kingik

Marný pokus o autentický náhled na manželské soužití. Osudy tří manželských párů, kterým se následně hroutí jejich manželství, doplatily na scénář, který předkládal slabé argumenty pro rozpad manželství. Dílo zkázy dokonala Hřebejkova nevzrušivá režie, pokoušející se o autentické přiblížení manželské krize lidí středního věku, co spolu spí, a asi se mají rádi, ale přesto nemohou spolu být. Jak se hroutí dvě manželství ze tří, tak se hroutí i film. Po stránce dialogů jsem čekal víc, ale čekal jsem, že to někam vyústí, ale film mě svým nijakým poselstvím slibně ukolébával. Ze tří párů, tvořících kruh přátel pro dobré i zlé, si moje sympatie nikdo moc nezískal, ale to neznamená, že by jednotlivé postavy zahráli Hřebejkovi dvorní herci špatně. Právě oni byli tím nejlepším na celém filmu. Z prázdných dialogů, ke kterým film nejednou sklouzl, vytěžili herci maximum, ale ani to dobrý dojem neudělalo. Nevěra nebo vzájemné partnerské odcizení se tady řeší nudným způsobem, vrcholem je odhalení promlčené nevěry postaršího páru rodičů jedné z postav, vidět Menzela pokoušet se hrát, je docela utrpení. Zakončeno je to zase tak nějak plytce. Z celého filmu se mně asi nejvíc vybaví dorty z cukrárny, kterou vedla Tatiana Vilhelmová, její sádelnatá postava a dort hozený Macháčkovi do obličeje. Nevím, k čemu sloužilo to, že mužským postavám jsou ponechána občanská jména herců, kteří je hrají. A podivností je na tomto podivně inscenovaném filmu bez gradace, bez vtipných a trefných dialogů, víc než dost. Opravdu nevím, co Jarchovský s Hřebejkem chtěli tentokrát divákovi sdělit. Ať to bylo cokoliv, tak se jim to rozhodně nepodařilo. 40% ()

johnys

Čekal jsem od Hřebejka něco víc, možná by potřeboval pauzu, aby popřemýšlel, po jaké režisérské cestě a směru se bude dále ubírat. Macháček zde herecky vyzrává v českou elitu, je čím dál tím přesvědčivější. Třetí hvězdička za Ivana Trojana a především jeho závěrečnou řeč - nejlepší scéna celého díla. Apropo, některé gaučové polohy Vilhelmové jsou, řekneme...poněkud odvážnější :-) ()

Aknah

Je tu vidět jasný rozdíl mezi vedením života Vandy a spořádaném životě Anny. Každý pár má určitý problém, který se snaží řešit a je to dost přirozeně a bezprostředně zahraný a to je hlavně zásluha herců, kteří byli dobře vybráni. Řeší tu každodenní starosti a vztahy a proto to působí opravdově a upřímně. Sice to mělo pomalejší tempo a vtipný mi přišlo jen něco... Takže spíš takovej průměr. Nej byl Macháček. ()

Legas

Co vytknout? Že bych si dané téma dovedl představit lépe zpracované? Tak to každopádně. Ale nudil mě Medvídek? Ne. Byl mi vyloženě něčím nesympatický? To také ne. Přirozený Macháček, výborný Luknár, standardně dobrý Trojan, zajímavá role pro Geislerovou (až netypická by se dalo říct) a k tomu nádherný závěr (a závěrečné titulkové scény). Kdyby byl celý Medvídek, jako jeho závěr, byl bych nadšený. Z takového nádherného rozuzlení mi po místy příliš průměrně scénáristicky i režijně koncipovaných scénách spadla čelist. ()

Anderton

Hrebejk už točí jeden film za druhým, čo má za následok ich vzájomné splývanie a jemné brblanie kritiky a publika nad mierne klesajúcou kvalitou jeho diela. Z Medvídka si po dvoch rokoch nepamätám zhola nič, zato z Pelíškov, Pupenda a Musíme si pomáhat množstvo scén. Stále rovnakí herci, "tragikomedie ze současnosti", a to nemyslím Hrebejka samého o sebe, ale všeobecný problém, kde splývajú aj jednotlivé diela rôznych autorov. Ak už medveď, tak slovenský Macko uško. ()

boshke

Ač skvěle obsazený, tak nemastný, neslaný a totálně nezajímavý. Kašlu na argumenty, že takový život doopravdy je. No a co? Život některých jedinců může být až k uzoufání nudný, ale nebudu o tom přece točit film s tím, že "to je život". Ta Itálie mi přišla naprosto zbytečná, stejně jako ten jejich taliánský šofér; kdyby nebydleli v Římě ale v Ostravě, vůbec nic by to neměnilo. No jo, ale Trojan hovořící "po ostravsku" asi není tak atraktivní jako Trojan-Talián... 50% ()

