Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

Krchy

Čekal jsem trochu něco jiného, ale ani tak jsem nebyl zklamán. Akorát jsem stále čekal, kdy už se konečně dostanou do nějaké té říše, holt deformace Narnií a do poloviny snímku jsem přemýšlel, zda to, co tam vidí, je skutečné :) Celkově se ve snímku nic moc neděje, je spíš souborem epizod ze života dětí než nějakým tím příběhem, ale i přes to mi neustále držel na tváři lehký úsměv. Sympatický hlavní hrdina, ještě milejší hlavní hrdinka (kdybych já jen věděl, koho mi připomíná) a nádherná učitelka hudebky :) Dějovým zlomem zhruba ve dvou třetinách filmu mě autoři řádně nasrali, ale se zpětným pohledem si říkám, že ten film nijak jinak ani uzavřít nešel, z amerického happyendu a dětské love story by se mi asi zvedl kufr. Takže suma sumárum jde o dobře odvedenou práci. I ty obskurní veverky jsem přežil :) ()

Radek.SCH

Netuším z čeho doslova tryská to vaše nadšení (hlavně pánů z MovieZone), ale mi to přišlo jako hodně průměrný film, s nic moc dětskými herci. ()

Hrosko

Tento film bol opak Spiderwickov. Podla traileru som cakal vinikajuci film. Az do konca filmu som z napatim ocakaval kedy sa zacne to super fantazi ktore som videl v ukazke. Az ked nabehli titulky som pochopil ze sa nic nekona. Dejovo aj pribehovo bol film dobry, ale kedze som bol sklamany, davam mu 35%. PS: od tohoto filmu si nepozeram trailery, iba hodnotenia (pripadne sa na ne "nenamotavam") ()

lasonic

Neviem, ako mozu niektori ludia porovnavat tento film s Narniou. Toto je uplne iny pribeh a ide tu o nieco uplne ine ako v Narnii. Je to velmi pekny a citlivy pribeh o priatelstve a porozumeni. Detski predstavitelia zvladli svoje ulohy na najvyssej moznej urovni.Sia. ()

hazaba

Je to jako úžasná jízda pohádkovou krajinou fantazie, když tu náhle dostane pěstí a jen těžce se vzpamatováváte. Oba hlavní představitelé jsou výborní, hlavně se mi líbila AnnaSophia Robb, která představuje lehce potrhlou holku se spoustou fantazie. Fajn hudba. Snímek je svým způsobem komorní, na rozdíl od dílů Letopisů Narnie, což zvyšuje ještě jeho hodnocení. ()

Abath

Film se skvělým půběhem a smutným koncem se mi moc líbil a doporučuji každému, kdo má rád, alespoň trochu dětské filmy. ()

Wargoo

Sila filmu je v jeho neočakávanom obrate, ktorý som absolútne nedúfal. Dovtedy je to len milý rodinný film, kde (mimochodom skvele hrajúce) dve deti dokorán otvoria dvere svojej fantázie a nám je ich Terabithia predstavená tým najjednoduchším, ale najkrajším spôsobom. Netreba mať hlavu stále v oblakoch, pretože úskalia života sú kruté, nezáleží na tom, či zrovna snívate, alebo stojíte nohami pevne na zemi. 4**** za neočakávaný priebeh, a originálny "jednoduchý" fantasy koncept. 73,033% ()

Axident

V rámci žánru filmů pro trochu větší děti zcela ojedinělý a troufám si tvrdit hodně nedoceněný film, který se vymyká obvyklé tvorbě v této škatulce... palec jasně nahoru za nezvyklou facku, kterou scénář uštědří rozjařenému dítěti, ponářícímu se do fantaskního světa. Málokdo si troufne v žánru dětské fantasy zcela nenásilně ukázat divákovi, že nejenom hezké události lemují život... ()

Páně

Bridge to Terabithia je výjimečný film! Dlouho jsem nezhlédl tak vkusné propojení nevinnosti, dětského snění a citovosti. Tento skromný, ale brilantně pojatý snímek je balzámem na duši a navozuje neskutečný tesk po dětství. Naprosto přesně chápu co jím jeho tvůrci zamýšleli sdělit a musím jedině uznale smeknout. Nejvíce asi budou překvapeni ti jenž očekávají jakousi plytkou fantasy s dětskými herci. Tenhle film má zkrátka duši jako hrom a je v něm mnoho krásy. ()

kacirek_

Fantasy se teda zase až tak nekonalo, ale přesto to byla velmi pěkná pohádka, ovšem se špatným koncem. Krásně vymyšlený dětský svět, který se dostával do kontrastu s tím opravdovým. Jo, dětská fantazie dokáže divy.... ()

RedDuck

Terabithia má množství formálních nedostatků které bych jinde kritizoval, ale celkově mě zcela dostala. Jako podmínku vidím dvě věci 1)Je třeba se přenést přes to že desetileté postavy tu hrají o několik let starší herci 2)V dětství se dokázal ten kopeček za domem změnit ve velkou pevnost indiánů nebo cokoliv jiného. Terabithia je však nakonec smutná, jako když člověk vzpomíná jak se nejdřív měnili jeho kamarádi co přestali chápat hry a potom i vy jste tu dětskou imaginaci ztratil. Film má velmi silný námět, z hereckých výkonů naprosto famózní AnnaSophia Robb. ()

Olík

Smíchejte Moji první lásku (r.1991) s Nekonečným příběhem (r.1984) a rázem přejdete most do země nespoutané dětské fantasie. To je devíza a zároveň achillova pata filmového ztvárnění populárního bestselleru Katherine Patersonové. Most do země Terabithia zkrátka pořádně není ani „narníjskou“ dobrodružnou fantasy ani komediálním dramatem s dětskými hrdiny. Cesta středu proto může být pro jednoho vítanou volbou, pro druhého však malým zklamáním. A cože na to jako říkám já - já osobně se, stejně jako celá Csupova adaptace, držím někde mezi a proto taky za tři. ()

Elbarto08

Krásný a velmi smutný film. Nečetl jsem si, o čem to je a podle názvu usoudil, že půjde o nějaký svět ve stylu Narnie s plno epochálními bitvami, ale při koukání mě naprosto překvapil. Když Leslie...tamto, měl jsem nakrajíčku, byla to nečekaná rána, a poté stavění mostu bylo geniální završení. Jsem rád, že jsem z nudy přepínal televizi ()

char_t

Wow. Vypadalo to jako tuctový kousek o dětech pro děti, s hrstkou CGI efektů jako bonusem... A pak přišel zvrat, který z toho udělal FILM, film o tom, že život může být pohádka, ale většinou prostě není. Ale mnohem líp to popsal Enšpígl. ()

MickeyStuma

Svět snů a fantazie je častý únik dětí od tvrdé reality. Hledají v něm určitý druh dobrodružství, romantiky a hlavně nějaké přátelství. Imaginární svět plný různých postaviček, které ochraňují a bojují za ně, je i svět dvou nových přátel. Jess a Leslie se poznali ve škole a když zjistili, že jsou i sousedi, začali spolu podnikat cestu do vysněné země Terabithia, kde jim je dobře a jsou šťastní. Emocionální příběh splňuje svůj účel. Jednoduchý děj je vyprávěn lehce a tak nějak lidsky. Překvapením jsou i tragické události, které sice patří k životu, ale u takovýchto tipů filmů nejsou zrovna obvyklé. Film pro celou rodinu a hlavně pro ty, co také mívají svůj vysněný svět, ve kterém uniknou od reality. ()

jirkis

Tak pěkný dětský film jsem už dlouho neviděl....Zavři oči a mysl nech otevřenou :-) A taky musíte chtít uvěřit, protože o tom fantasy je. /85%/ ()

Ombak▼Penari

Od filmu jsem taky očekával něco trochu jiného, ale rozhodně jsem nebyl zklamán. Nejvíce mi to připomínalo Strom snů, podobně dětský a přitom tragický film. Film jsem shlédl se zájmem, ale je pravda, že znovu už bych ho nutně vidět nemusel. Nicméně za to jedno podívání to rozhodně stojí. ()

rekkky

Last 10 minutes doesn't make the whole movie and everything between is not as appealing as it should be, because it almost look like you are watching very bad joke. If it should work as promotion of American schooling then there should be more teachers as Zooey Deschanel's role, but I guess that Gábor Csupó made sure that all main milestones from the book aren't missing. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007