poster

Disturbia

 • USA

  Disturbia

 • Slovensko

  Disturbia

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2007, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Shia LaBeouf je skutečně jeden z nejtalentovanějších herců současnosti a bez problémů tánhe celý film. Disturbii samu o sobě považuji za velké překvapení a závěrečných 15 minut je opravdu hodně napínavých. I když podobných filmů bylo natočeno dost tak Disturbia je zcela jistě nadprůměr. Můžu každému jen vřele doporučit. Čtyři hvězdičky.(30.9.2007)

 • Anthony
  ****

  Začátek je zvláštní. Jak nehoda v prvních minutách, tak srážka s učitelem mi přišla taková okatě samoúčelná, aby se hrdina dostal do situace, kdy se nemůže hnout z domu. Ale jak se film rozjíždí a přichází na řadu samotné téma sledování, začalo se mi to dost líbit. Dost zajímavé je kombinování thrilleru o sériovém vrahovi a teen komedie a tato kombinace docela překvapivě velmi dobře funguje dohromady. A Shia je sympaťák, který umí hrát. Příjemná věc.(18.9.2007)

 • Sarkastic
  ****

  Tak tohle mě velmi mile překvapilo. Ve srovnání s "originálem", tedy snímkem Okno do dvora, kterým se (ne lehce, jak tvrdí oficiální text distributora) tvůrci dost inspirovali, Disturbia nezaostává alespoň v mých očích ani o píď. Sice tu nejsou oscaroví herci jako James Stewart a Grace Kelly, ale zato film nabízí o dost působivějšího záporáka, větší porci napětí a lekaček. Bavil jsem se a dávám slušné 4*.(7.1.2011)

 • Djoker
  ****

  Skloubit filmy Sexbomba od vedle a Okno do dvora? Geniální. Navíc koření v podobě scén ze Záhady Blair Witch. O originalitě tedy nemůže být řeč, ale já se bavil skvěle. Ten mix zábavy, pohody, napětí a strachu je úžasný. Sarah sice není Elisha, ale nemá k tomu daleko. Málokdy mě začátek dostane víc než konec, tento film je vzácnou výjimkou.(28.1.2010)

 • MM_Ramone
  ****

  Snímok "Disturbia" je celkom podarenou, modernou variáciou na film kultového, amerického režiséra Alfreda Hitchcocka "Rear Window" (Okno do dvora). Je určená predovšetkým teenagerskému publiku. Až na pár čiste účelových a nevierohodných scén je to filmársky kvalitne spracované. Zmodernizovanie pôvodného námetu sa podarilo zrealizovať na veľmi slušnej úrovni. Samozrejme, že to nedosahuje genialitu pôvodného Hitchcockovho diela, z ktoré to čerpá inšpiráciu, ale za pozretie to každopádne stojí. Mladý, nádejný, herecký talent Shia LaBeouf si týmto dramatickým thrillerom upevnil dobre rozbehnutú hollywoodsku kariéru. "Disturbia" nie je strata času. ****(29.9.2013)

 • - Název vzniknul spojením slov "disturb" (vyrušení) a "suburbia" (životní na předměstí). (Elisebah)

 • - Film se natáčel v lokacích ve městech Whittier, California a Pasadena v Kalifornii. Domy Turnera a Kalea, které ve filmu mají být od sebe naproti přes ulici, se ve skutečnosti nachází v různých městech. (Morien)

 • - V úvode filmu, po dopravnej nehode, sa režisér D.J. Caruso rozhodol, že bude emotívnejšie, keď neukáže telo mŕtveho otca, ale radšej zdevastovaný výraz v tvári Kalea (Shia LaBeouf) a zvyšok nech si dotvoria diváci v ich predstavivosti. (Real Tom Hardy)