Robert Duvall a Thomas Haden Church v hlavní roli dojímavého a vysoce hodnoceného westernu. Příběh se odehrává v roce 1889, kdy se Print Ritter a jeho synovec stanou nechtěnými ochránci pěti zneužívaných a opuštěných čínských dívek. Ritterovy a Harterovy pokusy postarat se o dívky jsou komplikovány jejich úkolem - musejí dohnat stádo koní na místo určení a přitom se vyhnout bandě urputných protivníků, kteří chtějí dívky unést a naložit s nimi po svém. Ústřední roli v tomto filmu hraje westernová akce. (oficiální text distributora)

pakobylka

Solidní western, u kterého zapomenete na přívlastek "televizní". Trochu netradiční zápletka, rozvážné tempo a postavy striktně rozdělené na kladné a záporné, přičemž skupinka čestných a spravedlivých je občas nemístně bezstarostná, takže styl jejího putování (především v úvodní části druhého dílu) trochu připomíná pohodový čajový dýchánek - kupodivu tenhle poněkud nedomyšlený detail nemá na celkový dojem tak zásadní vliv, jak by se dalo předpokládat ... 3,5* ()

senor

Velmi příjemný western od solidního "westernera" Waltera Hilla s neuvěřitelným 75tiletým Robertem Duvallem zpět v sedle. ()

st.verka

Příběh se narozdíl od oficiálního textu distributora odehrává v roce 1889. Jen takový malý detail. Tempo bylo pomalejší, hlavní hrdinové až dojemně charakterní ale celkově velmi kultivovaně zpracované. Trošku prostříhat a nabralo by to na dramatičnosti. ()

KarKulA

Pro mě velké překvapení westernové novodobé tvorby, ve kterém je sice občas čitelná taková ta televizní lacinost a nedotaženost, ale objevuje se tam i plno velmi kvalitních míst. Silnou stránkou tohoto filmu je jednoznačně originální příběh a zajímavé postavy, které jsou od začátku zárukou toho, že se tu o žádnou limonádu rozhodně jednat nebude. Popravdě mě film chvílema svou jednoduchou drsností, která postrádala jakýkoliv náznak patosu, docela zaskočil (milovníci těch klasických "good guys" a romanticky tklivých scén si tu určitě na své nepřijdou), na druhou stranu to ale dodalo na takové té celkové opravdovosti. Nemohu říci, že by herci podávali nějaké oscarové herecké výkony, ale většina z nich vypadala ve svých rolích hodně uvěřitelně a jak film ubíhal, tak si je člověk doslova zamiloval. Pro mě filmový počin který potěšil a ke kterému se kdykoliv ráda vrátím - hodně solidní 4*. ()

Finskej

Přes v komentářích řečené nedostatky pořád dohromady solidně odvedené řemeslo, jehož shlédnutí není chybou. ()

Alf

na jednu stranu je sice zajímavé nahlédnout do kovbojských reálií (toaletní papír), na druhou stranu se z filmu ztrácí tak trochu patina legendy, kterou mívají vrcholná díla v kategorii western... a mimochodem - R.Duvall je sice možná charismatický, ale na můj vkus nechává řešit příliš často problémy někoho jiného, navíc problémy, které vznikají leckdy na základě jeho rozhodnutí (odvoz dívek do města, když vyhrává první střetnutí s pronásledovateli, nechává je bezstarostně odjet, snad aby měl jeho společník v budoucnu co řešit) ()

Klajnik

Vizuálně i obsahově slabé. Jedná se o televizní produkci látky, která se svým snadno rozlišitelným dobrem a zlem jede v zajetých kolejích klasického westernu. Celé to má ale 3h stopáž, takže nelze říci, že se to vyplatí. Já se na to podíval, protože jsem četl, že Prolomenou Stezku lze považovat za takové dost volné pokračování Krajiny Střelců z roku 2003, kde Duvall hraje víceméně stejnou postavu, ale místo Costnera zde máme Churche, což zkrátka je nižší herecká liga. Krajina Střelců sice rovněž po obsahové stránce kvalitativně strádá, ale obsahuje aspoň jednu z nejkvalitnějších přestřelek, kterou jsem kdy ve westernu viděl. Zde akce není nikterak pamětihodná. Celé je to postaveno jen na Duvallově charismatu a atraktivitě žánrových propriet. To je ale málo. ()

krusty2

Solidne,ale zdlhave.Chcelo by spravit s toho celovecerny film a bolo by to ok.Ozaj nepacili sa mi ciste saty a ciste zuby slecny,alebo pani Nola Johns ;-). ()

