• ArdathBay

Nemohu to unést. Co ? Tu tunu klišé. Je to celé nesmysl, ale to, že se člověk nemá vzdát svých snů, je pravdou. Ovšem cena, kterou by člověk mohl v případě "Astronauta" Farmera zaplatil, by byla příliš vysoká. Ještě, že se jedná o rodinnou popcornovou zábavu se vším všudy. Rozhodně mě NIC nepřekvapilo.(19.6.2009)

Další z filmů, které by měly hrát na city, ovšem bezúspěšně. Pěkný film to je a Billy si jistě připomněl časy, kdy nehrál v komediích svůj typický charakter drsňáka, ale kdy měl ještě seriózní role, ale nějak to celé vede k tomu, že skončí film a vy si řeknete: "Hmm, hezký." a pak už si na to ani nevzpomenete.(23.12.2007)

Nečakane neznáma, ale pritom zároveň nečakane príjemná záležitosť o naplnení si snov, nech to stojí čo to stojí, nech je proti nám hoci aj celá vláda a všetky vládne i nevládne agentúry:) Billy Bob Thornton sa v mojich očiach po tomto filme zmenil a konečne je z neho pre mňa príjemný chlapík. PS: vesmír patrí všetkým....(16.10.2010)

Nádherný, poetický snímek o americkém donu Quijotovi, bláznivém jižanském farmáři, bývalém leteckém inženýrovi a neúspěšném astronautovi, který se si vzal do hlavy za každou cenu uskutečnit svůj celoživotní sen - dostat se po vlastní ose do vesmíru... Proto si za podpory své rodiny a posměchu všech ostatních staví na své farmě ve stodole kosmickou raketu a plánuje uskutečnit svůj záměr. O jeho plán se ovšem začnou zajímat americké federální úřady, dle jejich názoru na něco takového nemá právo, a posléze i média a astronautův záměr začíná být ohrožen... Tahle americká komedie má sílu, šarm a ukázkový potenciál neztraceného lidského ideálu, přesto se tváří nenápadně a jakoby nezávisle. Tvůrci v ní oslavují nejenom tvrdohlavou snahu uskutečnit svůj celoživotní sen, ale i tradiční americké hodnoty - sílu rodiny, pracovitost, začlenění v komunitě, propojení s půdou... Zajímavý je též plastický herecký výkon Billyho Boba Thorntona, který svou postavu zatlačuje kamsi do pozadí, čímž více vyniká její ikonografie (ikona astronauta - surrealistický začátek filmu s na koni se projíždějícím kosmonautem po texaské pastvině, ikona farmáře, ikona dokonalého amerického otce, ikona syna...). Vskutku nádherný film o uskutečnění amerického snu, jakož také o tom, že se někdy vyplatí bojovat i proti větrným mlýnům...(7.10.2007)

• Malarkey

Jeden z mnoha těch neuvěřitelných příběhů života, kterým musím fandit od začátku až do konce, protože se na ně příjemně kouká, jsou nadějné, a hlavně vypráví příběh člověka, který i takřka na stará kolena si chce něco dokázat a být slavný po celém světě, což je sen mnoha z nás, ale jen málokomu se podaří splnit. Astronaut v podání Billy Bob Thorntona byl rozhodně ukázkovou rolí, které mu s přehledem jdou, jenom si nedokážu představit, v čem by tento film měl být jinak zvláštní. Herci totiž ve zbylém případě ničím nezaujmou a samotný příběh prakticky taky ne. Ono je to totiž furt jedno a to samé. Tvůrci dají do filmu to, co divák chce vidět a tak to je. Astronaut je průměrný příběh o tom, jak si někdo snaží usnadnit život, o tom jak se svého snu snaží nevzdat celý život až do samého konce, natočen s citem, s umem, ale přecijen s trochu nudným scénářem se prostě nedá nic dělat.(18.7.2008)

• - Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)

• - Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)