Reklama

Reklama

Disturbia

  • USA Temporary (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 016)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

D.J. Caruso sice nepatří do kategorie režisérských géniů, ale Disturbia je poctivě odvedené řemeslo, kterému tiká do noty slušný scénář (s notoricky známým námětem už od roku 54) a hlavně fantastický Shia LaBeouf. Teenager, který by oplýval tak flexibilní škálou hereckých schopností, zde nebyl již léta. Sympatická jednohubka, která dokazuje, že i filmy pro náctileté mohou být zábavné i chytré zároveň. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jak se z nicneříkajících nudných tří měsíců v zajetí domova dokáže udělat geniální dílo již svým námětem zobrazil Alfred Hitchcock. Disturbia si bere pouze onen podklad a dále si ho upravuje podle sebe. Takže z nudného průběhu se vyklube děsuplná napínavá atmosferická akce, při které se mi chvíli zdá, že je tenhle film určem náctiletým a dětem. Protože to co tam Shia LaBeouf dělá, zní jako razantní klukovina. Šmírovat lidi. On celkově Shia LaBeouf už mi v Transformerech dokázal, že umí a hraní ho baví. Takže zde nebyl problém se kochat tím, jak si to zde upřímně vychutnává. Nevěděl jsem, co od filmu čekat, protože trailer se mi hrubě nelíbil, ale překvapení předčilo očekávání a z tohoto filmu se vyklubal výborný thriller, při kterém jsem si uvědomil, zda-li v našem okolí taky někdo nešpehuje naše sousedy. Netvrdím, že to není možné, ale u nich beztak mají lepší sousedy než u nás. Bez vraha holt není zábava a tady ačkoliv je to uvedeno do absolutna tento fakt rozhodně podepisuje. Takže říkáš "vloupal se mi do auta, a udělal to mile"? Asi tomu nerozumím. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Velice zdařilý trailer (jeden z těch, které dělají z komára velblouda a vy jim to baštíte), jakýsi výcuc toho zajímavějšího z filmů Okno do dvora, Sám doma 3, Můj soused zabiják a Prci, prci, prcičky, mě navnadil na další lehčí, „relaxační“ thriller. A pokud jste viděli alespoň první z jmenovaných filmů, nemá vás Disturbia v podstatě čím překvapit. Přibližně prvních třicet minut po úvodní tragédii je poklidnou pohodičkou, kdy se toho mnoho neděje a pouze sledujeme, jakými aktivitami může trávit čas teenager s domácím vězením (kterému matka odpojila Xbox). Na scéně se objeví ještě sexy sousedka, kámoš – pohodář a teprve ve chvíli, kdy jsou rozdány všechny karty pro další „zasunovací“ komedii, začne film nabírat ty správné grády.___ Nechybí snad žádná scéna „povinná“ pro každý thriller o pravděpodobně nebezpečném psychopatovi, který se dostává do nepříjemné blízkosti bezmocného hlavního hrdiny, kterému nikdo nevěří, že ten milý pán odnaproti ve sklepě schovává rozčtvrcenou babičku či jinou věc, jenž ve sklepě nemívá každý. Stejně jako James Stewart v Oknu do dvora, také LaBeouf nemůže opustit prostor svého domu, resp. může, ale musí počítat s návštěvou nabroušeného poldy, čehož lze využít i zneužít. Zakomponování moderních technologií do příběhu není příliš násilné, ačkoliv jsou nejspíš hlavním důvodem, proč se podobný námět někdo rozhodl „přepsat“ pro 21. století (první verze scénáře byla napsána již v roce 1990, ale kvůli připravovanému Pohledu z okna se k němu tvůrci vrátili až nyní). ___ Shia LaBeouf nenáročnou roli vyplašeného teenagera zvládl na výbornou a vzhledem ke svému věku možná ani nemusel moc hrát. K zástupu blonďatých krásek se nejspíš přidá Sarah Roemer, která připomíná chutný extrakt ze všech těch Jessic (Alba, Biel, Simpson). Carrie-Anne Moss mi v roli panovačné matky moc neseděla, její vztah ke Kalemu navíc nepůsobí moc „matko-synovsky“, herecky nejpřesvědčivější výkon předvádí David Morse, jehož si režiséři již nenávratně zařadili na seznam filmových hajzlů. Není se čemu divit, s Morsem nemohou sáhnout vedle. ___D. J Caruso se začíná profilovat jako docela nadějný režisér, který jako by měl strach zpracovat nějakou komplikovanější látku. Jen by ještě měl zapracovat na lekačkách, u těch stávajících několik vteřin dopředu odhadnete, že se blíží moment, kdy byste sebou měli ucuknout, pročež sebou logicky neucuknete. Ale jinak dokázal tu nálož předvídatelného zabalit docela úhledně. Disturbia není žádný zázrak, který by spadnul z nebe, předcházela ji nepřehlédnutelná reklamní kampaň. Což v tomto případě nemusí být nutně na škodu, každý si může o jejích kvalitách udělat přibližný obrázek a sám se rozhodnou, chce-li za své peníze vidět nenáročný thriller s minimem překvapení, či nikoliv. 70% Zajímavé komentáře: Silas, Mahalik ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Obviňovať Disturbiu z toho, že stavia na najrecyklovanejšom thrillerovom námete a neprináša jediný moment prekvapenia, by bolo nefér. Je to remeselne dobre zvládnutý napínák pre teenagerov, ktorým sú pojmy ako "Hitchcock" alebo "Okno do dvora" ukradnuté. Shia LaBeouf dôstojne drží na pleciach celú prvú, trochu nudnú hodinu, a Sarah Roemer pripomína stredoškolské časy prvých zaľúbení. A posledných 20 minút je naozaj slušne vyhrotených. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Možno neoriginálny, ale veľmi svižný a napínavý teenagerský thriller, ktorý je jasnou odpoveďou na otázku, prečo je Shia najpopulárnejším mladým hercom súčasnosti. Bez jeho oduševneného, sympatického výkonu by to celé išlo do sračiek. Vlastne mi na celom filme vadila len tá jedna otrasne klišé scéna "ty ma špehuješ, úchylák", "ale len preto, že sa mi veľmi páčiš", "oukej, ošukaj ma...". Tosimom spomenutá predvídateľnosť (čo sa má stať, to sa naozaj stane) ma na tom potešila asi najviac. Proste to nevyšumelo do stratena spôsobom "všetko si to vyfantazírovali", ale vygradovalo to k pomerne nekompromisnému, tvrdému zúčtovaniu. Skrátka o niečo naozaj išlo a to je veľmi fajn. ()

Galerie (168)

Zajímavosti (47)

  • Čiary, ktoré indikujú priestor, v ktorom sa môže Kale (LaBeouf) pohybovať, sa v priebehu scén menia. (Real Tom Hardy)

Související novinky

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (více)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (více)

Reklama

Reklama