Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

Vojťas

Tak ohodnotit tenhle film pro mě bylo neskonale těžké. Už proto, že filmy, ve kterých hrajou hlavní (hrdinskou) roli děti, mě nikdy nebavily a jsou mi proti srsti! ..... Nuže: Podle mého názoru nejde o vyvážený celek, ale já bych byl pro rozdělení do 3 třetin! .... Prvních 30 min totiž beru jako klasický začátek filmu, který ničím speciálním neosloví, ale je natočen s citem a pozvolna se nechá sžít s postavami a okolím! = 3* ... Druhých 30 min ve mě vyvolalo neskutečné zklamání! Prohlédnutí, že není fantasy jako fantasy (i když trochu díky za to, že tu nejsou další LETOPISY NARNIE - jednou stačilo! :-)) a také mírný úsměšek, že kdyby přiběhlo dítě, které vidělo v lese obrovský chodící strom, určitě bych se usmál nad nevýslovnou dětskou představivostí, která je "dokonale" zachycena v tomhle filmu! - No měl jsem 100 chutí film vypnout (i když se mi ještě nestalo, že bych leckterou "bejkárnu" nedokoukal), takže za tuhle část asi 2* ... Nu ale Třetích 30 min je na rodinný film opravdu NEBÝVALE dramatická a DOJEMNÁ! Vážně jsem až do poslední chvíle nevěřil, že zas nepřijde nějaký konec "dětskému" fantazírování a vše by byl také výmysl! .... Na(ne)štěstí tu najednou byly závěrečné titulky a byl jsem opravdu veeeelice nerozhodný. - Za třetí část tedy SKORO 5*. ..... Nu a když chci ohonotit celý film jednou známkou, tak tedy dávám poprvé dětským "hrdinům" 4*! ... :-) ()

cariada

Podobný filmy moc nemusím, ale přece jenom jsem se na ten film díval. A musím říct, že je to celkem příjemný koukání. Hlavní postavou je kluk z chudé rodiny, co bydlí na samotě a je ve škole středem šikany, pak k nim přijde nová dívka velice pohledná a sympatická AnnaSophia, která je rovněž vystavená posměchu a ještě k tomu bydlí vedle onoho kluka, atak spolu začnou kamrádit a chodit do lesa, kde si vytvoří svůj vlastní svět fantazie. Jenže jednou si učitelka hudby pozve chlapce v sobotu do muzea a on se zachová sobecky a na dívku se vykašle. Den si síce krásně užije, jenže po příjezdu domů zjištuje , že dívka šla sama na jejich místo a cetou se utopila. Což ho velice zdrtí. (to mě bylo osobně velice líto, že tohle tvůrci zařadili do filmu pro děti). ()

Langy10

Je to film, který je pro celou rodinu. Je to dobrodruzny film, ktery se mi moc libil, byl i celkem smutný, ale je to život :( ()

Aelita

Most z dětství přes dospívání k dospělosti. Fantazie a realita se živí a doplňují navzájem. První přátelství, první předtucha lásky, první ztráta, první zodpovědnost, první otázka viny, první vlastní svět ... Dobrý film pro děti. Já jsem již ten most přešla a zjistila jsem, že Terabithia je pro mne malá. ()

Attta

Pěkný film, který mi připomněl ty dětské léta, kdy si člověk dokázal vymyslet jakoukoli hru a zabavit se u toho. Musím přiznat že právě tu vizuální fantasy stránku jsem čekal úplně jinak, ale vcelku mile mě překvapilo jak tohle autoři pojali a ani malá hojnost toho všeho mě nijak zvlášť nevadila. Film si na nic nehraje a není plný přihlouplých klišé, takže si ode mě zasloužil slabší 4 hvězdy, ale kdybych měl hodnotit pouze v žánru tak dám i možná 5. PS: A příjemná hudba nechybí. ()

