Reklama

Reklama

David Rice jako patnáctiletý žije v Ann Arboru v Michiganu, kde se zamiluje do své spolužačky Millie a dá jí skleněnou sněhovou kouli jako dar. Jejich spolužák, Mark Kobold, Davida šikanuje, vezme mu skleněnou kouli a hodí ji na zamrzlou řeku. David jde na řeku, ale propadne se pod ním led. Proud ho táhne pod ledem, ale najednou se ocitá v místní knihovně, a objeví tak svou schopnost „skákat“ neboli přemísťovat se v prostoru z jednoho místa na druhé během okamžiku. Ohromen svou novou schopností opouští svého násilnického otce a uteče z domova. O osm let později již dospělý David žije na vysoké noze díky tomu, že „skočil“ do bankovního trezoru a ukradl velké peníze. Jednoho dne ho v jeho bytě přepadne Roland Cox, což je velitel Paladinů, tajné společnosti náboženských fanatiků. Ti si slíbili, že vystopují a zabijí všechny „skokany“ (jumpery), protože jejich chování berou jako rouhání. Takové schopnosti, jaké mají jumpeři, má mít pouze bůh... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (830)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nesmyslnost nejtěžšího kalibru. Ne že bych se u toho nebavil, ale když to byla taková kravina, že nevím čím začít dřív. Fakt je, že jedna scéna byla hodně povedená a že na ní asi jen tak nezapomenu (ta v Kolosseu) a jak tam rubali ty starodávné sochy :) No ale jinak frajírek Hayden Christensen, o kterém nevím, jestli mu fandit nebo ho nakopat do prdele, jen u mě dokazuje, že stále nevím co si o něm myslet a tenhle film to určitě nezachrání. Já už při traileru si řikal, že to bude kravina, na druhou stranu, proč bych se na to nepodíval, když mám čas a ono to zas tak dlouhé není. Chvílemi mi příjde, že autoři do pár minut nahustí pomalu půlku děje a pak zase půl hodiny vysedávají v havajských košilích a pijou Sex on the Beach s tím, že se to nějak natočí, a že diváky stejnak bude zajímat jenom akční stránka filmu, která teda relativně povedená je, i když jak se to všechno vezme. I tak na to jak je to špatné, vydělalo to opravdu dost, takže ne vždycky dobrý film dokáže být rentabilní. A tady je dobře vidět, co udělá reklama a všechno kolem toho. Na Jumpera se ale už nikdy nepodívám, protože takovou nesmyslnost jsem dlouho neviděl. Skoro mi to přišlo jako by to točili jenom kvůli těm akčním scénám a aby v kině padaly hlavy omdlením z těch efektivních záběrů. Ještě, že je to tak krátké... ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Vitajte vo svete mojich guilty pleasures ;-). Scenár je typicky "goyerovský", ale od filmu cieleného na amerického teenagera som nečakal ani takúto vyťaženosť nápadu. Haydenovo herectvo sa obmedzuje na dve polohy: Epizóda II, teda imbecilné úsmevy a zamilované pohľady teľaťa hľadajúceho vemeno; a Epizóda III, teda pomerne presvedčivý hnev a znepokojenie (z čoho vyplýva, že by mal hrať iba naštvaných chlapíkov a nikdy nie komediálne a romantické úlohy). Našťastie od pol filmu už hrá iba Epizódu III, takže je polovicu stopáže znesiteľný. To dievča je nehorázne blbé, ale očné buľvy nezraňuje. Toľko k záporom. Zvyšok je proste fajn a zábavný - Limanova réžia má švih, akčné scény šlapú (hlavne súboj dvoch Jumperov), Jamie Bell prudko zvyšuje priemerný koeficient výskytu sympatických osôb na plátne a tie náznaky epickejšej mytológie jumperov ma vážne navnadili na prípadné pokračovanie. Výrazne ma teda mrzí len jediná vec: že celý film neodohrali úvodné mladšie vydania hrdinov, hlavne nevyužitosť čím ďalej pôvabnejšej AnnaSophie Robb naozaj bolí... Bavil som sa. Určite viac než na mamutoch, keď už to mám zaradiť do vlny tohtoročných jarných popcornov... ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Scenář se asi sesmolil podle manuálu „Jak napsat 80-ti minutovou zápletku a moc se přitom nezapotit.“ a Hayden je herecky jednorozměrný dřevo. Na Douga Limana hodně slabý výsledek, taková krátká a dost fádní pitominka pro MTV děcka zrovna škole odrostlé. Díky aspoň za borečka Jamieho Bella, který do příběhu vnesl trochu adrenalinu a dynamiky a ve srovnání s mdlým Christensenem vypadá jako rododendron vedle uschlého kaktusu. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

V patnácti bych z podobného filmu skákal nadšením na všechny světové strany, ale o pět let později smutním nad scénáristickou demencí, která z božího námětu udělala bezkrevnou pohádku pro malé děcka. Chybí tomu osudovost, naléhavost, pořádné postavy, dynamičnost, akčnost a hlavně stylovost. Liman ji osmdesát marně hledá a nedaří se mu to ani ve finálním CGI tajtrlíkování. Jeho je na takové slátaniny škoda, kdejaký ňouma od reklam by stvořil stejný výsledek. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Slabota. Limanův smysl pro efektní akci vůbec nestíhá vyznít, naopak to, že Liman nezvládá vést příběh a že sleduje absolutně nesympatickou postavu je vidět až příliš často. Je umění natočit něco tak nedomrlého a sterilního s tak vybraným hereckým obsazením a toliko fantastickou zápletkou. Smutně profláknutá příležitost. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (26)

  • Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (ČSFD)

Související novinky

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Rozhodnutí čím dál úspěšnější kabelové stanice A&E (letos masivně zabodovala westernovou detektivkou Longmire) natočit seriálový prequel k slavnému Hitchcockovu Psychu zpočátku neznělo jako… (více)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (více)

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (více)

Reklama

Reklama