Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek vypráví příběh tří dětí – Aleny, Davida, Ondry (A. Neubauerová, T. Materna a M. Valenta) a tří dospělých – charismatického hledače pokladů Aarona Cohena (B. Navrátil), jinak Davidova dědečka, Aleniny sestry Kristiny (B. Seidlová), která se zabývá dějinami na univerzitě, a sympatického slovenského historika Martina Šimka (M. Kramár). Dobrodružná cesta za ukrytým pokladem nás zavede do tajemných míst staré Prahy, rozvalin vodního hradu i do spletitého a strašidelného pražského podzemí. Tady všude se odehrává napínavé pátrání po záhadném pokladu císaře Rudolfa II., po Golemovi a hlavně bájném Kameni mudrců. V cestě za nalezením pokladu však všechny zúčastněné čeká mnoho překážek... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (229)

sidzej 

všechny recenze uživatele

"Český Indiana Jones" -vcelku vtipné prirovnanie no keby som mal Maharal prirovnať k nejakému americkému dobrodružnému filmu, tak zrejme k Lovcom pokladov. Napriek tomu, že oceňujem snahu tvorcov priniesť na naše obrazovky film s dobrodružným nádychom, musím podotknúť že na podobné fantasy výpravy o hľadaní pokladov treba mať predovšetkým štedrý rozpočet, kvalitnú hudbu, lokácie, výpravu a zaujímavý vizuál. A Maharal nemá ani jedno. Film zachraňuje až záverečná scéna s nálezom Kameňa Mudrcov, ktorá ako jediná nepôsobí takým televíznym a statickým dojdom (roztrasená kamera, striekajúca voda, padajúce balvany, nejaké tie vizuálne efekty). To je však na 105 minútový film hriešne málo. ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele

Pamatuju si, jak jsem viděla Maharal jako dítě se školou v kině úplně jsem filmu propadla. Poté jsem ho viděla ještě několikrát a dokonce si i koupila DVD. Byl to můj úplně první mysteriózní film, který jsem v životě viděla a když budu tvrdit, že jsem si zamilovala mysteriózní náměty právě díky Maharalu, bude to stoprocentní pravda ... Nakonec ale přišly jiné filmy a já jsem na Maharal skoro zapomněla. Po několikaleté pauze jsem se ale nakonec přece jenom k filmu vrátila, i když tentokrát hlavně kvůli hereckému obsazení. Bála jsem se, že si zničím další film mého dětství, protože dnes už dítě nejsem a filmy sleduju jiným, a to hodně kritickým okem. K mému překvapení mě ale Maharal chytl úplně stejně jako poprvé. I když mi tentokrát vadila forma pro děti, kterou byl film natočený, samotný příběh mi přišel dostatečně zajímavý a napínavý k tomu, abych jej sledovala s nadšenýma jiskřičkama v oku. Věřím, že kdyby tvůrci natočili Maharal jako film pro dospělé, rozhodně by se dokázal vyrovnat mysteriózním filmům jako byla Ďáblova lest nebo dokonce filmy podle Dana Browna (i když by to byl jenom jejich slaboučký odvar co se týče faktů a propracovanosti). Herecké výkony byly naprosto perfektní. Znovu jsem si uvědomila, jak mě tenkrát naprosto očaroval Maroš Kramár, ale taky jsem si uvědomila, kolik skvělých herců jsem tenkrát přehlédla. Velmi mě svými malými rolemi potěšili Josef Polášek a Václav Neužil, ale hlavně jsem si všimla, jak moc Matějovi Hádkovi sluší, když má roli záporné postavy :) ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Maharal je dobrodružným filmem pro celou rodinu. Menší děti by se mohly bez přítomnosti rodičů lehce bát, případně něco nepochopit, rodiče by zase bez dětí těžko hledali důvod vydat se s hledači pokladů česko-slovenské provenience na výpravu za nejcennějším pokladem Rudolfa II. Jednoznačně kladně je potřeba hodnotit zasazení filmu, kvalitní formu a atmosféru, která je místy skutečně hutná, jindy zase dobrým vtípkem odlehčená, dobře podpořená hudbou a v té nejvyšší kvalitativní třídě hereckými výkony VEDLEJŠÍCH postav (největší zážitek jsem měl z krátké přednášky pana Lukavského). Nemalým problémem je postava nejhlavnější - Bára Seidlová - té za prvé tu chladnou a přesto zapálenou intoušku nevěříte, a za druhé její part a zejména slova mi přišla hodně prkenná, rušící "náladu" pohodového plynutí věcí tím správným směrem, tedy k velkému odhalení. OBROVSKÝ problém je pak právě to odhalení a po něm bezprostředně následující konec ve stylu "to jsme se pěkně prošli, nedá si někdo čaj?". Pečlivě vybudovaná a udržovaná atmosféra něčeho velkého, mystického a neopakovatelného končí naprosto v hajzlu, a to takovým způsobem, že to zabije veškerý předchozí příznivý dojem. Scénáristům zkrátka ani ne tak došel, jako byl brutálně vyražen dech. Škoda přeškoda, takhle nemůžu jít přes 50%. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Konečně nějakej českej Indiana Jones, nebo spíše Lovec pokladů. Myslím, že na první pokus to ušlo. Konečně má i Praha a celkově i ČR nějaké zfilmované záhady, ne jenom US, která jich má zfilmovaných tolik za tak krátkou historii, že pokud tam vlastníte nějakou mapu nebo dokument více než sto let, máte v rukou jistě klíč k rozluštění některé ze záhad. Kramár mě celkem pobavil a z bývalého souseda Lukavského jsem měl radost, že se ukázal (( :: ()

Silence 

všechny recenze uživatele

Jsem docela překvapený a zároveň zklamaný. Překvapením pro mne byl námět a na české poměry zajímavá a dynamická kamera a vizuální stránka filmu. V tomto ohledu naprosto nesouhlasím s Psemou. Stačí vedle sebe postavit Maharal a opravdu televizního Obsluhoval jsem anglického krále a je jasno. Kamerových experimentů si obvzvláště v českém filmu cením, i když se v tomto případě občas trochu vyjmuly kontrole. I přesto, že se jedná o rodinný/dětský film, důležitý je samozřejmě i scénář. A to je (opět) kámen úrazu. Kostrbatých dialogů se novodobá česká kinematografie už asi nikdy nezbaví a výpomoc v podobě nelogičností již byla zmíněna. Některé potencionálně vynikající scény tak scénář stáhl pod hladinu, některé scény zbytečně natáhl a některé nepochopitelně utnul. Také epilog "O týden později" je naprosto zbytečný. Pokud si ale vzpomenu na loňskou krokodýlí jízdu Marie Poledňákové, beru Maharal všemi deseti. 4/10 ()

Galerie (23)

Zajímavosti (15)

  • Děj filmu se odehrává v roce 2002. Všimnout si ale můžeme vozidla Škoda Roomster, které vzniklo až o 4 roky později. (Terva)
  • Antikvariát Schwarz, ve kterém zemře jeho majitel, kterého ztvárnil Josef Somr, je skutečným antikvariátem v Praze na Betlémském náměstí. Také název antikvariátu Schwarz se shoduje se skutečností. (navabaca)
  • Publikace „Královský hrad Zvíkov“ s vyobrazenou tajemnou rytinou byla vytvořena pro potřeby filmu. (sator)

Reklama

Reklama