Abes

Jih států amerických, zapadákov, rednecks. Jak už to u příběhů těch nejsprostších vrstev bývá, i v tomto mají své místo návykové látky, ty jim nabízí únik do světa, kde bolest a problémy zmizí. Dej si žvejku. I ti největší frajeři kinematografie podlehli americké žvýkací gumě a vymstilo se jim to viz. Randle McMurphy. V jeho případě šlo opravdu jen o žvejku, ovocnou. Ale v jižanských končinách jde nadevší pochybnost o hojně rozšířený způsob distribuce drog. Vzít piják, napustit ho roztokem LSD a umě ho zabalit do Wrigley´s spearmint obalu zvládne každý. Voilà, zápletka s dětmi, které začnou vidět věci je na světě. Mladičká Leslie svůj drogový byznys teprve rozjíždí, hledá si kamarády výhradně mezi nešťastníky, mezi jedinci, kteří jsou na dně. Jedním takovým je její spolužák, místní běžec, Jess Aarons. A protože je Leslie zkušená smažka, může si z Jesseho divných stavů dělat legraci a stupňovat u něj "špatný výlet", výlet do země Terabithia příběhy o černých mužích, kteří chtějí svý prachy. Až budu mít zas někdy chuť zavzpomínat na časy, kdy vběhnutí do stínů lesa mělo na mé dětské smysly řádný efekt, sáhnu raději po Kings of Summer nebo Stand by Me. KVÍZ: Strach a hnus v Las Vegas nás naučil, že po užití LSD občas přichází špatnej trip, ten se dá efektivně kompenzovat Rohypnolem. Zkuste uhodnout anglický slangový výraz pro roháč. ODPOVĚĎ: Jo, tak to dopadá když děcka ropeama neví co dělat. ()

joker.george

Tenhle film nemám rád, ale není to kvůli tomu, že by byl nekvalitní. Originální pojetí fantasy žánru, které mi bylo blízké, mluví samo za sebe. Může za to mé dětské já, které se nepřeneslo přes tvrdý střet s realitou, který jsem tenkrát považoval za zradu, kvůli níž bylo každé opakované přehrání nadále obtížné. Poslední minuty se to sice snažily vyžehlit, ale to kouzlo, které jsem prožíval až do osudné chvíle, už bylo pryč. ()

Crawler-D

Uvužuji mezi třemi a čtyřmi, protože mě překvapil tím, že vlastně není fantasy filmem. Oba dětší herci hrají přirozeně a obzvláště Anna Sophia dává příběhu velkou šťávu. Imaginace dětí se prolíná do jejich skutečného života a naopak, čímž tvoří příjemný, dobrodružný film, v němž překvapí nečekaně špatný závěr. ()

cubajz

Film, který se zpočátku tváří jako příjemná a ničím nepřekvapující rodinná zábava, čerpající hlavně z nekonečného fantazírování dvou hlavních hrdinů, nabízí nečekané a drsné rozčarování v podobě smrti jednoho z nich - a to ho u mě povýšilo o jednu hvězdičku výš, než jsem původně zamýšlel. Protože jakkoliv dětsky a naivně film do té doby působí, tímto se dostává do roviny dospělosti a reálného světa - stejně jako hlavní hrdina, který musí přetrpět bolest ze ztráty milované osoby. ()

DruidKarel

Další z mých "maltských filmů". Je to jeden z těch filmů, kterej sedne jak dětem, tak i dospělému osazenstvu. Opravdu se mi líbilo, že film není nijak komerčně podbízivý a je bez známých herců. Neobyčejně dobrý scénář, ale i hudby, to je to hlavní, co na filmu vyniká. Už dávno nejsem dítě, ale tenhle film můžu jenom doporučit. 5* ()

JohnRambo

Myslel som si že to bude na štýl Narnie ale vôbec nie. Zo začiatku krásna rozprávka a po NEČAKANOM zvrate krásne dojemná rozprávka. A skvelá AnnaSophia tomu veľmi pomohla. ()

ifa

Nenápadná cesta do dětské fantazie, kterou nám poodkrývají dva spolubojovníci-kamarádi.Oba hlavní představitelé se mi líbili, být mi zase dvanáct, beru je do party(nebo oni spíš mě) všemi deseti a běhám s nimi po lese tváří v tvář trolům, veverkám a všemu ostatnímu. Leslie má nedostižné kouzlo, které drží celý film. Jakmile se vytratí, ztrácí se i něco z vás, slza, dětská hravost. Výtvarně nepříliš originální, ale co na tom, každý z nás má svou vlastní, jedinečnou fantazii-nekončící s myšlenkami reality, tak si můžeme večer před spaním v našich myslích vykouzlit vlastní Terabithii a bojovat se všemi bolestmi a starostmi dne převtělenými do fantasy stvoření a po boku mít Jesse a Leslie. 80% ()

