Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

LucLuc odpad!

Tak tohle opravdu ne! Sračka, kterou můžu doporučit tak maximálně z folkloristického hlediska někomu, kdo nikdy nepřišel do kontaktu s romskou komunitou a jejich stylem života (takže v Česku nikomu)! Zoufale nevtipné! Komedie? Kdy? Kde? Co je vtipného na tom, že jsou romové prasata, neplatí elektřinu, jsou sprostí a všichni na dávkách? Naprosto amatérští a jaloví herci (samozřejmě kromě Polívky s Labudou - o to je ale srovnání zbytku horší...), kteří jsou výkonem někde mezi Pojišťovnou štěstí a Horákovými. Pokulhává i technické zpracování - minimálně čtyřikrát za film jsem si všimnul zvukařova mikrofonu... a dalších prasáren. Polívka s Labudou by si asi zasloužili jednu hvězdičku, ale jako celek mě to prostě vytočilo, takže odpad! 105 minut ztracenýho času! ()

Tichoza

Jedna hvězda za hudbu...a to je asi tak všechno...kdybych ty dvě hodiny koukal do prázdna, možná bych si z toho odnesl víc. A co je to vůbec za cigány....oba vypadaj spíš jak irský Knackeři typu Snatch... ()

Miloško

Film zachraňuje svojim typickým humorom,herectvom Bolek Polívka. jeho neustále "píčovanie" posobilo celkom humorne,vobec to nevyznievalo vulgárne.Patrilo to k nemu. Ale ako príbeh ma to dosť nudilo. Napríklad cesta rómskeho kráľa Somoliho bola vo filme úplne zbytočná. neviem,možno to bol neaký zámer tvorcov,ja som to nepochopil. Je to film o rómoch,pre rómov. Ale nie len pre nich ()

JohnKEANE

Tento film podla môjho názoru tahá len Bolek Polívka.Ten je ako cigán jediný presvedčivý a podáva svoj další skvelý výkon.Zato náš Labuda sklamal na celej čiare!Jeho výkon je nevýrazný a až nudný.A celkovo to nefunguje ani ako komédia a ani ako road movie.Vlastne nefunguje to skoro vôbec! ()

Nefaria

Tak toto má byť ten dlho očakávaný film z dielne našich českých bratov s Bolkom Polívkom? Tak preboha. Celý film som sa nudila a ani som neverila, že toto môže byť česká "komédia". Taktiež mi vadilo priveľa vulgarizmov a nepodarené rómske tance(mohli si zohnať aspoň lepších tanečníkov). Keď v jednej scénke dokonca vykukol mikrofón(alebo ako sa volá to veľké chlpaté čudo) bola som už v takom stave, že som si mala chuť začať trieskať hlavu o múr. Zlé zlé zlé. Dovolím si povedať, že horšie než prvé slovenské pokusy o seriál, ktoré však mali aspoň dobrú kameru(Rodinné tajomstvá). ()

pasqviL

Zasmál jsem se jednou a to by se u komedie nemělo stát. Po příběhové stránce je to hubenější než Eva Herzigová. ()

Lewaso

Ta poetika tam je a lehounce prokvétá celým příběhem. Je obsažena v paralelním příběhu krále Somaliho, důsledného (a marného) dodržování Polívkova cikánštění, v očích překrásně zpívajícího děvčete... I mnohorolník Javorský je fantastická alfa i omega příběhu. Vlastně stačí nechat se unášet na linkách šťavnaté muziky krajinou elektrárenských komínů, zapálit si marsku, dát nohy na přístrojovou desku a ... žít. ()

JanHá

Vejdělkův ambicióznější projekt, tentokrát o Romech. Ale opět mě příliš nepřekvapil. Snad jen některými ubohými hereckými výstupy a trapnou snahou dělat „Kusturicu". Největší problém ale vidím ve scénáři (Marek Epstein). Škoda, že se sem tam nějaký pořádný film o Romech u nás nenatočí. Tento o nich příliš nebyl. ()

elCarda

Jedno velke zklamani. Prvnich patnact minut bylo skvelych, ale postupne se z toho stala jedna monstrozni ztrata casu... ()

Mr.Shock

Chm.. Tak já si to teda pustím...................... Cože jste říkali? ... No tak já si to teda nemyslím... EDIT po druhém sledování: Jo, já taky znám spoustu lidí, kteří používají slovo "piča" a jakékoliv jeho další varianty rádi a často, ale kadence, s jakou se setkáváme v tomhle "FILMU" skutečně bere dech... ()

SB

Co se týče charakterizace cigánů, je to asi to nejlepší, co jsem zatím viděl (a že se s nima film nemazlí), i tak se film nevyhnul idealizaci (Že je Bolek sprostej? A živýho cigána ste mluvit slyšeli?), pochopitelně u hlavních postav. Přesto je to pro mě nadprůměrný a zajímavý film. ()

smrtubohem

Výborný Bolek, méně výborný Labuda, sem tam fórek, sem tam vtípek, ale kde nic, tu nic. Pořád jsem čekal, kdy se to rozjede, ale ticho po pěšině. Nakonec nezbývá než říct, že film stojí JEN a jen na Boolkovi a jeho vynikajících hláškách. Vícerole Javorského je vynucená a úplně zbytečná(nejlíp zahrál tančící bestii na voru) ()

Idealista

Skvělé po tomhletom výtvoru respektuji Romy , teprve teď vím že jsem jim křivdil ( 2 roky jsem dělal ostrahu supermarketu a nabyl jsem dojmu že to jsou agresivní zloději nemajíc k ničemu respekt ) . A oni přitom mají krásnou duši , smysl pro humor jo mimochodem jeden s těch romu se choval jako Bohůš z Dědictví ( asi jeho brácha) . ()

DooFooS

Lehce šílené, místy přitažené za vlasy, ale na některé gagy a hlášky si pamatuji ještě dneska. To všechno spolu s upřímným smíchem rodičů, které jen tak něco nerozesměje, to je jednoznačně nadprůměrný film, který rozhodně není bez větších, nebo menších chyb. …ale komu to vadí, když se směje? ()

uhlobaronka

Díky obsazení filmu hlavními rolemi Bolkem Polívkou a Mariánem Labudou se to vůbec nedalo vnímat jako film s cigánskou tématikou (což jsem si původně myslela, že to tak bude), ale jako příjemnou a vtipnou road-movie doplněnou o originální epos. Naopak využití cigánského prostředí dodalo filmu punc autentičnosti a věrohodnosti v souvislosti se svérázným kočovným putováním. A hlavně, z čehož jsem měla největší obavy, autoři neřešili žádné „rómské diskriminační otázky“, až teda na jednu, dle mého, nevyvedenou vsuvku s policejní kontrolou, jak by chudáci nevzdělaní mírumilovní Rómové poslechli jako ovce nesmyslný příkaz tupých policajtů, pokud by je nezachránil (a to dost alibistickým způsobem) jeden z nich, který je študovaný. Takže suma sumárum – u filmu, který je vyšperkovaný hereckým uměním dvou výše zmíněných pánů mistrů,a na jejichž výkonech stojí celý film, jsem se velmi dobře pobavila. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!