• slovenský

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2007, 105 min

Shia LaBeouf je skutečně jeden z nejtalentovanějších herců současnosti a bez problémů tánhe celý film. Disturbii samu o sobě považuji za velké překvapení a závěrečných 15 minut je opravdu hodně napínavých. I když podobných filmů bylo natočeno dost tak Disturbia je zcela jistě nadprůměr. Můžu každému jen vřele doporučit. Čtyři hvězdičky.(30.9.2007)

Když jsem si tento film stahoval z kámošova HDD, nevěděl jsem o něm nic. Ani děj, ani to, že tam hraje Shia nebo Carrie. Možná proto jsem si ho dlouho nepustil. No, dnes přišel ten den a já si jej konečně pustil. Začátek mě solidně navnadil, prostředek mě dost pobavil a konec mě, jak se patří, dostal. Osobně se k Disturbii rád vrátím, protože ten film se mi dost líbil. Shia předvedl, že nám herecky zraje, Carrie-Anne Moss jsem vůbec nepoznal, (zřejmě ji dost dobře neznám bez latexového oblečku a černých brýlí :-) a Sarah to je kočička, která kdyby bydlela naproti mně, tak bych se vůbec nezlobil. Do toho všeho skvěle vybraný záporák David Morse. Takže tento film mohu jen vřele doporučit s tím, že se budete bavit a neměli byste být zklamaní. Já tedy nebyl. 4 velmi silné hvězdy.(5.2.2009)

Skloubit filmy Sexbomba od vedle a Okno do dvora? Geniální. Navíc koření v podobě scén ze Záhady Blair Witch. O originalitě tedy nemůže být řeč, ale já se bavil skvěle. Ten mix zábavy, pohody, napětí a strachu je úžasný. Sarah sice není Elisha, ale nemá k tomu daleko. Málokdy mě začátek dostane víc než konec, tento film je vzácnou výjimkou.(28.1.2010)

• Morien

2008: Všechno podprůměrný, ale Shia nadprůměrný. Tak tomu filmu teda trochu přisadím. --- 2014: Ach, vzpomínky na ty doby, kdy jsem kvůli "Já, robot" byla zamilována do Shii LaBeoufa a dívala se na každý jeho film. Jinak mám dojem, že čím jsem starší, tím hůř nějak snáším pohled na to, jak je týmová práce velké skupiny lidí a také jistá finanční hotovost promrhána na nesmysly, které se o nic nesnaží.(11.6.2008)

DISTurbing SubURBIA... Jednoduchá hitchockovská variace v duchu "Kdo je zvědavý, bude brzo mrtvý" Není lepší volby na rande pro amerického teenagera s čerstvým řidičákem, než létem provoněný a napětím prošpikovaný thriller odvedle. Sympaticky obyčejný domácí vězeň Shia LeBeouf dělá baf, podezřelý bubu a divák střídavě hýká smíchy a hrůzou. Scénář řídký, atmosféra hustá. Zatáhněte rolety-nebo otevřete Okno do dvora:) 65%(13.9.2007)

• - V Rusku je název filmu přeložen na "Paranoia". (Elisebah)

• - Kniha, kterou si čte Ashley (Sarah Roemer) na střeše svého domu, je "Lolita" od Vladimira Nabokova. (Finarfin)

• - Shia v úvodních scénách nosí tričko kapely Ramones, ale v pozadí hraje píseň "Lonely day" od System of a down. (dandislav1991)