Pierre Levasseur je bohatý a vlivný muž. Stojí v čele velkého podniku, ale hlavním akcionářem je jeho žena. Když se tedy v bulvárním tisku objeví fotografie, na níž stojí vedle své milenky, má problém. Rozvod si nemůže dovolit, i když to milence už dva roky slibuje. Zdá se, že jedinou možností, jak z toho ven, bude zaangažování třetí osoby. Na fotografii je totiž zachycen ještě náhodný kolemjdoucí, jakýsi Francois Pignon, zaměstnanec parkoviště, kterého právě odmítla jeho vyvolená Emilie. Levasseur namluví ženě, že na fotografii se sám ocitl náhodou, že modelka Elena patří k tomu druhému muži - Pignonovi. Zároveň Pignona kontaktuje a za určitý finanční obnos jej i Elenu zapojí do předstírací hry. Ale paní Levasseurová také není dnešní a Pignonova vyvolená Emilie zjišťuje, že se s odmítnutím nabídky k sňatku poněkud unáhlila. A tak se situace poněkud zamotává... Nejnovějším příspěvek do pignonovského cyklu je určen všem milovníkům inteligentní francouzské komedie. (oficiální text distributora)

Kopik

Komedie, u které se zase až tolik nezasmějete, nicméně je velice přívětivá a já na ní dokoukal se spokojeným úsměvem. Děj příjemně odsýpá, obsazení taktéž příjemné, s romantikou se příliš neplýtvá. Prostě žádná slátanina a na oddych paráda. ()

Martin741

Presne toto je ten typ humoru, ktory je CZ a SK divakom /a samozrejme cechoslovakom/ asi najblizsi, a nie kopa americkych umelotin a la Meda. Film ma dobry pribeh, akurat trochu dlhsie trva, kym sa rozbehne. Reziser Francis Veber /Kondomedie, Muz z Acapulca/ natocil sympaticku milu a dobre ubiehajucu francuzsku komediu, ktorej sefuje Daniel Auteuil /Nenapravitelni, L´adversaire, Jean od Floretty - a pochopitelne Auteuila povazujem za vyborneho herca/, dalej nadherne dva baby, a to konkretne Kristin Scott Thomasovu /Ctyri svadby a jeden pohreb, Lov Lososu v Jemenu/ a nadhernu Alice Taglioni /Nebezpecna Korist/. Film ma tempo, nuda bola stlacena na minimum, takze divak moze byt spokojny : 77 % ()

dezorz

Ked uz nie do kinodistribucie, tak aspon na dvdcka sa k nam dostanu nejake tie nonUS filmy. a ked to tak clovek pozera, niekedy ma dojem, ze ani o vela neprichadza. ale nech nekrivdim francuzom, vasina US filmov by na DVD tiez uplne stacila. :) ()

bogomira

Ještěže má francouzská komedie Francise Vebera, jinak by hůl nad ní byla dávno zlomená. Další jeho moc příjemnej filmik, kterej se ke mně dostal, opět potěšil a od začátku mě přiměl nasadit si úsměv, kterej mám ještě teď. Neproběhly salvy smíchu, ale to jsem ani nečekal a nevyžadoval. Na zlepšení špatný nálady jako dělaný. A proč "jako"? ()

gabin(a)

Moc pěkný komentář Enšpígla na téma Francois Pignon. Dodávám, že je zajímavé, kdo může hrát Pignona a jak se dá pojmout. Richard i Villeret jsou především komici, i když někdy tak trochu smutní, kdežto Auteuila znám především z vážných filmů a nikdy bych neřekla, jak perfektním Pignonem může být v Kondomedii (to je ale idiotskej název). Asi to bude taky tím, že Pignon není až tak komická postava:-) A všichni představitelé Pignona jsou machři, kteří dokáží bravurně zahrát úplně všechno. ()