Sašenka165

Naprosto geniální dialogy, geniální obsazení a geniální hudba... přišlo mi to, jako obvykle, ze života. Označila jsem film Štěstí za blbost a naopak tohle se mi líbilo a myslím, že se nemám za co stydět... Medvídek je film ze života a proto je tak skvělý. ()

swamp

Opravdu nuda, nejhorší film Jana Hřebejka. Nestojí ani za to se tu rozepisovat. Jen mě napadla taková, možná hloupá a drzá, myšlenka..nepřipadalo vám, že chce Hřebejk napodobit styl Ondříčka, ale špatně?! ()

Mariin

Mimořádně přesvědčivé herectví ve snímku, který neúprosně realisticky nastavuje zrcadlo dnešní generaci mladšího středního věku. Nutno přiznat, že celkem pravdivě. Manželská nevěra je tu podána s naprostou samozřejmostí jako běžná věc, nad níž se nikdo nepohoršuje, pokud "nevzniknou problémy". Z hlediska l ´art pour l ´art jde o dosti kvalitní a pravdivý snímek, ale nedostatkem je - ostatně jako u většiny českých filmů - slabá idea, případně jen jakási švejkovská myšlenka. Zde to má být něco jako smíření se s tím, jak to je...Myslím, že na tyto filmy se vydrží dívat jen Češi, v zahraničí asi vůbec nechápou, "co tím básník chce říci"... Jen tak na okraj: porovnejme např. nějaký prvorepublikový film s tímto a všimněme si, jak moc se změnil verbální projev a chování dospělých lidí! To jako by už jsou dva, naprosto rozdílné světy! Prostitutka se tehdy chovala slušněji než dnešní průměrná "matka". ()

Campbell

Což o to že Macháček je fakt jeden z nejlepších současných Českých komiků dnešní doby. Což o to že i příběh je takovej milej. Celej film je totiž strašně špatně natočenej. MAcháček už dokázal že není jen dobrej komik ale i herec(viz. Vratné lahve), i tady podává svůj standartní výkon, ale celej film je celkem nevtipnej, a takovej uzívanej. Bohužel Hřebejk podruhé šlápl vedle. ()

Slarque

Film, který je lepší v jednotlivostech než jako celek. Dobře napsané a životné postavy, výborní herci, snad každá scéna dobře natočená. Pouze to, jak je snímek poskládaný, mi přijde o třídu horší. A vyloženě trapné jsou ty věčné titulky sdělující nám, tupým divákům, co je Praha a co Řím (70%). ()

Vitason

Možná už by pan profesor Jarchovský mohl vylézt z Hřebejkovy postele a začít psát něco nového a to platí i pro samotného režiséra. Už mě tyhle české tragikomedie prostě nebaví, vždyť všichni točí úplně to samé. Docela teď lituju, že jsem nedávno tak sestřelil Po hlavě...do prdele, protože to byl pokus alespoň o něco žánrově odlišného. Medvídek je snad první hodinu a půl trvající film, u kterého jsem málem umřel nudou. Když jsem myslel, že film bude každou chvílí končit a hodinky říkaly, že utekla teprve půl hodina, tak jsem vážně uvažoval, že se na to vykašlu. A nedívat se s mámou určitě bych sledování kořenil neslušnými výrazy. Je to prostě tím, že už jsme to všechno stokrát viděli a lépe. Medvídek nemá prostě co nabídnout. O příběhu se nedá vůbec mluvit a herecké výkony mě také zklamaly. To už ani nemluvím o špatné kameře a šíleném nasvícení. Přirovnávání se k Americké kráse či k Woody Allenovi je naprosto nesmyslné. ()

Chrustyn

Možná jsem moc mladý na to abych hodnotil film ve kterém lidé (většinou) středního věku řeší své osobní problémy ale jde spíše o to jak mě film bavil. A popravdě mě moc nebavil. A i když ještě nemám tolk životních zkušeností nepřišel mi film tolik reálný. A z hereckých výkonů bych vyzdvyhl jen ten Macháčkův. Nějak mi přijde, že současnost Hřebejkovi nevyhovuje a myslím, že by se měl se svými filmy vrátit zpět do minulosti. ()

bassator

43rd KVIFF 2008 - CZECH FILMS 2007-2008 - České filmy 2007-2008 - Úplně průměrný, lehce zapomenutelný film který nezklame ani nenadchne... - kino 70 - Nové Město nad Metují - 50%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.4/244 ()

