poster

Arthur a Minimojové

 • Francie

  Arthur et les Minimoys

 • Slovensko

  Arthur a Minimojovia

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie / USA, 2006, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • wosho
  ***

  Úplně průměrný dětský snímek, kterému chybí dozor pořádného dramaturga a více soudnosti Bessonovi. Animace je zcela rutinní, nikterak nevybočuje z průměru. Scénář je šitý hodně horkou jehlou. A režie mistra??? No, je na ní vidět jeho talent a obří fantazie. Ale je přespříliš těkavá, hledající nejsnažší cestu. Besson již zkrátka není takový revolucionář, jakým býval. Je jen producent co se bojí riskovat.(7.9.2009)

 • ScarPoul
  **

  Keď sme ešte v realite má to taký správny rozprávkový nádych. Tá teta čo chodila z Allenom a ten chalan čo hrá v každom podpriemernom fantasy detskom filme pekne načrtávajú premisu príbehu. Potom sa dostávame do sveta Minimojov a čo sa zo všetkými stane mi začalo byť úplne jedno. Charaktery sú nulové, čo pri takom počte zaujímavých postavičiek zamrzí. Besson je akčný, ale nenechá diváka vydýchnuť. A čo je najhoršie, tak je to celé bez absencie nejakej výraznej scény. Ako keby napísal knihu, kde bolo všetko a toto spískal rýchlo, na kolene, ignorujúc dôležité emotívne zvraty, aby len sprostredkoval príbeh a odkázal tak najmladších k čítaniu. Ale aj najslabšia vec od Disneyho má väčšie srdce a emócie ako toto. Pozerať sa na to dá, ale Besson ako ho poznáme to už skrátka nie je. Bowieho hlas je poprdeli.(23.10.2014)

 • WolfR
  **

  Patos jménem Arthur a Minimojové je povětšinu nudná, chaotická, neuspořádaná, nic nového nepřinášející kravina. První půlhodina filmu, hraná, má takovou nepříjemnou pachuť a je nudná. Další pasáž, animovaná, v “úžasném“ světě Minimojů, dostane trochu spád a konečně se začne něco dít, ale zaprvé, nepřináší v oblasti animáku a vůbec filmu nic nového a navíc je to vše podáno tak trochu špatnou formou. O kiksech provázející celý film nemluvě. Například hlavní hrdina má na splnění určitého úkolu vymezený čas, jenže ho přetáhne, alespoň podle toho co jsem zpozoroval, o dost hodin, ale nikomu to moc nevadí, nikdo si nevšimne. Dále pak například velikost Minimojů se co chvíli mění z milimetrů na centimetry a taky to všem, jaksi unikne. Ale tak, přece jen je to odlehčená recyklačka (jiných filmů) pro děti, tak trochu tolerance přece! Takže se smiluji a dám 2 hvězdy.(18.1.2011)

 • HAL
  ***

  V základu víceméně úplně obyčejný a jenoduchý animák o hodném hrdinovi který se dostane do cizího protředí a musí zachránit všechny okolo, najít si pravou lásku, nakopat prdel hlavnímu záporákovi a tak podobně. Úplně stejně jako jiné animáky taky občas paroduje, většinou ale jen vykrádá slavné hrané filmy jako Star Wars nebo Pulp Fiction a taky se úplně stejně snaží tvářit jako strašně cool věc se spoustou moderní hudby, strašně free, cool a in postavičkami s dredy na hlavě a občas i nějakým tím pomrknutím na odrostlejší publikum. Přímo se tedy nabízí otázka že když je to tak obyčejný animák tak proč by s ním měl někdo ztrácet čas a naštěstí pár důvodů se najde. Zaprvé - Luc Besson se nezapře a i když většinu svého talentu zapomněl kdoví kde tak film okořenil alespoň neuvěřitelně rychlým tempem - expozici zvládne tak rychle a zkratkovitě že se ani nestačíte nadechnout, hrdinové se nezastaví ani na pikosekundu a kamera létá v akčních scénách (= skoro pořád) jako střelená po všech čertech. No a zadruhé - i když nijak výrazně nevyčnívá, tak film ani v ničem nepropadá, vizuálně vypadá docela hezky a ta hodinka a půl při něm uběhne opravdu hodně rychle, takže lehce nadprůměrné hodnocení si určitě zaslouží. 7/10(30.5.2007)

 • Marius
  ****

  V čase stepujúcich a čoskoro i surfujúcich animovaných samozrejme „cool“ tučniakov, rozprávajúcich autíčiek či buddy zvieratiek kradnúcich za plotom žrádlo pôsobí Arthur dosť obyčajne a neoriginálne, avšak svojím spôsobom je pre mňa medzi CGI produkciou posledných rokov kráľom. Nielen preto, že sa ho zhostil Luc Besson, ale i preto, že z neho dýcha nostalgia prvých CGI animákov ako napr. MravecZ, kde sa kládol dôraz nielen na grafiku ale i na prekreslenie charakterov postáv a v rámci možností detského (?) filmu i ich vývoj. Film je rozdelený na hranú a animovanú časť. Hrané časti sú pomerne slušné, otázka je či prehrávanie niektorých postáv bolo potrebné a nie je len podceňovaním intelektu detí. Akonáhle nás však Besson vovedie do ríše Minimojov začína jedna úžasná jazda plná gagov, citácií filmov a nie-až-tak-detského humoru. Zaujímavé je, že väčšinu z ingrediencií je síce možné vidieť i v iných animákoch, bessonova recyklácia týchto nápadov je však tak odzbrojujúca a vtipná, že sa budete baviť i s vedomím, že ste to už niekde videli. To že film funguje, je najmä vďaka tomu, že akokoľvek bizarne Minimojovia vyzerajú, samotné vykreslenie charakteru postáv pôsobí úplne prirodzene a samy postavy sú na fantasy štylizáciu príbehu vlastne povahovo až príliš obyčajné. Divák tak nemá problém zžiť sa s nimi a intenzívnejšie príbeh prežívať. V konečnom dôsledku hodnotím Arthur and the Minimoys ako animák, ktorý nedegraduje diváka na konzumenta, je prirodzene milý a inteligentný a zabavia sa na ňom všetky generácie. Hrané časti 7/10, animované 9/10 , celkovo 8/10.(16.4.2007)

 • - V ořechové skořápce se Arthur ptá Bety, zda obsahuje jeho nůž s 300 funkcemi lano, příčemž odpověď je záporná. Lano přitom z tohoto nože použije jeho sestra Selenie hned dvakrát. Poprvé na přitáhnutí tulipánu, podruhé na spuštění do zakázaného města. (Pepy)

 • - Během filmu minimojové několikrát změní svoji velikost. Například ve scéně, kdy Arthur dohání princeznu Selenu a jejího bratra, probíhá pod mravenci, avšak když v kanále převracejí autíčko na klíček, jsou podobně velcí, jako autíčko. (Pepy)

 • - I když Minimojové mluví v originále francouzsky, anglická verze hýří opravdu známými jmény, mezi kterými nechybí Madonna, Robert De Niro, Snoop Doog, Harvey Keitel nebo Emilio Estevez. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace