Nádherný, poetický snímek o americkém donu Quijotovi, bláznivém jižanském farmáři, bývalém leteckém inženýrovi a neúspěšném astronautovi, který se si vzal do hlavy za každou cenu uskutečnit svůj celoživotní sen - dostat se po vlastní ose do vesmíru... Proto si za podpory své rodiny a posměchu všech ostatních staví na své farmě ve stodole kosmickou raketu a plánuje uskutečnit svůj záměr. O jeho plán se ovšem začnou zajímat americké federální úřady, dle jejich názoru na něco takového nemá právo, a posléze i média a astronautův záměr začíná být ohrožen... Tahle americká komedie má sílu, šarm a ukázkový potenciál neztraceného lidského ideálu, přesto se tváří nenápadně a jakoby nezávisle. Tvůrci v ní oslavují nejenom tvrdohlavou snahu uskutečnit svůj celoživotní sen, ale i tradiční americké hodnoty - sílu rodiny, pracovitost, začlenění v komunitě, propojení s půdou... Zajímavý je též plastický herecký výkon Billyho Boba Thorntona, který svou postavu zatlačuje kamsi do pozadí, čímž více vyniká její ikonografie (ikona astronauta - surrealistický začátek filmu s na koni se projíždějícím kosmonautem po texaské pastvině, ikona farmáře, ikona dokonalého amerického otce, ikona syna...). Vskutku nádherný film o uskutečnění amerického snu, jakož také o tom, že se někdy vyplatí bojovat i proti větrným mlýnům...(7.10.2007)

Splniť si detský sen sa nie vždy dá. Presvedčujú nás o tom dennodenne faktory ako financie, okolie, odvaha a odhodlanie. Myslíme si, že na to nemáme, tak radšej budeme naďalej snívať. Astronaut Farmer je opak. Svoj sen si do podrobná vyčlenil, veril v ňom, aj keď mu zopár vecí a ľudí v okolí nepriali on si za svojím snom išiel cieľavedome. V jeho sne ho podporila aj rodina, bez ktorej by nikdy do vesmíru neletel. Všetko dokopy vytvára príjemný film, kde hlavnú rolu robí veľký sen o dosiahnutí niečoho, čo má podstatu vo vývine lepšieho zajtrajška. Lebo bez snov by sme boli nikto. A nejeden sen sa patrí aj splniť. Astronaut Farmer si ho splnil. 60%(17.7.2014)

Scénář: Mark Polish, Michael Polish .. Dreamer. Farmář astronautem? Ha ha, opravdu směšné - ovšem jako milá rodinná podívaná tento film vskutku funguje na výbornou. Režisér se vyžívá v krásných obrazech a tak se většina scén, doprovázena patřičnou hudbou, odehrává těsně před soumrakem, kdy zářivá barva zapadajícího slunce zalije malebnou krajinu texaského venkova. Jistá míra přímočarosti a předvídatelnosti je bohatě vyvážena hřejivým a vskutku upřímným motivem o síle rodinného pouta a víře ve vlastní sny.(5.8.2007)

Astronaut je "pouze" pěkný příběh jednoho dospělého chlapce, který si chtěl splnit svůj největší sen, a to navzody všemu a všem. Bohužel se ale nemohu zbavit pocitu, že jak je snímek jednoduše a nevýrazně natočený, tak by asi ani nešel ztvárnit lépe. Zvláštní paradox. V Polishově snímku působí vše tak nějak uhlazeně, děj nikam nepospíchá, a občas hraje na divákovy nervy, když se vůbec neobtěžuje plynout většími kroky kupředu. Po celou dobu jsem tak sledoval ničím nepřekvapující dojemnou story s několika minimálně podivnými scénami, u které tuším, že v knižní podobě by se mi velice líbila - krásná sci-fi.(26.6.2009)

• Skleni

Sry Maker, ale tento film je sračka!.. Jediné čo ho drží nad vodou je výkon Billiho boba a rozprávkový koniec. Celý dej je ináč len umelou fraškou na americký sen. Nič vo filme nieje buď peňažne, alebo právne možné. viem že je to film ,ale proste miestami nudný a hlavne príliš nereálny a rozprávkový na tak ináč silnú drámu. 46%(12.6.2009)

• - Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)

• - Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)