejlepší v oboru, umí si se vším vyhrát do posledních detailů a přitom být originální a navíc se neopakovat. Film dosahuje kvalit jedničky, možná o „chloupek“ první díl převyšuje, to si ale ještě musím nechat trochu rozležet v hlavě. Druhý díl je taky více nabytý emocemi, další z party okolo „pekelného hocha“ dostávají více prostoru, což je jenom dobře. Akorát mě trochu zklamal předvídatelný konec. 7-8/10*(16.8.2008)

O osud Hobita sa vonkoncom nebojím. Zlatá armáda už totiž nie je komiks, ale výpravná fantasy v podaní tvorcu s nespútanou imagináciou (nie, vážne nemám dojem, že by sa del Toro opakoval), hrsťami zábavných nápadov a zmyslom pre veľkoleposť (stálo to štvrtinu Spider-Mana 3, ale vyzerá to dvakrát drahšie). Pri jednotke som nedokázal rozdýchať ten odklon od pochmúrne drsnej, hororovo ladenej predlohy, pri dvojke už som to hodil za hlavu, zmieril sa s tým, že del Torovo poňatie Hellboya je celkom iné než to Mignolovo a jednoducho som sa ponoril do jeho neodolateľne sympatického polo-rozprávkového sveta, v ktorom je romantika infantilná a dramatické scény jasne ustupujú pred celkovou odľahčenosťou a neustávajúcim hláškopádom ("S tvojím prízvukom by som slovo "focus" radšej nepoužíval!").(22.9.2008)

Celý film jsem hlavně obdivovala Torovu tvůrčí invenci a vrtalo mi hlavou, jak vůbec jeden člověk může vymyslet tolik fantastických bytostí, jaké jsou v Hellboy 2 k vidění. Možná se tím nechal i trochu moc unést. Oproti prvnímu dílu se sice ubralo na příběhu a dialozích a přidalo na akci. V Hellboy 2 se prakticky pořád něco děje, akční scéna stíhá akční scénu a v tom všem se ještě řeší problémy společného soužití (to by mě osobně taky zajímalo, jak to hodlaj provízt), nově nalezné lásky a vlastní identity, prostě klasika. Výrazným článkem je dozajista záporák výraznější než Rasputin, co má motivy, který se dají celkem lehce pochopit. A Ron Perlman si užívá svou životní roli, pro kterou byl podle všeho stvořen. Zábavný, svižný film, který by fanoušky fantasy a Hellboye rozhodně neměl zklamat.(28.9.2008)

Tenhle pekelný chlápek je ouplnej dr. House v červeném :-) Arogantnost míchá s nejednou hláškou, dostává se do situacích ze kterých se s přehledem dostává, ale hlavně je to správnej chlap.. V pokračování nám ukáže, že není radno zahrávat si s kouřem, že bychom si měli dávat pozor na skřínky a že chodit po schodech může být i někdy problém :-) Prostě je všechno při starém a náš červeňák si zaslouží být v červeném :-)(23.2.2010)

Hezké obrázky, nesmysly, patos a "hodnoty" (Hellboy > teh world = lol). Guillermo del Toro je normální sračkář, it's official. ... 2,5* nahoru za sympatického bělovlasého metalistu, Barloweova Anděla smrti a "I'm not a baby, I'm a tumor." ... Zajímavé komentáře: Mi Nü-Chai, Pedestrian(16.6.2011)

• - Jedna z informací o zubních vílách, které čte Abe Sapien (Doug Jones) z knihy, je, že se živí kalciem a nejdříve ze všeho jdou po zubech. Když ale napadnou jednoho z agentů, je možné vidět, že nejdříve sežraly měkkou tkáň a kostra včetně zubů zůstala nakonec. (Barrymore)

• - Režiséra Guillerma del Tora inspirovaly při návrhu nových stvoření japonské a arabské pohádky. (Rafik)

• - Místo, kde odpočívá zlatá armáda, bylo nejdříve zamýšleno pod vodou, což nutilo hlavní protagonisty filmu, aby k ní doplavali. Od toho se nakonec ustoupilo kvůli rozpočtu. (Poker_Face)