Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

wOOzIe

No to je, ale blbost na ntou, kdyby pozměnili dialogy a trochu upravili byl by to dobrý dokument, ale takhle pojato je to stupidita bez hlavy a paty. Ani těch digitálních zviřátek si moc neužijete. Dialogy jsou uplně dementní a herecké výkony ubohé. A navíc USA a film z historie. jeden nesmysl vedle druhého připomínami to občas trochu QoS, kde se taky sřídají nesmyslně střihy z různých koutů planety (Warner Bros asi už vynalezl teleporty) jdou v horách, všude sníh a hle co nevidím deštné lesy to budeme asi v tropech po chvíli: Koukejte poušť oooooooo...... a co se nestalo my jsme došli až do egypta a začíname stavit pyramidy( ze zeměpisného hlediska se dá říct že šli od někad z jížní afriky, kde tehdy nikdo nežil přešli přes kilimandžáro pak přes saharu a došli do egypta, kde by rádi už měli pyramidy) Další věcí je, že by asi těžko jeli v tehdejší době takovou dálku nějaký ten kmen , který je ze začátku napadne, aby jel zas takovou dálku zpátky s cca pěti zajatými, z kterých si udělají otroky... Podle toho co jsem napsal bych asi měl dát odpad, ale budu hodnej- * -za snahu.. ()

Ogrb

Ježíš, tak na Emmericha už mě nikdy nic nedostane! Nečekal jsem Bergmana, to fakt ne, ale solidní akční oddychovku, u které se pobavím. A občas ani ta tupost není na škodu. Ale když je až TAKHLE velká, tak se u toho snad pobavit ani nedá. Ta jedna hvězdička za triky, jinak jednoznačnej odpad! 2/10 ()

Rodin

Šmarjá józefe, a já čekal nějaký příspěvek ke klasice Boj o oheň... Tak tohle byla naprosto přesná srágora. Je-li to vůbec možné, tak prostě podstandardní Emmerich. Já bych mu tedy na natočení filmu nedal ani krejcar. ()

movemat

Hoci Rolanda Emmericha beriem ako režiséra par excelant, zdá sa mi, že 10 000 p. Kristom bola len nezaujímavejšia hoci veľkolepejšia napodobenina Apocalypta. ()

Terka_127

Ronald Emmerich točí hlavně katastrofické a fantasy filmy. Po Godzille, Dni poté, 2012 přichází historické fantasy 10 000 př. n. l. Bohužel tentokrát ani Emmerichovo kouzlo nepomohlo a snímek byl spíše nudný, než napínavý. Jak řekla má matka: „Co to je za zvuky? Koukáš na nějaký erotický film?“ Bohužel měla pravdu. Co to bylo za skřeky? Autentičnost je dobrá, ale jen do jisté míry. Příběh nudný, ale na oko? Tygr šavlozubý, stádo mamutů, jak ti byli do detailu dokonalí. Film pro pastvu na oči, to je to správné srovnání. Dříve bylo zvykem, že když se jednalo o filmový trik, bylo to v detailu, ale dnes? Dnes když je digitální trik v celku nádherný, pak je celý film nádherný. Někdy ale nádhera nestačí, když v jádru je špatný. Snímek je až moc překombinovaný, chtěl tam dát vše a to už nepůsobí dobře. ()

datos

Film, který Nás zavede do doby 10 000 př. n . l. a ukáže Nám všechnu "krásu" tamního života. Boj o potravu a o život. Krásně propracovaný snímek Roland Emmerich plný napětí a akce. Děj sice neni úplně obsáhlý, plný zvratů a nečekaných léček pro diváka. Ale určitě pro mě to je obrovské překvapení. Těšil jsem se na to, už od první ukázky a stálo to rozhodně za to. Na tenhle film bych se mohl koukat několikrát a rozhodně bych se nestyděl. Moc povedený. ()

Izz

Nechápu,jak někdy dokázal Roland Emmerich natočit tak zábavný film,jakým byl ID4.Jeho filmy počínaje Godzillou a s lehkou výjimkou Dne poté jsou jedna velká břečka,která by měla být megalomanská a ohromně zábavná,ale do jednoho je to blivajz,který se dá jen stěží dokoukat.Jedna hvězdička za občas krásné krajinné celky,jinak jasný odpad! ()

Taffey

Nemůžu ohodnotit, neb jsem po 15 minutách od filmu utekl. Něco tak nudného, aby člověk pohledal. Lovci mamutů od Edy Štorcha by mě pobavili víc. ()

Murdock

Proboha proč vznikaj tak dementní filmy...koukal jsem na to s mamkou a je pravda, že jsem se dlouho u žádnýho filmu tak nenasmál. Problém je, že to asi nebyl cíl režiséra. Jenže tady opravdu tahá za oči, uši a mozek úplně všechno a pokud to nechcete po pěti sekundách vypnout tak musíte zapomenout na to čím chce tenhle film bejt a přistoupit na žánr potrhlý komedie s vážně se tvářícíma hercema :) sranda byla, ale už nikdy víc :) ()

apollines

Nevím, zda-li jsem tak hloupý, abych nepochopil děj. Nebo snad tam děj není? Těžko říct, ale nic světoborného to rozhodně nebylo... ()

lisa.ginmi

Naprostá zhovadilost postrádající jakoukoli logiku a jakýkoli smysluplný děj. Lidé, kteří do tohohle vrazili všechny ty peníze, si očividně nepřečetli scénář. Uznávám, že jako předražená pohádková napůlfantasy by se to snad ještě brát dalo, i když i tak by mi to nejspíš přišlo násilně a sterilně spatlané, ale jaký šílenec si sakra dovolil dát do názvu tohohle veledíla číslovku naznačující situování děje na planetu Zemi, to prostě nepochopím. ()

Freshoun

Čekal sem pecku a bohužel i když vizuálně ten film působí velkolepě tak výsledek a hlavně děj takový zdaleka není. ()

Sundance.cz

Když je na filmu nejhezčí Camilla Belle, tak to bohuže na dobrý film nestačí. Plus ještě dostane příroda a hudba. Jinak dějově je to o ničem. 50 % ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický