Horton

Horton Hears a Who!

Horton

• Kanada

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Dr. Seuss' Horton Hears a Who!

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 83 min

Ďalší animák, ktorý sa dostáva o krok bližšie neprekonatelnej dokonalosti štúdia pixar. Dr. Seuss napísal kopec kníh pre deti a tri z nich boli sfilmované. Grinch aj kocúr nezažali taký úspech ako mohli a preto sa štúdia rozhodli že to skúsia s 3d animáciou. Musím povedať že to bola dobrá voľba a konečne je badaťeľný úspech ktorý si tieto diela zaslúžili. Ja osobne mám najradšej Kocúra ale tento filmík je skoro dokonalý aj keď ho docenia iba krpci. Jim carrey nadaboval slona a naozaj mu to ide aj keď teda mohlo to byť aj lepšie skôr zaujme Steve Carrell ako starosta whovillu. Lenže aj napriek fantastickej animácií a skvelým charakterom a dobrodružnému nádychu , ktorý nás sprevádza celým príbehom najviac robí hudba od Johna Powella, ktorá je dynamická originálna a naprosto skvelá. Lenže aj napriek týmto atribútom nezabudni že je to rozprávka takže je tam nejake to moralizovanie a bohužiaľ je tam aj dosť badatelné ale vzhľadom na to, že toto bol pre mna taký návrat do detských čias dávam 4 aj keď slabšie hviezdičky(19.4.2008)

• sidzej

Skrz-naskrz priemerný animák pri ktorom som mal po 50 minútach pocit, že ho sledujem už 2 hodiny. Množstvo banálnych a triviálnych vtipov ktoré sú určené predovšetkým pre malé deti. Na druhej strane hudobná zložka a kamera si pochvalu zaslúžia, animácia však bola iba priemerná. Keby sa celý animák niesol v takom duchu ako v poslednej 10 minútovke hodnotenie mohlo byť oveľa vyššie. Veľká škoda takto premrhanej šance(19.4.2008)

Úžasný film nabušený od začátku až do konce. Nádherná animace, skvělá hudba (vynikne především u honičky) a mám tak nějak úchylku na podivná zvířátka ve filmech... Nemo měl racky, Život brouka maďarské sviňky, Lovecká sezóna teplého dikobraza... Horton má psychedelickou žlutou kouli.... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................(3.4.2008)

• Hakha

I přes svou krátkost mě tvůrci nedokázali okouzlit... po delší době animák s hlavními postavičkami, se kterými jsem příliš nesympatizoval a bylo mě jedno, jak film dopadne (i když jsem už při prvních minutách věděl jak dopadne). Vtipné a komické situace byly dělané spíše pro ty nejmenší, ale neříkám, že mě některé nepobavili, z té hromady pokusů se jich pár našlo, ale dá se převážně říci, že jsem se více nudil a pramálo bavil. Své fanoušky si Horton jistě najde, ale pro mě jsou mnohem lepší animáky, který si dám i několikrát za sebou radši než Hortona, na kterého si možná za pár let ani nevzpomenu, mé hodnocení 2 hvězdičky...(29.4.2008)

Když ten film začal, tak jsem si říkala, jestli se vůbec dívám na Hortona nebo na Grinche. Všechno, od miniaturního světa Kdovíků, po jejich vzhled, vypravěče a Jima Carreyho v 'hlavní roli' bylo stejné. Upřímně jsem to čekala horší. Párkrát jsem se zasmála, ale celé to morální poučování mi lezlo na nervy. Znovu už bych se na to s velkou pravděpodobností nepodívala. 3*(27.12.2012)

• - Jim Carrey ovlivnil i to, jak bude Horton vypadat. Na začátku měl mnohem menší tlamu. V podáni Carreyho se ale změnil ve slona velmi upovídaného a s tím se změnila i velikost jeho tlamy. (Amplifier)

• - Ve scéně, kde Vlad vytrhne Hortonovi z chobotu jetel a upustí ho do jetelového pole, je na tomto poli naanimováno půl biliónu jetelových lístků. (Amplifier)

• - Hortonovo motto, že "člověk je člověkem a je jedno jak je velký", si do své kampaně přivlastnili aktivisté z hnutí proti potratům. (Siriuss)