Já a moje příšera

• USA The Water Horse: Legend of the Deep (více)

Angus MacMarrov bydlí v roce 1942 ve velkém domě na břehu skotského jezera Loch Ness se svou matkou, která tady pracuje jako hospodyně. Jednoho dne na břehu jezera objeví záhadné vejce, z nějž se vylíhne podivné zvířátko. Angus ho pojmenuje Crusoe a rozhodne se o něj starat. Zpočátku tajně, zvíře však velmi rychle roste a Angus o něm musí říci nejprve sestře a poté Lewisovi, který tvrdí, že to je vodní kůň. Zatímco ochočený Crusoe roste tak, že je mu brzy i vana malá, u jezera se utáboří dělostřelecký regiment pod velením kapitána Thomase Hamiltona. Úkolem regimentu je bránit průniku německých ponorek do jezera, které je propojeno s mořem. Navzdory riziku musí Angus s Lewisovou pomocí přestěhovat přerostlého mazlíčka do jezera. I když Crusoe doroste do velikosti gigantické lochnesky, chová se stále přátelsky a vozí Anguse na hřbetě. Idylické chvíle však netrvají dlouho. Crusoe je otřesen, poté co je téměř zasažen kanonádou cvičné střelby, a navíc je spatřen dvojicí rybářů. Jejich snímky totiž podnítí několik vojáků k nápadu netvora najít a zabít. Dokáže Angus svého neobvyklého přítele zachránit? (TV Nova)

Shakers

Nebolo to zlé, fajn oddychovka. Ľúbilo sa mi, že bol príbeh zasadený do obdobia druhej svetovej vojny, detsky herci sú tiež v pohode, lochneska príšera, masky, kostýmy, výprava alebo efekty (na ktorých robili machri od Wety, ktorý nám priniesli aj Pána Prsteňov) vyzerajú dobre aj niekoľko do rokov po premiére. No chýbal mi tu lepší príbeh, pretože ten tu vlastne ani nie je, ak nepočítam za príbeh to, že si deti nájdu svojho maznáčika, ktorý sa im vyliahne s vajíčka. Veľké plus je tu ešte hudba od Jamesa Newton Howarda. Ako celok je to zaujímavé, mám rád Lochnesku príšeru a bavila ma aj v tomto rodinnom prevedení, ale na lepší zážitok tomu chýba lepší príbeh. 70% - 3* ()

Carol Pifková

Tak veľa som od toho čakala čo sa mi vypomstilo. No napriek tomu moje detské srdiečko nevie odolať rozkošnej lochneske, korú by som chcela i ja a dávam teda aspoň 3*. ()

nash.

Příjemná podíváná kombinující fantastiku a klasický rodinný "zvířátkovský" film s válečným dramatem. Nechybí mu humor (i když občas poněkud chtěný), napětí, ani něčekaně vážné momenty, vše propojeno překvapivě hladce a přirozeně. Tedy až na závěr, který až příliš zavání scénáristickým výpadkem zaplátovaným lacinou výpujčkou z Free Willi. K tomu solidní obsazení, působivé kulisy, zdařilé efekty i příjemný hudební podkres. Když už Nessie, tak tato je dobrou volbou. ()

Slarque

Lochneska jako atrakce klukovského dobrodružství. No, ani to není nijak originální. Ale jako film pro děti to velmi dobře funguje. Dospělé samozřejmě nepotěší množství klišé příběhových či vizuálních, ani zeměpisný nesmysl s jezerem Loch Ness ústícím do moře. ()

Chrustyn

Povedený rodinný film snažící se poukázat na to jak mohla vzniknout legenda o bájné příšeře v jezeře Loch Ness. Film jede v zajetých kolejích podobných filmů a tak zde opět máme chlapce, který přišel o otce a náhodou najde vejce ze kterého se vyklube roztomilá potvůrka, která však nečekaně rychle roste a jelikož by chlapcova matka nebyla zrovna nadšená z jeho nového domácího mazlíčka musí ho dostat do jezera. Ani zde nebude mít "Mořský koník" klid, jelikož se příběh odehrává za druhé světové války a jezero je obklopeno vojáky, kteří rozhodně nepřijeli kvůli procházkám přírodou. Film má rozhodně co nabídnout dětem i dospělím, avšak pro dospělé to je "jen" další naivní pohádková variace na "já a to" a pro děti bude příběh hodně roztahaný a prostředí druhé světové války pro ně asi také nebude nijak atraktivní. Ale to nic nemění na faktu, že je to pěkně natočený příběh s krásnou hudbou a roztomilou potvorou, kterou si děti jistojistě oblíbí. ()

rikitiki

Zajímavé spojení lochneské legendy a druhé světové války funguje stoprocentně. Film je dobrodružný, napínavý, triky jsou vydařené a herci hvězdní. Co ale nefunguje, je scénář. Některé dialogy jsou nelogické a občas se charakter postav mžikem mění podle toho, jak to scénárista právě potřeboval. Obzvlášť násilný a nepřesvědčivý zvrat musela předvést postava hraná D. Morisseyem, který je téměř celý film za nafoukaného panáka, aby na konci z ničeho nic začal vystupovat jako klaďas, který pomáhá hlavnímu hrdinovi i jeho příšeře. /27. 6. 13./ ()

