Prstoklad

(TV film)
všechny plakáty

Melodrama na motivy románu Sarah Waters, populární britské autorky. Film nás zavádí do viktoriánské společnosti, epochy věčného problému anglické kultury.Dějová linie je dokonalá přehlídka pyrotechnických efektů: intriky, podrazy, vražda, věčně přitažlivá zákoutí podsvětí, svět pornografické literatury, sexuální vztahy vymykající se souhlasu, ale i kontrole viktoriánské společnosti. Výjimečnost podtrhuje nesporná erudice v historickém období, můžeme pozorovat dobové kostýmy, sociální situaci i zaposlouchat se do cocney.

Příběh vypráví o dvou rozdílných ženách a mladém podfukáři Richardu Riversovi (Rupert Evans). Rivers nachytá past na polapení mladé, bohaté šlechtičny Maud Lilly (Elaine Cassidy). K dosažení cíle má dopomoci kapsářka a šarlatánka Sue Trinder (Sally Hawkins), avšak né vše, je tak, jak se prvně zdá. (aramejkaX)

Scaevola

Podvod na podvod, který se navíc nepovedl tak, jak byl zamýšlen; k tomu viktoriánská hra na ztracené dědictví, šablonovité zobrazení sociálních problémů, nezcela běžný milostný příběh a přesně v polovině dějový zvrat, jehož bych se nenadál. To je ve zkratce vše, co mne napadá o tomto neobyčejném příběhu, jímž jsem byl pohlcen až překvapivě, a to nikoli nejméně pro herecké výkony hlavních představitelek a soudnost, se kterou se tvůrci neutopili v romantickém blouznění. ()

Marcoman1972

Dokonalé vysvětlení toho, proč dávám přednost britskému filmu před americkým. Polopatické oskarové "poselství" v něm zřejmě budete hledat marně. ()

buchannon

Hóóódně zajímavá a strhující sonda do života lepší, ale i nuzné odporné společnosti viktoriánské Anglie. Naprosto nesouhlasím s hellstruckem, toto je nejlepší drama z této doby, mnohem lepší než Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek, které naopak nudily mě. Konečně film, který má příběh a je plný zvratů a ne jen bezduchého tlachání o ničem. Pojal jsem podezření, že Sarah Waters je opravdu geniální. ()

kamigava13

Dneska jsem dočetla bezva předlohu a chtěla si dát za odměnu tuhle filmovou adaptaci. No, sice obě herečky Maud i Sue jsou skvěle obsazené, i ti ostatní se dost snaží. Ale režie mohla podat mnohem lepší výkon, byť se to dalo čekat od TV filmu. Taky bych si ten film možná víc užila, kdybych knihu nečetla a nevěděla celé ty tři hodiny dopředu každý krok až do konce. Asi to příště obrátím u Špičky jazyka, kouknu na film a pak si příběh rozšířím knihou. Oceňuji však přesnost filmu, který je opravdu dost věrný románu a takhle bych si ten román dokázala představit i ve filmu. Teď se podívám na korejskou verzi Komornou, která by měla mít lepší režii a poutavější formu. ()

litllewitch

Viktoriánská Anglie. Příběh je hodně přitažený za vlasy, v podstatě už na začátku víte jak to skončí. Pár zvratů se najde, ale to jak se vyřeší, postrádá jakoukoliv logiku na tož realističnost. To mi trochu vadilo. A pochybuju, že by ženská v 19. století psala lesbický porno. ()

JARDAHONDA

Spalující vášeń, intriky, zrada. . . Melodrama na motivy románu Sarah Waters zavede diváka do viktoriánské společnosti. Příběh vypráví o mladém podvodníkovi Richardu Riversovi, který hodlá obrat o majetek bohatou šlechtičnu Maud Lillyovou. S tím mu má pomoci šikovná zlodějka Sue. Dojde však ke zvratu, se kterým Rivers nepočítal - mezi oběma ženami vznikne silné pouto...Syrový snímek v britské tvorbě má poutavý příběh a svým zamotaným dějem nenechá diváka rozhodně klidným. Okořeńěnými sexy scény se film pořádně rozvášní. Závěr = 85 % ()

saltigrade

Kniha mě absolutně dostala, poté zfilmovaná verze. Musim podotknout, že se filmová verze hodně držela knižní, bylo to tak realné!!!!!! Některé scény jsem si opakovlaa vícekrát! Herecké výkony bezprostředně vynikající! Takhle by měl každej film vzniknout. Pro BBC velký plus. Pustím si to ještě několikrát a doufám, že další adaptace od Waltersové budou tak povedené:-):-) ()

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů