Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Flashheart

Mně by zajímalo, jak konzistentní jsou hodnocení ostatních žánrově nevyhraněných filmů od uživatelů, kteří si na to stěžují zde. Totiž, to není problém toho filmu, to je problém vaší omezenosti. Film nemusí být jenom komedie, nebo jenom něco jiného. Nespočet komedií taky ve výsledku nejsou jen čisté komedie. A co se týče filmu jako komedie, i tak to podle mě vcelku fungovalo, ale to už je otázkou vkusu. Vulagrismy v takovém filmu, prostředí, jednoduše chybět nemohly. To je jako kdyby se bez nich měla obejít gangsterka. Ostatně, znovu bych rád viděl vaši konzistenci, protože jsem tu u spousty filmů viděl 0 komentářů, kterým by to nevonělo. ()

randomgirl_1

Tak toto je asi nejlepší ciganský film. Děj je takový občas méně zajívamý ale hlašky jsou boží. Rozhodně doporučuji se podívat, protože skloňovat "piča" v pádech je slast pro uši :) ()

Bohdy67

Příjemně melancholická komediemi, což je spojení v pravdě zvláštní, ale zde vcelku výstižně... Dokáže vykouzlit úsměv, zahřát u srdce i vlastně tak nějak zklamat svou jednoduchostí. Roming je příjemné road movie o životě třech cikánů, kteří ani cikáni nejsou... No a to je asi to nejslabší z celého filmu... Ale jinak slušných 61% ()

zichar

Tak jako na český poměry je to opavdu dobrý, z větší dálky průměr. Ocenil jsem že se (téměř) nezabývají nějakejma problémama se soužitím s ostatníma, jejich začlenění do společnosti apod.,ale prostě je berou takový, jaký jsou. Film sice stojí na Polívkovi a Labudovi, ale furt stokrát lepší než Hřebejkovo pseudopsychologický mrtky. za tři ()

Fedorko007

krasny film !!!!!! dlho som newidel taky dobry film je fakt perfektny a aj hereci su prerfektny len tak dalej mozno ozije ceskoslovensky film znova!!!takze vy picusi panelakovi vystrelte do kin!!! ()

minochino

Toto ze je komedia? okrem vulgarnosti B.polivku, noo mal tam asi dve dobre hlasky, som tam nic zabavne nenasiel a to som na to cumel ako pako, tu jednu hviezdicku som dal len koli Marianovi Labudovi, kde su ti e krasne casy ala Vesnicko ma strediskova :-) ()

Aleššek

Kdyby tam nehrál Bolek Polívka, tak by to bylo o ničem. Tolik sprostých slov v českém filmu jsem ještě neslyšel, ale z úst pana Polívky znějí nádherně. Své příznivce si tento film určitě najde, ale nečekejte od toho obyčejnou komedii. ()

Shidlo

Nebylo to super, ale nebylo to na "piču". Slibně se to rozjíždělo ihned, jak se zjevil Stano, ale zůstalo pouze u toho rozjezdu a místy se dokonce vytratila veškerá pohonná hmota a jelo se prakticky na neutrál a v zajetých kolejích českého filmu( viz scéna s představiteli zákona-policií, která mi přišla naprosto zbytečná!). Nicméně takový romský výlet je v našich vodách zcela neobvyklé téma, což hodnotím jako plus.Další plus je u mě nepřítomnost typicky českého téma plného vztahů a dlouhých nic neříkajících pohledů, ale...ale...propojení dvou příběhů bylo možná až trochu velké sousto pro českou režiji a dovoluji si říct, že to bylo sousto, které jaksi uvízlo v krku...Zkrátka hodnotím téma filmu jako pro mě šťastně se vymaňující z již celkem zaběhlé a mírně nudné české filmové tvorby a zkusím doufat, že je to vzchopení pro naší tvorbu a že příště se povede také všemu dát plný plyn a ne se pouze rozjíždět..i když, každý nějak začínal... ()

perlicka

Hned zprvu se přiznám, že jsem od tohoto filmu čekala mnohem víc, kdyby zde nehrál Bolek Polívka, asi by to byl film o ničem a my se jen dívali na bezduchý děj věnovaný Rómské většině. Ale protože to zachránil svým hereckým talentem, nebyla tu až taková nouze o humor a vtipné scénky, proto dávám tři hvězdičky. ()

Kritik83

Roadmovie s Polívkou a Labudou? To přece nemůže být špatné! Také jsem měl takový pocit. Bohužel jsem poměrně brzy vystřízlivěl. Nemusím mít v road-movie sadu humoru, aby se mi snímek líbil. Takže s tím jsem problém neměl. Co mě ale v průběhu celého ROMingu odpuzovalo, byl scénář, který mě vůbec, ale vůbec nezaujal, opravdu strašná kýčovitost (kdo ji překousl klobouk dolů), a nepovedená muzika (ne že bych neměl album od Gypsy s klasickými romskými písněmi - je to velmi dobře poslouchatelné) dala tomuhle "pokusu" korunu. Film mizerný, a přitom romská otázka by zasloužila lepší zpracování a určitě by mohla být zajímavá :( Polívka hraje svoje, Labuda také, ale herci nedělají film, alespoň u mě ne. - 20% ()

Nikopol

Navrhl bych tvůrcům toto: Rozdělte film napůl a obě části promítejte za sebou. V první části by Polívka mohl řvát klidně celou hodinu "Pi*us!" a "Ku*va!" a lidé by se bavili. Kdo by chtěl, mohl by poté zůstat i na seriózní dokument o romské populaci. Ale nutit diváka aby se díval na obojí zároveň je docela kruté. ()

St@B

Občas pěkný záběr na krajinu, plno laciných vulgarismů a dvě tři dobré hlášky. To je trochu málo. Alespoň tedy pro mě. ()

Gr!mReefer

Nebýt toho "epického" příběhu, co tam sepisuje, tak přemýšlím i nad 5*, zatímco takhle sem v kině přibližně polovinu filmu prozíval a sledoval, jak dlouho ještě zbývá do konce. ()

Leila75

Cigánské road movie,které neurazí,naopak mě příjemně překvapilo.Obávala jsem se předem trapnosti,starých,známých "vtipů",atd.nic z toho se nekonalo,tak hodnotím,jak hodnotím.Také proto,že filmů s romskou tématikou není mnoho.Bolek hrál věrohodně,bez toho, aby byl Bohuš! ()

Triathlet

Sliboval jsem si teda od tohoto filmu daleko víc...Čekal jsem, že Bolek Polívka předvede výkon alespoň trochu podobný tomu, co předvedl v Dědictví, ale byl jsem zklamán..Pár hlášek a vtipů na Romy mě pobavilo, ale zbytek byla trapnost nad trapnost...Pro mě velké zkalmání.. ()

mindkiller

Mňa proste Bolek Polívka nikdy nesklame. Dobrý scénar originálne nadávky a tématický dopĺňajúca hudba. Doporučujem pozrieť minimálne 2x pokiaľ máte zmysel pre občasne mierne vulgárny ale aj nevulgárny humor. Podla ukážok ktoré boli na to v TV som si myslel že to bude blbosť a aká dobra vec z toho nakoniec je. 10/10 ... Najlepšia scéna je príchod do paneláku. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!