Našli mě naši

Relative Strangers

Našli ma naši

Komedie

USA, 2006, 87 min

Překvapivě zdařilá komedie která mi přijde jak něco hodně levného z 90 let, nicméně i tak mě to bavilo.DeVito je slušnej komediant, Batesová je strašná příšera(v dobrm slova smyslu) a hlavní(pro mě) tahounka filmu Campbellová je kočka aje hlavně zábavná. I když tu bylo pár trapných scén(představa Livingstona jak dopadne) ale i pár dokonalejch scén. Filmu dávám i když možná přehnané 4*, protože jsem se opravdu dobře bavil.(16.5.2011)

• Slarque

Danny DeVito a Kathy Bates ze sebe s gustem dělají naprosté burany, Neve Campbell tu dobře plní čistě dekorativní úlohu, ale proč proboha do hlavní role místo toho dřeva neobsadili nějakého herce?! Sice by nejspíš nezachránil ten téměř naprostý nedostatek humoru, ale snad by se na to aspoň dalo koukat...(27.2.2009)

• otík

Slaboučká komedie s protivným hlavním hrdinou, hezkou a milou Neve Campbell a zcela nespolečenskými Batesovou a DeVitem, kteří jako biologičtí rodičové postaví našemu hrdinovi život zcela na hlavu. On se s tím samozřejmě ke konci filmu vyrovná, ale musí do té doby projít několika výbuchy hněvu, aby ke konci opět našel svůj svatý božský klid. A i divák je rád, že tím skončí předlouhých 87 minut nezáživné komedie.(20.12.2008)

Není jednoduché vyrůst v poklidné rodině a v dospělosti se dozvědět o adopci. Kdo jsou tedy ti biologičtí rodiče? A co takhle podat výzvu? Přihlásí se však šok v podobě velmi hlučného postaršího páru, kteří si život prostě užívají a dávají to náležitě najevo. Z počátku snímek vypadal na romantizující příběh, ale až po příchodu onoho páru, kde se pořádně vyřádili Danny DeVito a Kathy Bates, se rozjel sled gagů a humorných situací, že je téměř potíž to všechno vysledovat. Klasická komedie, která se místy mění až v sitkom, sice dokáže pobavit, ale přesto mnohdy vyznívá dojem, že se moc tlačí na pilu, že se v tom buranství prostě vcelku až přehání. Filmová pecka to tedy rozhodně není, byť se tu hláškuje jak o život. I zde platí, že čeho je moc, toho je příliš a tak počáteční zábavnost velmi rychle unaví a humor už záhy přestane být humorný. To však neznamená, že by snímek neměl být svěží. Naopak. Jen by se měl krapet ubrat plyn.(4.9.2015)

• Mrkvič

Docela zajímavý nápad a zajímavé obsazení. Tím to ale končí a většina fórků hodně přesahuje únosnou mez. Většina vtipů se ve filmu navíc objeví tak 5x, takže ikdyž některý byl třeba jen trochu napoprvé zábavný, napotřetí je už hodně otravný. Nic nespasí ani herecké obsazení, protože asi jediný, kdo se do filmu žánrově hodí a dokáže něčím pobavit, je Danny DeVito a i jeho vtípky přestanou být po několikátém zopakování vtipné.(4.4.2009)