V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

Anderton

V reťaziach je aj napriek hviezdnemu obsadeniu a jednoduchej premise skôr nezávislý malý filmík, ktorý nemá žiadne komerčné ambície, na rozdiel od tých umeleckých. Poteší viac v kluboch, ako v multiplexe (u nás vyšiel až na dvd). Jeho najväčšou devízou je hustá atmosféra teplého leta niekde na americkom juhu, určite sa budete pri ňom potiť. Jacksonovi tieto divné úlohy padnú viac, ako v nablýskaných komiksovkách a akčňákoch. Aspoň ja to tak vnímam. ()

Kothy

Christina Ricci je hrozná nymfa a tak ji Samuel L. Jackson přiváže řetězem k topení. Stejně ji to neudrží... ()

teutates

Zneužívanie,rozvod a fóbia spoja osudy troch ľudí-zaujímavý snímok!Skvelé herecké výkony,hudba..+erotický nádych v podaní Christiny Ricci(nice)!Celý snímok je jedno veľké prekvapenie.Nezabudnuteľná atmosféra tak ako aj Christina Ricci!Príjemných a oddychových 115min!Pár krát som sa aj poriadne zasmial! ()

Ant

Překvapivě výborný film plný jižanské atmosféry a zajímavých postav. Je možná škoda, že ke konci film vyměknul a nedržel se atmosféry většiny filmu. Nicméně celý děj je tak pestrý, že by mi vůbec nevadilo, kdyby byla stopáž ještě o hodinu delší. Footloose je možná přece jen v dobrých rukou. ()

predators

Velmi, velmi silný příběh, Samuel L. Jackson-Christina Ricci, bluesová hudba, vynikající kamera== to jsou hlavní přednosti tohoto chytlavého dramatu, který Vás k jeho sledování opravdu připoutá a to i bez řetězů:-) 80% ()

Tomco

kto cakal komercnu sracku bude sklamany, ale velmi prijemne pretoze na black snake moan sa pozera velmi dobre hlavne z dvoch hladisk. po prve vyborna herecka dvojka, ktora sa takmer vzdy tesi mojej oblube a hlavne christine ricci su podobne role site priamo na mieru. po druhe zaujimavy pribeh, ktory mohol dopadnut vselijako, ale nastastie dopadol najlepsie ako mohol. preto je black snake moan v celku inteligentna drama.silnych 70% ()

Chrustyn

Zajímavý snímek s originální zápletkou a skvělými hereckými výkony. Hlavně Christina Ricci svojí nymfomanku zahrála velice přesvědčivě. Škoda, že film plyne až moc pomalu a nemá přichystané žádné překvapení. ()

SeBig

Ze začátku to vypadalo fakt dobře, ale čekal jsem od toho něco jinýho a hlavně drsnějšího.. a né nějakou výchovu. Tři hvězdy za začátek a za nadrženou Ricci ()

korbitch22

ač je americký vidlákov a pobožní lidé,vůbec vše spjaté okolo toho,smrtelnou kombinací,tak v tomhle filmečku to ňák funguje.nádherné bluesové přemítání života,jednoho unaveného starce,spjaté se záchranou mladé,krásné,zneužíváním a drogami zničené mladé dívky,v podání skvělé christiny ricci.překvapivě příjemný ale hlavně dobrý film. ()

mat.ilda

Zpočátku jsem se jen těžko bránila pocitu, že film je koncipován jako oslava prostředku na hubnutí, který s úspěchem vyzkoušela kdysi mnohem boubelatější Christina - víc, než cokoli jiného (místy až teatrálně), předváděla svou superštíhlou postavu, oděná pouze v minikalhotky a sporé tílko. Jak však děj postupoval kupředu, popoháněn skvělým S. L. Jacksonem a jižanským blues, jehož vrcholem byl song "Black Snake Moan", nemůžu, než konstatovat, že to mělo něco (vlastně hodně) do sebe...Škoda jen té úvodní laciné předváděčky. ()

