• FireTight

Typická americká vánoční komedie dělaná přímo pro Američany. Tudíž je tam spousta sněhu, spousta světýlek na domě a taky několik těch klišé včetně naprosto amerického konce (aneb happyend i za cenu hektolitrů této oblíbené přísady). Ale i přes spoustu nelogičností (moje první reakce na ozdobené město byla: "Aha, samozřejmě to stihli za méně než noc...") jsem se u toho naštěstí necítil jako totální kretén a ve filmu jako celku mi nic nevadilo. "Budiž světlo" bych tedy zhodnotil jako takový ten klasický film na jedno podívání, na podruhé už by mohlo být hodnocení o poznání horší.(24.12.2010)

• LencaN

Občas to bylo opravdu vtipné, ale jinak to bylo spíš na nervy. Prostě se do města přistěhuje jeden mrňous se ženou a dcerami, co vypadají jako barbie a aby si nepřipadal tolik jako nula, tak se pokusí na svůj dům navěsit tolik světel, aby to bylo vidět i z vesmíru, čímž se otvírá prostor pro sousedské naschvály. Akorát, že se to dalo všechno předvídat. Scénář nebyl nic moc, bylo to takové patlání všeho možného dohromady a nakonec byl stejně klišoidní happy end.(13.12.2015)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 5/10/// +Kristin Davis, celkem příjemná odpočinková a nenáročná zábava, vhodný film k vánocům -občas mě hlavní herecká dvojice prudila, u DeVita a jeho rolí to poslední dobou není nic neobvyklého, celé je to průměrně natočené/// Žádný zázrak to není, ale pruda to vyloženě taky nebyla. Film stojící někde na pomezí zábavného rodinného filmu a zbytečné průměrné komedie. Bude hodně záležet na vaší momentální náladě a na tom, zda tomu přijdete na chuť. Já se ve výsledku celkem bavil, zaujal mě i příběh a v závěru to mělo něco do sebe./// Celkem 57%///(13.2.2011)

Celkem dobrá vánoční komedie, jež přinese několik opravdu povedených srandovních scének a hlášek. Veškerý humor vesměs pramení v soupeření dvou sousedů, kteří si rádi dělají navzájem naschvály. Děj byl ucházející, místy i docela zábavný, ovšem závěr korunovaný naivním happyendem na mě zapůsobil dosti přehnaně.(24.12.2010)

• Miloško

Ajajaj...Toto je až príliš americké. Točí sa to o tom ako nový sused v kludnej štvrti neustále kupuje rozne žiarovky,aby dokázal svoj rozsvietiť tak,aby bol vidno z vesmíru na PC. Hm, ok..je to len komédia. Ale všetko v nej je tak trápne. Takéto problémy američanov by som chcel mať. A ďalšie veci,ako napr. viditeľne umelý sneh, neustále trikové miniatúry takisto bijú do očí...(16.11.2007)

• - Kvôli scéne, v ktorej Steve (Matthew Broderick) a Buddy (Danny DeVito) majú rýchlokorčuliarsky závod, musel Broderick trénovať s profesionálnym rýchlokorčuliarom už niekoľko mesiacov vopred. (misterz)

• - Pôvodný názov filmu bol All Lit Up. (misterz)