tomtomtoma

Rodinný film pro malé diváky, kde je fantazie útočištěm dětí vyobcovaných určitým způsobem ze středu ostatních, od kterých snáší posměšky a ústrky. Kluk Jess Aarons (Josh Hutcherson) má obtížné rodinné podmínky. Posměšky hloupých spolužáků ho sbližuje s nově příchozí dívkou Leslie Burke (AnnaSophia Robb), která má problémy si získat stejně staré kamarády. A tak spolu objevují nový svět fantazie: zemi Terabithii, kde je všechno možné a všechno řešitelné. Z dalších postav: učitelka hudební výchovy slečna Edmunds (zajímavá Zooey Deschanel), platonická láska malého Jesse, Jessův otec Jack Aarons (Robert Patrick), neustále řešící špatnou finanční situaci rodiny, Jessova malá sestřička May Belle (Bailee Madison), která nahrazuje Leslie v říši fantazie, Jessova starostlivá matka Mary (Kate Butler), Leslieniny správňáčtí rodiče Bill (Latham Gaines) a Janice (Judy McIntosh), a drsňácká holka Janice Avery (Lauren Clinton), měnící se pod vlivem situace v tu hodnou. Lehce naivní, zbytečně moc melancholické až malinko přihlouplé. Ale přesto věřím, že je to pro děti zajímavý film. ()

laik_60

koniec koncov je to predsa len detský film, už druhy či tretí v tomto roku s s mladou Robbovou, niečo v tej mladučkej babe bude. Plno fantázie, plno predstáv, troška priumelkované, a zbytočne tragediziované, v snahe dosiahnuť u diváka väčší pocitový zážitok. ()

C0r0ner

Takový normální film pro trochu odrostlé děti, který musí být někde kolem dvanácti let naprostou bombou. V dospělosti je to prostě fajn film s neotřelým nápadem a zajímavým vizuálem, který uteče jako nic, ale nakonec toho po sobě taky moc nezanechá. Příjemné bylo také pasující obsazení. 70% ()

Dannysek4U

Kouzelny, kouzelny, kouzelny. A kapesniky s sebou, tady jich budete potrebovat vazne dost. Nadhernej film formou i obsahem pro vsechny vekovy skupiny (ac se zpocatku tvari hlavne detsky), vynikajici trikova stranka a hlavne skvela AnnaSophia, ktera na svejch 14 let skvostne vali. Ta az trochu povyroste... no fiha. Po Hledani Zeme nezeme dalsi peknej kousek hrajici si s imaginaci postav i diváka. Pro me tak 85 az 90 procent ()

Wormboy

Terabithia ma ovela blizsie ku Krajine-Nekrajine , nez k otrasnej Narnii, ci inym fantasy svetom, ako sa to mohlo zdat z reklam. Film nam prinasa velmi prijemny, mily, avsak smutny zazitok zo sledovania dvoch deti, ktorych fantazia im otvara neocakavane hranice. Samotna dejova linia, koncepcia pribehu a prekvapivy zlom pribehu, urcuje tento film skor pre divaka s dosiroka otvorenou hlavou, nez pre toho, co caka vsemozne vizualne vychytavky, efektne priserky a podobne dnes tak oblubene blbosticky. Pre mna velmi prijemne a mile prekvapenie. ()

Flynn

Viděl jsem tento film v malém předstihu před Stardust, a bylo dobře že jsem to viděl dříve, ikdyž srovnávat se to nedá a ani by to nebylo správné, Terabithia je totiž fantasy z jiného těsta, není to nějaký svět s reálnýma postavama které v něm skutečně žijí, je to svět v hlavách dvou malých školáků a odehrává se s pomocí jejich fantazie nedaleko jejich domova, to dává filmu obrovskou potenci. Je hodně hezky natočen, jen mě mrzí, že na dětský film se tam objeví až příliš smutná linie,to mne trochu zaskočilo a dává to filmu dosti smutný nádech. Jinak velmi povedené.... ()

lilina133

Neviem kto vymýšľal pre tento film reklamnú kampaň, ale silne pochybujem, že bol celkom pri zmysloch...Porovnanie s Narniou a postery spolu s trailerom predznamenavajúce fantasy obrých rozmerov je pri tomto filme niečo tak absurdné...ale nie je nad marketingové ťahy:-))Lebo, keby sme očakávali citlivý rodinný film s veľmi silným záverom, prelínajúci sa bohatou detskou fantáziou, čo v skutočnosti je, asi by sa do kina nenahrnuli nadšené detičky s otrávenými rodičmi...Musím sa priznať, že detským fantasy už prestávam veriť, ale v jednom časopise som si prečítala recenziu práve na tento film a zaujalo ma to, že to zase až taká typická detská fantasy nemá byť...A to je teda sakramentská pravda!!Lebo, že niekedy budem v závere pri detskej fantasy plakať, že detskí herci budú tak presvedčiví a prirodzení a, že to celé skôr pripomína Finding Neverland, ako Narniu...Tento film je skutočne veľmi pekný s krásnou myšlienkou, avšak treba mať pri ňom, ako povedala Leslie otvorenú myseľ, inak prídete o jeho skutočné kúzlo a to by bola veľká škoda... ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007