Matthew Broderick a Danny DeVito září v rolích sousedů, kteří mezi sebou soupeří o nejhezčí vánoční výzdobu! Buddy Hall (DeVito) je pevně rozhodnut, že tenhle rok přebere Stevu Finchovi (Broderick) místo vánočního krále. Svůj dům chce ozdobit tolika žárovkami, že budou vidět až z vesmíru! Nikdo nedokáže odhadnout, jaký budou mít tyhle prázdniny konec. Vy si však tuhle divokou a sněhovou slavnost smíchu jistě užijete a zamilujete si ji společně s celou rodinou! (oficiální text distributora)

Hell_ena

Tak k tomuto opravdu nemám slov! :D Pro mě prostě jen další střeštěná americká komedie, která pro mě byla ztrátou času! Přetrpěla jsem to, ale víckrát se na to nepodívám! (doufám) :D 1* za ty světýlka ;) ()

Rathalos

Vianocne filmy zboznujem uz len kvoli tej vianocnej atmosfere,a ak je to k tomu vsetkemu aj dobra komedia,tak je to super,mila a pohodova vec,ktora zahreje kazdeho,kto ma rad tieto sviatky pokoja a radosti...:-) ()

cerbygerby

Dobrá komedie o sousedech kteří se neustále musí předhánět v tom kdo je lepší.. a musím říct že DeVito tu má tedy kouzelnou rodinku..manželka a dcerušky k nakousnutí.. ()

yamk5

Vianočná srandička, ktorá nemôže uraziť, avšak ani nejako vytrhnúť z brindy. Ale mimo vianočnú dobu pôsobí ako milá spomienka na Vianoce. Preto to má u mňa za tri. A tiež za Dannyho D. a tiež za svetielka, ktoré mám moc rád. ()

ClayGirl

Pro tento film mám slabost. Když jsem byla ještě blond, představovala jsem si, že se jednou taky vdám za takového mužného obtloustlého trpaslíka a budu jeho sexy vyfintěná ženuška... Obě rodinky jsou vtipné a roztomilé a já jsem navíc až moc vyměknutá a otupělá všudypřítomným kouzlem Vánoc a gaučinkem, takže se mi nechce do ničeho rýpat a nemám si na co stěžovat. Další talíř cukroví, prosím! ()

FireTight

Typická americká vánoční komedie dělaná přímo pro Američany. Tudíž je tam spousta sněhu, spousta světýlek na domě a taky několik těch klišé včetně naprosto amerického konce (aneb happyend i za cenu hektolitrů této oblíbené přísady). Ale i přes spoustu nelogičností (moje první reakce na ozdobené město byla: "Aha, samozřejmě to stihli za méně než noc...") jsem se u toho naštěstí necítil jako totální kretén a ve filmu jako celku mi nic nevadilo. "Budiž světlo" bych tedy zhodnotil jako takový ten klasický film na jedno podívání, na podruhé už by mohlo být hodnocení o poznání horší. ()

10Domik10

Veľmi jednoduchý dôvod na tak malé hodnotenie... na tomto filme je snáď ozaj najlepšia a najkrajšia tá vianočná výzdoba. Žiadny fakt podarený humor a tie "cukríčkové omáčky" sú v rodinných komédiách snáď neodpustiteľnou, no zbytočnou formalitou. ()

Shredder

Blazniva komedia s typickym DeVitom. Suboj dvoch susedov sice nie je nijak originalny, ale vo vianocnom vydani to predsa len ma smrnc. Plytke a jednoduche, ale svojou kratkou stopazou a vianocnou atmosferou vhodne na sprijemnenie vianocnych chvil. ()

casef

Jako vánoční komedie nic moc, ale ten nasvícený dům vypadal úžasně, ovšem vidět účet za elektřinu bych nechtěl. ()

Petike odpad!

Nevtipné a protivne cynické. Hlavné postavy by sa v reálnom svete za svoje výčiny dostali rovno do basy (platí pre Broderickovu aj DeVitovu postavu - obidvaja sú až absurdne nesympatickými protagonistami). Danny, mal si hlboko do vrecka ? Fakt si si musel zahrať v tejto sračke ? ()

Cortesz

Mám rád vánoční komedie, i ty slabší, které ale mají tu sílu vyvolat v člověku v období vánoc ten vánoční pocit (příkladem Sám Doma, Vánoční prázdniny). Ovšem v případě této komedie tomu není tak. Jediné co stálo za povšimnutí, byl Danne DeVito, který je pro tyto komediální role jako stvořený. Druhým kladem byl ten jeho přeplácaně osvětlený dům, na kterej byla radost koukat. Ovšem tímto výčet kladů končí a říkám, že jsem se po většinu filmu spíše nudil. ()