Koľko podobných filmov o dvoch nevraživých susedoch, snažiacich sa prešťať jeden druhého, tu už vlastne bolo? Nespočetne. Väčšina pofidérnej kvality a ani tento kus nie je výnimkou. Danny DeVito je roztomilý, naopak Matthew Broderick je neznesiteľný (poväčšinou sa tvári ako debil a vôbec mu to nežerem :). S ubiehajúcou stopážou film značne pritvrdzuje a človek len neveriaco krúti hlavou, čo za "brutalita" bude nasledovať. Záverečná zhruba 15-minútovka je len pre otrlých a slabšie povahy by to vôbec nemuseli rozdýchať. O.K. je to vianočný a rodinný film, ale to ešte neznamená, že musí byť aj nechutne patetický a balancujúci na hranici dobrého vkusu (čo si budeme nahovárať, on vôbec nebalancuje, ale veselo si hovie za touto hranicou :)(22.11.2007)

Protože máme za sebou už půlku března, a protože padá neustále ten svinský sníh, tak jsem dostal chuť na nějakou vánoční komedii. A tato mně velmi potěšila! Při natáčení musela panovat vynikající a pohodová atmosféra, jelikož tento film na mně celkově působí pohodářsky a hlavně jsem si u něj neobvykle dobře odpočinul. Samozřejmně komedie o sousedech, kteří spolu v něčem soupeří jsme měli možnost vidět několik. Dokonce jsem se několikrát pousmál a asi tak 3 krát jsem se smál dlouze a nahlas. Našlo se pár povedených hlášek. Matthew Broderick je sympaťák, který má možná nějaké ty herecké vlohy. V tomto filmu má krásnou manželku v podobě Kristin Davis. Ovšem jeho nově přistěhovaný soused v podání Danny DeVita je teda eso. Tenhle trpajzlík mně teda dostával! Nejenže ukradl svému sousedovi kafe i noviny, koupil mu auto, které si pak musel zaplatit, rušil ho při spaní a tak dále. Z takovéhoto souseda bych se zbláznil, i když možná ne, díky těm dcerám. Vydařená komedie, kterou si rád a s chutí připomenu o Vánocích. A proč? Je tam ta atmosféra Vánoc!(21.3.2008)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 5/10/// +Kristin Davis, celkem příjemná odpočinková a nenáročná zábava, vhodný film k vánocům -občas mě hlavní herecká dvojice prudila, u DeVita a jeho rolí to poslední dobou není nic neobvyklého, celé je to průměrně natočené/// Žádný zázrak to není, ale pruda to vyloženě taky nebyla. Film stojící někde na pomezí zábavného rodinného filmu a zbytečné průměrné komedie. Bude hodně záležet na vaší momentální náladě a na tom, zda tomu přijdete na chuť. Já se ve výsledku celkem bavil, zaujal mě i příběh a v závěru to mělo něco do sebe./// Celkem 57%///(13.2.2011)

Tohle je docela dobrá a nepochybně zajímavá vánoční komedie těžící z tématu sousedských sporů a dovádějící toto téma až do absurdních výšin, takže není od věci, když řeknu, že považuji mnoho věcí ve filmu za přehnané a nereálné. Film začíná v okamžiku, kdy se přistěhuje naproti Finchovým rodina Hallových. Dcery Buddyho Halla jen tak z legrace zjišťují, jestli je jejich dům vidět z vesmíru, a bohužel zjistí, že vidět není. A tak Buddyho napadne, že by mohl dům ozdobit vánočními světýlky, aby byl vidět z vesmíru. Z prvotního nápadu se stává posedlost a zároveň souboj se sousedem Stevem Finchem, kterého tolik světla v noci ruší. Díky tomu začíná souboj, který nemůže mít vítěze. Hlavní role Buddyho se velice dobře zhostil Danny DeVito, jeho protihráče si potom zahrál Matthew Broderick. Takže obsazení je zde více než zajímavé, a opravdu to nedopadlo zase tak špatně. Jedinou výtku mám právě k tomu, že film v mnohém přehání. Pochybuji, že je možné či reálné vytvořit takovou světelnou výzdobu, kterou vytvořila postava Buddyho. To asi opravdu není reálné, stejně jako není reálné, aby za jednu noc stihli dva muži ozdobit žárovičkami jednu velice dlouhou cestu od motelu až k domu jednoho z nich, a ještě navíc během té samé noci uvařit velkolepou hostinu. Takže je zde několik velkých nelogičností, a díky nim nemohu film hodnotit lépe, nežli průměrně. Ale jako vánoční komedie je to docela zajímavý film. Uděluji tři hvězdičky.(23.12.2008)

• nash.

Vánoční komedie, která si neláme hlavu s logikou, s reálností, nesnaží se blýsknout žádnou velkou originalitou, jen bere kouli obvyklých klišé a pokouší se je natáhnout místy až do absurdna v příběhu, který přináší tradiční poučení o tom, že příliš tlačit na pilu se nevyplácí a hezké na vánočních tradicích je především to nenucené. Přesto se mezi všemi těmi vtípky, fousatými tak, že by Santa záviděl, občas mihne i nějaký povedený, takže se člověk občas zasměje, vánočně naladí a třeba i vypne a místo úporné snahy po "úžasných" vánocích prostě jen tak relaxuje.(4.12.2010)

• - Kvôli scéne, v ktorej Steve (Matthew Broderick) a Buddy (Danny DeVito) majú rýchlokorčuliarsky závod, musel Broderick trénovať s profesionálnym rýchlokorčuliarom už niekoľko mesiacov vopred. (misterz)

• - Pôvodný názov filmu bol All Lit Up. (misterz)