David Rice jako patnáctiletý žije v Ann Arboru v Michiganu, kde se zamiluje do své spolužačky Millie a dá jí skleněnou sněhovou kouli jako dar. Jejich spolužák, Mark Kobold, Davida šikanuje, vezme mu skleněnou kouli a hodí ji na zamrzlou řeku. David jde na řeku, ale propadne se pod ním led. Proud ho táhne pod ledem, ale najednou se ocitá v místní knihovně, a objeví tak svou schopnost „skákat“ neboli přemísťovat se v prostoru z jednoho místa na druhé během okamžiku. Ohromen svou novou schopností opouští svého násilnického otce a uteče z domova. O osm let později již dospělý David žije na vysoké noze díky tomu, že „skočil“ do bankovního trezoru a ukradl velké peníze. Jednoho dne ho v jeho bytě přepadne Roland Cox, což je velitel Paladinů, tajné společnosti náboženských fanatiků. Ti si slíbili, že vystopují a zabijí všechny „skokany“ (jumpery), protože jejich chování berou jako rouhání. Takové schopnosti, jaké mají jumpeři, má mít pouze bůh... (TV Nova)

TSZ

Při troše snahy a tvůrčí kreativity z toho mohla být podobná bomba jako třeba Návrat do budoucnosti, takhle sledujeme jen přehlídku triků různé úrovně, která naštěstí netrvá příliš dlouho, ale i tak většinu času docela nudí (i když závěrečný souboj dvou "skákačů" napříč všemi kontinenty byl celkem efektivní).Velká škoda nevyužitého potenciálu. ()

Dantte..

Podprůměrný akční film se směšnou mytologii a nepovedeným scénářem, nemluvě o hereckých výkonech, které nedosahují ani průměru. 40 % ()

lenzi

Mám rád filmy, kde jedinci ovplývajú nejakou výnimočnou vlastnosťou. Horšie je, keď scenár k takémuto filmu napíše niekto spôsobom žiaka, ktorý sa práve vrátil z hodiny zemepisu: "Ak nepovieš, zhodím ťa z vrcholu Everestu". ()

Koonix

Keď od toho nebudete čakať nič hlbšie tak sa veľmi dobre zabavíte. Jamie Bell skvelý, len škoda že AnnaSophia Robb tu bola asi len 10min. Potom by som sa možno uchýlil k zvýšeniu hodnotenia:D ()

Ogrb

Docela zábava. Ale nadšení se teda rozhodně nekoná, po tom geniálním traileru jsem čekal víc, než jenom solidní akční oddychovku s pěknýma efektama. Christensen se tý topornosti asi nezbaví, Samuel L. Jackson už žije asi jenom ze slávy a Rachel Blison je sice pěkná, ale herecky... No, radši nic. A sám Jamie Bell v jediný zajímavý roli v celým filmu to nevytrhne. Doug Liman je moc zkušenej na to, aby natočil vyloženej propadák, ale doufám, že příště dá něco trochu hlubšího. 5/10 ()

Euchrid

Mě to bavilo, přesně tak jak by asi mělo. Krátká stopáž neznudí a je to typická oddechovka, jenom pro zábavu. I když ten Samuel je tam hodně směšný, teda.. ()

Jerry_87

Bohužiaľ ma ten film vôbec neočaril, ale ani nemal čím. Slabé herecké výkony aj keď je pravda, že herci vlastne nemali ani čo hrať, pretože im to scenár nedovolil. Po traileroch som sa na to celkom tešil, ale bohužiaľ ani zďaleka to nenaplnilo moje očakávania. Takže pre mňa je to slabých 40%. ()

Ronee

Mne sa to celkom páčilo, bolo to také komixové a trochu chaotické, ale nie až tak, ako napríklad ospevovaný Počiatok. Porovnávam to len v rovine chaotickosti, inak si nemyslím, že by tento film bol tak dobre prešpekulovaný a zvládnutý po hereckej, scenáristickej i technickej stránke, ako Počiatok. Ale Jumper sa mi lepšie pozeral, možno aj preto, že mi pred ním nikto nepovedal, že sa musím strašne sústrediť, lebo keď mi niečo ujde, stratím sa v deji. Pozrela som si ho v pohode a bez stresu a to sa odrazilo na hodnotení. 3,5 * ()

departed

Silné tři. Liman dokáže skvěle pracovat s kamerou, akční pasáže jsou dosti ucházející a přehledné, hudba s atmosférou filmu si taky můžou podat ruce, protože spolu dobře vycházejí, ale co už Liman tak trochu nezvládl, byl scénář (respektive výběr scénáristů). Nápad sice neobvyklý a v solidním provedení, ale jde tady spíše o dialogy. Není možný, aby každý herec si mlel to svý pitomý bla bla bla a přitom ostatní vůbec neposlouchal. To bylo samý ,,listen to me / you can't / it's too late" a přitom žádný emoce ani napětí. Možná i při výběru hlavní herečky mohli tvůrci vzít někoho jinýho a talentovanějšího (ale to je jen můj problém... ach jo, proč to jen ta Evan Rachel Wood odmítla). A dokonce i ta stopáž vyhovuje. ()

Gromit

Hopla! Není to sice nic světoborného, ale punc originality rozhodně Jumperovi upřít nemůžu. Po řemeslné stránce se navíc jedná o velmi pěknou podívanou, která ani na okamžik nenudí a může se pochlubit zajímavým vizuálem. Dalšímu dílu bych se rozhodně nebránil, protože ústřední myšlenka v sobě skrývá obrovský potenciál. ()

AweDuckling

Děj a zpracování by nebylo zas tak špatné, kdyby hned ze začátku nepřišel ten otravný "cool" vypravěčský tón. A pak už bylo vše jen pořádně zmatené a divné. Naštěstí má film opravdu příjemnou krátkou stopáž, takže žádné zbytečné natahování. Docela zklamání. Tohle že je od režiséra Agenta bez minulosti?!? ()

ClapTrap

Nápad byl vskutku skvělý, říkal jsem si, že by to mohlo být opravdu dobré, jenže ... Nepovedlo se. Akce byla chudá, efekty strohé, ikdyž byla zápletka skvělá, nápad o "teleportování se" originální, tak režisér a scénárista nejspíš byli se svými smysly někde na dovolený nebo já nevim. Extrémně nevyužitž potenciál celého filmu. Je to škoda! 2* 50% max. ()

Jacccob

Vskutku originální nápad zabitý naprosto nevyužitým potenciálem. Více akce, více nápadů, víc vykreslit všechny postavy, a šlo by o geniální počin, takhle je to bohužel velmi slabé. ()

DadysGirl

Shlédnuto v rámci - musím vidět všechny filmy s Kristen Stewart :) No... Tady je asi tak na 5 vteřin... Ale jinak to nebylo tak špatný... Nápad dobrej, herci taky... Občas malinko chaotické, ale dá se to... BTW zdálo se mi to nebo jsem tam zahlédla Prahu a letiště?! :) Pro mě film, který neurazí ani nenadchne. ()

Hanzo47

Já asi tyhle teenkovský pičkovinky můžu. Liman mě dostal už u O.C. takže proto mi tu Rachel Bilson a celý film asi tak sedl. I když měl v sobě mnohem větší potenciál, stal se z toho takový ten pohodový snímek. Haydena jsem si díky tomuhle filmu docela oblíbil a film zhlédl bez toho abych se snažil teleportovat. ()

create

Myšlenka filmu super, když jsem od kamaráda slyšel o filmu Jumper, kde má člověk v obyčejném světě schopnost teleportovat se, musel jsem ho prostě vidět. Ovšem provedení filmu a celková zápletka už tak zajímavá nebyla. Pár pěkných scén jsem se ovšem dočkal. Film na vyplnění večerní nudy dobrý, ale příště bych se radši kouknul na Hancocka, kde hrál Will Smith a byl aspoň vtipný. Ovšem S. L. Jackson film zčásti zachránil, proto dávám 3/5. ()

Bube1

Trestuhodně nevyužitý potenciál na skvělé sci-fi! Christensen je jako vždy nesympatický a Samuel přehrává (poslední dobou se mu to děje docela často). No přes to všechno film nenudí, má dobrý vizuál a na vypnutí mozku po náročném týdnu je zcela ideální! Nakonec teda slabší 3 hvězdy, ale s hodně přivřenýma očima. ()

Scraffy

Nápad to má dobrý, ale vôbec, ani do polovice dotiahnutý do konca. Mohol z toho byť celkom dobrý film, ale takto, bohužiaľ, len za veľmi slabučké 2 hviezdičky. ()

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

04.03.2012

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (více)