mourinho

Dlouho jsem byl na vážkách, ovšem famózně vypointovaný závěr vrhnul na film úplně jiné světlo a já tleskám BRAVO!!! ()

Sorry

Poprvé to bylo na čtyři hvězdičky. Skvělý zamotaný příběh, nečekané rozuzlení a dva charismatičtí hrdinové a magie. Napodruhé jsem si už ale plně vychutnal atmosféru a všechny detaily mi zapadly do spletité mozaiky rivality a nenávisti. Naprostá špička. ()

Dejnasp

Ještě teď o tom filmu přemýšlím. Rozhodně to nebyl oddechový film, spíš naopak-nutil mě zapojit všechny mé mozkové buňky. Urputně jsem přemýšlela, abych na to přišla dřív, než záhada bude rozluštěna, ale ne- opět to bylo vše úplně jinak než jsem se domnívala. Odhalení některých triků se mi zamlouvalo-odhaléní tajemství, nad kterým bych si asi hodně dlouho lámala hlavu. Stále jsem žasla, jak to vše bylo promyšlené a když jsem se myšlenkově vracela k některým scénám, udivovalo mě, jak to vše do sebe zapadalo, až to bylo skoro děsivé. Rozhodně velmi promyšlený film do nejmenšího detailu. A konec? Takový jsem rozhodně nečekala. Co se herců týče (obzvláště dvou hlavních) nemám žádné výhrady ani připomínky. Prostě role odehrané na jedničku-a ta nepotřebuje žádné vysvětlení. Vím, že i při příštím zhlédnutí mě Dokonalý trik překvapí, protože jsem si určitě ještě nevšimla ještě všeho co se dalo odhalit. ()

Hermi14

Skvělý film s výbornými herci a strhujícím příběhem. Jen mi není jasné, proč byla časová osa tak rozházená. Jistě, natočení filmu chronologicky by bylo o ničem, ale naprostým přeházením událostí v čase, kvůli snaze o dokonalý scénáristický trik, jsem se hlavně zpočátku v příběhu neorientoval úplně nejsnáze. Jinak ale konec filmu byl jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl a mně nezbylo než sedět a zírat s otevřenou pusou. Dokonalá iluze. ()

GOREGASM

Dokonalé zvýšení prestiže pro Christophera Nolana, který si pravidelně prokládal Batmanovskou trilogii "menšími" filmy. Tady ke všemu navázal na spolupráci s "netopýřím mužem", Chrisem Balem, kterého doplnil tradičně bezchybným Jackmanem a potvrdil pověst jedinečného tvůrce, který se nebojí přicházet s neotřelými příběhy, kterým velkolepý souboj dvou kouzelnických mistrů bezpochyby je. Nejen jedinečnost tématu drží diváka napnutého k prasknutí, ale především vybroušená mystifikace s níž scénář zpracovává uvěřitelné, ale obtížně vysvětlitelné čáry/máry obou iluzionistů. Pomalé, ale zatraceně precizně vygradované s herecky neprůstřelným tandemem Bale/Jackman aneb Christopher Nolan probouzí Hollywoodský mainstream k inteligentním zítřkům. 95% ()

klar3

Skvělý film, ale zároveň velké zklamání. Autor příběhu asi nikdy neslyšel, že méně někdy znamená více. Lépe řečeno - přibližně ve chvíli, kdy přišel Tesla se svým vynálezem, pro mě zábava skončila. Od té chvíle to začal být tuctový film, i když uznávám, že to poslední rozuzlení mě nenechalo chladnou. Pozn.: Podobně jsem se cítila u Iluzionisty. Možná filmy o kouzelnících prostě nejsou pro mě. ()

BeranSon

Fakt výborný film s geniálním námětem. Kouzelníky jsem vždy objevoval, nejen jako malý, ale i nyní se nad krásným kouzlem doslova zaseknu. Od hlavních herců je vidět maximální koncentrace a především perfektní vyrovnanost. Postavu tahaného za nos inkasoval Hugh Jackman, který se neustále marně snažil pochopit a porazit Bordema a je pravda že mnohem lépe uměl prodat svou práci. Christian Bale je úplně perfektní kouzelník a doslova mu padne role génia v této branži a musím se doznat že jsem jeho postavě mnohem více fandil. Film je v prvních 80% famózní ukázkou triků, vymožeností, kterými nás Nolan tahá za nos, ale i přes to vše je těch zbylých 20% špatných. To co film od začátku nabral na konci pěkně ztratí, vytratí se mu duše a má velmi nevyrovnaný dozvuk. Konec je podle mého názoru neuvěřitelně přehnaný a záběr na Jackmana v té nádrži... No to už jsem viděl v počátku. Prestige se pro někoho jeví jako kouzlo a pro někoho jako využití chopit se příležitosti. 7/10 "Je to oddanost svému umění." ()

burton

Jen talent nestačí. K úspěchu dokonalého kouzelníka, iluzionisty je toho potřeba mnohem víc! Tajemství - opatrované, střežené, nikdy a za žádných okolností nevyzrazené. Láska, důvěra, oddanost. To stále ještě však není dost.... Film jsem dokoukla a pustila si jej znova........ a znova. Michael Caine je myslím předurčen do rolí loajálního " více , než majordoma". Je úžasný! No...David Bowie - dívala jsem se na film poprvé bez jakéhokoliv varování a čtení hodnocení a recenzí (doporučuji) a říkala si? CC? toho znám! Kdo to je? Jjj, kurňa, jjjj.....!!!!!David! Bowie!" Ouč, skvělý Tesla! tak jsem si ho představovala. Skvělý film! PS: absolutně nedoporučuji: skákat do nádrže s vodou omotaný těžkými ocelovými řetězy! Půjčovat klobouk skandálně profláknutému vědci! Strkat kočku do siloproudové komory! Strkat prsty, kam nemáš! ()

Hell_ena

Oh, krásný mysteriózní kousek :) Komu z těch dvou mám vlastně fandit? Ani na konci filmu jsem si tím nebyla jistá, haha :D Celý film je nepředvídatelný a to ani nemluvím o tom konci. Prostě pecka :) ()

kkarx

U tohoto mi nejvíce vadilo, že jsem nedokázal přát žádné postavě. Všichni jsou kolosálně nesympatičtí, posedlí, nelidští, šílení.... Kvůli blbému triku jsou ochotni zničit životy svoje i všech okolo. O tom to asi je. Pointu možná někdo označí za geniální, ale mně přišla nechutná. ()

Ombak▼Penari

Po dvou minutách filmu už jsem věděl, že to bude dobrý film. Uhrančivé od prvního záběru a ačkoliv se jedná o tak netradiční námět jako je souboj profesionálních kouzelníků, tak se od toho jednoduše nedalo odtrhnout. Chytré, skvěle atmosfericky zvládnuté a výborně zahrané. Nolan snad vůbec nedokáže tnout vedle, to není možný. ()

montongery

Film který je sám o sobě takovým dokonalým trikem.. Trik který nám vypráví příběh oddanosti a poté příběh posedlosti, ze kterého musí každému vstávat chlupy na kůži. ()

valheru

jsem na vahách. film jako takový byl dobrý, vyprávěné to bylo taky skvělým stylem, ale pointa celého "triku" mi byla jasná bohužel už od prvních chvil. nejvíc mě ovšem zklamalo fantastično závěru. ach. ()

bernajk

Hodne vydareny film, napeti jak se ke kouzelnickemu filmu slusi a patri. Dobre napsany scenar a skvele herecke vykony. Tentokrat reziser konec nepokazil jako u Batmana. ()

salamandrr

Úmyslně jsem se na tohle podíval po Iluzionistovy a předností Iluzionysty je reálnost...to je jediné co Dokonalému triku chybí.Ovšem jinak je to parádní podívaná,kterou nemůž nikdo pohrdnout ()

Skleni

U mňa najlepší film Hugha Jackmana, Najlepší film Christophera Nolana a naj geniálnejšie poňatie mágie vo filmovom priemysle. Dal by som aj 100%, ale za strohé zaangažovanie Teslu a taký pomalší prológ a rýchli koniec musím dať LEN" 92% ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel