Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

zurivymlok odpad!

Prostě hrůza. A hlavně hrozná nuda. V čem proboha utopil ten rozpočet? Snad ne v tom, aby vytvořil jednu šelmu, která tam nesehrála žádnou významnou roli, krom toho, že se tam ukázala? Nebo snad v tom, aby vytvořil bandu hladových ptáků, které nápadně připomínali Spielbergovi velociraptory (nevím, jak se to píše - za případnou chybu se omlouvám). Co se týká logiky, to od Emmericha očekávat nemůžeme. Přecejen mě ale docela nadzvedlo, když tam pronásledují lodě, ale místo toho, aby sledovali řeku, tak šli přes poušt a byli nadšení, že je vede hvězda, aby se neztatili. Mimochodem, nikde jsem neviděl, že by sebou na této cestě měli vodu. Ale možná mi něco uniklo. Tou dobou už jsem se kousal nudou a sledoval to jen na púl oka. ()

badajajuak

No co říci - asi to, že takhle to v 10 000 př. n.l rozhodně nebylo a nevypadalo... Radši si přečtěte Štorchův Bronzový poklad nebo Lovce mamutů. Světlé chvilky by našly, ale jinak slabota, slabota... ()

Olafa

Jedna velká slátanina. Vysvětlím: za cca 30 minut filmového času jakýsi druh předvěkého člověka se znalostmi bělení zubů stihne projít tři podnebná pásma od tunder, přes tropy až po poušť. Jestliže se děj odehrává cca 10 000 let př. n. l., jak se nám snaží režisér namluvit, a hlavní postavy necestovaly po moři, pak se děj odehrává na jediném kontinentu, ale Pangea to není. Písek a očividně egyptské pyramidy (mimochodem postavené o tísíciletí později), prozrazují, že se děj odehrává na Africkém kontitentu. Tvůrci nám prozrazují, že staviteli pyramid byli jacísi lidé s vkusem připomínající ten tradiční Thajský. A pro ty teatrální magory makaj jacísi chlápci na koních, kteří velmi připomínají ty ze středověku. A už jsem zmínila, že Egyptské pyramidy pomohli stavět mamuti??? Oukej. Takže jak jsem řekla na začátku: slátanina. Hvězdičku dávám za animaci mamutů a bezbřehou odvahu, natočit něco tak absurdního s vážným ksichtem. Nebo Emmerich prostě zkusil, na co lidi, ta banda tupých konzumentů, skočí. ()

Mer-Em

Hvězdná brána 2 z trochu jiného úhlu? Nevim jak vy ostatní, ale já furt čekal až si ten "bůh" sundá závoj a rozežhnou se mu oči. No zpočátku nic moc, ale pak se to docela rozjelo - šavlozubej tygr, mamuti a skvělá hudba, na to že sem čekal blbost podle zdejších komentářů, sem byl docela mile překvapenej, ale docela už se těšim na 2012 až se Emmerich vrátí z5 ke sci-fi ()

Horácius

Je to něco jako fantasy, proto neřeším nějaké do očí bijící nesrovnalosti. Emmerich umí natočit film efektní, ale jak již je jeho specialitou a bylo zde mnohokrát řečeno, bohužel také většinou úplně sterilní. Kdyby tomu tak nebylo, klidně vysolím čtyři hvězdy a budu si za tím stát. Takhle bohužel tak 65°% s bídou. Jo a ukňouraný vypravěč Omar Sharif v originálním znění je absolutně na zabití. ()

amaretto

Hypotetická pohádka, obsahující recept, jak se asi tak mohli lovit mamuti, jak se narodily prabáby egyptských pyramid či jak mýtus se přeléval s realitou jako v přesípacích hodinách. ()

Flopps

Film o tom, jak kdesi na úpatí velehor žije parta zoufalých prehistorických lidí. Pak je přepadne tlupa vyspělejších lidi a část z nich unese. Hrdina a jeho průvodci jdou z kopce dolů, kde je prales, za pralesem řeka a za řekou poušť. Za pouští město pyramid, kde všichni společně se slony dřou od rána do večera. Je zde však ještě jakási věštba a ta dojde naplnění. Emmerich se zbláznil. On vlastně točí pořád stejné škváry, ale vtipné je, že od nich vlastně nikdy nic nečekám - vypiju hektolitr koly, zblajznu několik řízečků a docela slušně se pobavím. Na BD tenhle film vypadá kvalitativně opravdu dobře - a to prosím vypouštím z hlavy ty úplně pitomé dialogy a nechutně nesympatické herce, z nichž vítězí Camilla Belle - pravděpodobně s obočím ukradeným z hrobu Brežněva. ()

