Koření života

Iba na objednávku

• Nový Zéland

Drama / Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2007, 104 min

Tenhle film mohl být skvělý. Začátek měl slušný, herecky na tom taky nebyl špatně, ale když někdo neví, co chce vařit (točit), tak je to vždy pohroma. Hranice mezi dramatem a komedií zde není určena a jednotlivé linky do sebe nezapadají a tím film dost nudí. Přitom, jak jsem napsal už na začátku, herecky na tom film není vůbec špatně. Catherine Zeta-Jones je skvělá herečka, Aaron Eckhart je zase "mr. sympaťák" a Abigail Breslin je jedna z nejtalentovanějších mladých hereček, které znám. A i když ti tři spolu vytvořili skvělou (a uvěřitelnou) trojici, k čemu to je, když příběh je totálně nudný, respektive smrdí nalinkováním a strachem uhnout z dávno vyšlapaných cestiček? Koření života je film zcela bez chuti. Po jeho zhlédnutí mi zůstala akorát hořká příchuť na jazyku s tím, že tohle šlo uvařit (natočit) mnohem lépe, zvláště s takovými ingrediencemi (herci). 50 %.(25.12.2010)

Hicks tady docela solidně balancuje mezi romatickou a dramatickou linií a působí to na diváka docela věrně a taky se mu hodně daří plyně proměňovat depresivní atmosféru na pohodovou a naopak, ale přece jenom celýmu příběhu tak nějak schází trochu jiskra a nápad Co se týká dvou hlavní postav, tak Catherine Zeta-Jones je tady výborná, u Eckharta mi přišlo, že se tam moc nehodí, ale nakonec do příběhu sed skvěle a doplnil tam přesně to co film potřeboval. Pro mě docela osvěžení po romantických komediích s prvky dramatu, kdy je příběh většinou totožnej jako u ostatních podobných exemplářů(2.1.2008)

Bez presného castingu by to bol snáď prepadák, ale vďaka hlavnej trojke to pekne drží pokope. A prekvapujúco funguje aj to citové vydieranie na začiatku. Ale postupne film akosi strácal šťavu a bolo tam akosi veľa tých scén typu – hraje hudba a ukazujú sa zábery šťastnej “rodinky”. Naviac je tam dosť málo humoru(väčšina vtipných scén už v traileri). Takže nakoniec len priemer.(26.8.2008)

Zeta-Jones prestoze je krasna a neni ani spatna herecka jednoduse nedokaze utahnout ani polovinu filmu sama. Nikdy se ji to nedarilo a s vyjimkou filmu Traffic mne nikde do kolen rozhodne nedostala a ve filmu No reservations jede jeste navic na pul plynu (pripadala mi tak nejak podivne unavena a asi se na ni zacina podepisovat stari, prestoze je to porad kus). Nebyt prichodu Aarona Eckharta hodnoceni by bylo tak polovicni. Takhle film hodnotim tak na 65 procent, za jednoduchou prijemnou rekreacni komedii o vynikajici sefkucharce, ktera nema prakticky zadny jiny nez pracovni zivot a najednou se ocitne v situaci, ze se musi postarat o mladounkou dceru sve sestry, kterou hraje Abigail Breslin a ta je dalsim kladem tohoto filmu.(26.1.2008)

Myslím, že pokud by tento film obsahoval ještě větší a výraznější špetku směsi nějakého koření, neváhala bych udělit plné čtyři hvězdičky. Takto se jedná o velmi příjemný, jídlem a kuchařskými specialitami provoněný snímek, nicméně nikterak vybočující ze žánru. Jako vždy krásná a noblesní Catherine Zeta-Jones je jako zásadová, nepřístupná a své práci zcela oddaná "paní šéfkuchařka" skvělá. A Aarona Eckarta mám ráda od doby, kdy zachraňoval naši planetu v "Jádru." Já jsem tímto "kulinářským výtvorem" docela velmi dobře zasycena, ale chtělo by to ještě vytříbenější "nášup.":)(3.12.2011)

• - Během natáčení scény, ve které se krájí cibule, si Aaron Eckhart nešťastně uřízl nehet, aniž by si toho všiml. První si toho všimla Abigail Breslin, která začala ječet, jakmile uviděla krev. (Cheeker)

• - Film je remakem filmu Recept na lásku (2001). (hippyman)

• - Nick říká Kate, že tiramisu znamená v italštině „jídlo pro bohy“. Ve skutečnosti však slovo tiramisu znamená „životabudič“. (becki_tu)