poster

Disturbia

 • USA

  Disturbia

 • slovenský

  Disturbia

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2007, 105 min

Režie:

D.J. Caruso

Kamera:

Rogier Stoffers

Hudba:

Geoff Zanelli

Producenti:

Joe Medjuck

Střih:

Jim Page

Scénografie:

Tom Southwell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Obviňovať DISTURBIU z toho, že stavia na najrecyklovanejšom thrillerovom námete a neprináša jediný moment prekvapenia, by bolo nefér. Je to remeselne dobre zvládnutý napinák pre teenagerov, ktorým sú pojmy ako "Hitchcock" alebo "Okno do dvora" ukradnuté. Shia LaBeouf dôstojne drží na pleciach celú prvú, trochu nudnú hodinu, a Sarah Roemer pripomína stredoškolské časy prvých zaľúbení. A posledných 20 minút je naozaj slušne vyhrotených.(11.7.2007)

 • genetique
  ****

  Ďalší film, ktorý v divákovi podnieti pocit, že o susedoch je dôležité vedieť viac ako ich priezvisko. Kvalitná thrillerová nádielka sa však k divákovi dostane až zhruba po hodinke filmu. Potom je to už bez najmenšej chybičky, len škoda, že ten úvod je len plný náznakov, akoby sa režisér bál do toho poriadne oprieť a vytlačiť z nápadu posledné kvapky šťavy. To prázdne miesto v úvode však našťastie vypĺňajú sympatickí hlavní hrdinovia a decentný náznak nasledujúcej krimi zápletky. 75%.(11.12.2008)

 • Aluska88
  ****

  Pro mě dokonalý prototyp moderního thrilleru. Snímek obsahuje hollywoodský mainstreamový feeling, který se projevuje snad ve všech jednotlivých prvcích, které jsou zároveň při finálním spojení do jedné mozaiky tím, co zde tak skvěle a profesionálně funguje. Disturbia disponuje již od začátku napětím, silnou hereckou sestavou v podání zavedených tváří Carrie-Ann Moss a úžasného Davida Morse a divácky atraktivními mladými tvářemi, talentovaným Shiou LaBeoufem a sexy kráskou, Sarah Roemer. Chemie mezi nimi jiskří, jejich společné scény do tohoto žánru prostě patří a jsou velmi libové:) Film se mohl velmi jednoduše zvrhnout v teenagerskou plytkou podívanou s očekávanými zvraty a klišé, ale místo toho se vytáhl do výšek a dokázal vytvořit z lákavého námětu vskutku výstavní kousek.(18.6.2011)

 • Shit
  ****

  Jo tyhle filmy mam fakt rád a tenhle je opravdu obzvláště propečený. Shia Lebeuf se sem skvěle hodí, Sarah Roemer kočka jak se patří, docela hodně sem Shiaovi na konci záviděl a David Morse předpisovej úchylák. Příběh, sice známej, ale zábavnej, zajímavej a hlavně totálně strhující a napínavej, převážně teda díky skvělýmu LeBeoufovi a dokonale účinný hudbě. Tenhle film je jeden z nejlepších thrillerů, co sem poslední dobou viděl(10.9.2007)

 • Lateef
  ***

  Mladý talent LaBeouf nechal tentokráte své bodyguardy Bumblebeeho a Optima Primea odpočívat naložené v bazénu plném oleje a sám se pustil do boje proti nejlepšímu kamarádovi Francise Hummela. Film působí dlouhou dobu jenom jako hra, jejímiž prostředky jsou dalekohled, videokamera, mobilní telefony, počítače a varovné pohledy, avšak ke konci se změní ve skutečný thriller. LaBeouf se tu také nejdříve ohání triedrem, pak baseballovou pálkou a posléze zahradnickými nůžkami. Mnoho scén je dopředu čitelných a lekačky čekané, stejně ale Caruso filmu vtisknul napětí, atraktivitu a vizuální variabilitu. Především díky LaBeoufovi se nebudete nudit ani na vteřinu (v pohodě utáhne celý snímek), roste z něj opravdová ikona Hollywoodu, avšak i ostatní herci jsou dobří (jedné postavy mi bylo na konci fakt líto). Voňavá, i když v první půli možná krapet pomaleji rozbalovaná, odpolední svačinka, která chutná dobře i napodruhé. 70% 20 miliónů dolarů(rozpočet)/116,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(16.11.2007)

 • - Shia v úvodních scénách nosí tričko kapely Ramones, ale v pozadí hraje píseň "Lonely day" od System of a down. (dandislav1991)

 • - Scéna mezi Kalem a jeho otcem na začátku filmu je improvizovaná. (Elisebah)

 • - Během natáčení David Morse (Turner) nemluvil s LaBeoufem (Kale) ani s ostatními teenagery. Podle LaBeoufových slov byl po natáčení přátelský, ale byl velmi systematický herec a během točení nevycházel ze svojí role. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace