• slovenský

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2007, 105 min

Když jsem si tento film stahoval z kámošova HDD, nevěděl jsem o něm nic. Ani děj, ani to, že tam hraje Shia nebo Carrie. Možná proto jsem si ho dlouho nepustil. No, dnes přišel ten den a já si jej konečně pustil. Začátek mě solidně navnadil, prostředek mě dost pobavil a konec mě, jak se patří, dostal. Osobně se k Disturbii rád vrátím, protože ten film se mi dost líbil. Shia předvedl, že nám herecky zraje, Carrie-Anne Moss jsem vůbec nepoznal, (zřejmě ji dost dobře neznám bez latexového oblečku a černých brýlí :-) a Sarah to je kočička, která kdyby bydlela naproti mně, tak bych se vůbec nezlobil. Do toho všeho skvěle vybraný záporák David Morse. Takže tento film mohu jen vřele doporučit s tím, že se budete bavit a neměli byste být zklamaní. Já tedy nebyl. 4 velmi silné hvězdy.(5.2.2009)

Disturbia mi vratila nadeji, ze existuji i povedene filmy pro mladistve a na urovni! Shia je hodne zvlastni herec a jeho projev jsem si oblibil jak u transofrmers, tak i tady. Tenhle thriller je hodne dobre napsan i kdyz to neni zadny originalni pocin, tak je misty hodne napinavy, vzrusujici a podlozen dobrymi vykony jak Morse, Moss nebo krasne Sarah Roemer! Tohle jsem si opravdu užil. 8/10(11.3.2008)

Disturbia se pro mě stala milým překvapením a nečekaně zábavným filmem. Příjemná režie, zajímavý (i když bohužel lehce předvídatelný) scénář a hlavně kvalitní herecké výkony jsou těmi hlavními přednostmi. David Morse je sázkou na jistotu, co se padoucha týče a Shia LaBeouf je zase pro změnu věrohodný teenager. Taky Sarah Roemer, ačkoliv zde byla jen na okrasu, je pro mě zajímavý oběv, hlavně co se vzhledu týče... Film mi poskytl vyváženou míru jakési teenagerovské komedie a thrilleru, a třebaže si leccos vypůjčil z Hitchcockova Okna do dvora, přičemž nepůsobil tak věrohodně, já se skvěle bavil. 8/10(2.2.2008)

Nie prvý krát som si všimol, že Shia LeBeouf vie naozaj dobre zahrať. No v tomto filme utiahol takmer celý film sam, čo už síce pri toľkých odohraných filmoch nieje žiadne prekvapenie ale obzvlášť pri tomto filme sa mi jeho herecký výkon páčil. Samotný scénar nieje niečo mega, ale D.J.Caruso z neho vykúzlil v skutku perfektnú drámu obohatenú jemným humorom.(11.4.2011)

Musim pochvalit reziserov styl natacania alebo scenar, ktory bol nielen napinavy v druhej polovici filmu, ale aj humorny v tej prvej. V prvom rade ma pekne zoznamil so vsetkymi postavami vo filme a o to lepsie sa mi podarilo vzit sa do ich situacie, ked im slo o zivot. Ak sa niekto tesi iba na vrazedny thriller, moze byt v prvej polovici filmu sklamany, ale podla mna je scenar filmu zabavny a dokazal si ma udrzat bez problemov kazdu minutu filmu. Shia je podobne ako aj v TRANSFORMERS (2007) opät sympatak, Sarah Roemer zo SMRTIACEJ NENAVI2TI (2006) je pekna, David Morse diabolsky ale aj Carrie-Anne Moss je sympaticka. Skvely thrillerik, ktory ma vzdy pobavi, ak ho neprepasnem v telke :-) _________ Shia LaBeouf - (Kale) +++ Sarah Roemer - (Ashley) +++ Carrie-Anne Moss - (Julie - Kaleho mama) +++ David Morse - (Pán Turner) +++ Aaron Yoo - (Ronnie) +++ Jose Pablo Cantillo - (Poručík Gutierrez) +++ Matt Craven - (Daniel Brecht) +++ Viola Davis - (Policajtka Parkerová) +++ Produkcia: Ivan Reitman +++(4.10.2007)

• - Kolem tzv. remaku Okna do dvora (1954) vznikl i právnický rozruch. V září 2008 podali držitelé práv k povídce Cornella Woolriche žalobu na Spielbergovo studio Dreamworks. Za to, že Disturbia onen text využila, aniž by si na něj koupila práva. Jako předloha Hitchcockova filmu byla povídka oficiálně uznána. Tentokrát ale newyorský okresní soud žalobu zamítl s tím, že v Disturbii je příliš nových vedlejších dějových linií, zatímco ty hlavní jsou "podobné jen na nechráněné úrovni všeobecnosti." [Zdroj: TV Max] (hippyman)

• - Kniha, kterou si čte Ashley (Sarah Roemer) na střeše svého domu, je "Lolita" od Vladimira Nabokova. (Finarfin)

• - Shia v úvodních scénách nosí tričko kapely Ramones, ale v pozadí hraje píseň "Lonely day" od System of a down. (dandislav1991)