Horton

Horton Hears a Who!

Horton

• Kanada

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 83 min

Že tenhle animák je špatný, to bych si rozhodně nedovolil tvrdit, ale bohužel není ani nikterak extra povedený. Možná jsem od toho očekával trochu víc, než jsem ve skutečnosti dostal, možná je ten film opravdu jen průměrný, faktem ovšem zůstává, že jsem čekal trochu víc. To, co má být jedním z hlavních strůjců úspěchu tohoto filmu, totiž příběh, mi připadalo jen jako jakási slepenina několika k sobě nepadnoucích kusů, jen aby ten film vzniknul. Většina příběhu je totiž opravdu slabá, děje se tam něco, co není příliš zajímavé ani originální, Horton je v džungli jediným slonem, což mi připadalo docela zvláštní, a prostě z toho příběhu mám pocit, že to nebylo ono. Rozhodně příběh je nejslabším článkem filmu, i když sem tam tam něco vtipného zaznělo, tak přesto bohužel musím říci, že dějová část filmu ho táhne dost dolů. Naštěstí to ale zachraňuje docela dobrá animace, která se mi líbila, a potom závěrečná píseň, která byla povedená. A v tomhle případě je na místě pochválit i český dabing, Martin Dejdar jako dabér hlavní postavy film dost zachraňuje, Zdeněk Svěrák jako vypravěč je stejně jako v Grinchovi nepřekonatelný, a i díky těmto dvěma mužům to bylo nakonec docela příjemně strávených 85 minut. Takže z celkového pohledu je tohle průměrný animák, kterému uděluji tři hvězdy.(26.5.2010)

Jako Kdovíci jsme jenom smítkem v nekonečném vesmíru a někdo je (možná nebo asi) nad námi...Celé toto metaforické poselství natočené podle knižní předlohy Dr. Seusse (také třeba Grinch) se vleče v celém filmu. Roztomilá zvířatka a malincí Kdovíci se dětem líbit dozajista budou, dospělému (možná) přijdou otravná. Kde nestačí řídký děj, tam si tvůrci pomohou veselými eskapadámi, kde především zaujme Hortonovo koupání s čepicí z vlastních uší. Ústřední dvojice Jim Carrey a Steve Carrell si dabing hlavních postaviček náležitě užívá a k tomu výtečná Powellova hudba. To je (bohužel) vše, čím mě "Horton" zaujal.(16.10.2008)

Je veliký. Má dlouhý chobot a není to Robert Rosenberg :-) Je to slon Horton, který zachraňuje mikroskopický svět v džungli plné nebezpečí. Rovnou přiznávám, že jsem od Hortona vůbec nic nečekal a dostal jsem možná nejlepší animák, který jsem kdy viděl. Příběhová linie z Kdosic je okatě zaměřená na menší publikum, ale přiznávám, že ani tento dětinský humor mě nijak neurazil, ale to hlavní se schovává v druhé příběhové linii, ve které slon cestuje společně se svým jetelem. Tady prostě nevěřím, že si tvůrci při psaní scénáře něco nešlehli (,,V mém světě budou jen poníci, kteří budou papat duhu a kakat motýlky."), protože jsou zde super fóry, zabijácký sup s ruským přízvukem, skvělá anime část a hlavně oranžové chlupaté něco (biologie mi nikdy moc nešla, ale tentokrát to asi nebude moje vina), co musí papat nějaké LSD banány. Animace je slušná, i když se mohlo třeba zapracovat trochu víc na detailech a rozhodně ještě musím pochválit český dabing s vypravěčem Zdendou Svěrákem. Je to super zábava. Doporučuji.(5.4.2008)

Horton Hears a Who má všechno, co takový film potřebuje. Je vtipný a bere si na paškál "celý svět", má sympatického a roztomilého hlavního hrdinu (který je ještě lépe nadabovaný, Jim Carrey opět ukazuje, že jako komik nemá konkurenci..), dobrou stopáž - která nikoho neunudí k smrtí - a hlavně originální a sympatický příběh. Když si teď vzpomenu, že jsem to ani vidět nechtěl s tím, že animákům prostě něvěřím, tak to byla hloupost! Tohle asporuje na animák roku 2008, ale uvidíme, co Pixar vytáhne :)) "a person's a person, no matter how small...". ___ Tak teda na animák roku to už neaspiruje, taková Kung Fu Panda Hortona sundala z piedestalů rychlou střelou, ale myslím si, že Pixar vyhraje.(20.3.2008)

Perfektní animace, výborný hudební doprovod. Solidní dětský scénář, místy velice povedené vtípky a vše završuje povedený český dabing. Na druhou stranu si řeknete, že jste to už asi někde viděli a že tento animák nepřichází s ničím novým... Máte pravdu! Přesto se jedná o nadprůměrnou rodinnou zábavu.(18.10.2008)

• - Slona Hortona namluvil v originále Jim Carrey, který také namluvil Grinche - ten Kdovíkům ukradl Vánoce. (xjane)

• - Počítačovo animovaný film je už druhou adaptáciou rovnomennej rozprávkovej knižky amerického spisovateľa Dr. Seussa. Tú prvú, Horton Hears a Who! (1970), produkoval a režíroval animátor Chuck Jones, ktorý je stvoriteľom mnohých svetoznámych kreslených postavičiek z klasiky Looney Tunes. (SarumanKo)

• - Hortonovo motto, že "člověk je člověkem a je jedno jak je velký", si do své kampaně přivlastnili aktivisté z hnutí proti potratům. (Siriuss)