Martrix

Ano, zápletka je jednoduchá, ale je obepsána mistrem svého oboru, takže se možná nebudete za břicho popadat, ale aspoň usmívat určitě ano. Ženy jsou tady potvory....ale nelze jim nefandit, protože přesně takové si je muži zaslouží. Oceňuji, že se Veber vyhnul stereotypnímu vnímání modelek i podváděných manželek. Jen je velká škoda závěru, který byl podivně utnutý, aniž by přišla nějaká fajn pointa. 4* i tak dám, ale poblikávají. ()

dr.fish

Ne tady opravdu není pochyb. Francis Veber, i když možná už dávno není při síle (jak zde na csfd psáno), zasáhl opět do černého. Naprosto precizně natočená romantická komedie, v optimální stopáži, jednoduchý nápad rozjíždějící výbornou zápletku, ve které září všichni herci. Civilní, nenásilné, naprosto normální, žádné blbé kidy hollywoodské produkce. Je to obyčejná a přesto zcela neobyčejná komedie, bavil jsem se královsky a užíval si každou minutu filmu. Na podobné téma doporučuji http://www.csfd.cz/film/221754-nejsem-na-prodej/.....90% ()

flyboyeda

Nijak zvlast originalni ani zachvaty smichu vzbuzujici, ale typicky veberovsky mile komedialni pohlazeni. Modri uz vedi. A prave pro modre Francis Veber pravdepodobne sve filmy toci a doufam, ze tocit neprestane. ()

Hafran

Veber se nezapře a i když jde o jeden z jeho ne tak skvělých filmů pořád má ten komorní lidský nádech, který se tak liší od všech ostatních a je humorný od začátku do konce. :) ()

andrii

Vrtěti /zá/pletkou. S Brigitte Bardot mola. Chaplinovským paňácou se záplatami. Má zapentlit, co druhého leptá. "Dabér" situace. Co dále a dále. Nabaluje a nabaluje na sebe. Peripetie cizí romance, ale jen tak se nedá. Bude vzpoura hraček. V rukách ďábla, darebného loutkáře. ()

filmmovier

Francis Veber v absolutní formě i ve 21. století! Klasická francouzská komedie, která nikterak nepřekvapí svou šablonou a asi ani tím, že je opět náramně sympatická, skutečně zábavná a inteligentní. Herci hrají o stošest, své role si užívají, a situace do kterých se jejich postavy dostávají, jsou opět krásně absurdní. Stopáž je taky sympatická, necela hodina a půl uteče vyloženě jako voda, a úsměv na tváří jsem měl od první do poslední minuty. Prostě francouzská veselohra, jak má být! Perfektní! 85 %. ()

Natabar

Určitě jsou Veberovky, u kterých se nasmějete více. Nicméně - Dablér také není k zahození. I když popravdě: tipuju, že většina žen bude upřímě rozhořčena jaký hajzl je ten Levasseur, zatímco muži si zasněně budou představovat, že by se aspoň na pár dnů octli v kůži F. Pignona. Protože, co si budeme povídat, Alice Taglioni je opravdu extratřída... ()

DellEthing

Od tohoto tvůrce znám dvě komedie: výbornou (Blbec k večeři) a velmi dobrou (Drž hubu!). Nyní si můžu přiřadit i kategorii průměr. Gagů je velmi málo a celkový výsledek je velmi unylý. Hlavní herec by se spíše hodil do role vedlejší, a ona topmodelka tu ničím jiným nezaujme, jen dobře vypadá. ()

MI-380

Tak to byla opravdu silná nabídka. Dostat na pár týdnů krásnou ženskou do postele (nádherná topmodelka, příjemná a milá, 185 cm, Porsche Cayanne) a ještě k tomu spoustu peněz. Originální situace je navozena a Veber dokazuje, že má na víc, než jen průměrnou romantiku. Film má humor, jemný francouzský šarm, plno výborných vedlejších rolí (rodiče jak u nás, supermazaný právník, prodavač mobilů, podnikatelova bystrá manželka, kámoš v teplákách, doktor naruby...) a hlavně spád, který mu může závidět většina akčních filmů, a napětí skoro detektivní. Od pěti hvězdiček mě odradily jen záblesky červené knihovny. 85%. ()

JohnSmith

Veberovi komedie mám moc rád, ale tohle se mistrovi moc nepovedlo. Není to moc vtipné, maximálně místy úsměvné. Trefná byla poznámka o středeční večeři a vyprávění o vývrtkách. ()

Hollohlaway

Krátká stopáž a méně humorných situací, zato o to více milé francouzské nálady a příjemných charakterů. Obsazení je velice dobré, je to prostě fajn a chic a plné šarmu. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů