Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Prochy38

Nepochopím. Vážně věříte, že tohle se děje na českých gymplech!? Já chodil na učňák a takový sračky se neděly ani u nás. Nechápu, na co si ti mladí měli jako hrát, nepochopím učitele, kteří nebyli schopni s tím něco udělat, pochopím akorát rodiče, kteří se aspoň snažili, ale v dnešní době je to na nic, s tím něco udělat. Těší mě, že jsem tuto generaci mladých a svobodných minul. Nesmím pozapomenout na fakt, že nenávidím "sprejery". Nerozumím, co je zajímavého na tom zničit čmáranicí, co se dá, není to hezký, není to zajímavý, mělo by to být trestaný a přísně. Jinak film dobrej. Příjemná hudba a dobré herecké výkony. Proto ode mě 60%. ()

Piškotka

Čekala jsem, že to bude větší škvár. Tomáš Vorel mě víc než mile potěšil nejen tématicky, ale i volbou herců. Myslím, že realita je daleko horší, ale i tohle nechává rozum stát. Dnešní generace osmnáctiletých a mladších prochází těžkou krizí odcizení se rodině jako instituci, o škole nemluvě. Pokus o výpověď se zdařil. ()

Rendiss

Gympl je sám o sobě ubohej s mrtvými body, který maj asi bejt humorný. Očekával jsem od toho daleko víc, nebejt tam Jirka Mádl, tak to snad ani nedokoukám. ()

Bingos

Jasně že je to o hovně a vytknout se tomu dá kde co, ale jistým způsoběm to nejspíš výpověď bude... A hlavně to nikoho neupřednostňuje, což se mi líbí. Gymplácká groteska se s pouličním dramatem docela pere, ale od Vorla se to snese. Kromě nutkání čmárat po domech si sice z filmu nic moc neodnesete, ale má to tak povedený závěr, že je to vlastně jedno. Takže tak někde na půli cesty.... ()

vander19

Príbeh partie mladých ludí študujúcich na gymnáziu sa mi veľmi páčil a graffity mám rád takže aj z tejto stránky ma film zaujal, určite to bolo lepšie ako snowbordáci a pod... Človek tam nájde proste všetko čím prechádza mladý človek, všetky jeho starosti, problémy s rodičmi, školou, problémy v láske atď, určite pozeratelný film. ()

Hanes88

No nevím...možná je to tím, že jsem na gympl taky chodil. Pochybuji, že by se tam tak někdo choval. Neříkám, že tam nejsou rebelové, ale až tak...Každopádně mi šlo o to, že celkově mě film nijak neupoutal. Takže víc jak jednu hvězdu dát nemůžu. ()

Xavi6

Mádl konečně bez Kotka byla konečně kapkou zpestření, ale jinak sem se bavil, už jenom proto, že jsem na tom podobně. :) ()

J*A*M*A*L

Tak Gympl se mě na rozdíl od bastardů líbil a překvapivě hodně.Možná to je proto že tam je daleko více známých herců které mám ještě na rozdíl od bastardů radši.80% ()

ClimbVibe

Žádný velký nosný příběh, spíš střípky teenage života. Kupodivu mi nevadila typická Vorlovská stylizace, kterou nemůžu překousnout u Miliardáře nebo Cest z města. Sympatičtí hrdinové, vtipné i vážné scény dobře vyvážené, velice příjemná hudba a celkově žádná křeč. Dobré to bylo. ()

Jespi

Střih, kamera a dialogy ve filmu jsou otřesné, ovšem po třetím zhlédnutí, po tolika letech, musím uznat, že rozebrat veškeré stereotypní chování jak studentů, učitelů, ale i rodiču v období střední školy, se jim povedlo opravdu bravůrně a nepřestává mě tento film bavit. 75% ()

Mo.

