Hellboy 2: Zlatá armáda

Hellboy 2 - Die goldene Armee

Hellboy 2: Zlatá armáda

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 2008, 114 min

Obávám se (a současně do budoucna doufám), že Zlatá Armáda je odsouzena k roli jakési nezbytné výplně před megalomanským finále, které nás čeká v Hellboyově pokračování třetím. Výplně sice výtvarně neskutečně nabité a obsahující několik velmi zásadních okamžiků, ale jako celek zážitkově dosti chabé. To je asi zbytečně tvrdé hodnocení, protože jako komedie funguje Hellboy 2 naprosto perfektně, a není to zásluha jenom ektoplazmatického Johanna KrauSSe, jehož "eine kleine Krankenschwester" byla naprosto zdrcující:) Bohužel dějově je to už takové jakési onaké. Jednu chvíli jsem si připadal jako v Princezně Mononoke, a byla to scéna velmi silná, nesoucí pořádnou myšlenku - tu, kterou jsem tak nadšeně odchytával z jedničky, a o které to vlastně celé je. Ale nějak se stalo, že ty emoce, které tu u jedničky byly, mě tentokrát obešly. Jestli to bylo tím, že mě na úkor všeho ostatního zahltily figury rovnocenné těm z Gaimanových fantazijních výplodů, nebo tím, že chyběl Marco Beltrami a jeho pod kotel mocně přikládající žesťové kompozice - btw světe div se, Danny Elfman mi přišel jako hodně slabá náhrada - to se mi nepovedlo rozklíčovat. Snad to vyjde při repríze, zatím ale nemůžu jít přes sedmdesát, protože příběh životní energií propojených dvojčat a Abeovy lásky je předvídatelný už od první chvíle. A co se hlavního záporáka týká - Luke Goss je sice lepší než v Bladeovi II a vypadá fakt cool (správně fantasy cool, aby bylo jasno), ale bohužel si na sebe Guillermo upletl bič v podobě toho ultrahajzla Kroenena. Což při vědomí toho, že byl vlastně jenom poskok, pročež bychom ho měli srovnávat s tou hroudou, co měla pazouru na řetězu, a dala se příliš lacino, hovoří v neprospěch Zlaté Armády ještě víc. Zkrátka Schade a ode mě jenom 70%.(28.10.2008)

Torova fantazie nezná hranic a jeho filmy mají to krásné pohádkové kouzlo, ne to, co vytvořilo Disney, ale to, co bratři Grimmové či další klasici.. Nicméně narozdíl od jedničky chybí zásadní faktor - hláškující Hellboy.. No, abyste nechápali špatně, on tam je, ale je podle mně až příliš zatlačen do pozadí na úkor dalších parťáků, což je v tomhle případě opravdu škoda. Také pěkné rozvíjení vztahu s Blair už bylo vyčerpáno v jedničce a záporák, at je jakkoliv cool a dokáže zprostředkovat lepší akční scény, na Rasputina nemá. Naštěstí je tu kupa opravdu krásných scén jako rozpad elementála a hlavní myšlenka o přílišném racionalismu a opouštění všeho krásného, co můžou pohádky a jiné světy poskytnout, taky rozesmutnila.. A víly zubničky jsou úžasně roztomilé :D Po stránce technické tedy tak velká pecka, že to nejde ani popsat, po stránce dějové o dost slabší, stejně jako nevyužití několika faktorů, které by film vyhodily do nebeských výšin, ale v celku je to velmi zdařilý film, který by si zasloužil pokračování. Jen bych příště ocenil taky trošku větší srdce... Velmi dobré 3 kvůli 4 u jedničky..(29.6.2012)

Zlatá armáda sa vydarila viac ako jednotka... všetkého je viac dokonca aj Selma Blair je nenormálne viac sexy :) .....................Soundtrack Danny Elfman: 1. Introduction (3:37) ,2. Hellboy II Titles (1:18) ,3. Training (1:50) ,4. The Auction House (2:28) ,5. Hallway Cruise (1:35) ,6. Where Fairies Dwell (4:16) ,7. Teleplasty (1:21) ,8. Mein Herring (1:05) ,9. Father and Son (6:02) ,10. A Link (1:29) ,11. A Troll Market (1:21) ,12. Market Troubles (3:41) ,13. A Big Decision (1:10) ,14. The Last Elemental (4:11) ,15. The Spear (1:47) ,16. A Dilemma (2:55) ,17. Doorway (3:35) ,18. A Choice (3:58) ,19. In The Army Chamber (5:47) ,20. Finale (3:49) ,(1.1.2011)

Zábavný, ale ne tak kulervoucí jako trailer, což je asi zapříčiněný hlavně tim, že příběh trochu postrádá větší spád, svižnost, celistvost a možná i lepšího záporáka, ale neni to rozhodně nějak extra markantní, aby to vadilo ve větší míře a zapomene se na to hned, jak Hellboy naběhne do záběru zmasakruje pár mutantskejch zmrdů se svým mega kanónem a do toho ještě pronáší jednu parádní hlášku za druhou a že takových akcí tam je požehnaně, což je tady jen a jen kuprospěchu věci. Já rozhodně zklamanej nejsem, i když jsem taky čekal ještě větší hellboyovskou řežbu(11.9.2008)

Kurde, já si asi vážně začnu shánět více informací o filmech podle komiksů. Dvojka Hellboye mě nezklamala, ale naopak pobavila a hlavně na celé 2 hoďky mě přibila do sedadla. Del Toro vytvořil překrásný fantasy svět. V tomhle případě bych se nebál, kdyby se začala natáčet i trojka Hellboye. Ovšem museli by se na ní podílet všichni staří dobří známí, jinak to může být průser!(3.2.2009)