zuzam

Dokonalý trik dokonalým filmem? Výborné herecké obsazení, nečekaná pointa, bezvadná výprava, napětí, jenže žádný z hlavních hrdinů ve mně nevzbudil ani jiskřičku sympatií. V tomhle směru mě víc bavil Iluzionista, byť nebyl tak dokonale řemeslně zvládnutý. ()

L.O.T.R

Dokonalý trik alebo dokonalá manipulácia s divákom? U Nolana som na tieto mindfuck záležitosti zvyknutý a možno aj preto mi ku dokonalosti chýbala prestíž. Respektíve moment prekvapenia. V Počiatku si so mnou totižto robil režisér po celý čas čo chcel, ťahal ma za nos a koniec nechal otvorený diváckej predstavivosti. Dokonalý trik má dokonalý a ucelený scenár, s ktorým som ale udržiaval krok dostatočne svižne a moment prekvapenia sa teda na konci nedostavil. Veľký rešpekt však za to, že scenár neupadol do absolútneho absurdna a donúti diváka premýšľať nad možnými variantami počas celého filmu a hlavne v poslednej tretine. 90% ()

vampvegetar

4,5 výborný herci a herečky, výprava, dej neustále nútiaci pozornosť diváka s preklenutými úsekmi života, i keď je toho možno až priveľa a niekedy to ide fakt freneticky rýchlo a je problém stíhať, lenže ono aj tak je to až cez 2 hodinky okresané finálne. Jediným nedostatkom je bezdrôtové zhmotenie či elektrina, tu už mala byť skôr nejaká finta, lebo to bolo aj na súčasnú dobu pritiahnuté za vlasy (aj keď máme bezdrôtové nabíjačky). A máličko "obetovací záver", kde to mohlo byť dvojnásobné víťazstvo a bez popravy, ale s uväznením nepravého - to je dôvod na 4,5. Lenže ak vyrobíte kópie kúzelníkov, niektoré vám musia v takej hra padnúť v takom type "hry". Ale typovo unikátny, kúzelný a výborný film. ()

Haytham

Veľmi dobrý film,poukazuje nato čo človek schopný urobiť aby bol lepši alebo niekoho mohol trumfnut ,tiež poukazuje nato že niektoré kúzelnícke triky sa zdajú zložito, vyzerajú zložito ale v skutočnosti sú jednoduché . ()

Filmer01

Tak toto mi utkvelo v pamäti. Človek od toho ani veľa nečaká, pustí film a ten ho hneď od úvodu zarazí do kresla a nedovolí mu ani vstať. Pútavým spôsobom rozvíja príbeh kúzelníkov a ich tajomstiev. Skvelo osadené do obdobia tipujem niekde na prelome 19. a 20. storočia, kedy hranica medzi vedou a kúzlami ešte nemusela byť taká zrejmá, ako sa nám javí dnes. Zaujalo aj využitie postavy Nikolu Tesly. Skrátka príbehovo výborne a vizuálne bezchybné, nezostáva nič iné ako dať tomu 5*. ()

Mezerník

První desítky minut jsem měl problém rozeznat od sebe dvě hlavní postavy... Snaha o rafinované vyprávění, mnohé zachraňuje režie, ale díky hodnocení na ČSFD jsem čekal něco víc. 70 %. Dobrý komentář: betelgeuse ()

killercum69

Ten film mám hodně rád, ale tady jsem proto že můj teplý na Mekku orientovaný a panensky zapšklý tento film neuznává ani na úrovni 10%, tak tady ti připomínám : MÁMA MÁ RADŠI TVÝHO STARŠÍHO BRATRA A TY VOUSY STOJEJ ZA VYTAHANOU VELBLOUDÍ PÍČU! ()

walsidal

„Dokonalý trik“ je vzrušující příběh o soupeření dvou kouzelníků, které rozdělila smrt ženy, jež se utopila při nehodě během vystoupení. Od této chvíle sledujeme jejich nenávist i posedlost být lepší než ten druhý a zároveň vymyslet něco, co ještě nikdo nevymyslel. Film je skutečně hvězdně obsazený: V hlavních rolích Ruperta Angiera a Alfreda Bordena hrají Hugh Jackman a Christian Bale a skvěle jim sekunduje Michael Caine. V rolích manželky a milenky Alfrada se objevila dvojka Scarlett Johansson a Rebecca Hall (které jsme měli možnost vidět pohromadě i o dva roky později ve Vicky Cristina Barcelona), Mr. Teslu hraje David Bowie. Takže určitě nepřekvapí, že film je v takové sestavě herecky skutečně brilantní. Má ale i skvěle propracovaný scénář, který je navíc působivě dramatizován jednotlivými kouzelnickými výstupy, není nouze o překvapivé momenty jak pro postavy, tak pro diváka, dobře je znázorněna i posedlost obou mužů. Určitě tedy stojí za to nahlédnout se do světa, kde jsou lidé ochotni udělat pro svůj trik cokoliv… ()

Jirkacek

Myslel jsem si, že největším kouzelníkem všech dob zůstane navždy Harry Potter, ale bratři Nolanové dokázali napsat tak výborný scénář, že jej ještě v určitých ohledech dokázali překonat. V roce 2006 natočil Christopher Nolan snímek Dokonalý trik a když jsem si poté poprvé pustil, s úžasem jsem sledoval tak geniální film, že jsem tento příběh dvou kouzelníků ocenil nejvyšším počtem cípatých. Ano, filmy bratří Nolanů bývají celkem složité, zdlouhavé a i tento film měřil celých 130 minut, nicméně na nudu nebyl čas, pořád bylo třeba dávat pozor ! A to hvězdné obsazení samými vynikajícími herci a herkami, to bylo pošušňáníčko. V tomto napínavém a vzrušujícím thrilleru jsem obdivoval vynikající herecké výkony Hugh Jackmana a Christiana Balea v rolích dvou soupeřících kouzelníků, jejichž snaha překonat jeden druhého v kouzelní se změnila ve smrtelnou past. Mé oči se pásly na krásné Scarlett Johansson, jenž se jako půvabná asistentka stala figurkou i hráčem v jejich soupeření. Skvěle obsazení doplňoval můj oblíbený herec s Michael Cain a překvapením pro mne byla účast zpěváka Davida Bowieho. Zkrátka jsem byl tak nadšen z toho geniálního příběhu, že jsem si Dokonalý trik koupil v červnu 2019 na blu-ray disku a samozřejmě jsme se doma na tento film rádi podívali znovu. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale jelikož uběhlo od mého premiérového shlédnutí několik let, moc jsem si toho nepamatoval. Mohlo se tak stát, že se mi třeba film bude líbit méně a případně snížím maximální hodnocení, ale hlavně bylo potřeba napsat zasvěcený komentář. A tak se jednoho večera roztočil disk v našem přehrávači a začali jsme sledovat příběh z devadesátých let 19. století plný překvapení, zvratů a smutku s dvojicí kouzelníků v hlavních rolích, přičemž oba byli kamarádi a vzájemně si pomáhali. Pracovali pod vedením inženýra Johna Cuttera (Michael Caine), který navrhoval scénář vystoupení obou mladých kouzelníků. Jeden se jmenoval Robert Angier alias Velký Danton (Hugh Jackman) a byl to elegantní kouzelník s kultivovaným vystupováním, směřující mezi bohatou smetánku. Druhým byl Alfred Borden alias Profesor (Christian Bale), kouzelník z chudých poměrů, který ale výborně rozuměl magii a vymýšlel pořád nové triky. Neuměl je však tak dobře prodat jako jeho kolega, což se mu nehodilo, když začal pracovat každý sám na sebe. Rozešli se totiž v okamžiku, kdy při společném vystoupení Borden uvázal tak pevný uzel, že se manželka Angiera Julia (Piper Perabo) nestihla rozvázat a utopila se v nádrži s vodou. Zdrcený Angier obvinil z její smrti svého kolegu a oba se stali nesmiřitelnými soupeři. Netrvalo dlouho a Angier srovnal skóre při triku Bordena s pistolí. A taková přetahovaná vlastně trvala celý film, zemřelo při tom pár lidí a já prostě nechápal, co všechno dokáže lidská touha po slávě. Borden poté vyvíjel trik, který vytvářel iluzi o okamžitém přenosu člověka mezi dvěma skříněmi na opačných koncích pódia. Angier se marně