• BathoryMan

Aspon tie dve hviezdičky za odvážny pokus o pravý český dobrodružný film v štýle Indiana Jonesa či Knihy Tajomstiev si tento film zaslúži.Dalo sa to síce dopozerat až dokonca beztoho aby som sa nudil ale už odzačiatku mi to prišlo také amatérske a chvílami až dost trápne!A zakomponovanie povodne v Prahe do deja tiež nebol najšťastnejší tah!Ale Josef Polášek v úlohe správcu hradu Zvíkov ma potešil!(15.1.2009)

Tajemno pro dětského diváka, které kombinuje rudolfínskou židovskou mystiku s místopisem Prahy, přibližuje optické kouzlo dávné techniky a využívá atmosféru pražské tisícileté vody. To vše československou, urbánní indianajonesovskou formou ve filmu, který překvapivě drží dětští herci, mimo škatulku zajiskří Lukavský. Atmosféře přičinlivě pomáhá ♫ hudba, která často musí zastírat nedostatky scénáře, režie i střihu.(30.8.2014)

• ArdathBay

Opisovat se nemá. A když tak alespoň invenčně. Lovci pokladů plus Šifra mistra Leonarda absolutně bez jakéhokoliv náznaku atmosféry s mizernými hereckými výkony. Jediným plusem je dobrá kamera. Předvídatelný děj a všemožná klišé to je Maharal. Co mě doopravdy rozesmálo, byl konec filmu s jedním s nejotřesnějším vyplněným přáním jedné z dětských postav :)(26.12.2008)

Místy slušně napínavý a poměrně zajímavě natočený dobrodružný snímek pro českou mládež, místy těžce amatérsky nezvládnuté něco, co mohlo být hodně slušně natočené. Film je nevyvážený až běda a nebýt toho, že je to český film s tématem, které tu už dlouho nebylo, bylo by to jen za 40 %. Takto hodnotím jako slušný, ale bohužel pouze, průměr.(6.11.2008)

Nevětší problémem Maharalu je Jandourek. Aby plně zužitkoval tajemnou atmosféru Prahy, tak tam raději neustále mrdá střihem pohledy z vrchu a jiné moderní vychytávky. Místo toho aby napsal českou variantu dětského Indiana Jonese, kopíruje americký styl příběhu-opravdu potřebujeme v dětském filmu mrtvoly, frajery jak z Matrixu a děcka co mají platební karty? Jeiným kladem je obsazení-Somr, Navrátil (ten snad nestárne), Kramár aj.Škoda, protože Maharal měl v sobě potenciál kvalitní podívané pro děti všeho věku. Takhle je to solidní průměrná záležitost, která se za pár let nebude už ani reprízovat.(29.12.2008)

• - Ve scéně odehrávající se během 2. světové války svítí pouliční lampy a okna bytů v ulici jsou také rozsvícená. Během celé války však lampy ani okna svítit nesměly. Porušení opatření pro náletům se trestalo i smrtí. (topesto)

• - Když si hlavní dvojce kupuje u kastelána knihu, je na něj záběr ze předu. V tu chvíli je v odrazu obrazu vidět mikrofon. (Mr.Hudson)

• - Hudba od Zbyňka Matějů, která v tomto filmu zazněla, se objevila již dříve v seriálu Strážce duší (od r. 2003) v díle nazvaném "Brána andělů". (Heretique)