Podivná směska žánrů s neuceleným dějem. Motivace (hlavně pseudobožských postav) je značně zmatená a některé dějové linky vyšumí úplně do ztracena. SPOILER Nevím proč tam museli cpát ty mechy, jejichž funkčnost-výkon-schopnosti a vznik byly vysvětleny tak zmateně, že to jejich uvěřitelnost srazilo na minimum. Celý ten svět byl takový podivný, až jsem pořád čekal, kdy se ukáže, že to je vlastně jen další Hack//Sign či něco podobného. Konec SPOILERU Dobré postavy a celkově slušná kombinace akce, humoru a čekání o co to tam vlastně jde to drží nad vodou, ale do nadprůměru se to nedostane. 60%(22.9.2011)

Malá zajímavost - snad úplně všechna jména v tomto anime jsou jména v našem světě skutečných zbraní či zbrojovek. Je to informace podstatná, ale neříká tolik, aby se dala brát za spoiler (zbraní znalí to stejně zaregistrují už v prvním dílu). Čecha jistě potěší i zástupkyně českého zbrojařského průmyslu zvaná Cz (Česká Zbrojovka) s vyvinutým poprsím. Slabé ****.(9.7.2007)

Myslím, že sa jedná o vcelku zaujímavý počin, fantasy príbeh ako má byť, ktorý sa z úvodu tvári ako cestovná komédia, no ďalej sa vyvinie do zaujímavého deju. Teda nechýbajú vtipné stránky, striedaní s tými vážnymi. Aspoň takto som k tomuto anime pristúpil. Priznám sa, že som očakával obdobu Slayersov. Avšak, je tu jedna veľká chybička krásy (a teda aspoň pre mňa) a tou je mecha (ktorú nemám rád)teda ak sa to mecha dá nazvať toľko sa v tom žánri nevyznám. V utawarerumono som videl, že to ide aj bez toho, tak nechápem prečo tu? No i tak sa jedná o veľmi dobré anime, a komu mecha nevadí nech kludne pridá na hodnotený. U mňa lepšie ****.(2.8.2011)

Není seriál jako seriál a není fantasy jako fantasy. Někdo si myslí, že to je jak Utawarerumono, ale v tom případě bychom do stejné škatulky mohli naházet desítky dalších příběhů (btw, je to už skoro deset let, co jsem četla knížku odehrávající se v obdobném prostředí, tentokrát od Francouzky, jméno ani název si nepamatuju...) a pointa i motivace postav je IMO naprosto jiná. Komediální stránka mě kupodivu vůbec neiritovala, jak se mi to stalo u tolika jiných děl, naopak se mi líbil ten kontrast mezi bezstarostností (kterou by si všichni rádi dopřáli, ale jenom velice těžko udržují její iluzi) a ponurou nezvratitelností 'osudu'. A co mě rozesmutnilo nejvíc byla ta nejedna zbytečná smrt.(6.3.2012)

Jak už řekl Genryuusai, hodně podobné s Utawarerumono, ale "slabší" - to už závisí na úhlu pohledu. Vývoj sice občas váznul, konec mě už tradičně zklamal (já to říkám - většina anime konců je až moc sluníčkových), sourozenci Casullovi si mohli tu komediálnost v opravdu vážných momentech odpustit, ale jak bych to řekl - prostě mě to opravdu chytlo. Pacifica, mimo to, že byla opravdu hezky nakreslená, měla jako postava i něco do sebe (ano, tu občasnou slaboduchost si taky mohla odpustit), ostatní taktéž, na konci jsem opravdu litoval, že se musím rozloučit, což se mi stalo po dlouhé době poprvé. Lepší 4*.(26.6.2008)