snažil přijít na způsob, jak tento trik Borden dělal. Angier si tedy najal dvojníka Geralda Roota, aby provedl svou vlastní verzi triku, která měla celkem úspěch, ale Angier byl nespokojen s tím, že během vystoupení on sám skončil, skrytý pod pódiem, zatímco si Root užíval potlesku diváků. Angier dokonce neváhal poslat rozkošnou asistentku Olivii Wenscombeovou (Scarlett Johansson) k soupeři, aby od něj vyzvěděla jeho dokonalý trik. Jenže tento tah se obrátil proti němu, protože se do ní Borden zamiloval a ona do něj. S její pomocí pak Angierův trik s dvojníkem odhalil, ale pak Olivia musela svému bývalému zaměstnavateli předat kopii Bordenova zakódovaného deníku, když vyhrožoval zabitím jevištního inženýra Fallona (Christian Bale). Z deníku Angier získal klíčové slovo TESLA a tak odjel do Colorada, kde navštívil Nikolu Teslu (David Bowie), aby mu sestrojil stroj pro jeho dokonalý trik. Geniálního vynálezce mu pekelný přístroj sestavil, ale jak se ukázalo, byla to cesta do pekla, což se plně projevilo na konci filmu. A nebyl by to Nolan, kdyby nám nepřipravil šokující závěr, kde nám všechno hezky polopatě vysvětlil. Peklo však již otevřelo své brány a tak vlastně nevyhrál nikdo. Stroj totiž místo teleportování objektů duplikoval všechno umístěné uvnitř klece a tak Tesla Angierov doporučili, aby stroj zničil, protože mu prý nepřinese nic jiného než utrpení. Mezitím Bordenova žena Sarah (Rebecca Hall) spáchala sebevraždu, protože se nemohla dívat na to, jak se její manžel točil okolo své asistentky Olívie. Netušila totiž, že....Ne to tajemství ještě neprozradím. Po této smutné události Borden řekl Olivii, že svou manželku nikdy nemiloval a že ji má rád mnohem víc, jenže unavená z Bordena a Angierova sporu, Olivia odešla. V Londýně pak Angier v monstrózním představení předvedl své nové kouzlo s transportovaným mužem pomocí Teslova stroje a zdálo se, že se teleportovalo přes celé divadlo mezi diváky. Borden se po těchto veleúspěšných představením vkradl do zákulisí a zjistil, se Angier během triku propadl přes poklop do nádrže s vodou, ve které se utopil. Objevil ho Cutter a obrátil se na policii, která Bordena zatkla, protože si všichni mysleli, že se tak pomstil za vše příkoří. Borden nemohl prokázat svou nevinu a byl shledán vinným z vraždy a odsouzen k smrti. Ve vězení Bordena navštěvoval lord Caldlow, doprovázený Bordenovou dcerou Jess, z něhož se vyklubal živý Angier. Výměnou za jeho triky Borden žádal Angiera, aby pustil jeho dceru, ale Angier to odmítl a odešel s Jess pryč. Když Cutter zjistil, že Angier je stále naživu, byl znechucen tím, že Angier dovolil Bordenovi, aby byl odsouzen, ale souhlasil, že pomůže zbavit se Teslova stroje. Borden byl pak pověšen za Angierovu vraždu a živý Angier se vrátil do divadla. V něm se objevil také Borden, který umírajícímu Angierovi sdělil, že je dvojčetem svého oběšeného bratra, kteří kdysi společně předváděli původního přepravovaného člověka, když jeden byl Borden a druhý byl maskován jako Fallon. Přeživší dvojče milovalo Sarah, zatímco jeho bratr miloval Olivii. Zatímco Angier používal Teslův stroj, každé spuštění vytvářelo nového Angiera, zatímco původní se utopil v nádrži pod jevištěm. Pak Angier umřel a upustil lampu, která zapálila divadlo. Borden odešel a vyzvedl Jess v Cutterově dílně. A byl konec. Během druhého sledování jsem si film opět užil a i když jsem si něco jsem pamatoval, většina se mi vypařila z hlavy a tak jsem se soustředil na detaily i na příběh jako celek a Dokonalý trik jsem tak teprve napodruhé dokonale pochopil. Kromě velkých překvapení a zvratů se mi líbila i doba, v níž se kouzelnický příběh odehrával, neboť konec 19. století mám velmi rád a autoři filmu atmosféru skvěle vystihli a musím ocenit i perfektní kostýmy. Vůbec se nedivím, že snímek získal dvě nominace na Oscara a to v kategoriích Nejlepší výprava a dekorace a Nejlepší kamera. A tak logicky ode mne Dokonalý trik i na podruhé získal to nejvyšší ocenění, čili plný počet pěti trikových hvězdiček *****. () (méně) (více)