heyda

Samuel L. Jackson je prostě suverénní herecká supertřída. Ať hraje kohokoli, klaďase či záporáka, tak mě vždycky baví na něj koukat. Tenhle film jen dokázal jaký je to profesionál a Christina Ricci mu velice dobře sekunduje. U Justina Timberlaka se divím, že nezačal rovnou s hraním. Zazpívat neumí ani základní stupnici, falešnej je jak zaprášený varhany, ale hrát umí určitě líp, což potvrdil především v oskarovém The Social Network. Co se týče filmu, tak je zajímavý a hlavně z něj sála taková ta typická americká vesnická country atmosféra. A to se mi líbí. 75% ()

rikitiki

Hlavní postavou snímku je muž s biblickým jménem Lazar, biblickým charakterem a patrně i biblickými schopnostmi, protože se mu podaří napravit succuba až do té míry, že z něj udělá počestnou ženu. Tempo je rozvláčné a podmalované blues a až násilným zobrazením života bílé i černé spodiny někde na americkém jihu. ___ Všechno na mě působilo hodně nevěrohodně - charaktery (i když: tady je takový důraz na hlavního hrdinu, že se ostatní postavy skoro až ztrácejí - i hlavní hrdinka je jakoby vypadlá z nějaké příručky pro psychoanalytiky), příběh i jeho zakončení. /8. 10. 12./ ()

Jinny

Na začátku se setkávají dvě osobnosti, které dělí generace, barva pleti, názory a kdoví co ještě, přičemž oba dva jsou každý jiným způsobem loseři. Plus přijemně dusná jižanská atmosféra. Mohlo to být drama o tom, jak postarší černošský farmář a mladá bílá feťačka najdou společnou řeč, ona získá otce a on dceru. Leč řetěž, který má Rae kolem pasu, příliš brzy zmizí a společně s ním většina skutečného (téměř Kingovského) psychologického napětí. Jako pozvánka na výlet do Virginie ale sakra lákavé. ()

eraserhead666

No do prdele. Negerský křesťan si doma řetězem spoutá bílou "otrokyni". Jupíhej... Jackson bohovsky ztvárnil zpočátku klasického egoistického křesťanského pánbíčkáře, který nehledí na ostatní a vnucuje jim svou vůli i přes jejich nesouhlas. Protože to má za boží vnuknutí ("Bůh mi tě postavil do cesty a já tě zbavím všech tvých vlastností, které označím za hříšné, ať chceš nebo ne! Protože já a bůh to tak chceme."). Bože, jak já tyhle lidi nesnáším. Film spíše než příběhem, který trošku klasika s několika zajímavými prvky, zaujme hlavně herectvím dvou hlavních postav, příjemným zápachem venkova a hudbou. Byly doby, kdy bych si o Christině myslel, že na podobnou roli nemá, ale ona asi nikdy nezklame, protože svou psychicky nevyrovnanou nymfomanku vystřihla s přehledem a grácií sobě vlastní. Jen ty blond vlasy jí moc neseknou. ()

SLOTH

tak tohle mi nijak nesedlo nic mi to nereklo a zjistil jsme ze christina ricci umi byt dost odpudiva at se ve sve roli snazi jakkoli ()

ARI50

Spoutaná slečinka to nemá jednoduché a film má slušnou atmosféru ale nezaujal hodně ale dobře se povedl. ()

Bauer

Tohle je hodně zajímavý a zároveň divný film. Černoch najde poblíž svého domu zbitou mladou ženu, která je tak trochu nymfomanka. Vezme si jí domu, stará se o ní a přiváže jí k topení řetězem se záměrem, že ji vylečí. Říkám, že je to opravdu divný. Tento film mně opravdu moc nezaujal. Je zbytečně moc dlouhý a docela nudí. Chtělo by to tak o 20 minut zkrátit. Christina Ricci podle mého názoru podává doposud její nejlepší výkon a určitě by si nějaké to ocenění zasloužila. Samulel L. Jakcson je také výborný, ale na jeho roli by se mi více líbil Morgan Freeman. A kdo mně po filmu Alpha Dog přesvědčil, že umí hrát, tak je Justin Timberlake. Dokáže parádně zahrát emoce. Průměrný film na jedno zhlédnutí. ()