Neprůbojná Olivia je bývalá učitelka, která pracuje jako uklízečka, Franny je bohatá žena v domácnosti, Christine úspěšná televizní scenáristka a Jane módní návrhářka. Ačkoli každá jiná, jsou už od střední školy nejlepšími kamarádkami a s výjimkou Franny se každá z nich právě potýká s osobní krizí. Olivia je věčně bez peněz, nemůže zapomenout na bývalého ženatého milence, a navíc uvízne ve vztahu se sobeckým Mikem. Manželství Christine se po měsících nekonečných hádek rozpadá a Jane prožívá hlubokou krizi středního věku, která se projevuje nejen věčnou podrážděností. Existuje něco, co by jim mohlo pomoci jejich potíže vyřešit? (Nova Cinema)

kocik1

Smíchejte trochu deziluze, více či méně keců, vztahy na nic a za nic, přidejte stále krásnou Jenifer....a vyjde vám překvapivě příjemná konverzačka, po jejíž nepříliš sladké romantice rozhodně nepřiberete ani deko. 75% ()

TO

Extrémně o ničem. Životy čtyř žen jsou hodně obyčejné a téměř nezajímavé. Mě se to ovšem zrovna takhle líbilo, ale moc bych se s tím neměl vytahovat, protože víte, co se říká: „Kdo nemá vlastní život, kouká na životy jiných“. Tudíž 70% raději zaokrouhlím dolů. ()

venison

Hořko-kyselá podívaná nad nespokojenými životy hlavních hrdinek, kterým v podstatě nic nechybí.. Jsou znuděné, jsou nešťastné, jsou vesměs celkem majetné, ale chtěly by od života "něco víc" a neví co.. Perfektní čtyřhra Jennifer Aniston, Frances McDormand, Catherine Keener a Joan Cusack.. Miluji ty jejich dialogy s manžely v autech :-D ()

Pavlínka9

Nenáročný odpočinkový film. Takhle přesně bych tento film nazvala. Obsazení je vynikající, hlavně z toho důvodu, že herci znázorňují rozličné postavy, které mají své problémy, se kterými se mnoho lidí setkává denně. Nejvíce mě zaujal "gay", který vlastně není gay a jeho žena, která se nacházela v životním bodě, kdy nevěděla co bude dál...Působilo to na mě hlavně silně reálně a tudíž žádné zbytečné přikrášlování :) Jo a pro milovníky Jennifer Aniston - obleček služky jí moc slušel ;) ()

anusha

nic dramaticke ani velmi vtipne skratka normalne a taketo filmy ja rada pozeram + je to kratke takze vela casu pri tom nestratite len je skoda ze za cely film som si nezapamatala ani len mena hlavnych postav :) + hviezda naviac kvoli mojej posadnutosti jennifer anistonovou ()

jujec

Filmu chybí úvod (příliš mnoho příběhů rychle se střídajících), což ale tolik nevadí, ale především závěr. Ono je asi jasné, jak se děj vyvine, ale je až moc otazníků. Čtyři kamarádky, každá z nich má svůj příběh, každé se něco změní (jedné vlastně tak moc ne), ale jak se s tím popere, to už je jen naznačeno, i když ne jednoznačně. Možná je to tím, že i scénárista si s tím nakonec nevěděl moc rady.... ()

blackJag

Pod opravdu blbě přeloženým názvem se skrývá příjemný malý konverzační film s dobře vybranou ústřední čtveřicí dam, jejichž obyčejné osudy a starosti se přirozeně prolínají, a jak nenásilně začnou své vyprávění, tak jej i ukončí. Na konci jsem si docela i přál, aby bylo odvyprávěno ještě víc a vysvětluji si to tím, že to co jsme se ve filmu dozvěděli, bylo potom nutně podáno zdařilým způsobem. 80% ()

Soweek

Jsem tak nějak v rozpacích, celou dobu jsem se díval na příjemný, ničím nezajímavý, ne moc výrazný snímek, ale na konci filmu jsem z něho měl velmi dobrý pocit. 3,5* bude asi to správné hodnocení.... ()

Michelle75

Mně se to líbilo moc,hlavně některé okamžiky. Jako celek jsem spíše na rozpacích,protože film s pojmenováním komedie, si představuju opravdu trochu jinak. Tohle je spíše depresivní a ve vztazích babrající skoro komedie,takže proto dávám za 3,ale jinak to bylo fájn.:) ()

cab

Nenasel jsem nic dramatickeho a uz vubec ne komedialniho na zivote ctverice kamaradek, z nichz tri jsou bohate provdane a ta posledni to "stesti" nemela. Dialogy znudenych panicek mi nic nerikaji a od toho jsem odvodil moje hodnoceni, i pres slusne herecke obsazeni. 50% ()

lareinna

Tak toto podľa môjho názoru je asi ťažko "romantický"..."komédia" už vôbec nie.. a dramatické na tom bolo všetko... ()

Skarface

Kde tohle vzalo označení komedie to opravdu nevím. není nic horšího když se člověk u filmu nudí a přesně u tohohle se to stalo . Příšerná nuda . ()

nonick1

Čtyři zoufalé ženy a jejich životní peripetie... Přes slibné herecké obsazení (včetně účinkování Frances McDormand) se žádná hlubší sonda do života nekoná. Jde o veskrze průměrný film s podobným levelem a promarněným potenciálem jako Čtyři opuštění muži. Ztraceno v překladu, zapomenuto ve scénáři, nenalezeno v režii. ()

Axident

Budu zase jednou nevděčně příkrý k mladším lidem než jsem sám a věřte, že to není ze zahořklosti nebo závisti. Budu si koledovat o argumentaci, že na věku diváka nezáleží, že film je buď dobrý nebo špatný. Hmno, věřte, že u některých záleží (jenže to pochopíte, až vám tolik bude, takže neřešitelný rozkol) a tohle je jeden z nich. Aby jste prozřeli, že tohle není sterilní hovadina (jak zaznívá zde v komentech, kde má film ubohých a trapných 57%), natož vatová konverzačka o ničem, musí vám být alespoň pětatřicet a musíte mít odžito pár vztahů (myslím skutečných vztahů, ne chození s někým) a pokud možno děti. Rázem se pak vaše optika přeostří a uznale oceníte vypilovaný scénář všech těch konverzací, které jsou tak věrné a tak skutečné (ne umělé jako v mnoha "jakožezeživota" filmech), že vás to rozesměje i zamrazí. Téměř v každé větě a v každé scéně je ta nudná, rutinní opravdovost života, všechna ta stejnost i rozličnost, ta tragikomická obyčejnost a nedotaženost bytí, tak autentická.... Ale, musíte ji zažít a prožít (ne že by to nutně muselo nastat) na vlastní kůži. Mladému člověku to asi přijde opravdu pouze TV hovadina (přičteme-li absolutně idiotský (!!!) český název "Zbožňuju prachy", díky němuž bych rychle utekl z půjčovny a dílo nepochopení dokonává v mazáckém stylu), která nemá co říct, což je stejně tragikomické, jako všechny ty osudy a charaktery ve Friends with Money. U mě 100%. ()