Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2007, 105 min

Shia LaBeouf je skutečně jeden z nejtalentovanějších herců současnosti a bez problémů tánhe celý film. Disturbii samu o sobě považuji za velké překvapení a závěrečných 15 minut je opravdu hodně napínavých. I když podobných filmů bylo natočeno dost tak Disturbia je zcela jistě nadprůměr. Můžu každému jen vřele doporučit. Čtyři hvězdičky.(30.9.2007)

Začátek je zvláštní. Jak nehoda v prvních minutách, tak srážka s učitelem mi přišla taková okatě samoúčelná, aby se hrdina dostal do situace, kdy se nemůže hnout z domu. Ale jak se film rozjíždí a přichází na řadu samotné téma sledování, začalo se mi to dost líbit. Dost zajímavé je kombinování thrilleru o sériovém vrahovi a teen komedie a tato kombinace docela překvapivě velmi dobře funguje dohromady. A Shia je sympaťák, který umí hrát. Příjemná věc.(18.9.2007)

Tak tohle mě velmi mile překvapilo. Ve srovnání s "originálem", tedy snímkem Okno do dvora, kterým se (ne lehce, jak tvrdí oficiální text distributora) tvůrci dost inspirovali, Disturbia nezaostává alespoň v mých očích ani o píď. Sice tu nejsou oscaroví herci jako James Stewart a Grace Kelly, ale zato film nabízí o dost působivějšího záporáka, větší porci napětí a lekaček. Bavil jsem se a dávám slušné 4*.(7.1.2011)

Skloubit filmy Sexbomba od vedle a Okno do dvora? Geniální. Navíc koření v podobě scén ze Záhady Blair Witch. O originalitě tedy nemůže být řeč, ale já se bavil skvěle. Ten mix zábavy, pohody, napětí a strachu je úžasný. Sarah sice není Elisha, ale nemá k tomu daleko. Málokdy mě začátek dostane víc než konec, tento film je vzácnou výjimkou.(28.1.2010)

Snímok "Disturbia" je celkom podarenou, modernou variáciou na film kultového, amerického režiséra Alfreda Hitchcocka "Rear Window" (Okno do dvora). Je určená predovšetkým teenagerskému publiku. Až na pár čiste účelových a nevierohodných scén je to filmársky kvalitne spracované. Zmodernizovanie pôvodného námetu sa podarilo zrealizovať na veľmi slušnej úrovni. Samozrejme, že to nedosahuje genialitu pôvodného Hitchcockovho diela, z ktoré to čerpá inšpiráciu, ale za pozretie to každopádne stojí. Mladý, nádejný, herecký talent Shia LaBeouf si týmto dramatickým thrillerom upevnil dobre rozbehnutú hollywoodsku kariéru. "Disturbia" nie je strata času. ****(29.9.2013)

• - Název vzniknul spojením slov "disturb" (vyrušení) a "suburbia" (životní na předměstí). (Elisebah)

• - Film se natáčel v lokacích ve městech Whittier, California a Pasadena v Kalifornii. Domy Turnera a Kalea, které ve filmu mají být od sebe naproti přes ulici, se ve skutečnosti nachází v různých městech. (Morien)

• - V úvode filmu, po dopravnej nehode, sa režisér D.J. Caruso rozhodol, že bude emotívnejšie, keď neukáže telo mŕtveho otca, ale radšej zdevastovaný výraz v tvári Kalea (Shia LaBeouf) a zvyšok nech si dotvoria diváci v ich predstavivosti. (Real Tom Hardy)