Arthur a Minimojové

Arthur et les Minimoys

Arthur a Minimojovia

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie / USA, 2006, 102 min

Jsem sice animákofil, ale tohle se mi tedy zas až tak moc nelíbilo. Hlavní hrdina byl nesympatický jak v lidské podobě, tak v té animované. Příběh byl strohý a celkem hloupý. Doufal jsem, že když vidím jméno Luca Bessona, že je to záruka kvality a propracovaného příběhu, ale zřejmě jsem se spletl. Za tento vcelku nepovedený animovaný omyl tedy pouhých 50%(10.4.2013)

Artur žije jen se svou babičkou, neb jeho rodiče jsou "zaneprázdněni" cestováním po světě (taktak že si vzpomenou na Arturovy narozeniny) a dědeček se před lety ... ztratil. Babička každý večer vypráví Arturovi povídky o dědečkových cestách po Africe, a dědeček se tak pro Artura stává takřka mýtickým tvorem. Takhle by si v poklidu mohli žít spoustu let, kdyby je nedohnaly dluhy téměř k bankrotu - což by znamenalo prodat rodný dům. Ale dědeček prý schoval na zahradě poklad. Tak se Artur musí vydat do říše Minimojů (maličcí tvorové žijící na zahradě) a s nimi vybojovat válku se zákeřným Maltazardem - pak možná zachrání dům a možná se vrátí i ztracený dědeček ? ... Další z mnoha animáků, které se na nás v dnešní době valí ze všech stran. Tento mi velmi připomínal Mravenční polepšovnu, i když, nutno uznat že Artur a Minimojové byly o třídu zábavnější. Kombinace hraného a kresleného světa byla parádní - škoda jen, že většina hereckých hvězd zde pouze promlouvá (což v českém dabingu kapku ztrácí na zajímavosti). Luc Besson ukázal, že si kdykoliv od akčních krváků může odskočit k animovaným pohádkám, a stejně to bude stát za podívání ...(28.12.2008)

• TomX2

Tento "peckový" film som mal možnosť videť pred necelými desiatimi rokmi. V televízií to vysielali v kuse až do teraz, nechápal som ale to, prečo sa táto "pecka" tak cení a cpú to aj netuším kam. Keď ma pamäť neklame, trikrát som sa snažil hľadať to kúzlo, čo túto "pecku" robí tak populárnou. A? Nepodarilo sa mi to. Nikde som nenašiel jednu jedinú scénu ani vec, ktorá vyzerala dobre alebo ma niečim zaujala. Všetko, čo sa vo filme dialo mi prišlo blbé a nelogické, nebavil som sa a nudilo ma to. Preto tejto "pecke" už V ŽIVOTE nedám ani jednu šancu. Mám ísť k hodnoteniu? Fajn. Herci mi prídu veľmi nesympatickí, nič extra si spoza rukáva nevytiahli a ukazať tri tváre vie naozaj každý druhý, týmto by som sa mohol chváliť aj ja. Scénaristu by som dal ukamenovať. Toľko nezmyselných dialógov, nelogických a absurdných blbosti.. Dokonca ani vizuálna stránka filmu nevyzerá ktovie jak. Tieto veci ale ešte nie sú najhoršie! Film je pre mňa blbý kvôli tomu, že nebaví, nudí, unavuje, často máte chuť to vypnúť alebo odvrátiť zrak,.. Je viac veci, ktorými by som film mohol opísať, ale unavovať sa tým ozaj nebudem. Chápem, že to je robené pre deti, ale toto naozaj nemôžem. Ešte aj tých 62% na čsfd mi príde naozaj veľa.. Mám ďalej pokračovať? 1%(16.4.2017)

Luc Besson je další režisérem, který se dal na drogy. Minimojové jsou zběsilí. Takhle rychlý film aby pohledal. Animované postavičky jsou zrychlené, čemuž se snaží přizpůsobit i herci a přehrávají až hrůza, a celé to funguje jen při scéně bitky v tanečním klubu (či co to proboha bylo). Potěší spousta fórku (Besson je hračička), jako celek jsou ale Minimojové příliš nekonzistentní a uspěchaní, aby z nich mohl divák mít v hlavě něco víc, než jen slušnej vítr z toho, jak mu to profičelo jedním okem dovnitř a druhým zase ven.(5.2.2008)

Rozpočet $86miliónovTržby USA $15,132,763Tržby Celosvetovo $113,325,743Tržby za predaj DVD v USA $13,207,376 //počet predaných kusov 671,753║ Od režiséra Luca Bessona, čo dlhé roky ako producent púšta do filmového sveta len maximálne tuctové filmy to je celkom milé prekvapenie, aj keď nie dokonalé ale má to svoje čaro, lebo v poslednej dobe to už nie je ono u CGI, robia sa v rýchlom slede a ich originalita sa absolútne vytráca, kdež to v tomto prípade príbeh ako tak funguje a nenudí, prípadne ešte aj navnadí na pokračovanie, ktoré možno ani pre slabšie tržby nevznikne, čo by bola ale škoda. Na Európsku koprodukciu to je to naj čo do roku 2006 u nás vzniklo. Animácia má svoju úroveň, samozrejme porovnávať z dlhoročnou špičkou ako Pixar by bolo alibistické ale určitá konkurencia tu je. /videl v kine: 75%/(27.3.2007)

• - Během filmu minimojové několikrát změní svoji velikost. Například ve scéně, kdy Arthur dohání princeznu Selenu a jejího bratra, probíhá pod mravenci, avšak když v kanále převracejí autíčko na klíček, jsou podobně velcí, jako autíčko. (Pepy)

• - V ořechové skořápce se Arthur ptá Bety, zda obsahuje jeho nůž s 300 funkcemi lano, příčemž odpověď je záporná. Lano přitom z tohoto nože použije jeho sestra Selenie hned dvakrát. Poprvé na přitáhnutí tulipánu, podruhé na spuštění do zakázaného města. (Pepy)

• - I když Minimojové mluví v originále francouzsky, anglická verze hýří opravdu známými jmény, mezi kterými nechybí Madonna, Robert De Niro, Snoop Doog, Harvey Keitel nebo Emilio Estevez. (Rodriguez)