Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý astronaut NASA Charles Farmer (Billy Bob Thornton) se odmítne vzdát svého snu podívat se alespoň jednou v životě do vesmíru. Na rodinné farmě si začne ve stodole stavět vlastní raketu, která by ho vynesla na oběžnou dráhu. Jeho „vesmírný program“ samozřejmě vzbudí zájem sousedů, kteří se jeho „kutilstvím“ dobře baví. Další, koho začne Charlesův sen zajímat, jsou novináři, kteří větří skvělý příběh na titulní strany. Na druhou stranu vláda neshledává na stavbě soukromé vesmírné lodi nic zábavného. Naopak považuje Charlesův koníček za podezřelý a postupem času za možné ohrožení, které je nutné zastavit. Jediný, kdo věří v Charlesův sen je jeho manželka Audie (Virginia Madsen) a jeho bývalý kolega z NASA (Bruce Willis). To, co začalo jako neuskutečnitelná fantazie jednoho snílka, začíná získávat reálnou podobu.

Hlavních rolí se ujali fantastičtí herci. Astronauta - farmáře si zahrál Billy Bob Thornton (Banditi, Ples příšer, Santa je úchyl!). Jeho manželku ztvárnila Virginia Madsen (nominace na Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Bokovka, Spider-Man), jeho kolegu z NASA Bruce Willis (Sin City – město hříchu, Rukojmí, Banditi). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (140)

cross 

všechny recenze uživatele

Poněkud citově sterilní pohádka o cestě za velkým (americkým) snem v zemi neomezených možností... Příjemný film kterému sice chybí hloubka, ale zato vám naservíruje patřičné množství krásných obrazů podbarvených příjemnou hudbou a nakonec i jedno morální poselství pro vaše děti, že stačí jen jít a věřit a člověk dosáhne čemu se mu zlíbí... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Hodně slabý film, plný klišé, patosu a hlavně nudy. Vím, co chtěl říct, ale říká mi to jak prvňáčkovi ve škole. --- Bobby Bob Thorton a Virginia Madsen v hlavních rolích filmu o chlápkovi, který se rozhodl postavit si doma v kůlně raketu a vyletět na oběžnou dráhu. Za celý život se mu nepovedlo dostat se do kosmu. A tak nyní, když se na odpočinku stará o farmu, kde žije s manželkou a dětmi, využije svých znalostí konstruktéra a začne stavět ve stodole raketu. Nejde to samozřejmě bez problémů - nejenom, že finančně jsou na tom celkem mizerně, ale NASA získá pocit, že by se jí do jejího džobu nikdo neměl plést. A když chlápek odmítne přestat se stavěním, nechají ho den co den hlídat. První pokusy ale nedopadnou nijak příznivě, a tak nakonec celonárodní zájem o tohoto podivína utichne. On je však rozhodnut jít dál za svým snem, ať to stojí, co to stojí. Poněkud melodramatický snímek doplácí na zbytečnou délku i popisnost některých scén, i když námět a herecké ztvárnění jsou velmi zajímavé. Disk samotný nenabízí nic moc - na úvod disku trailery na filmy Píseň lásky samotářky, Nejlepší úlovek, v bonusech na tento film plus pět dalších (z toho dva z úvodu), a to je asi tak vše. ()

Reklama

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Billy Bob Thornton a Bruce Willis ve filmu, kde si zhrzený exastronaut postaví doma ve stodole raketu, zadluží se až po uší všichni v jeho okolí ho bezhlavě podporujou a vládní instituce mu hází klacky pod nohy. Přes množství zúčastněných, originální zápletku a vizuální i technické zvládnutí je to dost nuda plná klišé a debilních dialogů... 30% ()

pepa3rd 

všechny recenze uživatele

Příjemný film o jednom neskutečném snu, nebo spíše o neskutečném štěstí, počínaje dokonalou rodinou a konče přízní všech svatých. Když člověk odhlédne od pramalé uvěřitelnosti a zapudí logiku, která mu někde vzadu v hlavě stále říká, že přeci toto není možné, zůstane lehce snová podívaná, která příjemně plyne a na konci se přistihne, že držít palce farmáři a né nafoukané NASA. 60 % ()

mupimup 

všechny recenze uživatele

Charles Farmer se rozhodl si splnit svůj sen a navzdory názorům sousedů a nepřívětivosti úřadů buduje ve své stodole kosmickou raketu. Slibný příběh nabízející mnoho možností, jak v komediální, tak ve vážné rovině, je naneštěstí neblaze poznamenán autorovým přístupem. Začínám rozumět tomu, čeho se někteří ze zdejších respondentů děsí pod označením „Rodinný film“. Totiž snímku, který ve snaze být přístupný všem věkovým kategoriím, není vlastně pro nikoho. Podle šablonovitosti a nenáročnosti zpracování bych cílové publikum odhadoval ještě tak na sektor druhého stupně základních škol. Aby divák mezi dvěma lopatami popcornu nemusel dělat pauzu na zapojení představivosti, nebo nedejbože přemýšlení, vytvořil autor osazenstvo filmu z naprosto katalogovitých postav. Namátkou komisní, staré panny coby sociální pracovnice, necitlivého, byrokrata coby šéfa posuzující komise, psycholožky, sypající freudovské teorie už od dveří nebo dvojice černě obrýlených, federálních agentů, kteří byli pověřeni hlídáním Farmerovy stodoly s nejvyšší pravděpodobností v rámci projektu FBI „U nás najde uplatnění i idiot“ (k úděsu diváka se tento párek dementů místy dokonce snaží i o humorné vložky). Ve složitosti charakterů tedy rozhodně nezabloudíte. Jediný, kdo v těchhle škatulkových orgiích působí přirozeně, jsou výborné Farmerovy děti a možná ještě výbornější Farmerova manželka. Samotný B.B.Thorton mě svým výkonem neoslnil (nepočítá-li se jeho schopnost ukazovat najednou všech dvaatřicet zubů). Téma obyčejného farmáře, který navzdory NASA vyhlásil svůj vlastní vesmírný program, a které mě také k filmu přitáhlo, šlo rozhodně zpracovat jemněji, bez laciných schémat a prvoplánovostí. Těch několik opravdových a hezkých scén prostě celý film neutáhne. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (2)

  • Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)
  • Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)

Reklama

Reklama