BStone

Přesto že i v tomto snímku je Nolan vynikající, herci naprosto skvělí a nechybí ani závěrečná pointa, mě film nedokázal nějak více chytit. Snad kvůli příběhu dvou pošuků, kteří neváhají lehce cokoliv obětovat kvůli vlastní posedlosti. 60% ()

JaJa.Svoboda

Jediný film, na který jsem celou dobu koukal s více méně znuděným výrazem, ale v závěru filmu mi spadla brada tak nízko, že jsem s němým úžasem film pouštěl okamžitě znovu. Kdo má rád tajemství, hlubší zápletku a hádanky, tento film si určitě zamiluje. ()

Mr.Neutron

Dokonalý trik = (téměř) dokonalý film. Plné palbě brání zbytečné vysvětlování na konci. Navíc už v průběhu se objevuje až přílíš náznaků (slovních, ale i nápadně protáhlých záběrů kamery na určitou důležitou postavu), které odhalí podstatu triku (označovanou jako "metodu") dříve než před samotným koncem. Což ale nevadí, protože konec i vlastní film je o nečem úplně jiném než o kouzlení. Zcela určitě se jedná o nejlepší film o přeměřování pindíků a jaké to může mít smutné konsekvence, pokud je poměřování spojeno s posedlostí vyhrát. Neotřelá zápletka, skvělá atmosféra, nádherné rekvizity, perfektní herecké výkony (Hall, Bowie a zejména Bale a jeho proměny jen přes minimalistickou změnu pohledu, které by se měly vyučovat). Poselství: 9/10 kouzelníků doporučuje nezapomínat na dláto jako na nejužitečnější rekvizitu pro největší triky ... ()

Skimmy

Každým shlédnutím tohoto filmu, mě film baví více. Zvraty a vykreslení postav na jedničku, kdo je vlastně ten "záporák", a kdo je ten "good guy" tohoto příběhu? ()

mistr97

Zajímavě pojaté soupeření dvou kouzelníků, kteří se snaží dokázat, že pro skvělý trik obětují více než ten druhý, se opravdu povedlo. Je až napínavé sledovat vývoj příběhu a postav. Film se odehrává v přitažlivě ponuré a tajemné atmosféře, což se podílí na velmi dobrém celkovém dojmu. Herecké obsazení lze také jen chválit. Dokonalý trik se sice nedostal mezi mé nejoblíbenější filmy, ale nemám mu co vytknout, takže jasný plný počet hvězdiček. ()

pajapeta

Dal bych pět, ale složitost, až překombinovanost příběhu ve spojení s mou tupostí zapříčinila, že jsem vše pochopil až po několikerém zhlédnutí. Napoprvé ztracen v ději, postavách, v závěru. Nechal jsem se zkrátka ošálit a zmást. Příběh je tedy vpodstatě dokonalý, kouzelnický. Někdy však méně je více. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel