Arthur a Minimojové

Arthur et les Minimoys

Arthur a Minimojovia

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie / USA, 2006, 102 min

Videné v JOJke ... ergo prííšerný dabbing. Ale ako oddychovka pre deti .. sa dá... Ktovie ci ti desaťročné deti porozumejú tomu milému trepotaniu úší pri bozkávaní . Mladého Highmora som už videl hrať aj lepšie, len za ten svet si nespomeniem kde a čo tam robila Madonna doteraz neviem .. asi len ako "lakadlo pre divákov" hmmm ktovie či sa to producentovi podarilo. slabe tri bodiiiky(29.3.2013)

Rozpočet $86miliónovTržby USA $15,132,763Tržby Celosvetovo $113,325,743Tržby za predaj DVD v USA $13,207,376 //počet predaných kusov 671,753║ Od režiséra Luca Bessona, čo dlhé roky ako producent púšta do filmového sveta len maximálne tuctové filmy to je celkom milé prekvapenie, aj keď nie dokonalé ale má to svoje čaro, lebo v poslednej dobe to už nie je ono u CGI, robia sa v rýchlom slede a ich originalita sa absolútne vytráca, kdež to v tomto prípade príbeh ako tak funguje a nenudí, prípadne ešte aj navnadí na pokračovanie, ktoré možno ani pre slabšie tržby nevznikne, čo by bola ale škoda. Na Európsku koprodukciu to je to naj čo do roku 2006 u nás vzniklo. Animácia má svoju úroveň, samozrejme porovnávať z dlhoročnou špičkou ako Pixar by bolo alibistické ale určitá konkurencia tu je. /videl v kine: 75%/(27.3.2007)

• MM_Ramone

"Arthur et les Minimoys" je francúzska, detská rozprávka, či ak chcete nedospelá fantasy, ktorá ma vôbec neoslovila. Malý, desaťročný Arthur bol celkom fajn chalan, ale tí krpatí, ušatí, strapatí, hlavatí cool škriatkovia - Minimojovia, sa mi ani trocha nepáčili. Nemám rád tento prehnane farebný, šišatý druh animácie. Režisér Luc Besson týmto rozprávkovým mixom hraného a animovaného filmu u mňa veru nezabodoval. **(1.11.2011)

• Radiq

Nápad a ten svět, to bylo no... řekněme hezký. Nejdřív jsem se zarazil, když Mia Farrow měla hrát jeho babičku, protože vypadá spíš na matku (i když už je to stará paprika, já vím). Celkově se mi část v normálním světě líbila víc než ta animovaná. Ale ani to nebyla žádná sláva. Nechápu, jestli je to Besonova posedlost, ale proč využil 3 songy ze soundtracku k Pulp Fiction? Jinak je to trochu jeinej animák, než se poslední dobou dělají. Co víc dodat... asi nic, kua.(20.10.2007)

Podivuhodný je svět maličkých Minimojů. No, co, fantazii se meze nekladou. Mimochodem, jeden z malých skřítků je sama Královna popu Madonna. Vlastně mu propůjčila svůj hlas. Zloducha M namluvil David Bowie. Arthur byl docela obyčejný malý kluk, kterých chodí po světě spousty, než našel dědečkův čarovný africký deník. Ten deník byl úžasný. Také bych se od něho nedokázala odtrhnout. Úplně bych zapomněla na čas. U dobré knihy je to strašně jednoduché. Jediné, čeho lituji je, že jsem viděla dabovanou verzi, ale pusťte dítěti něco s titulkama, to aby z vás byl předčítač, vy se pak soustředíte jen na titulky a příběh vám začne pomaloučku unikat a nemáte z něho téměř nic.(21.10.2009)

• - I když Minimojové mluví v originále francouzsky, anglická verze hýří opravdu známými jmény, mezi kterými nechybí Madonna, Robert De Niro, Snoop Doog, Harvey Keitel nebo Emilio Estevez. (Rodriguez)

• - V ořechové skořápce se Arthur ptá Bety, zda obsahuje jeho nůž s 300 funkcemi lano, příčemž odpověď je záporná. Lano přitom z tohoto nože použije jeho sestra Selenie hned dvakrát. Poprvé na přitáhnutí tulipánu, podruhé na spuštění do zakázaného města. (Pepy)

• - Během filmu minimojové několikrát změní svoji velikost. Například ve scéně, kdy Arthur dohání princeznu Selenu a jejího bratra, probíhá pod mravenci, avšak když v kanále převracejí autíčko na klíček, jsou podobně velcí, jako autíčko. (Pepy)