A tak, proč ne. Snílek s hlavou v oblacích si na své farmě ve stodole staví raketu, na níž se chce vznést do vesmíru. Snílkem není nikdo jiný než Billy Bob Thorton což zaručuje koukatelnost i přes některé technické nesmyslnosti. Pohodovka na večer jíž zejména podobní snílci rozhodně ocení a pochopí nevyřčené. * * *(12.9.2011)

Nadějně znějící premisa a vyvedený plakát filmu zvou k pokoukání, které se ale nekoná. Je to škoda, protože své momenty film má ( pěkné záběry krajiny, jako z plakátů na Marlbora, kterou se projíždi kosmonaut na koni ). Při podobných příbězích musí člověk nechat logiku spát, to je jasné, problém je ale v tom, že když člověk pomine celou škálu technických připomínek, zůstanou pochybnosti k základním lidským motivacím postav a to už je trochu problém - scénář působí hrozně nevyváženě a některé komediální vsuvky spolu s nešťastně tempovanými zvraty přispějí k průměrnému vyznění celého snímku. A to nezmiňuji značnou přepjatost některých (samozřejmě dobře míněných) proslovů. Hudba: Stuart Matthewman. 60%(22.8.2008)

Další z filmů, které by měly hrát na city, ovšem bezúspěšně. Pěkný film to je a Billy si jistě připomněl časy, kdy nehrál v komediích svůj typický charakter drsňáka, ale kdy měl ještě seriózní role, ale nějak to celé vede k tomu, že skončí film a vy si řeknete: "Hmm, hezký." a pak už si na to ani nevzpomenete.(23.12.2007)

Billy Bob Thornton je šílenec s utkvělou myšlenkou, že si postaví raketu, s kterou obletí zeměkouli. No budiž. Ale má neuvěřitelně tolerantní manželku, která, byť muž zadlužil rodinu kde se dalo a hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou, za ním stojí a neuvěřitelným způsobem ho podporuje (to je přece jen trochu sci-fi!). Když už to vypadá, že vše je v koncích, není tomu...prostě s optimismem a nadšením nejdál dojdeš. Film má neuvěřitelně jímavý konec a vůbec je to všechno tak nějak šíleně ujeté, ale v dobrém slova smyslu. Tohle dílko se povedlo.(25.6.2009)

Dobrý námět, s kupodivu normálním člověkem, který bojuje za splnění svého snu. Čekal jsem blázna, který si jen něco usmyslel a plácá se v nesplnitelném snu... Místo toho jsem dostal člověka, který je jednak duševně normální a navíc si jde za svým snem, kterým chce všem vytřít zrak. Pohodový rodinný film, který ale ničím nepřekvapí.(3.1.2012)

• - Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)

• - Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)