Jeremiah

"Většina mužů se bojí, že selže, ale někteří se bojí uspět". Myslím, že tato věta vystihuje podstatu tohoto filmu, který dokázal, že v kategorii westernů ještě nebylo vysloveno vše. Upřímný a silný příběh o čestném stárnoucím muži a jeho snaze vyrovnat skóre s né vždy příznivým osudem tak, aby se každé ráno mohl s klidem podívat do hladiny řeky a říci si - "ten život přece jenom za něco stál". Kéž by všichni lidé mohli říci totéž ... . Jediné, co lze vytknout tomuto filmu je, že divákovi dává málo nahlédnout do druhé linie filmu. Tou jsou pocity čínských dívek, jejichž jména se dozvídáme až úplně na konci, a člověk stejně vlastně neví, která byla která. I milostný příběh mladšího z kovbojů byl těžce odfláknutý. Pro mne slabších, ale 5* . P.S. To občasné "breptání" čínských dívek by měl také někdo přeložit. Docela mě jejich reakce scházely. ()

Tiiso

Začínám mít podezření, že dvd z posledních měsíců jsou kvůli formátu BD opravdu záměrně znehodnocovány. Protože tento film má skutečně krásný obraz. V roce 2006 byli dvd na vrcholu co se týče kvality obrazu a zvuku. Což se o dvd z tohoto roku nedá říci. Aspoň ne o všech. Prolomená stezka je pěkně převyprávěný příběh, který přes svou délku má spád a nenašel jsem chvíli kde bych se nudil. Pan Duvall je příjemně přesvědčivý a Thomas Haden Church mu skvěle sekunduje. Na obalu je uváděn tento snímek jako TV produkce, ale jediné co má společného s televizí je formát obrazu, který je 1, 77 : 1. Jinak je veskrze filmový. Toho formátu je škoda jelikož by mu širokoúhlý velmi svědčil. Obrazy z přírody jsou opravdu nádherné a jak říkám, obraz je přímo fantastický, takže vše bylo tím pádem výrazné. Některé části scénáře jsou předvídatelné a záporné role jsou moc měkké. Ale jinak Walter Hill vyrobil celkem hezké dílko. ()

flu

Tuny koňácké romantiky, krásně nasnímané krajinky, sentimentální hudba, spousta neméně sentimentálních životních mouder, ukázkově správní správňáci a odpovídajícím způsobem zlí zlosyni. Ve výsledku to celé nejspíš měla být poklona vyseknutá klasickým americkým westernům a v tomhle ohledu se "Broken Trail" asi nedá nic vytknout. Takže nic ve zlém, nicméně já mam raději bezvýchodnou deziluzi hollywoodských antiwesternů z přelomu 60. a 70. let a bizarně pokřivený svět italských westernových krváků z téže doby. Pokud jste na tom stejně, budou pro vás ty necelé tři hodiny, na které je tenhle dvoudílný televizní film roztažen, takřka k nevydržení. A propos... "Prolomená stezka"? Cože? ()

Mamlas

Takový velmi nudný western, pomalý unylý TV film, vleče se to jako snopel. S trochou snahy z toho mohl být průměrný 20minutový příběh nějaké série. (15%) ()

Pavlin

Nádherný biák prohlásil Allison Benedikt z Chicaga Tribune o tomto filmu.Vřele a beze zbytku s ním souhlasím.Western tak jak se mi líbí.Dlouhé záběry pomalu přejíždějící kamery,po celý film nesklouznou ke kýči.Bezvadná hudba a i příznivce pravé westernové akce si přijde na své.Příběh o dvou honácích koní,kteří k sobě po odkrytí starých rodinných ran opět nacházejí cestu.Celý film vyznívá dost reálně. ()

Gig

Mié překvapení. Kanadský tv western ve šlépějích Krajiny střelců. Nejdřív jsem věřil, že je to pokračování. Duvall hraje stejně, stejně se chová.... Navíc krásná příroda žlutou zbarvená. Já si vždy říkal, tam kde jsou krávy, bizoni nebo koně, jedná se o báječný western. A zatím mě to nezklamalo. ()

Drsný svatý Rourke

Drsný svatý Rourke

05.01.2010

Jednou už si svatého zahrál, konkrétně Sv. Františka ve filmu z roku 1989. Role ve filmu St. Vincent bude „trochu“ jiná. Mickey Rourke si v kriminálním thrilleru zahraje nájemného vraha, který se v… (více)