Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti, je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví. Zdá se mu o afrických kmenech a neuvěřitelných příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který před několika lety záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Situace vypadá beznadějně. Jedinou šancí je dědečkův poklad, který je údajně ukryt kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl. Malý Arthur se rozhodne odvrátit hrozící nebezpečí a vydá se hledat pomoc právě do Říše Mimimojů... Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci.

Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence. Hlavního hrdinu Arthura ztvárnil Freddie Highmore, kterého znáte z filmu Karlík a továrna na čokoládu a těšit se můžeme i na Miu Farrow v roli jeho babičky. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Radiq

Nápad a ten svět, to bylo no... řekněme hezký. Nejdřív jsem se zarazil, když Mia Farrow měla hrát jeho babičku, protože vypadá spíš na matku (i když už je to stará paprika, já vím). Celkově se mi část v normálním světě líbila víc než ta animovaná. Ale ani to nebyla žádná sláva. Nechápu, jestli je to Besonova posedlost, ale proč využil 3 songy ze soundtracku k Pulp Fiction? Jinak je to trochu jeinej animák, než se poslední dobou dělají. Co víc dodat... asi nic, kua. ()

Trainspotter

Kolikrát nám velký Luc sliboval konec své režijní práce a odchod do filmové penze? Asi hodněkrát, ale nikdy své předsevzetí ještě nenaplnil a tak tedy stvořil tuto milou, ale zbytečnou pitominku. Freddie Highmore byl skvělý jako Karlíck Bucket, ale role afektovaně hyperaktivního Arthura mu moc nesedla, na to by se hodil spíš neokoukanej fracek. První třetina filmu, myslím tu hranou, byla ještě obstojná, ale jak se dostalo do jakési pseudotřidé animace, tak jsem něvěděl čí jsem. Ty Minimojové mleli jaksi moc rychle, takže veškeré jejich hlášky se vždycky ztratily v produ slov. Celkově zápletka byla taková nedomrlá a bez podstaty a nebýt závěrečného vylovení pokladu, asi bych vůbec něvěděl o-co-go. Závěrem mě mrzí, že jednička film vysílala v českém znění, protože bych si rád poslechl hlavního záporáka (myslím že ten evil...M) v podání Davida Bowieho a toho krále jako Roberta De Nira. ()

Koryntos

Kde začít, nejdříve jsem se svým svěřencem viděla začátek druhého dílu, který mě docela zaujal. Sehnala jsem si proto díl první. Musím říct, že mi Arthur a Minimojové připomínali trochu Nekonečný příběh svým obsahem, ale tady mě hrozně moc rušily scény s normálními herci, kteří na mě působili všichni krajně nesympaticky, ale na druhou stranu se mi líbily kostýmy a retro vybavení domku. Když pominu různé nelogičnosti, které se tam vyskytly a které tu někdo již popisoval( "Máš v noži (který má 300 funkcí) lano?" "Nemám" - použije se tedy šňůrka z korzetu. Hned poté další scéna, kde již ono lano v noži je. Použije se na přitáhnutí květiny - lano zůstává na zemi a pak je přeťato u vrchu květiny. Přespí se a pak už lano mají zase u sebe." uživatel: J.Cobra) V celku se mi tento film líbil, ale něco tomu chybělo, vizuálně se na tento film dívalo dobře, skřítci se mi líbili a připomínali mi takové ty hanbaté nahé postavičky skřítků s dlouhými nahoru postavenými vlásky, které jsme jako malí sbírali. Jen mě nějak vůbec nezaujala ta jejich ,, dobrodružná" cesta a na konci jsem se načapala při tom, že nemám nejmenší anung, co bylo na začátku filmu. Omlouvám se Mie Farrow, ale její roli mi tady připomínala pošahanou osůbku typu Fany.Vizuálně se mi to líbilo moc, tedy animovaná část, ale dějově to bylo nezajímavé a prakticky o ničem. A opět se mi tu líbila rastafariánská párty s broukama pijícíma zelený blivajz a vložení několika písniček z Pulp fiction holt moderní věci, už do moderních animáků patří a Medvídek Pú se už nidky nevrátí, takovým poetickým animákům nadobro odzvonilo. ()

Othello

Tím, jak je to bessonovsky oplzlý a trochu slizký mě to bavilo víc, než současná animovaná první liga, která si kreje prdel, aby náhodou někomu moc nelezla do zelí a pořád dávala ty motivace a dobrý příklady. Besson tady totiž, stejně jako všude jinde, točí film pro sebe. Tím jak je to ale upřímně mířený na děti, stává se z toho celkem unikátní uncanny objekt, kde se padesátiletá Madonna líbá s třináctiletým Highmorem, který obdivuje její zadek nastupující do auta. Tahle nepatřičnost z toho pak dělá vlastně celkem unikátní divácký zážitek, akorát bych měl při jeho sledování radši zatažený záclony. ()

SarumanKo

Tvorca môjho milovaného Piateho elementu klesol k tomuto humusu? Či už sa jedná o hrané, alebo animované pasáže, je to neskutočná mizéria. Toto sa nemôže páčiť ani nemenším deťom, nieto ešte aby bolo vtipné pre akéhokoľvek dospelého! Tie animované víly sú otrasnejšie spracované ako figúrky z reklám na džúsy a sladkosti. A malo to vôbec nejaký príbeh? Ak aj hej, tak som naň za jediný deň zabudol... Fuj! (15%) ()

• Na začátku bojové písně v přehrávači zazní intro písně „Let's Dance“ od Davida Bowieho. David Bowie je také hlasem Maltazarda v anglické verzi filmu. (KGBelik)
  • Lidé proměnění v Minimoje mají pět prstů, skuteční Minimojové mají pouze čtyři. (KGBelik)
  • V ořechové skořápce se Arthur ptá Bety, zda obsahuje jeho nůž s 300 funkcemi lano, příčemž odpověď je záporná. Lano přitom z tohoto nože použije jeho sestra Selenie hned dvakrát. Poprvé na přitáhnutí tulipánu, podruhé na spuštění do zakázaného města. (Pepy)

Související novinky

Good bye, Luc Besson

Good bye, Luc Besson

14.09.2006

Ve své téměř pětadvacetileté kariéře natočil tento francouzský filmový kouzelník zatím jen devět celovečerních filmů, no i to mu stačilo k tomu, aby se nesmazatelně zapsal nejen do historických análů… (více)