Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

Assshack

Vynikající film, který se postaral o mou depresivní a radostnou náladu zároveň. Celý film si říkáte, že to přeci není možné - taková smůla, to už musí někdy skončit. Skončí to, ale cesta je to poměrně složitá a dlouhá. Ale mohu říct, že ten konec stojí za to. Teprve po tomhle filmu si uvědomíte, že některé problémy, jsou vlastně příšerně malicherné. A výkon Willa Smithe je opravdu zážitek. ()

Cristina

Film,který zasáhl do mých emocí.Skvělé herecké obsazení a skvělá režie z něho dělá opravdu film na úrovni. ()

Pattrick

Hezký to film, příjemně plyne, ale na mě to nezapůsobilo tak, že bych z toho měl slzet.. Stále si to drželo lajnu, po které film šel, nic zvláštního nepředvedl, pouze pár hnusných bodanců od osudu.. Průměr ()

CzMilo

Pro mě jeden z nejsilnějších příběhů, které jsem na filmovém plátně měl možnost shlédnout. Emotivní, strhující, scéna z přespání na toaletě je nesmazatelně vypálena v mém mozku. Člověk by si řekl.....Bože, proč? Ne tak pan Gardner. Popravdě stal se pro mě tak trochu vzorem pro chvíle, kdy se ne a ne zadařit. IMHO nejlepší film Willa Smithe. Se vší pokorou, 5* ()

sajnym

Je až neuvěřitelné jak se může život zvrtnout. Film který dokáže pocuchat nervy a to doslovně. Člověk už ani nevěří, že může být hůře než právě je a ejhle zdáni klame. Hodně povedený snímek, který vyzdvihuje o podstatně velký kus výše sám Will Smith. ()

Regig

Nádherný film s obrovským hereckým výkonem Willa. Tento snímek dokáže s lidskými emocemi pořádně zamávat, na srdci zabolet, ale i potěšit. ()

BallsCutter

Mít tolik smůly je fakt smůla. Bez okolků šlo o vynikající kamerové zpracování, scénář na velmi vysoké úrovni. Fascinovalo mě Willovo smíření s těžkými chvílemi v první polovině filmu a i charakterový obrat v polovině druhé, kdy se pod tíhou situace začíná pomalu hroutit. Jeho neústupná snaha dosáhnout cíle je velmi inspirativní a to od filmu očekávám. Něco co si z filmu vezmu. A z tohole jsem si bože odnesl hodně!!! Kontrast dospělého otce s jeho malým synem, diferenciace povah a rozdílné priority a cíle jak být šťastný. To vše v sobě Štěstí na dosah má. A dojemnější konec má opravdu jen pár filmů. Geniální!! ()

janicesweet

Tento film nastavil zrcadlo mnoha lidem, i mne, byla jsem šťastná, smutná, chtělo se mi brečet, prostě jsem se v těch pokusech a omylech až do extrému dokonale našla. Kdo tento film neviděl, o strašně moc přichází. ()

Crosby

Poznáte ten pocit, keď sa napijete citrónovej šťavy? Veľmi podobne som sa cítil cca desať minút pred koncom tohto dielka. Chris dokázal nedokázateľné. Mnohokrát som mal už zaňho pocit ...´Ja to kur*a vzdávam´ on to však nevzdal... Kdesi som sa dočítal, či je skutočne možné mať takúto smolu? Je. A odkazujem tým tučným úradníčkam, ,,Božie mlyny melú...“ ()

Martyrium

Výborný film, ktorým ho však robí predovšetkým opäť bezchybný Will Smith. Jeho herectvo sa jednoducho dostane pod kožu a je jeden z mála hercov, ktorý ma snáď doposial v žiadnom filme, ktorý som s ním videl nesklamal.. Aj ked je snímok väčšinu stopáže smutný, možno až depresívny, vôbec ma to od dopozerania neodradilo a chcel som vedieť ako to dopadne, čomu pomohla najmä gradácia príbehu, ktorá je pri takýchto filmoch jednou z podstatných zložiek. Koniec, kedy sa Chrisovi, konečne podarí nájsť vytúžené šťastie, vôbec nepôsobí umelo či pateticky, práve naopak, doslova som ten pocit prežíval s ním. ()

kanidj

Nádherný, smutný film....naozaj si zaslúži megaúspech. Bez pekla nieje raj a v tento film o tom hovorí. U mňa 4 hviezdičky. ()

Creap

Jako první věc bych zde rád pochválil herecký výkon Willa Smitha, který mě opravdu překvapil. Ačkoli to není tak úplně jeho žánr, v adaptaci hlavního hrdiny Chrise Gardnera vás donutí vžít se do jeho role a prožívat celý film s ním. Celý film je tak trochu pesimistický a celou dobu čekáte, kdy konečně přijde ten moment Happy Endu. To jestli se dočkáte tu samozřejmě nebudu prozrazovat. Podívejte se sami, stojí to za to. ()

a_hofferson

V reklame na film ma upútal Will Smith v hlavnej úlohe. Tiež som sa potešila že tu hrá aj jeho syn Jaden, ktorého som "spoznala" vo film Karate Kid. Priznávam že pred zhliadnutím filmu som mala vysoké očakávania a po zhliadnutí boli aj prevýšené.Krásny film, príbeh otca ktorý prišiel o všetko a musel sa postarať o svojho syna. Hlavnou myšlienkou je , že keď si človek verí, a niečo veľmi chce, po tvrdej práci to nakoniec dosiahne. Film podla skutočnej udalosti. ()

xChorosh

Skvělý film a nádherný přiběh ze života o tom, jak se dá jednoduše dostat na dno, ale při troše štěstí a nevzdávání se, se ze dne zase dostat. ()

Foltin

Will a JS, no prostě tohle je paráda. Ne že bych byl nějaký fajnšmekr na drama, ale toto můžu! Překrásně smutný příběh o tom, že když si za něčím jdete, tak toho můžete i docílit. Will zahrál bombasticky a pokud byl kandidátem i na Oscara, tak to asi i mluví za vše. Paráda, paráda a v sekci Drama mám nového krále. ()

voltamper

Silný príbeh človeka, čo by mohol ísť príkladom. Človek asi fakt musí byť na najhlbšom dne a musí mať silno-silnú motiváciu v osobe syna, aby sa z toho dna vyhrabal a dotiahol to vzhľadom na svoje schopnosti čo najďalej. Výnimočne dobre zahral aj Vilo Smith. ()

zhulosek

Velmi dobře zvládnutý film, Will Smith je zde naprosto uvěřitelný, to co mi vadilo celou dobu byl neuvěřitelně neuvěřitelný český dabing, nevím proč prostě mi k tomu neseděl, snad to někdy uvidím i v originále. Na druhou stranu i přes to jsem tak nějak zarytě doufal, že film skončí dobře! Velmi dobré 4 hvězdy! ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007