honajz

aneb Legenda z hlubin se jmenuje snímek, o němž obal tvrdí, že je od tvůrců Pána prstenů... Tak dobře, irské melodie tu skutečně sem tam zaznějí. Ještě možná s Pánem prstenů to má společné hezké záběry zelené krajiny. Ale jinak nezlobte se na mě ani ťuk. Celý příběh se odehrává za 2. světové války na britských ostrovech, kde malý kluk najde na břehu podivné vajíčko. Vylíhne se z něho tzv. vodní kůň, který vypadá spíše jako lochnesská příšera. Kluk ho vychovává, postupně se s tajemstvím svěří i některým dospělým, aby nakonec vodní příšera pomohla obyvatelům tohoto kraje proti Němcům. Po pravdě nevím, jak se k filmu postavit - pro dospělého je až příliš přeslazený, pro děti asi těžko pochopitelný reáliemi. I ta animace vodní příšery krapet pokulhává. Chybí cokoliv překvapivého - jakmile se hned na úvod dozvíte oba základní fakty (existence vodní příšery + Němci), dokáže si i to dítě spočítat, jak film skončí. Disk nabízí v bonusech vystřižené scény (6:42) a film o filmu, rozdělený na 5 kapitol (1:17:08) - dozvíme se něco o mýtech, o jezeru Loch Ness, o výběru herců, následují rozhovory, scény natáčení s modrým pozadím, počítačové triky - jen to vše má pouze NL a FR titulky. ()

Sofia

Pohádka, která neurazí, ale také ničím nepřekvapí. Dráček je roztomilý, jeho souboje s kuchařovým psem taky (variace na Toma a Jerryho ), ale na celovečerní film do kin mi to přišlo málo, chvílemi jsem se dost nudila. Hlavní dětský představitel mi přišel ve své roli poněkud dřevěný... ()

becki_tu

Nádherná pohádka o jedné skotské legendě, přičemž v pozadí právě probíhá druhá světová válka. Přes vesměs pozitivní pocity jen těžko hledám nějaké chyby nebo chybičky. A to bych nebyl já, abych opět nezmínil famózní hudební práci mého oblíbence Jamese Newtona Howarda, která je tady, troufám si říct, jedních z mnoha vrcholů jeho dosavadní tvorby. ()

duklak2

Byl den, kdy jsem byl sám doma. A řeknu vám, pocit nic moc. Co tedy dělat, když nehty jsem měl už dávno okousané:-) Jasně. Přece si pustit nějaký film. A nejlépe s nějakou příšerou:-) Ale zase nic strašidelného. A přesně tomu odpovídal tento snímek. Vidíme nádhernou krajinu. Hudba spolu se zvuky dokresluje scenérie. Zaujme celkem promyšlený příběh, do kterého zapadají typově herci. Přišlo mi, že to ani nebylo hrané, ale opravdové. Chválím model zvířete. Tento film je pro malé i velké. Nikdo po zhlédnutí nebude litovat. ()

Morholt

Příjemná blbůstka pro děti s vydařenou potvorou. Mě osobně to vyloženě nenadchlo, ale moje šestileté dítě úplně zářilo a nesjpíš proto se takové filmy točí. ()

snaked

3-4. Kdo nic nečeká, nemůže být zklamán. Pěkná pohádka a ještě antimilitaristická, nakonec i voják (kapitán) se radoval, i když se mu tam všechno zbortilo, hlavně že to "Crusoe" dal(a). A žádná příšera to není. ()

ScarPoul

Celkom obyčajné fantasy, ktoré síce nieje také veľkolepé ako pán prsťenov alebo harry potter ani také sofistikovanejšie a dejovo reálnejšie ako terrabithia ale na druhú stranu nie je ani tak otravne ako nedávne prebudenie tmy, ktoré som ani nedopozeral. Nespornou výhodou tohoto snímku je ale spôsob akým je natočený a to tak aby dostál tomu názvu čo má na začiatku a to tento príbeh sa skutočne stal. Russell ako keby sa snažil natočiť niečo čo mu by sme uverili a prvú polovicu filmu ma o tom skoro presvedčil lenže potom príde bombardovanie , to osudné bombardovanie od ktorého film skĺzavá do tých najväčších klišé rodinných filmov a ja som len tak sedel a trocha smútil prečo tak originálny začiatok kde aj tá Crusoe vyzeral úplne skvelo , vydno že animátori si dali záležať, prejde v úplne iný film,. Takže iste chápete že zamrzí keď sa po skvelej prvej časti pozeráte na ďalšieho williho len v atraktívnejšom a teda krajšou prostredí ale uznajte že scéna ako Crusoe preskakuje sieť aby sa dostal na more je až moc vykrádačská. Celkovo mi herci neprekážali ale prvoplánové rozostavenie charakterov je vidieť a okrem chlapca, čo je hlavný hrdina a je kupodivu sympatický a tiež ten inštalatér Luise ktorý je tiež sympatický, bohužial tí známy herci ako Morrissey a Watson prehrávali a tým podkopávali ostatným nohy a uberali na reálnosti. Osobne veľmi dobre využitá postava Briana Coxa a vďaka jeho rozprávaniu, keď mi po líci stekala tá jedna či dve slzičky , za tým krásnym obdobím kde som takéto filmy skrátka hltal a nie porovnával s inými, si tento film s pôvodných 2 vybojoval tú 3*. Dobrá postava skrátka zaváži. A musím priznať že na jazero Loch Ness sa ešte občas pozriem. ()

Fleur6

Pretiahnuté, okukané a umelé, ale stále cute. Môžem za to, že mám rada legendy? A tá o Nessie ma vždy fascinovala. ()

Lacike

Klasicky pribeh o priatelstve medzi dietatom a nejakym zvieratkom. Som cielovka, ale tentokrat ma to nezaujalo. Ten chlapec mi pripadal nesympaticky a digitalne zvieratko mi bolo ukradnute a ziadne emocie vo mne nevyvolalo. Tym padom mi kvalitna technicka stranka a pekne prostredie bolo ukradnute a ja som sa pocas celeho filmu dost nudil. 4/10. ()