Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Slabučký film plný hlúpučkých dialógov a nelogizmov, dôsledkom čoho nudí viac ako zabáva. Myšlienka ísť si za svojim snom je síce pekná (aj keď mám pocit, že hlavný hrdina by za ním išiel aj cez mŕtvoly), ale v tomto prípade jej filmová prezentácia je hrozná. Jeden z mála podarených momentov je nepodarený štart. Koniec však už potom opäť skĺzava do trápnosti a typickej americkej klišoidnej formy. Film ako stvorený na robenie kulisy pri nedeľnom varení, pre náročnejšieho diváka odporúčam pridať aj vysávanie. 50/100(24.5.2014)

 • Morholt
  **

  Ajajaj! To byla na mě příliš velká a nelogická kýčovitá rána. A když místní herectvo v čele s Thortonem otevřelo zobáky, měl jsem neodbytný pocit, že v tom všem má prsty mistr Emmerich. Až takovou měly dialogy kvalitu. Ale tak našel jsem si tam i to dobré - zejména nepovedený první start se mi líbil. Kdyby po něm astronaut Farmer bídně zhynul, hodnotil bych to i výš, ačkoliv přiznávám, že při druhém pokusu jsem mu i docela fandil - ovšem ne tak při přistání. :D Nicméně na víc jak 40% to u mě není.(21.1.2010)

 • Radek99
  *****

  Nádherný, poetický snímek o americkém donu Quijotovi, bláznivém jižanském farmáři, bývalém leteckém inženýrovi a neúspěšném astronautovi, který se si vzal do hlavy za každou cenu uskutečnit svůj celoživotní sen - dostat se po vlastní ose do vesmíru... Proto si za podpory své rodiny a posměchu všech ostatních staví na své farmě ve stodole kosmickou raketu a plánuje uskutečnit svůj záměr. O jeho plán se ovšem začnou zajímat americké federální úřady, dle jejich názoru na něco takového nemá právo, a posléze i média a astronautův záměr začíná být ohrožen... Tahle americká komedie má sílu, šarm a ukázkový potenciál neztraceného lidského ideálu, přesto se tváří nenápadně a jakoby nezávisle. Tvůrci v ní oslavují nejenom tvrdohlavou snahu uskutečnit svůj celoživotní sen, ale i tradiční americké hodnoty - sílu rodiny, pracovitost, začlenění v komunitě, propojení s půdou... Zajímavý je též plastický herecký výkon Billyho Boba Thorntona, který svou postavu zatlačuje kamsi do pozadí, čímž více vyniká její ikonografie (ikona astronauta - surrealistický začátek filmu s na koni se projíždějícím kosmonautem po texaské pastvině, ikona farmáře, ikona dokonalého amerického otce, ikona syna...). Vskutku nádherný film o uskutečnění amerického snu, jakož také o tom, že se někdy vyplatí bojovat i proti větrným mlýnům...(7.10.2007)

 • 4daPeace
  ****

  Verdikt: Kazdy kluk se chtel podivat do vesmiru...kdyz se dnes ohledneme zpet, zjistime, ze jsme nase klukovske sny ponekud zmenili...Charles Farmer nam ukaze, jak uzasne to muze byt, stat si za svymi sny a jit si pro jejich naplneni i v dospelosti, kdy vidime, ze zybtek spolecnosti se na nas kouka jako na blazny..."Better know what your going to do, before someone knows it for you."(8.5.2007)

 • ladko
  ***

  Na víkendové popoludnie ideálny film, ale inak nič extra. Námet nepôsobí nejako uveriteľne, ale vo filme to ešte ako tak uveriteľné je. V niektorých momentoch však ten film vyznieval dosť hlúpo(napríklad pri nejakých tých patetických preslovoch, alebo tí agenti na záver u Lena...) a tie CGI efekty tiež pôsobia dosť lacno(niekedy až parodicky), ale napriek tomu sa to dalo v pohode dopozerať a film mi jednoducho zdvihol trochu náladu - čo som od neho očakával v prvom rade.(6.7.2008)

 • - Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)

 • - Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace