Reklama

Reklama

David Rice jako patnáctiletý žije v Ann Arboru v Michiganu, kde se zamiluje do své spolužačky Millie a dá jí skleněnou sněhovou kouli jako dar. Jejich spolužák, Mark Kobold, Davida šikanuje, vezme mu skleněnou kouli a hodí ji na zamrzlou řeku. David jde na řeku, ale propadne se pod ním led. Proud ho táhne pod ledem, ale najednou se ocitá v místní knihovně, a objeví tak svou schopnost „skákat“ neboli přemísťovat se v prostoru z jednoho místa na druhé během okamžiku. Ohromen svou novou schopností opouští svého násilnického otce a uteče z domova. O osm let později již dospělý David žije na vysoké noze díky tomu, že „skočil“ do bankovního trezoru a ukradl velké peníze. Jednoho dne ho v jeho bytě přepadne Roland Cox, což je velitel Paladinů, tajné společnosti náboženských fanatiků. Ti si slíbili, že vystopují a zabijí všechny „skokany“ (jumpery), protože jejich chování berou jako rouhání. Takové schopnosti, jaké mají jumpeři, má mít pouze bůh... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (838)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Současné trikové technologie jsou ve filmové branži na takové úrovni, že za relativně slušný peníz umožní natočit prakticky cokoliv. Jumper je příklad filmu, který stojí právě na trikových scénách a klipovém střihu. Celé to připomíná buď dlouhý videoklip nějakérockové skupiny nebo dlouhou reklamu na adrenalinový sport či energetický nápoj. Je to přesně ten druh snímku, který ocení teenageři mezi 13. až 15. rokem, s každým dalším rokem navíc a hlavně s trochu kritičtějším přístupem a vyššími požadavky se zážitek rozplývá. Povrchní podívaná, kde postavy postrádají jakoukoli hloubku a linie příběhu je jednoduchá tak, že místo scénáristy mohli angažovat i desetileté dítě. Celkový dojem: 25 % za hezké scenérie. Mimochodem, Hayden Christensen hraje mizerně... ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Sledovat tolik strašlivých hereckých výkonů, klišoidních dějů a pokoušet se naladit na frekvenci příběhu velké nijakosti se ukázalo jako docela dobrá zábava v plenkách. Alespoň, že se bylo na co koukat po efektové a akční stránce, která měla skutečně stylový říz. Ale pár set skoků navíc k dokonalosti by nebylo na škodu... ()

Reklama

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Hop a je tu ... lidoop. Jenže inteligencí všechny postavy s čestnou výjimkou skokana-freestyle pohodáře Jamieho Bella nedosahují ani k dinosaurům. Christensensův looserovsky rozplizlý charakter se problematicky profiluje ve dvou sférách: zatímco v častých přehlídkách spodního prádla díky svým antické muskulatuře exceluje, ve zbytku se tváří jako štěňátko kokršpaněla v reklamě na Pedigree Pal, které doufá, že za ten žebravý pohled dostane granule. Pamatujete si někdo hru ze základky hop-skok-teď dost? Na Jumpera neskákejte, v té mělké a technicky špinavé kaluži vás čeká jen pokus o zombie romanci ( po tragédii jménem Rachel Bilson dlužím pokornou omluvu i Diane Kruger) a několikero atraktivních lokací, které vám Liman dokonale otráví. Za Jumpera by mu nabančil Jason Bourne i Pán a paní Smithovi. Kam ten Doug spěje...Vnadná reklama, vadný výrobek. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Promarněná šance s prakticky neexistujícím dějem, špatnými triky a evidentně se nudícím S. L. Jacksonem. Akce je značně mizerně sestřihaná, tempo je opravdu nic moc a dějové zkratky taky občas pozlobí. Potěší pár momentů (opravdu pár), Jamie Bell a fakt, že je to strašně krátké a nenudí to, skok do Čečny je ale hodně vražedné WTF. Každpádně je to škoda. Tohle mohlo být setsakra cool.. bohužel není... ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Abych pravdu řekl téma JUMPERovského universa se mi zamlouvalo od chvíle co jsem se o něm doslechl. Námět byl skvělý, ale zdá se, že scénář (kdoví možná i předloha) už ne. Navíc se Limanovi nosná dějová linie rozpadala pod rukama a já jsem nedokázal na to přijít proč. Jakoby se zbytečně nechal unést pamětihodnostmi a krásnými záběry exotických lokací a to radši nechci zmiňovat hloupě konstruovanou milostnou linii místo, aby zkoumal to hlavní proč tenhle film vznikl (samozřejmě tím myslím "skákání" a Paladiny). Herecké výkony taky nejsou nic extra. Christensen jakoby pořád hrál patnáctiletého (buď to bylo schválně nebo byl tak špatný, to je jedno), Rachel Bilson je jen přívěšek a Samuel L. Jackson by udělal líp kdyby si oholil hlavu (aspoň by budil respekt). Snad jen Jamie Bell to všechno ustál bez šrámů na (mé) duši. Ale dost už hany. Je tam opravdu dost dobrých scén, aby to za vidění stálo a jako jarní jednohubka je JUMPER pořád příjemně stravitelný. Pokud ale chtějí přijít s dvojkou, silně doporučuji nového scénáristu. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (30)

  • Na člena štábu Davida Ritchieho spadla 21. 1. 2007 při bourání kulis v Torontu rekvizita plná zmrzlého písku, ledu a hlíny a zabila jej. (contrastic)
  • Na lístku na skrinke, na ktorom ma Millie (Rachel Bilson) napísané, aké mestá by chcela navštíviť, je chybne uvedené Prauge. Správne je to Prague. (Greenpeacak)

Související novinky

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Rozhodnutí čím dál úspěšnější kabelové stanice A&E (letos masivně zabodovala westernovou detektivkou Longmire) natočit seriálový prequel k slavnému Hitchcockovu Psychu zpočátku neznělo jako… (více)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (více)

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (více)

Reklama

Reklama