• Miloško

Ajajaj...Toto je až príliš americké. Točí sa to o tom ako nový sused v kludnej štvrti neustále kupuje rozne žiarovky,aby dokázal svoj rozsvietiť tak,aby bol vidno z vesmíru na PC. Hm, ok..je to len komédia. Ale všetko v nej je tak trápne. Takéto problémy američanov by som chcel mať. A ďalšie veci,ako napr. viditeľne umelý sneh, neustále trikové miniatúry takisto bijú do očí...(16.11.2007)

Tohle je docela dobrá a nepochybně zajímavá vánoční komedie těžící z tématu sousedských sporů a dovádějící toto téma až do absurdních výšin, takže není od věci, když řeknu, že považuji mnoho věcí ve filmu za přehnané a nereálné. Film začíná v okamžiku, kdy se přistěhuje naproti Finchovým rodina Hallových. Dcery Buddyho Halla jen tak z legrace zjišťují, jestli je jejich dům vidět z vesmíru, a bohužel zjistí, že vidět není. A tak Buddyho napadne, že by mohl dům ozdobit vánočními světýlky, aby byl vidět z vesmíru. Z prvotního nápadu se stává posedlost a zároveň souboj se sousedem Stevem Finchem, kterého tolik světla v noci ruší. Díky tomu začíná souboj, který nemůže mít vítěze. Hlavní role Buddyho se velice dobře zhostil Danny DeVito, jeho protihráče si potom zahrál Matthew Broderick. Takže obsazení je zde více než zajímavé, a opravdu to nedopadlo zase tak špatně. Jedinou výtku mám právě k tomu, že film v mnohém přehání. Pochybuji, že je možné či reálné vytvořit takovou světelnou výzdobu, kterou vytvořila postava Buddyho. To asi opravdu není reálné, stejně jako není reálné, aby za jednu noc stihli dva muži ozdobit žárovičkami jednu velice dlouhou cestu od motelu až k domu jednoho z nich, a ještě navíc během té samé noci uvařit velkolepou hostinu. Takže je zde několik velkých nelogičností, a díky nim nemohu film hodnotit lépe, nežli průměrně. Ale jako vánoční komedie je to docela zajímavý film. Uděluji tři hvězdičky.(23.12.2008)

• peter12

Komédia, to ani náhodou. Jedna srandovná scénka a dosť. Buddy Svoj dom chce ozdobiť toľko žiarovkami, že bude vidieť z vesmíru. Nato dá do záložne manželkinu vázu, ale na toľko žiaroviek by ta váza musela byť aspoň za čias Tutanchamona aby to všetko zaplatil. A Herci Danny De Vito ale hlavne trápnosťou sršiaci Matthew Broderick vobec neoslnili. Je to čisto rodinný film, ktorý vás neoslní genialitou ale vianočnú atmosféru vám nabudiť môže.(23.10.2013)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 5/10/// +Kristin Davis, celkem příjemná odpočinková a nenáročná zábava, vhodný film k vánocům -občas mě hlavní herecká dvojice prudila, u DeVita a jeho rolí to poslední dobou není nic neobvyklého, celé je to průměrně natočené/// Žádný zázrak to není, ale pruda to vyloženě taky nebyla. Film stojící někde na pomezí zábavného rodinného filmu a zbytečné průměrné komedie. Bude hodně záležet na vaší momentální náladě a na tom, zda tomu přijdete na chuť. Já se ve výsledku celkem bavil, zaujal mě i příběh a v závěru to mělo něco do sebe./// Celkem 57%///(13.2.2011)

• Slartibarkfast

Vcelku tupá vánoční komedie pro nenáročné diváky, kteří mají rádi nějaké zvukové pozadí k žehlení kapesníků nebo vrtání do zdi. Možná by to nebylo ani tak moc stupidní, kdyby v tom nehráli Broderick s DeVitem. Nějak mi k sobě neseděli a vůbec mi nepasovali do téhle zasněžené tragédie. Pokud si chcete zmrvit vánoce nebo jakýkoli všední den, směle do toho! 30%(12.8.2014)

• - Pôvodný názov filmu bol All Lit Up. (misterz)

• - Kvôli scéne, v ktorej Steve (Matthew Broderick) a Buddy (Danny DeVito) majú rýchlokorčuliarsky závod, musel Broderick trénovať s profesionálnym rýchlokorčuliarom už niekoľko mesiacov vopred. (misterz)