Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  **

  Maharal je dobrodružným filmem pro celou rodinu. Menší děti by se mohly bez přítomnosti rodičů lehce bát, případně něco nepochopit, rodiče by zase bez dětí těžko hledali důvod vydat se s hledači pokladů česko-slovenské provenience na výpravu za nejcennějším pokladem Rudolfa II. Jednoznačně kladně je potřeba hodnotit zasazení filmu, kvalitní formu a atmosféru, která je místy skutečně hutná, jindy zase dobrým vtípkem odlehčená, dobře podpořená hudbou a v té nejvyšší kvalitativní třídě hereckými výkony VEDLEJŠÍCH postav (největší zážitek jsem měl z krátké přednášky pana Lukavského). Nemalým problémem je postava nejhlavnější - Bára Seidlová - té za prvé tu chladnou a přesto zapálenou intoušku nevěříte, a za druhé její part a zejména slova mi přišla hodně prkenná, rušící "náladu" pohodového plynutí věcí tím správným směrem, tedy k velkému odhalení. OBROVSKÝ problém je pak právě to odhalení a po něm bezprostředně následující konec ve stylu "to jsme se pěkně prošli, nedá si někdo čaj?". Pečlivě vybudovaná a udržovaná atmosféra něčeho velkého, mystického a neopakovatelného končí naprosto v hajzlu, a to takovým způsobem, že to zabije veškerý předchozí příznivý dojem. Scénáristům zkrátka ani ne tak došel, jako byl brutálně vyražen dech. Škoda přeškoda, takhle nemůžu jít přes 50%.(27.12.2008)

 • Beatle
  ****

  Nebyl to sice Indiana Jones jak jsem cekala, ale dostal me kamen mudrcu, ktery jakoby vypadl z Harryho Pottera a to, ze Ceska republika ma more a ani o tom nevime ;) Maharal se mi taky zalibil predevsim pro to, ze podobych filmu s tematikou historie (a ne valek,utrpeni,rodinnych krizi apod.) se v cesku moc netoci. Detska pohadka - jak Maharal nazyvaji mi pratele je tedy prijemnym ozivenim ceskych kin :)(5.9.2007)

 • kinderman
  **

  Od školního představení na Den dětí jsem nic převratného nečekal…a viděl jsem pokus o dobrodružnou rodinnou podívanou, která má slušný námět, je sympatická snahou filmovými prostředky (i když možná místy trochu samoúčelně) narušovat „televizní prokletí“ většiny českých filmů a disponuje půvabnými představitelkami ústřední sesterské dvojice (B.Seidlová a A.Neubauerová). Zároveň je však příběh přehuštěn postavami, je v něm příliš mnoho děr, nedovysvětleností a nepravděpodobných náhod, které nezachrání ani závěrečný vizuálně efektní „průlet staletími“-působí totiž jako chatrná berlička. Pletu se, nebo vznikl film sestřihem materiálu určenému původně pro seriál?(4.6.2007)

 • Skejpr
  ***

  Velmi dobře natočený pokus o české Lovce pokladů, který se ale ve svém průběhu čím dál víc zamotává do dějových kliček, komplikací, postav a já nevím, čeho všeho. Výsledek je pak značně nekonzistentní mix dospělého dobrodružství a sobotní dětské takšařice pro mladší deseti let. Konec je pak naprosto mimo, nic se vlastně nevysvětlí (obzvlášť ty náhledy na město by to potřebovaly) a zůstává tak pachuť po značně promarněné šanci. Potenciál tu byl. Zbylo jen několik humorných scének (např. parkovací eskapády Barbory Seidlové, která je mimochodem herecky nemožná) a charismatický Bořivoj Navrátil.(27.1.2008)

 • otík
  ***

  Místy slušně napínavý a poměrně zajímavě natočený dobrodružný snímek pro českou mládež, místy těžce amatérsky nezvládnuté něco, co mohlo být hodně slušně natočené. Film je nevyvážený až běda a nebýt toho, že je to český film s tématem, které tu už dlouho nebylo, bylo by to jen za 40 %. Takto hodnotím jako slušný, ale bohužel pouze, průměr.(6.11.2008)

 • - Rabín Jehuda Löw skutočne existoval, všetky pramene vo filme sú na motívy tejto historickej postavy. (Greenpeacak)

 • - Antikvariát Schwarz, ve kterém zemře jeho majitel, kterého ztvárnil Josef Somr, je skutečným antikvariátem v Praze na Betlémském náměstí. Také název antikvariátu Schwarz se shoduje se skutečností. (navabaca)

 • - Když si hlavní dvojce kupuje u kastelána knihu, je na něj záběr ze předu. V tu chvíli je v odrazu obrazu vidět mikrofon. (Mr.Hudson)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace