Super, neveril jsem tomu, ze by podobna cz patlanina pro deti mohla byt tak zabavna a kvalitni. Na to, ze to bylo vesmes poloamaterske a to zejmena co se hereckych vykonu tyce, tak si to dokazalo vytvorit solidni atmosferu a davku mysticna. V hlavni roli historicka Praha. Zacalo to vyborne, ale s blizicim se koncem vsechno zacalo polevovat a finale byla uz jen pouha dojezdova tragedie, ktera uplne zbytecne zruinovala vse o co se tvurci celou dobu snazili. Seidlova byla hodne good, skoda ze ma na csfd tak hnusnou profilovou fotku. 6/10(20.11.2009)

Po dlouhé době český dobrodružný film pro DĚTI, který má spád, tajemství a dobré herecké obsazení. Pravda, z pohledu dospělého jsou tu jisté nelogičnosti (především bije do očí, proč je Golema potřeba v Praze za povodně 2002 a ne za protektorátu), a také hlavní zlosyn je překvapivě někdo jiný, než si člověk myslel, navíc se skoro vůbec neprojevuje, ale prosím vás, podívejte se na to dětskýma očima! Mi to tak trochu připomnělo Třetí skobu pro kocoura.(26.12.2008)

Tak, první film po třech letech, na kterým jsem byl v kině (lístky zadara z práce). Prvně se musím zmínit o tom, že je opravdu odporný !!! sedět ve druhé řadě na kraji, málem mi vypadly oči z důlků a proto to nezkoušejte, ani když vám dají lístky zadarmiko. K filmu musím říct, že i přes opravdu hloupou počáteční zápletku s rabi Loewem na smrtelné posteli a následující pomalej a občas příliš dětinskej rozjezd, se mi ve výsledku líbil. Po hodině rozjezdu přijde konečně to, proč jsou v kině i lidé starší desíti let, zábavná jízda. Dokonce i ta konečná humorná pointa mě zaujala. Ovšem nejvíc mě rozesmál jistý kanál. Víte, poklop kanálu váží nějakých 30-60 kg a dá se vytáhnout jenom speciální tyčí, určitě by to tři mladiství, i když jeden z nich navštěvuje o přestávkách posilovnu, nezvládli. A už vůbec holýma rukama. Film dojíždí na celkovou nedotaženost. Humor je většinou předvídatelný, děti (respektive jenom jedno dítě) jsou až příliš intelektuálně před dospělými, atmosféra vyšumí do stratosféry a náhod je opravdu moc i na film, kde má Bůh a Prozřetelnost napomoct vyřešení zápletky (nejlepší přítel scénáristy je DEUS EX MACHINA, ovšem Eurípides už umřel, tak by to neměli přehánět). Z hereckýho obsazení se mi nejvíc zamlouval Maroš Kramár, kterej skutečně občas vypadal jak tajemnější verze Indyho, což ho ale po nějaké době přešlo a stal se klasickým slušňákem. No a samozřejmě Bořivoj Navrátil, jehož herecký projev se, oproti mnoha jiným (Josef Abrhám, Jan Hrušínský), nezměnil k horšímu a je pořád stejně agilní a vitální, jako dřív. A za druhý nejlepší vtip považuji role Vladimíra Kratiny a Mileny Dvorské ani ne tak zahráním, jako spíš vůbec podstatou těch rolí (kdyby někdo nevěděl, tak: tajemný rybář a tajemná žena). Jen taková malá poznámečka nakonec, co to bylo za zlo, který se probudilo v naší době, když ani Nacisté nebyli pro rabiho odkaz důvodem k obnově? Tak radši plnou Parouback. Jindy Ovšem rozdělit to na pětidílnej seriál je podle mě pitomost.(31.3.2007)

• DruidKarel

641. hodnocený film: Jéžišmarjá... Jestliže tohle má být česká verze Lovců pokladů, nebo nedej Bože, dokonce Indiana Jones počesku, tak to je něco hodně odporného. Mám sto chutí dát tomuhle snímku ODPAD! za tu trofalost dovolit si natočit něco tajemného v českcýh podmínkách, ale asi dám 1*. Shrnu to: herci by nebyli špatní, ale příběh je hrozný. Otřesné zápletky a co mě snad naštvalo úplně nejvíc, tak to je ten klacek, který má na konci lupu a hraje si na berlu z Indyho. Ne, já jsem se rozhodl dát tomuhle filmu ODPAD!, protože jsem se na tenhle snímek těšil fakt hodně... Jenomže mě fakt moc zklamal. ODPAD!(29.12.2008)

Na české poměry poměrně povedený dětský film, s relativně napínavou zápletkou. Sáhnout do staropražských legend považuju v české scénaristice za celkem šťastný nápad... Já vím, toho relativizování je v mém hodnocení mnoho - poměrně, relativně, celkem... V tom scénáři je spousta logických nedůsledností. Nejen od toho se odvíjí i mé hodnocení. Ale dětské výkony mě potěšily, především představitel Onřeje Matyáš Valenta. A z dospělých samozřejmě Bořivoj Navrátil.(26.12.2008)

• - Maharal je hebrejská zkratka označující Rabiho Löwa (Jehúdu Ben Becalela Loewa) = Morenu Ha-gadol Rabi Liva (náš velký učitel rabi Liva) (Asmodin)

• - V úvodních titulcích lze rozpoznat některé z rekvizit postav z filmu. Jde o rukojeť s nožíkem Aerona Cohena (Bořivoj Navrátil), přívěsek na krk Kristýny Konečné (Barbora Seidlová), mobilní telefon její sestry Aleny (Adriana Neubauerová) či pouta a zbraň doktora Knappa (Matěj Hádek). (wokurk)

• - Rabín Jehuda Löw skutočne existoval, všetky pramene vo filme sú na motívy tejto historickej postavy. (Greenpeacak)