Nastala chyba při přehrávání videa.
 • demented
  ***

  Koľko podobných filmov o dvoch nevraživých susedoch, snažiacich sa prešťať jeden druhého, tu už vlastne bolo? Nespočetne. Väčšina pofidérnej kvality a ani tento kus nie je výnimkou. Danny DeVito je roztomilý, naopak Matthew Broderick je neznesiteľný (poväčšinou sa tvári ako debil a vôbec mu to nežerem :). S ubiehajúcou stopážou film značne pritvrdzuje a človek len neveriaco krúti hlavou, čo za "brutalita" bude nasledovať. Záverečná zhruba 15-minútovka je len pre otrlých a slabšie povahy by to vôbec nemuseli rozdýchať. O.K. je to vianočný a rodinný film, ale to ešte neznamená, že musí byť aj nechutne patetický a balancujúci na hranici dobrého vkusu (čo si budeme nahovárať, on vôbec nebalancuje, ale veselo si hovie za touto hranicou :)(22.11.2007)

 • freddy
  ***

  Tohle je docela dobrá a nepochybně zajímavá vánoční komedie těžící z tématu sousedských sporů a dovádějící toto téma až do absurdních výšin, takže není od věci, když řeknu, že považuji mnoho věcí ve filmu za přehnané a nereálné. Film začíná v okamžiku, kdy se přistěhuje naproti Finchovým rodina Hallových. Dcery Buddyho Halla jen tak z legrace zjišťují, jestli je jejich dům vidět z vesmíru, a bohužel zjistí, že vidět není. A tak Buddyho napadne, že by mohl dům ozdobit vánočními světýlky, aby byl vidět z vesmíru. Z prvotního nápadu se stává posedlost a zároveň souboj se sousedem Stevem Finchem, kterého tolik světla v noci ruší. Díky tomu začíná souboj, který nemůže mít vítěze. Hlavní role Buddyho se velice dobře zhostil Danny DeVito, jeho protihráče si potom zahrál Matthew Broderick. Takže obsazení je zde více než zajímavé, a opravdu to nedopadlo zase tak špatně. Jedinou výtku mám právě k tomu, že film v mnohém přehání. Pochybuji, že je možné či reálné vytvořit takovou světelnou výzdobu, kterou vytvořila postava Buddyho. To asi opravdu není reálné, stejně jako není reálné, aby za jednu noc stihli dva muži ozdobit žárovičkami jednu velice dlouhou cestu od motelu až k domu jednoho z nich, a ještě navíc během té samé noci uvařit velkolepou hostinu. Takže je zde několik velkých nelogičností, a díky nim nemohu film hodnotit lépe, nežli průměrně. Ale jako vánoční komedie je to docela zajímavý film. Uděluji tři hvězdičky.(23.12.2008)

 • Sawy
  *

  Tak tomuhle se dneska říká komedie?No já nevím,ale nezasmál jsem se snad ani jednou,což je u tohohle žánru docela problém.Nemám rád Matthewa Brodericka,na Dannyho DeVita mám přímo alergii,takže tenhle film u mě neměl moc šancí uspět.A tak se taky stalo.Moje mamka měla prostě chuť na vánoční film a doufám,že odstrašující zážitek v podobě Budiž světlo ji na nějaký čas poučí o tom,že všechny vánoční filmy opravdu není potřeba vidět.(12.12.2009)

 • ClayGirl
  ***

  Pro tento film mám slabost. Když jsem byla ještě blond, představovala jsem si, že se jednou taky vdám za takového mužného obtloustlého trpaslíka a budu jeho sexy vyfintěná ženuška... Obě rodinky jsou vtipné a roztomilé a já jsem navíc až moc vyměknutá a otupělá všudypřítomným kouzlem Vánoc a gaučinkem, takže se mi nechce do ničeho rýpat a nemám si na co stěžovat. Další talíř cukroví, prosím!(22.12.2013)

 • Dever
  **

  Soundtrack George S. Clinton: 1. Run Rudolph Run - Marc Doc Dauer ,2. Santa Baby - Transcenders/Terry Dexter ,3. Up on the House Top - George S. Clinton ,4. Joy to the World - The Rhinestone Reindeer/Anna Montgomery ,5. Brighter Lights - Transcenders/J7 D'Star ,6. Deck the Halls - Gary Hoey ,7. Rockin' Around the Christmas Tree - Brenda Lee ,8. Grandma Got Run Over By a Reindeer - H.H. Waters/Goodtime Country Band ,9. O Holy Knight - Kristin Chenoweth ,10. Silent Night - The Deck the Halls Holiday Orchestra ,11. Frosty the Snowman - Alvin and the Chipmunks ,12. Jingle Bells - The Lennon Sisters ,13. Joy to the World - The Mormon Tabernacle Choir ,(9.5.2011)

 • - Pôvodný názov filmu bol All Lit Up. (misterz)

 • - Kvôli scéne, v ktorej Steve (Matthew Broderick) a Buddy (Danny DeVito) majú rýchlokorčuliarsky závod, musel Broderick trénovať s profesionálnym rýchlokorčuliarom už niekoľko mesiacov vopred. (misterz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace