Rodinná zábava, při které raději nepřemýšlejte, jak je tohle vůbec možné. Proti filmům tohoto typu nic nemám, naopak - velmi ráda si u nich odpočinu. Ale tohle se děsně táhlo...navíc vesmírná sekvence byla dost odfláknutá. Tolik promrhaných příležitostí k efektním záběrům, které by film oživily. Astronautem zkrátka zabijete 104 minut - nic víc.(1.12.2007)

Scénář: Mark Polish, Michael Polish .. Dreamer. Farmář astronautem? Ha ha, opravdu směšné - ovšem jako milá rodinná podívaná tento film vskutku funguje na výbornou. Režisér se vyžívá v krásných obrazech a tak se většina scén, doprovázena patřičnou hudbou, odehrává těsně před soumrakem, kdy zářivá barva zapadajícího slunce zalije malebnou krajinu texaského venkova. Jistá míra přímočarosti a předvídatelnosti je bohatě vyvážena hřejivým a vskutku upřímným motivem o síle rodinného pouta a víře ve vlastní sny.(5.8.2007)

Příjemný odpočinkový film o splnění snu. Je potřeba jej příjmout s nadhledem (což se mi až tak nepodařilo) a takto nás i pobaví. Přestože tento nenápadný film má velmi kvalitní obsazení, ústřední roli si střihl můj oblíbenec Billy Bob Thornton a menší roli odehrál i Bruce Willis, nemůžu hodnotit tento film lépe, protože hlavní téma o sestrojení vlastní rakety schopné letu do vesmíru, a poté jej i úspěšně absolvovat, mi opravdu přišlo až příliš přitažené za vlasy.(a to zcela pomíjím takové scény jako je start rakety z dřevěné stodoly aniž by lehla popelem atd.) Možná měli tvůrci zvolit realističnější námět o splnění snu a film se mohl třeba jmenovat Horolezec nebo tak nějak, prostě zůstat trošku pevnýma nohama na zemi aby ta pohádka pro dospělé byla uvěřitelnější , což ovšem američanům moc nejde :)(8.6.2009)

• dogma97

Závidím všem, kteří si dokáží odnést hvězdičkami ohodnocený zážitek z vizuálně líbivých záběrů černých stetsonů na pozadí prérie zalité zapadajícím sluncem a sympatických ksichtíků Farmářovy rodiny bez ohledu na to, že obsahově jde o naprostý nesmysl neodůvodněný působením pohádkově napřirozených sil, mimozemskou inteligencí, boží rukou ani přítomností sebemenší špetky mystična. To já neumím. Jiskřička naděje svitla při návštěvě pracovnice sociální péče - zadoufal jsem, že by hlavní hrdina mohl upadnout do tenat státních psychiatrických zařízení a rodina začne bojovat o jeho duševní zdraví...(3.1.2012)

Dobrý námět, s kupodivu normálním člověkem, který bojuje za splnění svého snu. Čekal jsem blázna, který si jen něco usmyslel a plácá se v nesplnitelném snu... Místo toho jsem dostal člověka, který je jednak duševně normální a navíc si jde za svým snem, kterým chce všem vytřít zrak. Pohodový rodinný film, který ale ničím nepřekvapí.(3.1.2012)

• - Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)

• - Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)