poster

Hellboy 2: Zlatá armáda

 • USA

  Hellboy II: The Golden Army

 • USA

  Hellboy 2

  (pracovní název)
 • Německo

  Hellboy 2 - Die goldene Armee

 • Slovensko

  Hellboy 2: Zlatá armáda

 • Nový Zéland

  Hellboy II: The Golden Army

 • Kanada

  Hellboy II: The Golden Army

 • Velká Británie

  Hellboy II: The Golden Army

 • Austrálie

  Hellboy II: The Golden Army

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 2008, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SNCIS
  ****

  Obsahuje spoilery: "Tým výzkumníků paranormálních jevů a americké armády objevil roku 1944 na pobřeží Skotska podivného tvora. Ten tvor byl potají adoptován a žije nyní mezi námi. Miluje sladkosti a televizi. Krycí jméno: Hellboy." Ron Perlman podruhé v kostýmu čertíka. Pokračování má propracovaný scénář, v němž kromě zápletky (Zlosyn chce vyvolat peklo na Zemi.) dbá na postavy... Kromě toho, že nahlédneme do Hellboyovi duše, se dočkáme i zamilovaného mořského prsta. "Vím, že mě nemáte rád, ale mohl bych vám odebrat odznak." - "Já nikdy žádnej neměl.... Ale žádal jsem o něj často." Celkově oceňuji krásné outfity všemožných potvor. "Za to, co se stalo mému příteli, zaplatíš." - "Bereš šeky?" Je to akčnější a zábavnější než první díl. Jediné mínus je asi Selma Blair, protože je takzvaně antisexy. "Doktore Manningu, vyhulte mi můj ektoplasmatický schwanzstucker." - 80%.(8.4.2018)

 • hirnlego
  ***

  Hezké obrázky, nesmysly, patos a "hodnoty" (Hellboy > teh world = lol). Guillermo del Toro je normální sračkář, it's official. ... 2,5* nahoru za sympatického bělovlasého metalistu, Barloweova Anděla smrti a "I'm not a baby, I'm a tumor." ... Zajímavé komentáře: Mi Nü-Chai, Pedestrian(16.6.2011)

 • Cival
  ***

  Přepálená maškaráda, ve které se Hellboy ztratil. A po které se Hobita docela dost bojím. Del Toro pořád umí akci, jeho filmy vypadají tak dvakrát dráž, než kolik doopravdy stojí, a nedělá mu problém za sebe skládat scény vtipné i magické... ale tentokrát to nejde příliš dohromady a vyprávění (místy dost připitomělé a poslepované) pěkně drhne. Jednička byla subtilnější a díky tomu měla větší tah. Tady se sice objeví asi milion a pět potvor, sám hláškař v rudé mezi nimi ale zaniká. A spolu s ním vyprchávají i všechny ty motivy, které určitě šlo rozehrávat stejně osudově jako v Temném rytíři. Del Toro ovšem na rozdíl od Nolana zvládl jen fragmenty - film jako celek se mu rozklížil v nákladnou přehlídku masek, jejíž vnitřní dramatičnost vyšumí nepříjemně rychle. V hlavě zůstane spíš šašek Krauss a pár fórů pro děti do dvanácti let, než červený superbouchač, kterým Hellboy před pár lety byl.(11.8.2008)

 • Dever
  *****

  Zlatá armáda sa vydarila viac ako jednotka... všetkého je viac dokonca aj Selma Blair je nenormálne viac sexy :) .....................Soundtrack Danny Elfman: 1. Introduction (3:37) ,2. Hellboy II Titles (1:18) ,3. Training (1:50) ,4. The Auction House (2:28) ,5. Hallway Cruise (1:35) ,6. Where Fairies Dwell (4:16) ,7. Teleplasty (1:21) ,8. Mein Herring (1:05) ,9. Father and Son (6:02) ,10. A Link (1:29) ,11. A Troll Market (1:21) ,12. Market Troubles (3:41) ,13. A Big Decision (1:10) ,14. The Last Elemental (4:11) ,15. The Spear (1:47) ,16. A Dilemma (2:55) ,17. Doorway (3:35) ,18. A Choice (3:58) ,19. In The Army Chamber (5:47) ,20. Finale (3:49) ,(1.1.2011)

 • xxmartinxx
  ***

  Abych řekl pravdu, tak od režiséra skvělého Faunova Labyrintu, Ďáblovy páteře a prvního Hellboye bych čekal něco víc. Jako všechny filmy Del Tora je i tohle skvěle vizuálně zpracované, ale příběh jde na pozadí stovkám druhů potvor. Je tu plno dobrých nápadů a princ Nuada je sympatický "zločinec", ale než se s postavami stihnete sžít, příběh velmi rychle končí a já bych chtěl ještě. Přijde mi to jako moc rychlé nahlédnutí do světa, který bych chtěl detailněji prozkoumat, ale místo toho musím sledovat plytký příběh.(12.12.2009)

 • - Koordinátora kaskadérů na filmu dělal Bradley James Allan, v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Bradley Allan. Jeho asistentem byl Peng Zhang. (Rominator)

 • - V jedné ze scén Abe (Doug Jones) tvrdí, že nemá slzné kanálky. V jedná z dalších scén mu však tečou slzy. (Geriel)

 • - Ulice New Yorku byly postaveny v ateliérech. (Rodriguez)