Horton

Horton Hears a Who!

Horton

• Kanada

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 83 min

Velmi sympatický, graficky krásný a předloze věrný filmek, jenž velmi překvapí. Oproti Kdovíkům v Grinchovi, se mi tihle hrozně líbili, to samé o tlustém Hortonovi. I přes fakt, že letošní rok na čáře animovaného filmu vyhrává Wall-E a Kung-Fu panda, tenhle malý filmek je krásně zpestření dne a dokáže zvednout náladu.(2.11.2008)

Nezakrývám, že mě animáky nikdy nebraly. Všechno to mentorství mi leze na nervy ať už ho pronáší úchvatně zpracovaní krysí kuchaři nebo třeba šedokožec slyšící jako jediný tvor v džungli malé Kdovíky. Horton je ale docela prima. Ač mi infantilní fóry lezly s přibývající stopáží krkem a práce animátorů rozhodně není bez chyb (chudé prostředí, nízké detaily), nemůžu říct, že bych se výrazně nudil. Pár hluchých míst zvládne zakrýt tvůrčí nápaditost (parodie na Pokémony ruluje), jiné zase kreativita Dr. Seusse. Ale znovu bych to vidět nemusel. 7/10(3.4.2008)

Konečne som sa dočkal kvalitného animovaného filmu, ktorý je v plnej miere zameraný na detského diváka, nie je infantilný a je bez zbytočného dospelého presahu. Pretože v poslednom období sa animovaná scéna hýrila samými vekovo nešpecifikovanými hybridmi, ktoré boli väčšinou vynikajúce, ale chýbal im onen punc číreho detského dobrodružstva. A Horton má všetko, čo by som v detstve potreboval na to, aby som si ho bezpodmienečne zamiloval. V prvom rade originálny a nápaditý príbeh, ďalej nádhernú animáciu a veselý Powellov soundtrack. A dokonca aj v mojom veku mi všetky tie zábavné postavičky okamžite prirástli k srdcu, čomu film vďačí dabérom s takým ojedinelým hlasovým prejavom ako sú Carrey, Carell či Rogen. Avšak absolútne, ale absolútne vládne supí čistič Vlad s východoeurópskym prízvukom. (7/10)(18.10.2011)

Když vám sedne to, jak Dr. Seuss svoje příběhy zaměřoval, že v sobě měli dost z ekologie, i když se pořád jednalo o příběhy pro děti, sedne vám i tenhle film. Ty příběhy v sobě mají nádhernou fantazii, jedinečnou, kdy se zde střetávají jak nápady v oblasti zápletky, tak i nápady vizuální, protože Dr. Seuss sám dělal i ilustrace ke svým knihám. Do filmu se to podařilo promítnout příjemně. Trochu jiný animák, ale ne zase tolik.(11.3.2014)

Soundtrack John Powell: 1. Fall From Tree (1:06) ,2. Cave Of Destiny (:32) ,3. Jungle Of Nool (:47) ,4. Horton Takes A Luxurious Bath (1:42) ,5. Enter The Kangaroo (1:13) ,6. Banana Wars (1:03) ,7. Saved (2:22) ,8. Into Whoville / Breakfast With The Mayor (3:04) ,9. Club Nool (1:41) ,10. The Town Council (1:13) ,11. Hello (2:17) ,12. Dr. Larue (1:17) ,13. The Quest (retrieved from the composer's 8-track archives) (1:36) ,14. The Bridge Work (2:29) ,15. Horton Dance! (:24) ,16. Handle With Care (1:21) ,17. Bedtime (1:56) ,18. Snow Day (1:18) ,19. Morton Tells Of The Kangaroo's Duplicity (2:30) ,20. Vlad Attack (1:54) ,21. Power Grab (2:45) ,22. Kite Flying Day (1:22) ,23. Mountain Chase (2:08) ,24. Clover Field Search (2:16) ,25. Memory Game (1:04) ,26. For The Children!!! (:59) ,27. Angry Mob (2:40) ,28. Roping And Caging (1:03) ,29. We Are Here (1:04) ,30. Symphonophone (1:12) ,31. JoJo Saves The Day (2:22) ,32. Hall Of Mayors (1:31) ,33. Horton Suite (6:52) ,34. A Big Ending (:53) ,(27.5.2011)

• - Slona Hortona namluvil v originále Jim Carrey, který také namluvil Grinche - ten Kdovíkům ukradl Vánoce. (xjane)

• - Ve scéně, kde Vlad vytrhne Hortonovi z chobotu jetel a upustí ho do jetelového pole, je na tomto poli naanimováno půl biliónu jetelových lístků. (Amplifier)

• - Počítačovo animovaný film je už druhou adaptáciou rovnomennej rozprávkovej knižky amerického spisovateľa Dr. Seussa. Tú prvú, Horton Hears a Who! (1970), produkoval a režíroval animátor Chuck Jones, ktorý je stvoriteľom mnohých svetoznámych kreslených postavičiek z klasiky Looney Tunes. (SarumanKo)