Jedna hvezdicka za ty dva (skoro) full frontaly nactiletych radoby herecek a druha hvezdicka za paleni ruky zapalovacem. ()

Macik

Tak právě jsem tenhle film dokoukal.. a řeknu Vám, dámy a pánové, už mi pomalu začíná docházet s těma českejma filmama trpělivost.. Na tenhle snímek jsem se docela těšil a pak přijde něco pro co, ač je čeština bohatý jazyk, ani snad není slovo .. Vorel musel bejt imrvére ožralej, protože to co tam vybral za herce pro ty drsný náctiletý nemá obdoby.. To mi připomíná větu od Šimka a Grossmana (trochu upravenou) " Vorel jr. byl vybrán v konkurzu, u kterého pořadatelé nezajistli účast" Jediný klady celýho filmu je učitelský sbor včele se Šteindlerem, ten je prostě skvělej :-) Jinak je tu naprostá nesouměrnost postav, u kterých nevidíte žádnej psychologickej vývoj, ale víte o nich jen,co se dá vyčíst z jejich dialogů (btw kolikrát vám až utrhnou uši), ale to proč jsou takový, to už si holt musíte domyslet.. Verdikt: Film, kterej pan Vorel sr. totálně nezvládl, jak napsat, tak zrežírovat a celkový dojem vyzní úplně naprázdno.. P.S. Martin Zbrožek překvapil, chtěl bych ho vidět ve větší roli! ()

Kinslayer

No, tak zasmál jsem se u pár scén, herecké výkony Mádla s Vorelem ml. i obou slečen jsou poměrně slušné. Nic to ale nezachrání, protože filmu chybí to hlavní a to je kvalitní příběh. Navíc se mi zdá, že scénárista nevěděl už kudy kam, tak to raději ukončil. Nijak, nezajímavě, bez poenty, přihlouple! Jinak film je asi hlavně takovou malou přehlídkou komerčně úspěšných českých herců, kde každý má svůj "štěk". ()

imados odpad!

Rok 2007 mě potěšil, díky Vratným lahvím, Tajnostem, Bestiáři a ...a bude hůř, nicméně mě také zarmoutil kvůli Romingu a Gymplu, podle mě se jedná o dva suverénně nejhorší české filmy posledního desetiletí. Nechápu, co se snažil Tomáš Vorel tímhle filmem sdělit. Zajímalo by mě, jak by se mu líbilo, kdyby se parta sprejerů sebrala a postříkala mu celý dům, ve kterém bydlí. Učitelský sbor plný karikatur, studenti sprejující,učitelům tykající, hulící, chlastající, takhle to vypadá na současných českých gymplech? Někteří herci-neherci spíše jen odříkávají text jako básničku, Telička je snad absolutně nejtrapnější postava. Vorel by za tenhle film zasloužil nakopat do prdele!!!!Jediným kladem, který se snad dá zmínit, je výkon Jiřího Mádla, ten jediný byl přesvědčivý. Jinak fuj, fuj a třikrát fuj! ()

KatRi

Jakkoli mám ráda spol. kolem Krause, převládá ve mně pocit, že filmy s nimi bývají trošku překombinované, obzvlášť co se týče humoru. Prostě takový ten humor za každou cenu, sázka na jistotu, že se divák bude bavit. Ale cítíte, že to skřípe. Naštěstí jsou tu Mádl (žádný líbezný hošánek, ale drzý spratek, který si navzdory tátově podpásovce dokáže udržet kamaráda) a Vorel ml. (naprosto okouzlující a upřímný flegmatik). Ztvárňují zevlující pražské teenagery velmi věrně a baví, i když bych s nimi nemusela strávit 105 minut (hlavně ty trapné ve škole). V dámském osazenstvu stejného věku bohužel podobné výrazné protějšky nemají. Mezi dospělými boduje jednoznačně Zuzana Bydžovská. Některé scény z večírků mi přijdou přehnané (ale pravda, nejsem teenager). Je vůbec zajímavé sledovat ty dvě linky s podobnou tematikou - a) generační vzdor mladých studentů gymnázia, kteří situaci řeší útěky z domova, vulgárními pojmenováními rodičů a sprejerstvím a b) revoltu mladého nekonvenčního pedagoga bojujícího proti systému. Jejich snahy tak nějak vychází naprázdno, ale o tom asi ten život je, aspoň to nemá ten trapný happy-end - a teď se budem mít všichni rádi a co jsme si, to jsme si. ()

Blazin

Na český film docela povedený, velice dobrý námět, ale šlo z toho vytěžit mnohem víc, i když i tak se mi to líbilo. ()

Bennyman

Cílovou skupinu (13-18let) to muselo oslovit. Já se u toho docela dost nudil. Jedninej kdo mě přinutil se usmát, byl Jan Kraus. ()