Napínavý příběh začíná roku 1318, za vlády Jana Lucemburského, kdy se česká šlechta proti králi vzbouřila. Zlenický pán Oldřich ze Zlenic se k odboji ale nepřidal. Svolal na svůj hrad okolní velmože k rokování… a ráno byl nalezen mrtev. Byl zavražděn ve své zevnitř uzamčené komnatě! (Bohemia MP)

W_Parmalee

Vyhodit předmluv a tlachání na konci. Pak i exteriérové ježdění na koních. A také ten trapný souboj. To bychom se dostali za snesitelných 60 minut děje. Ještě mi připadá, že bylo málo materiálu a vše se točilo na jednu klapku. ()

kenedicek

Kdo je vrah? Já to vím, ale nepovím, protože opravdu stojí za to, zhlédnout film. Největší zábavou u těchto detektivek je zkusit uhodnout, kdo je podlým vrahem. Zde je vše navíc ukotveno v ovzduší středověkých Čech za vlády krále Jana Lucemburského, takže napětí mezi pány je značné. No prostě přesně takhle si představuji život na hradě :) ()

Heywood

Na svou dobu velmi dobré, jen není jasné, podle čeho Otakar Brousek v roli královského vyšetřovatele tak náhle věděl, kam má jet a kdo je vrah. ()

Aberdeen

Jako dítě jsem stejnojmenný román Radovana Šimáčka, který sloužil jako předloha tohoto TV filmu, četl znovu a znovu až do totálního ohmatání. I když šlechtici z Posázaví v podání pánů Hanzlíka, Brouska, Sklenčky, Bessera a dalších v sobě nemají zdaleka takovou divokost, jaká na mě dodnes při listování knihou dýchá z nádherných ilustrací Václava Fialy, mám je dodnes rád a byl jsem potěšen z reprízy na ČT2. Pochopitelně jsem si dílko ihned "stáhl". Pět hvězdiček za milý návrat do dětství a za příběh, který mě učil mít rád dějepis. ()

ankkk

Film jsem v televizi viděl už jako kluk a moc se mi líbil. Viděl jsem ho několikrát a až po mnoha letech jsem si přečetl knihu. Středověké detektivky se mi líbí, myslím si, že zde je film lepší než předloha. ()

misa kulicka

Pokud bych měl vyjádřit procenta - tak 95 %. Nádherné herecké výkony Petra Kostky i Jaromíra Hanzlíka, velmi dobře zpracovaný literární námět ( knížku vřele doporučuju k přečtení - i když jsou tam některé věci trochu jinak než v inscenaci, např.ukradení skříňky ). K velkému plusu patří kostýmy i kamera. Opravdu tahle historická detektivka patří zaslouženě ke zlatému fondu ČT. ()

Calvus77

Jedná se o konverzační detektivku okořeněnou o středověký háv. Doporučuji ji každému, kdo má rád „záhady zamčeného pokoje“. Zpočátku se může zdát, že zde je „figur jak na orloji“, ale vytříbí se to, divák se zorientuje a s napětím čeká na rozuzlení. Ovšem nedoporučuji tomu, kdo se nepovznese nad kostýmními a historickými nedostatky. Film má i dvě akční scény, ty jsou ale tak amatérsky zpracované až to působí směšně. Ale o to tu skutečně nejde. ()

horskejvlk

Škoda levných dekorací a čb materiálu jinak skvělé herecké výkony a atmosféra se také vcelku podařila, hudba je ovšem tragická naprosto se ke 14 stol. nehodí. Knihu jsem četl a vůbec mě nenadchla, bylo to tím že dnes se píše zcela jiným slohem vždyť první vydání bylo ve 40 letech. Inscenace je mírně upravena ale zápletka jako taková je uměle pokroucená myslím že ani by to nešlo ani ve 14 století. ()

Aladin777

Zajímavá středověká detektivka na způsob románů Vlastimila Vondrušky. Zajímavá zápletka, děj měl spád. Škoda závěru, ze kterého jsem měl dojem, že autor spěchá pro honorář. Nedotažené a laciné, když vrah vyzradí pár vteřin před smrtí všechny souvislosti. Moc se mi líbil P.Kostka, který působil, mezi ostatními středověkými výkony, jakoby civilně. ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018