• mupimup

Charles Farmer se rozhodl si splnit svůj sen a navzdory názorům sousedů a nepřívětivosti úřadů buduje ve své stodole kosmickou raketu. Slibný příběh nabízející mnoho možností, jak v komediální, tak ve vážné rovině, je naneštěstí neblaze poznamenán autorovým přístupem. Začínám rozumět tomu, čeho se někteří ze zdejších respondentů děsí pod označením „Rodinný film“. Totiž snímku, který ve snaze být přístupný všem věkovým kategoriím, není vlastně pro nikoho. Podle šablonovitosti a nenáročnosti zpracování bych cílové publikum odhadoval ještě tak na sektor druhého stupně základních škol. Aby divák mezi dvěma lopatami popcornu nemusel dělat pauzu na zapojení představivosti, nebo nedejbože přemýšlení, vytvořil autor osazenstvo filmu z naprosto katalogovitých postav. Namátkou komisní, staré panny coby sociální pracovnice, necitlivého, byrokrata coby šéfa posuzující komise, psycholožky, sypající freudovské teorie už od dveří nebo dvojice černě obrýlených, federálních agentů, kteří byli pověřeni hlídáním Farmerovy stodoly s nejvyšší pravděpodobností v rámci projektu FBI „U nás najde uplatnění i idiot“ (k úděsu diváka se tento párek dementů místy dokonce snaží i o humorné vložky). Ve složitosti charakterů tedy rozhodně nezabloudíte. Jediný, kdo v těchhle škatulkových orgiích působí přirozeně, jsou výborné Farmerovy děti a možná ještě výbornější Farmerova manželka. Samotný B.B.Thorton mě svým výkonem neoslnil (nepočítá-li se jeho schopnost ukazovat najednou všech dvaatřicet zubů). Téma obyčejného farmáře, který navzdory NASA vyhlásil svůj vlastní vesmírný program, a které mě také k filmu přitáhlo, šlo rozhodně zpracovat jemněji, bez laciných schémat a prvoplánovostí. Těch několik opravdových a hezkých scén prostě celý film neutáhne.(4.4.2012)

• Skleni

Sry Maker, ale tento film je sračka!.. Jediné čo ho drží nad vodou je výkon Billiho boba a rozprávkový koniec. Celý dej je ináč len umelou fraškou na americký sen. Nič vo filme nieje buď peňažne, alebo právne možné. viem že je to film ,ale proste miestami nudný a hlavne príliš nereálny a rozprávkový na tak ináč silnú drámu. 46%(12.6.2009)

Prostě pěkný film, u kterého jsem se bavil, není to čistých 5, ale spíš 5 než 4, takže 5 (na IMDb dávám 9). Obzvlášť za návaznost na Armageddon, jako byli Thornton, co v NASA skončil dřív, než letěl, nebo Willis, co opravdu letěl. Super práce Mika Polishe, který si to napsal, zprodukoval, odrežíroval a vedlejší role rozdělil svým dcerám.(30.7.2011)

• ArdathBay

Nemohu to unést. Co ? Tu tunu klišé. Je to celé nesmysl, ale to, že se člověk nemá vzdát svých snů, je pravdou. Ovšem cena, kterou by člověk mohl v případě "Astronauta" Farmera zaplatil, by byla příliš vysoká. Ještě, že se jedná o rodinnou popcornovou zábavu se vším všudy. Rozhodně mě NIC nepřekvapilo.(19.6.2009)

KDYŽ JSEM BYL MALÝ KLUK, ŘÍKALI MI, ŽE MŮŽU BÝT VŠÍM ČÍM CHCI. ZA VŠECH OKOLNOSTÍ. MOŽNÁ JSEM ŠÍLENÝ, ALE STÁLE TOMU VĚŘÍM. KDYŽ NEMÁME ALESPOŇ SNY, NEMÁME NIC ..... /// Rodinnej filmeček o chlápkovi, kterej předčí všechny ostatní chlápky navlečený do kostýmu klauna. Charles Farmer, vesmírnej kovboj má spoustu dluhů, charakter, úžasnou raketu, milující rodinu a SEN! Všichni optimisté milující šťastné konce a je jim jedno, jakým způsobem se k nim dojde, mrkněte na klasicky americkou blbinu u který by člověk nakonec uvěřil, že tam nahoře může bejt brzy pořádnej hukot. ,,LEŤ, TATI LEŤ!“ Kdo by se nechtěl podívat na místo, kde žijou jeho sny? Normálně jsem se i já, taťka od rodiny, lehce rozvzlykal. Měl jsem (a stále mám) přece taky sen. Ne, nechtěl jsem bejt kosmonautem, ale popelářem. Mám ještě šanci? Asi těžko, nežiju v Americe! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se kupovat raketový palivo. 2.) Chci ukázat rodině, jak vypadá tolerantní žena a matka. 3.) Uvidím, že ke splnění snu nestačí jen snít, ale i dědit. 4.) Mám sen. Sním o ........ (dosaďte cokoliv). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(15.4.2011)

• - Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)

• - Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)