Reklama

Reklama

Arthur a Minimojové

  • Francie Arthur et les Minimoys (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti, je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví. Zdá se mu o afrických kmenech a neuvěřitelných příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který před několika lety záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Situace vypadá beznadějně. Jedinou šancí je dědečkův poklad, který je údajně ukryt kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl. Malý Arthur se rozhodne odvrátit hrozící nebezpečí a vydá se hledat pomoc právě do Říše Mimimojů... Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci.

Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence. Hlavního hrdinu Arthura ztvárnil Freddie Highmore, kterého znáte z filmu Karlík a továrna na čokoládu a těšit se můžeme i na Miu Farrow v roli jeho babičky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (208)

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

3 SLOVA : DĚTSKÉ - DĚTSKÉ - DĚTSKÉ . Nic vtipného, nic hezkého, nic oslňujicího!!! Ke všemu mi to připadalo stupidní. Desetiletý kluk prožívá lásku, jako kdyby mu bylo 16 let a já jen čekal, kdy ke konci pohádky Arthur vyšuká princeznu Mimimojů!! To, že pohádkové postavy namluvili světoznámé celebrity, je hezké. Já podle hlasu ale nikoho nepoznal. Takže o ničem! ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Luc Besson, Céline Garcia .. Tímhle dětinským paskvilem se rozhodl skončit Luc Besson svoji bohatou režijní kariéru? To nemůže myslet vážně. Nepřišlo mi to dvakrát zábavné jak pro děti tak pro dospělé. Hraný úvod je sice fajn, ale animovaná část už je hodně slabá. Nepřinese totiž vůbec nic nového, jen recykluje desítky známých či kultovních motivů. Navíc miniArthur vypadá dosti tragicky a sexy miniPrincezna Selenia se k němu vůbec nehodí (a to nemluvím o jejich vztahu) a zbylý svět je rozmarně dětinský až kýčovitý. Bohužel jsem se nebavil, dokonce jsem se na film dodíval až napotřetí. Vážně slabé dílko pane Besson - pokud by to mělo takhle pokračovat, jsem vlastně rád, že je poslední. … Bohužel, podle posledních informací to vypadá zcela opačně a z Artura bude minimálně trilogie. Mno, tak snad si dá příště alespoň více záležet.. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $86miliónovTržby USA $15,132,763Tržby Celosvetovo $113,325,743Tržby za predaj DVD v USA $13,207,376 //počet predaných kusov 671,753║ Od režiséra Luca Bessona, čo dlhé roky ako producent púšta do filmového sveta len maximálne tuctové filmy to je celkom milé prekvapenie, aj keď nie dokonalé ale má to svoje čaro, lebo v poslednej dobe to už nie je ono u CGI, robia sa v rýchlom slede a ich originalita sa absolútne vytráca, kdež to v tomto prípade príbeh ako tak funguje a nenudí, prípadne ešte aj navnadí na pokračovanie, ktoré možno ani pre slabšie tržby nevznikne, čo by bola ale škoda. Na Európsku koprodukciu to je to naj čo do roku 2006 u nás vzniklo. Animácia má svoju úroveň, samozrejme porovnávať z dlhoročnou špičkou ako Pixar by bolo alibistické ale určitá konkurencia tu je. /videl v kine: 75%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Příjemný snímek, který svou fantazií možná neokouzlí tolik jak si sám myslí, ale rozhodně dokáže potěšit. Uličnický hlavní hrdina, který bude po většinu filmu doprovázen krásnou (avšak animovanou:( ) princeznou, aby našel svého dědečka a snad i jeho poklad v daleké zemi zlého čaroděje. Film není žádná bomba to je jasné od prvního okamžiku, ale hraji si s fantazii velmi příjemně a nesnaží se moc napodobovat ostatní animáky hlavně z Ameriky. Bohužel se však opět přiklání k jisté snaze ukazovat fantaskní svět v podobnosti s naším stávajícím(např. hip hop zkouření brouci...), což je jedna z věcí která mě vadí a vadila i snad v prvním filmu, který toto zkusil na plátně, Shark Tale. Jinak o hereckém obsazení se špatně mluví, když polovička hvězd jen namluvila své animované hrdiny a utekla ze studia. K režii stačí říct, že Luc Besson není nejhorší režisér, co kdy žil, ale už není a asi nikdy nebude tím Bohem, co stvořil nádhernou Magickou hlubinu nebo úžasného Leona. Tento díl má být první z připravovaných tří a nevím, co přesně chtějí další díly vyprávět. Ve skrytu duše se toho, ale musím bát, protože příběh okolo dědečka a pokladu byl už teď trochu chatrný a jestli si Luc Besson vymyslí něco ještě ohronějšího možná by ten další díl radši ani neměl vzniknout. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Přestože je hraný začátek až překvapivě slabý (a Mia Farrow bohužel dokazuje, že už je jen velmi neškodnou babičkou obsazovanou pouze kvůli jménu), jakmile se přepne do animovaného módu, všechno najednou šlape. Eskapádám nechybí napětí, nezvyklému vztahu s princeznou zajímavost a všechen ten hrdinský a vladařský patos je tou nejsprávnější ingrediencí. Škoda jen, že jako celek jde vlastně o neškodnou cestu tam a zase zpátky, při zacílení na o chlup starší diváky by pokračování mohlo jít klidně výš. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (4)

  • Během filmu minimojové několikrát změní svoji velikost. Například ve scéně, kdy Arthur dohání princeznu Selenu a jejího bratra, probíhá pod mravenci, avšak když v kanále převracejí autíčko na klíček, jsou podobně velcí, jako autíčko. (Pepy)
  • V ořechové skořápce se Arthur ptá Bety, zda obsahuje jeho nůž s 300 funkcemi lano, příčemž odpověď je záporná. Lano přitom z tohoto nože použije jeho sestra Selenie hned dvakrát. Poprvé na přitáhnutí tulipánu, podruhé na spuštění do zakázaného města. (Pepy)
  • I když Minimojové mluví v originále francouzsky, anglická verze hýří opravdu známými jmény, mezi kterými nechybí Madonna, Robert De Niro, Snoop Doog, Harvey Keitel nebo Emilio Estevez. (Rodriguez)

Související novinky

Good bye, Luc Besson

Good bye, Luc Besson

14.09.2006

Ve své téměř pětadvacetileté kariéře natočil tento francouzský filmový kouzelník zatím jen devět celovečerních filmů, no i to mu stačilo k tomu, aby se nesmazatelně zapsal nejen do historických análů… (více)

Reklama

Reklama