packa

Na jednu stranu je dobře, že se duo Jarchovský / Hřebejk snaží nezapadnout do podobné škatulky, od kud se zřejmě jen tak nevyhrabou Svěráci (což ale vzhledem k vysokému standardu svěrákovic tvorby není úplně naškodu). Jen by výsledek neměl být tak vlažný. Několik kvalitních dialogů nedokáže zakrýt absenci silnějšího příběhu. Ale netřeba lámat hůl, i ti největší z největších si v průběhu kariéry vybrali slabší chvilku, neměli bychom upírat právo na totéž ani duu J&H. PS.: možná jsem něco nepochopil, ale postavit hudební složku filmu na Čajkovského klavírním koncertu b moll mi připadá poněkud samoúčelné (při vší úctě k mistrovu proslulému dílu). ()

triatlet

Scénaristicky průměrné, možná tak na televizní film, ale do kina zbytečné. Zatímco Pelíšky mi stoprocentně zvednou náladu, tak na Medvídka si náladu udělat musíte. Příběh odráží partnerskou krizi třicátníků; zdánlivě ideální soužití 3, respektive 4 párů (počítáme-li Romanovy rodiče) se postupně hroutí. Tvůrcům jako by docházely nápady a některé postavy pojmenovali jmény herců (Ivan, Roman, Jirka, Anna), navíc spoluprácí se stejnými herci splývají jednotlivé scény (Luknár s Geislerovou v posteli jak v „Medvídkovi“, tak v „Krásce v nesnázích“.) Snaha o originální dezert www.medvidek-dort.cz teda nevyšla, buď měl být film veskrze obyčejný jako například Štěstí“, nebo měl být komedií, ale ta rozpolcenost, kdy nutí, aby se divák smál, příběhu škodí. Gynekolog Roman alergický na psy, a tak jeho manželka Anna (A. Geislerová) nejprve odhání hovawarta, v závěru ji na kolečkových bruslích doprovázejí dva bobtailové. Zajímavý komentář: Radek99. ()

mat.ilda

Vůbec to nedrželo pohromadě, jen sled prázdných událostí s nálepkami Řím - Praha, slepovaný těžkopádným humorem. A sledovala jsem pozorně, asi až příliš, protože jsem si nemohla nevšimnout nepořádku ve věku dětských herců - potomek Macháčka a Vilhemové vrněl v postýlce jako kojenec v době, kdy Nataša Burger byla těhotná, ovšem na křtinách už děvčeti byly tři roky, a tak tomu již zůstalo přesto, že italských dětí i času přibývalo.40% dávám pouze za repliky a výkon J.Macháčka a nepřítomnost Holubové s Duškem. ()

Šandík

Medvídek je na Hřebejka řemeslně překvapivě dobrý film. Člověk tu prakticky nenajde nějaký vyslovený kiks, slušné herecké výkony (Trojan a Issová skvělí, Geislerová, Menzel, Luknár velmi dobří, ostatní nepřekvapí, ale ani vysloveně nezklamou), smysluplný scénář, výborná kamera, citlivě zvolená hudba... Na druhou stranu, už jen za snahu přirovnávat Medvídka k Haně a jejím sestrám by někdo potřeboval dát pár facek, neboť celý příběh je v podstatě banální. Jedinou skutečně zajímavou postavou je zde ta Trojanova, ale ta zase, navzdory skvělému Trojanovu hereckému výkonu, docela hodně balancuje na hraně uvěřitelnosti... Celkový dojem: 69% Zajímavé komentáře: Adam Bernau, jitrnic, Radek99, Matty, lebowski, Cival ()

jojinecko

Medvidek má to šťastie, že som bol na ňom v kine, lebo inak by som po 30 minútach film vypol a naparil odpad! Bola by to škoda, pretože postupom času sa to predsa len ako tak lepší a záver je fakt podarený. Mám pocit, že česká kinamatografia posledných rokov už len recykluje overené postupy a tie isté tváre. Jarchovský ako scenárista je už značne "vykastrovaný" a spoločné produkty s Hrebejkom začínajú byť otrepané. Napriek tomu sám Hřebejk prirovnáva Medvídka k Americkej Krása a Hana a jej Sestry, čo tiež niečo vraví o jeho neadekvátnej sebareflexii. Najviac potešil Menzel, Luknár a Macháček+ výborná posledná scéna, toť vsio...Konečné problematické hodnotenie vyplynie z matematiky - 1/3 filmu= odpad, 2/3 je za **, posledná tretina za **** :) ()