Just One of the Guys

• slovenský

Správny chalan

Komedie

USA, 1985, 90 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,528,900Tržby Celosvetovo $-(23.9.2009)

Absolútne neodolateľná prevleková teen komédia, so sladkou hlavnou hrdinkou, obsiahlym pesničkovým soundtrackom a množstvom hlášok a komických situácií a maxima z nich vyťaženého.Dnes by vznikla perverzná fekalita, v roku 85 neškodná zábavka pre násťročných.Zábavné, milé, 80's. "I'm having such a good time, no one here knows I used to be fat." PS: Vo vedlajších úlohách sa tu objavila rada neskorších seriálových hviezd; minimálne teda Billy Jayne (Parker Lewis neprehráva) a Twin Peaksovská Sherilyn Fenn(19.4.2013)

Zábavná středoškolská komedie s nezaměnitelnou osmdesátkovou atmosférou, za kterou by se nemusel stydět ani John Hughes. Hlavní hrdinka mi byla zezačátku trochu nesympatická, ale to se naštěstí rychle změnilo a svojí klučičí verzi hrála vtipně, podobně to bylo s jejím potrhlým bráchou, jinak se jede podle 80's šablony, kterou buď milujete nebo nenávidíte, já se bavil skvěle.(21.3.2016)

• Babous

Skvělá ukázka toho, že 80. léta byla omyl. OMG, tohle bylo hodně úchylný a hodně divný. Vlastně to bylo tak blbý, až mě to celkem bavilo. Scénáristi každopádně využili skoro všech možných zápletek, aby hlavní hrdinu/ku - prostě TO - dostali do co nejúchylnějších situací. A nadrženej bráška Buddy připomněl, jak stupidní bylo být teenagerem.(10.1.2012)

Další z osmdesátek, co stojí za to vidět. Hlavně pro ty, co si užívají soundtrack.. opět na výbornou, byť v druhé polovině filmu s hudbou krapet šetřili, nebo jsem ji už tolik nevnímal. Dal bych plný počet, no ta obžaloba patriarchálního systému, díky které se hlavní představitelka rozhodla proměnit v kluka, tak ta byla přeci jen slabší, věnovali se jí hodně povrchně ... ale o to víc se věnovalo oněm situacím, ke kterým by mohlo při takovémto bláznivém experimentu dojít. Líbila se mi hlavně ta pohodovost a chemie mezi hlavními postavami. Jinak Babous pronesl pěknou blbost. 80. léta že byla omyl? To byly poslední přírodní léta ... pak se všechno zvrtlo ..(7.10.2015)

80’s teenage komedie z high schoolu mám prostě rád a líbila se mi i tato u nás nepříliš známý kus. Ač se Just One of the Guys podobá tvorbě Johna Hughese, nikdy se z něho hit nestal. Ani Joyce Hyser se nikdy neprosadila. Příběhově klasická komedie ze střední, akorát s tím rozdílem, že tato je převlíkací. Z herců jsem znal jen mladou Sherilyn Fenn. K filmu jsem se dostal díky Netflixu. 4*(13.8.2018)