KiJi

Nuda, starý, to umí každej... praví se v jedné reklamě. Není mnoho filmů, který jsou z dob pravěkých. A už vůbec ne těch dobrých (když nebudu počítat vynikající Boj o oheň a naši Cestu do pravěku). Nechci se nikoho dotknout, ale jak tuto blbost mohl Chupacabre ohodnotit za pět?!? Jak píše Pomo, dvouhodinová ztráta času. Odbad to nedostalo jenom proto, že šavlozubý tygr byla pěkná kočička a souboj s tyčemi ušel. Vždyť Emmerich kopíroval Apocalypto. A kdo vymyslel následují do očí bijící kraviny: mamuti stavěli pyramidy . . . horal v poušti ujde více než černý domorodec . . . člověk si ochočí tygříka . . .ani závěrečná velká bitva se nekonala. Ten film byl chodička, kecačka, nic víc. ()

Margay odpad!

No, což o to, pohádka je to pěkná... Ale když parta čistotou svítících pralidí mluvících perfektně vyvinutou řečí utíká před jinou partou jiných pralidí, sedících na koních a třímajících železné zbraně a všechny je napadnou cca 2m vysocí pštrosy.. Všechno to je navíc v lese s třímetrovou trávou, se stromy kterým kořeny končí vysoko nad zemí aby se mezi nimi dalo dobře schovat a když ani to nepomůže, pramuž před pštrosy uteče do bambusu. Nevím nevím... // Toť jeden příklad za všechny (a teprve začátek). Proboha, přejmenujte to třeba na Dobrodružství pana Broučka verze 0.2 a směle vypusťte. My pak budem jenom dumat, jak na té alternativní Zemi je vysoký takový tygr. ()

Hellbilly odpad!

Zosobnená filmová lobotómia. Jedna recenzia nádherne vystihla celý obsah tohto filmu: Lovec beží a divák trpí... ()

schindler

,,NESMÍŠ MĚ SNÍST, KDYŽ TĚ OSVOBODÍM". Tak tohle jsem narozdíl od jeho katastrofickým filmů panu Emmerichovi nesežral. Celé to působí jako Apocalypto pro děti. Neustále jsou tady nějaká proroctví, osudy či znamení, vůbec v celém filmu jsem napočítal 3 větce, ze kterých mě upoutala Stará matka jenom tím, když tu a tam vypoulila oči a pak také slepec, který se svým huhláním u mě vyvolal nechtěně úsměv na tváři. Hlavní hrdina je až neuvěřitelně nezáživnej. Veškeré scény s dialogama spočívají v tom, že se pronesou 2-3 věty a střih, další strnulý proslov a střih a tak dále a tak dále. Co mě trhalo uši byl dětský dabing bojovníků. Jediné co posouvá film výš jsou efekty, kterých ale není zas tak moc, za připomenutí stojí jenom obě scény z mamutama, pardon z manakama. ()

mimuzik

Hrozný paskvil, který se skutečnou historií nemá nic společného. Nudný a tupý film, který ve mě nezanechal vůbec nic, scénáristé museli být asi hodně mimo. Koncem filmu jsem byl ještě více rozezlen. Vzhledem k tomu, že film jsem sledoval odpoledne, tak jsem u něj neusnul, v případě večerní projekce bych za sebe neručil. ()

Iroquois

Hovadina tak naprostá, že se tomu nechce ani věřit. Váhám mezi odpadem a jednou hvězdičkou za originalitu hovadství a vizuální stránku. Mou smůlou je, že něco vím o historii a geografii, tak se bohužel nemohu oprostit od jistých elementárních fakt, která tento film zcela popírá. Tuším, že další Emmerichův film bude o tom, jak Američani vymysleli zeměkouli, která porodila Santa Klause a jeho syn Ježíš Kristus se kung-fu naučil na tajné základně CIA, kterou řídil tyranosaurův brácha, kterému se rodina zabila 11. září, když přijela do NY z druhého konce vesmíru na tříkolce najít dárce srdce pro poslední atom bromu na světě. Sakra, asi jsem neměl scénář prozrazovat takhle dopodrobna. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický