Saxos

Jeden z mála kvalitních kouzelnických filmů, kde opravdu musíte pozorně sledovat, aby jste nezůstali ztracení v ději a iluzích. ()

Willynka

Vskutku luxusní vhled do kouzelnického řemesla dob bývalách se skvělým Teslou - Bowiem a perfektní závěrečnou pointou. Jen kdyby té občasné nudy nebylo... ()

Merenre

Nudné a utahané pozérství se špatnými herci (spíš hercem: Bale). Nolan se snaží s divákama vyjebat - ukázat jim, že je tu šéf a že je nejchytřejší, vtáhnout je do jeho hry. To se mu, bohužel pro něj, může podařit s lidmi do IQ tak 95 - před ostatními vypadá on jako beznadějný pitomec, který akorát obstojně zvládl řemeslo. Nabubřelost - to je to slovo, které tento počin vystihuje. ()

Saroman

Tenhle film je sám o sobě dokonalý trik s hlavním cílem diváka ohromit. Jediné co bych Nolanovi vytkl je, že mohl použít ač stejně kvalitní, ale méně známé herce. Já totiž stále vidím batmana a wolverina. Jinak je to dílo. /90%/ ()

meda2016

Jedna linka mi prozrazuje trik a to mi kazí požitek z řešení tajemství. Zároveň je to Cimrmanův krok stranou. Stroj Nikoly Tesly. ()

M.J

Nolan a jeho další paráda, která ovšem přišla až ke konci filmu. Balea i Jackmana mám opravdu hodně rád, ale nějak jsem si k nim nedokázal získat vztah, uprostřed filmu jsem i uvažoval o průměrném hodnocení. Nolan si ale všechno nechal na samý závěr a vyvolal v divákovi takový ten "wow" moment, ten z mých úst vyšel asi třikrát za posledních dvacet minut. 8/10 ()

kamigava13

Dokonalý trik = dokonalý film. Pokaždé mě tento skvost něčím překvapí a je to ultimátní zážitek, který neztratí vaši pozornost od začátku do konce. Nolan jednoduše umí zaujmout! ()

Michal.Lukac

Po druhom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie. Áno, twist na konci bol síce hlúpy a nerealistický, ale tentokrát som obdivoval to, akým dokonalým spôsobom ho Nolan ukryl. Vytvoril naozajstný “dokonalý trik”. ()

Adhol

Dokonalý trik jsem viděl poprvé asi až deset let po vydání, tehdy se mi prostě “jen” hodně líbil. Dnes je to ale jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, který dokazuje, že Christopher Nolan je asi nejnápaditější režisér současnosti. Úžasný příběh dvou kouzelníků, jejichž rivalita a posedlost porazit toho druhého je nakonec stála všechno. Parádní herecké výkony (Christian Bale, Hugh Jackman, Michael Cain), úžasné napětí, úžasná atmosféra, úžasný scénář. Tenhle film je prostě dokonalý (trik) sám o sobě, protože “Now you're looking for the secret. But you won't find it because of course, you're not really looking. You don't really want to work it out. You want to be fooled.” ()

Kushina

Naprosto dokonalý trik se vším všudy. Co je víc kouzlo, než věda, která umožní něco, co je lidské mysli nepochopitelné? Magie, trik, kouzlo, rafinovanost, napětí, tento film měl snad úplně všechno, ale člověk musí stále a pozorně film sledovat, stačí totiž malý okamžik nepozornosti a celý trik vám uteče mezi prsty. Dokonalí herci, dokonalá atmosféra, dokonalý příběh. Nemám co dodat. 95% ()

jackalsc

Celkem nic moc. Příběh to má, nápad taky. Ale, že by to na mě nějak extra zapůsobilo se říci nedá. V podstatě předhánění dvou rivalů v tom kdo druhého více obelstí a zesměšní. Docela mi vadilo to, že zde máme prezentovány postavy (kouzelníky) tím způsobem, že prostě musíme akceptovat, že umí "kouzlit". A tak mají tvůrci daleko více možností kam zajít, aniž by museli nějak divákovi vysvětlit jak se co stalo, nebo jak je to vůbec možné. A to nemám rád, protože je to podvádění. Chápu, že pro někoho to může být součásti atmosféry/příběhu atd. Ale mě to připadá, že je tak film daleko více odolnější proti možným konfrontacím s blbostmi a nelogičnostmi. Hádám, že to byl asi právě ten účel, kde šlo o natočení něčeho, co by se mělo líbit většině kvůli zaměření filmu, kde si nikdo na nic vlastně nemůže stěžovat. A toto mě teda mrzí. Příběh se dal pojmout jinak, zajímavěji, vyzývavěji a ne tak lacině. ()

Felix22

Možná nejlepší Nolanův film (teda hned těsně v závěsu za ním Interstellar a Temný rytíř) fascinující nejenom tím jak je odvyprávěn - kde se prolínají různá časová a vypravěčská pásma, která se na konec postupně spojí - ale především příběhem dvou rivalujících kouzelníků. Celý film navíc stojí na dvojici a charismatu Jackmana a Bala. ()

PanPyzamo

Dokonalý trik je hned po snímku Počátek nejlepší film od Christophera Nolana. Má vynikající příběh a jak už tomu u Nolana bývá... Budete zmateni. Ovšem na konci filmu je vysvětlení, které je naprosto fenomenální a je to snad nejlepší odhalení, co jsem kdy ve filmu viděl. Rozhodně doporučuji. 9/10 ()

CZ_Milka

I přes více než dvouhodinovou stopáž jsem občas nestíhala. Všechny ty triky, převleky, dvojníci... Vůbec jsem nezvládala zpracovat kdo je kdo. Zvuk nevyvážený, občas se mluví tak potichu, že je těžko rozumět a jinde kravál, že nadskočíte na židli. Většina filmu je ponurá, ve tmě, občas těžko něco vidět. Tyhle filmy opravdu nejsou můj šálek čaje a Nolan už vůbec ne. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel