• marleyy

35% Kino. Tenhle ubohý paskvil jsem byl nucen shlédnout se střední školou v kině, již před dávným časem. Na tom snímku, aby člověk pohledal nějaká pozitiva. Hlavní problém, byl prostě v tom, že jako dobrodružný-fantasy film to nedokázalo vůbec zabavit. Dodnes si nevzpomenu skoro na žádnou zapamatováníhodnou scénu.(26.1.2014)

Nebyl to sice Indiana Jones jak jsem cekala, ale dostal me kamen mudrcu, ktery jakoby vypadl z Harryho Pottera a to, ze Ceska republika ma more a ani o tom nevime ;) Maharal se mi taky zalibil predevsim pro to, ze podobych filmu s tematikou historie (a ne valek,utrpeni,rodinnych krizi apod.) se v cesku moc netoci. Detska pohadka - jak Maharal nazyvaji mi pratele je tedy prijemnym ozivenim ceskych kin :)(5.9.2007)

Přes poměrně nepříznivé přijetí tohoto snímku na CSFD musím říci, že se mi vlastně docela líbil. Je to prostě film pro děti a rodiče, tudíž se tak musí brát. Pro dítě je možná leckdy trochu strašidelnější, pro rodiče na druhou stranu leckdy příliš dětinský. Přesto musím vyzdvihnout kvalitní zpracování, které se sice nedá srovnávat se zahraničními díly, přesto je na tu naši malou českou zemičku na vysoké úrovni. Film navíc neshazují ani nekvalitní herecké výkony, Bořivoj Navrátil je sympaťák, ani úplně nablblý scénář. Navíc potěší výstupy Radovana Lukavského a Libuše Havelkové. No prostě, mně se to aji líbilo... A basta. Fidli.(28.12.2008)

• BathoryMan

Aspon tie dve hviezdičky za odvážny pokus o pravý český dobrodružný film v štýle Indiana Jonesa či Knihy Tajomstiev si tento film zaslúži.Dalo sa to síce dopozerat až dokonca beztoho aby som sa nudil ale už odzačiatku mi to prišlo také amatérske a chvílami až dost trápne!A zakomponovanie povodne v Prahe do deja tiež nebol najšťastnejší tah!Ale Josef Polášek v úlohe správcu hradu Zvíkov ma potešil!(15.1.2009)

Místy slušně napínavý a poměrně zajímavě natočený dobrodružný snímek pro českou mládež, místy těžce amatérsky nezvládnuté něco, co mohlo být hodně slušně natočené. Film je nevyvážený až běda a nebýt toho, že je to český film s tématem, které tu už dlouho nebylo, bylo by to jen za 40 %. Takto hodnotím jako slušný, ale bohužel pouze, průměr.(6.11.2008)

• - Maharal je hebrejská zkratka označující Rabiho Löwa (Jehúdu Ben Becalela Loewa) = Morenu Ha-gadol Rabi Liva (náš velký učitel rabi Liva) (Asmodin)

• - Ve zprávách se neustále mluví o velkých deštích a povodních, ale ve filmu je neustále slunečné počasí. (Mr.Hudson)

• - Když si hlavní dvojce kupuje u kastelána knihu, je na něj záběr ze předu. V tu chvíli je v odrazu obrazu vidět mikrofon. (Mr.Hudson)