Bývalý astronaut NASA Charles Farmer (Billy Bob Thornton) se odmítne vzdát svého snu podívat se alespoň jednou v životě do vesmíru. Na rodinné farmě si začne ve stodole stavět vlastní raketu, která by ho vynesla na oběžnou dráhu. Jeho „vesmírný program“ samozřejmě vzbudí zájem sousedů, kteří se jeho „kutilstvím“ dobře baví. Další, koho začne Charlesův sen zajímat, jsou novináři, kteří větří skvělý příběh na titulní strany. Na druhou stranu vláda neshledává na stavbě soukromé vesmírné lodi nic zábavného. Naopak považuje Charlesův koníček za podezřelý a postupem času za možné ohrožení, které je nutné zastavit. Jediný, kdo věří v Charlesův sen je jeho manželka Audie (Virginia Madsen) a jeho bývalý kolega z NASA (Bruce Willis). To, co začalo jako neuskutečnitelná fantazie jednoho snílka, začíná získávat reálnou podobu. (oficiální text distributora)

Trailer

HyneX

NUUUUUUUUUDAAAAA! Jak by řekl Homer Simpson. Naprosto nic nedávající film... nic, co by mě zaujalo. Nepravděpodobné, nelogické, plytké.. atd. Těšil jsem se, až to skončí :) Ale nebylo to vyloženě úplně špatné, chvíli jsem dokonce váhal mezi ** a ***, ale ty tři hvězdy si to prostě nezasloužilo. Možná, kdybych u toho vypil sedm piv a jednu zelenou, bavil bych se víc.... ()

ladko

Na víkendové popoludnie ideálny film, ale inak nič extra. Námet nepôsobí nejako uveriteľne, ale vo filme to ešte ako tak uveriteľné je. V niektorých momentoch však ten film vyznieval dosť hlúpo(napríklad pri nejakých tých patetických preslovoch, alebo tí agenti na záver u Lena...) a tie CGI efekty tiež pôsobia dosť lacno(niekedy až parodicky), ale napriek tomu sa to dalo v pohode dopozerať a film mi jednoducho zdvihol trochu náladu - čo som od neho očakával v prvom rade. ()

1945

Velice pěkně zpracováný příběh o lidském snu. Upřímně řečeno - čekal jsem propadák a nakonec jsem se solidně pobavil. Dojem nepokazil ani mírně rodinný charakter filmu. Samozřejmě, že je ve filmu určitá míra Ameriky, ale nedokážu si představit, že by podobný film natočili Rusové :-D Ale když o tom tak přemýšlím, tak kdyby ruská verze s podobným námětem vznikla, mohla by stát taky za to: pasáček ovcí Ivanov by se v něm vydal na cestu do Kazachstánu a ze šrotu v okolí Bajkonuru by sestavil svoji kosmickou loď ;-) Třeba jsem právě inspiroval nějakého ruského režiséra... ()

oLí

8/10 Malý velký film se silným sdělením o důležitosti rodiny a víry ve svůj sen. Ukazuje, jakou moc má láska našich blízkých a silná vůle v tomhle boji jménem život. Oslavuje velikost lidskýho ducha. Navíc je to celé v působivém balení ( obrazy, hudba ). Zní to těžce tuctově a naivně, ale přiznávám se - dvakrát se mé oční bulvy koupaly v chlapských slzách ( ne v těch babských jako se mi to stává u Titanicu :-) ) Prostě skvělý, ohromně lidskej film, kterej mě moc překvapil. ()

Davies182

Astronaut je "pouze" pěkný příběh jednoho dospělého chlapce, který si chtěl splnit svůj největší sen, a to navzody všemu a všem. Bohužel se ale nemohu zbavit pocitu, že jak je snímek jednoduše a nevýrazně natočený, tak by asi ani nešel ztvárnit lépe. Zvláštní paradox. V Polishově snímku působí vše tak nějak uhlazeně, děj nikam nepospíchá, a občas hraje na divákovy nervy, když se vůbec neobtěžuje plynout většími kroky kupředu. Po celou dobu jsem tak sledoval ničím nepřekvapující dojemnou story s několika minimálně podivnými scénami, u které tuším, že v knižní podobě by se mi velice líbila - krásná sci-fi. ()

• Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)
  • Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)